Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Навчально-спортивна база літніх видів спорту придбала меблів на 1,5 млн грн, відхиливши п’ять дешевших учасників

$
0
0

ДП Навчально-спортивна база літніх видів спорту 9 жовтня уклало угоду з ТОВ «Туніка СТ» на поставку меблів на загальну суму понад 1,5 млн грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель Prozorro.

Замовили столи, шафи, тумби та ліжка, всього 8 найменувань загальною кількістю 478 одиниць, вартість яких становила від 1085 до 4700 грн за одиницю.

Загало у закупівлі взяли участь шість учасників: ТОВ «Меблі БІМС», підприємець Ілько Михайло, ТОВ «Комфорт Меблі Плюс», приватний підприємець Іван Гоц та ТОВ «Лихачовська меблева фабрика», а також переможець закупівлі ТОВ «Туніка СТ».

Цікавим є те, що пропозиції усіх інших учасників були значно дешевші. Наприклад, ТОВ «Меблі бімс» запропонувало найнижчу ціну — 661 тис. грн, що в 2,2 рази дешевше, ніж вартість підписаного договору. Проте тендерний комітет навчально-спортивної бази відхилив цю пропозицію через відсутність гарантійного листа на згоду з умовами договору та помилкою в формі комерційної пропозиції. У інших аплікантів не було сертифікатів відповідності на меблі або якісних посвідчень.

ТОВ «Туніка СТ» із статутним фондом в 1 тис. грн зареєстроване в Городку і належить львів’янину Ігорю Поповичу. Згідно з інформацією Prozorro, підприємство протягом 2017 року підписало 3 договори на 3,5 млн грн.


Дві компанії зі спільною історією та постачальником конкурували за 4 мільйони від «Львіввугілля»

$
0
0

Державне підприємство «Львіввугілля» за результатами відкритих торгів замовило світильників на 3,74 млн грн у ТОВ «А.С. Груп». Про це стало відомо із договору, опублікованого на порталі Prozorro.

Загалом замовили 2780 світильників  – «світильник шахтний головний акумуляторний СГО-1» по 1345,56 грн кожен.

Свої пропозиції на торги подало чотири компанії, втім лише дві допустили до аукціону. Так, ТОВ «НВО «Червоний металіст» не подало копію ТУ, оскільки пропонувало еквівалент, а ТОВ «НВО «Світло шахтаря» взагалі не завантажило у систему жодного документа.

Таким чином конкурентом «А.С. Груп» виступало лише ТОВ «Форма Трейд». Обидві компанії подали на торги документи, які свідчать, що вони є дилерами харківського ТОВ «Смарткомплект».

Власником київського «А.С. Груп» є 33-річний Сергій Чубуков з Харкова. Раніше його партнером по фірмі був Роман Бабяк. Ще у 2016 році, згідно з даними YouControl, Чубуков був співвласником фірми-конкурента на цих торгах – «Форма Трейд» спільно з тим же Романом Бабяком та Олександром Феніним. Фенін, до речі, раніше входив до числа засновників фірми-виробника світильників «Смарткомплект».

У «А.С. Груп» та «Форма Трейд» були не тільки спільні власники, а й номер телефону – (057) 7640794, свідчать дані реєстру.

Нині «Форма Трейд» належить 32-річній Тамарі Тітовій з села Рівчак-Степанівка Чернігівської області.

З початку року ТОВ «А.С. Груп» зібрало замовлень на понад 15 млн грн від залізниць, «Київпастрансу» та «Київського метрополітену».

Директора фірми, якого підозрюють у привласнені 530 тис. грн, посадили під домашній арешт

$
0
0

Слідчий суддя Самбірського міськрайонного суду Галина Карнасевич 4 жовтня призначила запобіжний захід у вигляді домашнього арешту колишньому директору «Спецкоммаш ЛТД» Михайлу Олексієнку, якого підозрюють у заволодінні 530 тис. грн сільської ради на Львівщині.

Про це стало відомо з ухвали суду, опублікованої в Єдиному державному реєстрі судових рішень 10 жовтня.

Запобіжний захід було обрано в рамках кримінального провадження № 42017141290000010 від 27 лютого цього року (ст. 191 ККУ – привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, та ст. 366 – службове підроблення).

Із матеріалів справи стало відомо, що у вересні 2016 року Бабинська сільська рада, що у Самбірському районі провела торги через систему Prozorro на закупівлю сміттєвоза на базі ГАЗ-3307, де брало участь чотири учасники.

Як стверджує слідство, «Спецкоммаш ЛТД» було визнано переможцем фіктивно, тобто без фактичного засідання комітету та вивчення пропозицій учасників. Також підозрюють, що директор діяв у змові з сільським головою Бабинської ради. Втім в судовому реєстрі «НГ. Львів» не знайшли ухвал, які б свідчили про наявність кримінальних розслідувань щодо неї (голова сільради – Світлана Несторяк).

У договорі, який «Спецкоммаш ЛТД» уклало з сільською радою, нібито навмисно не зазначено ідентифікаційні ознаки техніки, яку б мали передати раді, оскільки потім в акті приймання-передачі зазначили номер шасі сміттєвоза, що вже був у власності сільради. Його бабинські чиновники купили раніше у ТОВ «Дом-Луцьк» за 25 тис. грн (водночас на порталі 007 відсутні дані про перерахування коштів сільрадою фірмі цих 25 тис. грн – «НГ. Львів»)

Дані реєстру МВС свідчать, що сільрада володіє лише одним ГАЗ-3307

Відтак, за версією правоохоронців, на рахунок «Спецкоммашу ЛТД» перерахували 530 тис. грн за сміттєвоз, який так і не був поставлений до сільради.

Враховуючи, що директор «Спецкоммаш ЛТД» не був раніше засуджений та не має підстав вважати, що він може перешкоджати слідству, суддя ухвалила застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту до 3 грудня 2017 року. Йому заборонено залишати житло з 22 год. по 7 год. ранку.

Нині ТОВ «Спецкоммаш ЛТД» перейменоване на ТОВ «Спейском». Фірма також змінила місце реєстрації з Києва на Житомир та власників – ним стало ТОВ «Інкомсофт Інтернешнл», яким спільно володіють Людмила Лихолай (новий директор) та Владислав Зуйков. За останні два роки компанія отримала замовлень на понад 2,7 млн грн.

Знайомі фірми «розпиляли» майже мільйон на закупівлі для львівського аеропорту

$
0
0

ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» 12 жовтня уклало угоду  з ТОВ «Ді Ар Енерджи Груп» на суму 986 тис. грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель Prozorro.

Придбали 30 тонн гранульованого протиожеледного реагенту на основі форміату натрію для усунення зледеніння на злітних смугах по 32,88 грн/кг. Варто зазначити, що така ціна є значно вищою, ніж в середньому на торгах. Наприклад, у березні ця ж компанія на торгах від аеропорту «Бориспіль» пропонувала аналогічний товар за 26,6 грн/кг, тобто на 23% дешевше.

Конкуренцію на торгах переможцю склало ТОВ «Ді Ар Груп» з пропозицією на 3,6 тис. грн дорожчою (0,3%), що дорівнювало очікуваній вартості закупівлі. Компанії не знижували цін протягом аукціону.

Цікавим є те, що компанії із схожими назвами мають ще багато спільного. Зокрема, фірми розташовані за однією адресою: м. Київ вулиця Драгоманова 31-б.

Крім того, власник «Ді Ар Груп» Денис Ржавський був серед засновників фірми-переможця ТОВ «Ді Ар Енерджи Груп», яка зараз належить Сергію Єжову.

Засновники ТОВ «Ді ар енерджи груп»

Ця компанія протягом 2017 року отримала три замовлення на загальну суму 15,1 млн грн.

Директор військового заводу сплатить 25,5 тис. грн штрафу за хабар у 3 тис. грн

$
0
0

Личаківський районний суд визнав винним в отриманні хабара директора Львівського автомобільного ремонтного заводу Ігоря Яремка. Про це стало відомо з тексту вироку, розміщеного у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

10 жовтня суд затвердив угоду про визнання винуватості, яку Яремко уклав з військовою прокуратурою Львівського гарнізону. Директора заводу визнали винним в одержанні неправомірної вигоди за вчинення дій в інтересах особи, що дала надала йому неправомірну вигоду з використанням свого службового становища (ч. 1 ст. 368 КК). Яремкові призначили узгоджене покарання – штраф у 25,5 тис грн з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків протягом півтора років.

Директору заводу, що є філією військового концерну «Техвоєнсервіс», інкримінували те, що 13 вересня цього року він отримав 3 тис. грн хабара від підприємця за надання йому в оренду приміщення на території заводу на вулиці Личаківській для зберігання побутової хімії, а також за сприяння у підписанні договору зберігання, зокрема, за підготовку документів та направлення їх для погодження до Києва. Хабар вилучили того ж дня у службовому кабінеті Яремка.

Під час досудового розслідування Яремкові змінили підозру. З ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду Львова ясно, що 24 вересня директору заводу оголосили підозру у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 368 КК (одержання неправомірної вигоди, поєднаного з вимаганням), що передбачає суворіше основне покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Після того, як він вирішив визнати свою вину, у військовій прокураторі Львівського гарнізону перекваліфікували його дії на ч. 1 ст. 368 КК, тобто у прокуратурі вирішили забути, що він вимагав хабар у підприємця.

З електронної декларації Ігоря Яремка відомо, шо ще минулого року він працював на Львівському державному заводі «ЛОРТА» заступником директора з кадрів. До слова, зарплата, яку він там отримав за 2016 рік, була меншою, ніж його пенсія. Зарплату дружини, яка працює начальником бюро на заводі «ЛОРТА», Яремко не задекларував. На посаді директора Львівського автомобільного ремонтного заводу Яремко працював з 26 грудня 2016 р.

Мерії вдалось повернути одне з приміщень зі списку «афери століття» через Вищий господарський суд

$
0
0

Вищий господарський суд України повернув у комунальну власність нежитлове приміщення площею 104,6 кв. м на вулиці Старознесенській, 194 у Львові. Це приміщення було у списку незаконно відчужених комунальних приміщень так званої «афери століття». Про це стало відомо з постанови суду розміщеної в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Цікаво, що з постанови Вищого госпсуду випливає, що кількість осіб, задіяних у шахрайській схемі, є більшою, ніж про це повідомлялось раніше. Або ж до списку «афери століття» додали інші, раніше втрачені приміщення.

Нагадаємо, у листопаді минулого року спеціалісти управління комунальної власності ЛМР виявили, що десятки комунальних приміщень Львова перереєстровані на приватних осіб – львівських підприємиць Ірину Сандул та Людмилу Малькову. «НГ. Львів» детально писало про схему, за якою було здійснено відчуження міського майна.

Після відкриття кримінального провадження на частину приміщень було накладено арешт. Зокрема, на магазин площею 104,6 кв. м на вулиці Старознесенській.

Згідно з матеріалами справи, на нього претендувало ТОВ «Любава Шанс», яке і подало касаційну скаргу до Вищого господарського суду України. Кінцевими бенефіціарними власниками товариства зазначені Зоряна Єзерська та Оксана Матіяш, остання також є директором фірми. Тобто ці люди раніше не фігурували серед тих, хто привласнював комунальне майно.

Крім того, з’ясування питання власності даного приміщення було предметом розгляду в господарських судах ще з 2014 року. Спочатку на нього претендувало львівське ТОВ «Зіронька», яке мотивувало право власності тим, що у 1996 році придбало його шляхом викупу в процесі зміни власності державного підприємства «Зіронька». Проте в суді з’ясувалось, що зміна власності не відбулась, як доказ – дане приміщення вже ТОВ «Зіронька» орендувало у міського управління комунальної власності, яке стало офіційним власником згідно з розпорядженням №306 Личаківської районної адміністрації у 2006 році.

Відсутність права власності на приміщення не завадило ТОВ «Зіронька» у 2001 році продати його ПП «Папірус-М». Чи відбулось передавання реальних коштів невідомо, але оцінка становила 105 тис. грн. В будь-якому випадку у 2014 році «Папірус-М» намагалось відстояти своє право власності паралельно у двох судових процесах. І якщо позов до «недобросовісного продавця» фірми «Зіронька» товариство програло, то позов до Личаківської адміністрації про скасування розпорядження  – виграло. Втім виграло тимчасово. Вже апеляційний суд скасував рішення, але за короткий проміжок часу «Папірус-М» віддало приміщення у статутний фонд фірми «Любава Шанс».

Варто зауважити, що власницею ПП «Папірус-М», яке було ліквідовано 11 жовтня 2017 року, була Оксана Матіяш, співвласниця та директор ТОВ «Любава Шанс».

Юристам мерії вдалось довести і змову, і незаконне вилучення майна. В результаті  суд визнав ТОВ «Любава Шанс» недобросовісним набувачем майна з огляду на «очевидну обізнаність про відсутність у «Папірус-М» (у яких керівниками є одна і та сама особа), як права власності на спірне нерухоме майно, так і законного права на його відчуження (передачу до статутного капіталу)».

Крім того, суд відзначив, що «процес вибуття спірного нерухомого майна з володіння територіальної громади міста Львова відбувався з порушенням вимог законодавства».

«Лісова» фірма сусідки Пешка не доплатила 900 тисяч податків – слідчі «податкової»

$
0
0

ТОВ «ДСЛ Вуд Юкрейн» ухилилося від сплати ввізного мита та ПДВ на майже 901,2 тис. грн при ввезені товарів в Україну в 2014 році. Про це свідчить документальна перевірка компанії, на яку слідчі посилаються в рамках досудового розслідування.

Нагадаємо, першими засновниками «ДСЛ Вуд Юкрейн» у рівних долях були Романа Жужевич та фінська компанія «ДСЛ Вуд Оу». На той момент Романа Жужевич була не лише сусідкою гендиректора обласного комунального лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Петро Пешка, а також його родичкою. Цей зв’язок не заважав «ДСЛ Вуд Юкрейн» отримувати замовлення від дочірніх підприємств «Галсільлісу» та купувати в нього лісоматеріали.

Підставою для відкриття кримінального провадження №32017140000000044 став акт перевірки «ДСЛ Вуд Юкрейн», датований травнем цього року. Відповідно до нього, службові особи фірми порушили строки тимчасового ввезення сільськогосподарської техніки, запасних частин до неї, а також лісонарізальної техніки на митну територію України. Перевірка встановила, що було занижено податкове зобов’язання по сплаті мита на 271 тис. грн та податку на додану вартість на понад 630 тис. грн. Відтак, заявили слідчі суду, службові особи «ДСЛ Вуд Юкрейн» ухилилися від сплати податків на загальну суму майже 901,2 тис. грн.

Слідчі також повідомили суду, що директором фірми «ДСЛ Вуд Юкрейн» з 21 листопада 2014 року значиться Олексій Данилюк (у 2016 році він стане єдиним власником компанії), проте договори та інші документи фінансово-господарської діяльності укладаються та підписуються попереднім директором Лі Вангнінг.

Нагадаємо, у 2014-2015 роках «ДСЛ Вуд Юкрейн» експортувала лісоматеріалів, деревини на понад 18 млн грн.

Нині Петро Пешко очолює Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Дорожники замовили ремонт трьох автошляхів за понад 300 млн грн

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Львівській області 13 жовтня уклала три угоди на поточні середні ремонти доріг, серед них дві – державного та одна – місцевого значення. Сума контрактів становить понад 311 млн грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель Prozorro.

Автошлях Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий (28,2 км) ремонтуватиме ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Це найдорожчий договір з трьох – вартістю майже 232,4 млн грн. Ремонт одного кілометру всередньому обійдеться в 8,23 млн грн.

Згідно з договірною ціною, витрати підприємства на заробітні плати працівникам становитимуть 1,12 млн грн (0,48% від суми), а прибуток — 297 тис. грн (0,12% відповідно).

Також фірма «залатає» два кілометри ділянки місцевого значення С141250 (Давидів – Товщів – Бібрка) за 7,63 млн грн, тобто 3,8 млн грн/км.  «Онур» зареєстрований у Києві. Власниками є громадяни Туреччини Онур та Ісхан Четінджевіз (99,77%), а також львів’янин Олег Фаріон (0,23%)

Ремонт різних відрізків шляху Н-09 Мукачеве – Івано – Франківськ – Львів загальною протяжністю п’ять кілометрів за 71,3 млн грн здійснить ТОВ «ПБС». Вартість ремонту кілометра перевищуватиме 14 млн грн. Згідно з договірною ціною, на заробітні плати піде 579,3 тис. грн (0,82% від загальної суми) , прибуток становитиме на рівні 139,25 тис. грн (0,2%).

ТОВ «ПБС» належить мешканці Івано-Франківська Іванні Непик. Також власницею 0,17% компанії є  Галина Колибабюк. Колибабюк на місцевих виборах 2015 року балотувалась в депутати Івано-Франківської міськради від «УКРОПу», обіймаючи посаду начальника відділу кадрів ТОВ «Скорзонера». Кінцевими власниками «Скорзонери» через низку компаній є Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський.

Згідно з Prozorro, ТОВ «ПБС»  протягом 2017 року на території Львівської  області отримало 4 підряди на загальну суму 93 млн грн.


Земля і люди

$
0
0

Цей текст нетрадиційний для «Наших грошей», бо зазвичай ми описуємо корупцію та порушення законів. Тут же піде мова про зовсім інше – про 15 гектарів лісу, які виділяють під дачне будівництво учасникам АТО та членами їх сімей на вулиці Замарстинівській у Львові.

Ми з’ясували, що зі 143 осіб у списку дачного кооперативу «Патріот-3» (члени якого, власне, і стануть власниками ділянок на Замарстинівській) – кожен шостий вже отримав компенсацію на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн від львівської мерії. Крім того, кожен другий вже володіє щонайменше однією земельною ділянкою, здебільшого, неподалік Львова. Дехто також володіє значним списком іншого нерухомого майна.

Звичайно, це не протизаконно, оскільки, учасники АТО, як і всі громадяни України, мають право на безоплатну приватизацію п’яти ділянок різного призначення. Проте далеко не всім вдається скористатися ним в повній мірі. Учасникам кооперативу «Патріот-3» пощастило.

***

Нагадаємо, 24 липня 2017 року своїм розпорядженням голова Львівської ОДА Олег Синютка затвердив детальний план території колишнього військового містечка №230, призначеної для забудови дачними будинками учасниками АТО. Через три дні, 27 липня, було надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок 143 рекомендованим учасникам АТО, список яких склала окрема робоча група, що засідала 26 липня.

З прес-релізу «Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» випливає, що своїх представників для отримання земельних ділянок у цьому місці рекомендували 25 різних організації учасників АТО, а також військових, правоохоронних формувань і окремих частин.

Ще влітку ідея передачі лісової ділянки під забудову викликала спротив мешканців, які вже побудувались неподалік. Однак, як розповів ZAXID.NET архітектор інституту «Містопроект» Юрій Столяров, ліс, де виділять ділянки для учасників АТО, не має юридичного статусу, відтак він не охороняється і там можна будуватися. Тобто 15 га вирубають цілком законно. Була також зареєстрована петиція, аби офіційно оформити ліс лісом, однак вона поки що набрала 566 підписів зі 1000.

Територія, де виділили ділянки розпорядженням голови ЛОДА

Формально ця територія належить до Львівської міської ради, але розташована вже за межею Львова, тому розпоряджатися нею може лише Львівська ОДА або Держгеокадастр. Тому детальний план території розробили у ДП ДІПМ «Містопроект» на замовлення ЛОДА.

Прінт-скрін з відео сайту “Варіанти”

У пояснювальній записці до плану йшлося, що більша частина цієї території – земля розформованої військової частини, що заросла лісом. План передбачає будівництво 143 дачних будинків на один або два поверхи з мансардою. Кожний наділ має площу сім «соток».

***

Ділянка виявилась суперечливою не лише з точки зору її «лісистості». З огляду на те, що вона не належить місту, це дозволило члена кооперативу «Патріот-3» взяти участь як в міських, так і в обласних програмах.

Ми проаналізували список із 143 майбутніх власників земельних наділів, членів кооперативу «Патріот-3», і виявили, що ім’я кожного шостого є також в інших списках – списках «Програми про захист інтересів учасників АТО», згідно з якою зареєстровані у Львові, Винниках, Брюховичах та Рудному учасники АТО мають право на одноразову матеріальну допомогу у розмірі 100 тис. грн, якщо вони ще не скористалися своїм правом на отримання ділянки для будівництва житлового будинку.

Якщо сказати простіше, учасникам АТО пропонували отримати або ділянку на Білогорщі, або 100 тисяч. Порівняння списків засвідчило, що частина членів кооперативу вирішили отримати, і гроші від міста, і землю від області.

Що більш, для переважної більшості тих, хто отримає ділянки на Замарстинівській, ці сім соток будуть не першим, а часто навіть не другим земельним наділом.

Наприклад, для Івана Красницького, декана факультету № 2, доцента кафедри кримінального права та кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ. Вдвох із дружиною він вже володіє вісьмома земельними ділянками.

Згідно з даними декларації, він особисто володіє п’ятьма земельними ділянками в селі Задільське (Сколівський район). Тут же у нього у власності є будинок площею 113 кв. м. А його дружина Олена Тьорло, яка також працює у Львівському державному університеті внутрішніх справ, володіє двома квартирами у Львові, площею 53 та 36 кв. м та невеликим будинком із земельною ділянкою в містечку Нові Санжари (Полтавська область).

З 2014 року у власності Красницького є земельна ділянка та будинок площею 126 кв. м у селі Рудне, що поблизу Львова. А з березня 2015 року – ще 10 «соток» десь у Пустомитах.

Скоро він також отримає держакт на дев’яту ділянку. Адже 17 жовтня на сайті Львівської облдержадміністрації опублікували розпорядження за підписом Олега Синютки про затвердження проектів землеустрою та надання ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва для 70 із 143 учасників АТО з попереднього списку кооперативу «Патріот -3».

***

Із 70 новоспечених власників ділянок, 13 імен повністю співпадають з отримувачами 100 тис. грн від міськради. Це Максим Дорош, Андрій Різничок, Василь Кожушко, Ігор Трач, Тарас Яцишин, Руслан Ковалишин, Ростислав Фесенко, Михайло Косач, Юрій Дуда, Андрій Слесаренко, Павло Буцман, Іван Яцейко та Костянтин Дерюгін.

А 65 членів кооперативу вже володіють іншими ділянками та нерухомістю (повний список нижче).

До прикладу, ділянку останнім розпорядженням, отримав Андрій Гавгун, заступник начальника відділу контролю обігу зброї управління Національної поліції у Львівській області. У кінці вересня 2015 року, згідно з декларацією, він та його дружина стали власниками будинку та земельної ділянки в селі Солонка. Ще однією ділянкою, також у Солонці, Гавгун володіє з 2013 року.

Олег Житняк, начальник відділу превенції патрульної поліції Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області особисто не володіє жодним нерухомим майном. Він мешкає в будинку площею 297 кв. м, що належить його тещі у районі Білогорща у Львові. Тещі також належать дві земельні ділянки у Львові.

Іван Яцейко, помічник оперуповноваженого МВС України у Львівській області, також в кінці 2014 року отримав ділянку у селі Раковець, поблизу Львова.

Наступним розпорядженням голови ОДА ділянку також отримає і колишній заступник начальника управління СБУ у Львівській області Володимир Кобилінський, який також є членом кооперативу. У власності родини Кобилінських є дві квартири на вулиці Романицького у Львові загальною площею 186,5 кв. м. Дружина екс-заступника має ділянку та будинок в селі Раковець, поблизу Львова. А сам Володимир Кобилінський володіє ще й земельною ділянкою для садівництва площею 0,08 га у Городоцькому районі.

Або Дмитро Бабаченко, заступник начальника слідчого відділу Залізничного відділення національної поліції, який з 2015 року вже володіє земельною ділянкою в селі Кротошин. А його дружина є власницею будинку в Пустиомитах та двох земельних ділянок – в Пустомитах та селі Скнилів, що під Львовом.

Варто додати, що не йдеться про порушення законодавства, адже згідно із  ст. 121 Земельного Кодексу учасники АТО мають право безкоштовно отримати, як і всі громадяни, в межах затверджених Кодексом нормативів до п’яти земельних ділянок: по одній для ведення особистого селянського господарства (до 2 га), для ведення садівництва (до 0,12 га), для будівництва житлового будинку (до 0,1 га у містах, до 0,25 га у селах), для дачного будівництва (до 0,1 га), для будівництва гаражу (до 0,01 га).

Згідно з постановою Кабміну №898-р від 19 серпня 2015 року, Держгеокадастр, обласні адміністрації, міські та сільські ради повинні розглядати заяви учасників АТО на отримання земельних ділянок «у першочерговому порядку».

Перелік осіб, які отримали отримали ділянки для індивідуального дачного будівництва (перша черга 70 ділянок): 

ПІБ Отримував 100 тис. грн від ЛМР Земельні ділянки у власності (дані декларацій) Наявні ділянки (дані голови громради при ГУ Держземагентства у Львівській області
Дацко Ярослав Іванович затвердж. під садівництво, Підберізці
Дорош Максим Володимирович так
Шаламай Сергій Володимирович затвердж. під садівництво 0,0783 га, Сороки-Львівські
Приставський Віктор Ярославович
Волоско Руслан Йосипович затвердж. під садівництво, Дубляни
Чайка Павло Тарасович затвердж. 0,10 га, Пустомити
Крупа Олег Миколайович
Гришкін Андрій Володимирович Земельна ділянка 0,06 га в селі Струмівка (Волинська область) з 2006 року
Родич Вікторія Олександрівна затвердж. 0,05 га під садівництво, Давидів (у 2016 році), та 2 га під селянське господарство, Стрілки
Карпінський Павло Борисович затвердж. під садівництво, Городок
Житняк Олег Миколайович Дві земельні ділянки у Львові загальною площею понад 0,12 га. Володіє теща з 2013-2014 рр.
Олексій Андрій Степанович затвердж. під садівництво 0,0901, Підберізці
Різничок Андрій Михайлович так дозвіл під садівництво 0,12 га, Чижиків, затвердж. під селянське господарство 0,3801 га, Стрілки
Березюк В’ячеслав Вікторович дозвіл під садівництво, Дубляни
Спірін Артур Олегович
Борусовський Михайло Володимирович
Бойко Петро Ігорович дозвіл під садівництво, Куликів
Чабан Степан Олегович
Чміль Олексій Петрович затвердж. 0,08 га під садівництво, Чижиківська
Гутий Ярослав Степанович затвердж. під садівництво, Завидовичі
Гнатюк Роман Михайлович затвердж. під садівництво, Лагодів
Роса Віталій Петрович Дружина володіє земельною ділянкою в селі Муроване з 2003 року, площа 0,1832 га
Красницький Іван Васильович Сім земельних ділянок: 5 у Сколівському р-ні, 2 – Пустомитівському р-ні загальною площею майже 1,25 га. Ще однією ділянкою володіє дружина (0,14 га)
Кузнецов Андрій Степанович
Кожушко Василь Ярославович так дозвіл під садівництво, Підберізці, затвердж. 2 га під селянське господарство, Стрілки
Трач Ігор Володимирович так затвердж. 0,09 га, Підберізці
Яцишин Тарас Васильович так затвердж.під садівництво 0,10 га, Ямпіль, дозвіл на 2 га під селянське господарство, Почаєвицька с/г
Голембйовський Маркіян Петрович дозвіл під садівництво, Підберізці
Семочко Тарас Михайлович дозвіл під садівництво 0,12 га, Підберізці
Томашівський Юрій Томович дозвіл на 0,06 га, Дубляни
Лейченков Сергій Михайлович затвердж. під садівництво 0,0945 га, Туринка, 2016 рік
Гашків Юрій Михайлович затвердж. під садівництво, Раковець
Пирог Олег Олександрович затвердж. під садівництво 0,10 га, Жирівка
Підкова Руслан Юрійович
Гавгун Андрій Богданович Дві ділянки зареєстровані у 2013 та 2015 роках в селі Солонка загальною площею 0,035 га
Сулейманов Марат Шамільович затвердж. 0,10 га, Речичани
Ковалишин Руслан Ярославович так затвердж. під садівництво, Домажир
Протасевич Надія Іванівна затвердж. під селянське господарство 0,3298, Стрілки
Рибак Максим Васильович
Вітюк Андрій Дмитрович
Заставський Ігор Юрійович затвердж. під садівництво, Підберізці
Григорьян Рубен Леонідович
Фесенко Ростислав Ігорович так затвердж. під селянське господарство 2 га, Стрілки, дозвіл 0,10 га, Підберізці
Воробель Микола Васильович
Кусько Сергій Дмитрович
Мурдза Володимир Дмитрович
Косач Михайло Володимирович так
Піменов Олександр Олегович
Корчинський Володимир Ігорович
Дуда Юрій Степанович так затвердж. під садівництво, Ямпіль
Бурак Богдан Васильович
Слесаренко Андрій Георгійович так
Поліщак Роман Володимирович затвердж. під садівництво 0,196 га, Свірж, дозвіл під селянське господарство 2 га, Шегині
Баран Іван Іванович затвердж. під садівництво, Підберізці
Буцман Павло Анатолійович так
Харо Роман Орестович затвердж. 0,0902, Підберізці
Яцейко Іван Іванович так Ділянка в селі Раковець, 0,1 га з 2014 року затвердж. під садівництво 0,1 га, Раковець
Кобцев Олександр Андрійович Ділянка в селі Семенівка, 0,10 га затвердж. під садівництво, Семенівка, затвердж. під селянське господарство 2 га, Стрілки
Борщевський Мар’ян Йосипович
Оруджев Руслан Азізович затвердж. 0,0902 га під садівництво, Підберізці
Буяльський Богдан Анатолійович затвердж. 2 га під селянське господарство, Стрілки
Гуськов Вадим Олексійович
Дерюгін Костянтин Валерійович так затвердж. 1,8 га під селянське господарство, Стрілки, дозвіл під садівництво, Чижиків
Скалкович Володимир Іванович Ділянка в селі Жирівка площею майже 0,05 га з 2012 року
Стах Валерій Олексійович затвердж. 0,10 га, Домажир
Болтишева Аліна Олександрівна затвердж. під садівництво, Дубляни, затвердж. 0,5272 під селянське господарство, Стрілки
Матейчук Андрій Анатолійович
Білик Гелена Євгенівна затвердж. під будівництво, Дубляни
Кураш Євгеній Юрійович Ділянка в селі Ясениця-Замкова (Старосамбірський район) площею 0,12 га, з 2016 року
Мартинів Тарас Романович затвердж. 0,1 га під садівництво, Городок

Наталія Онисько, Олександра Губицька, Дмитро Борисов

 

Львівські «муніципали» носитимуть форму по 2700 грн за комплект

$
0
0

Львівське комунальне підприємство «Муніципальна дружина» підписало договір з ТОВ «Іона» на постачання форменного одягу на загальну суму майже 410,1 тис. грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Закупівлю здійснили за неконкурентною переговорною процедурою, оскільки перед тим двічі невдало провели відкриті торги. На них приходила лише компанія «Іона», а тому не дивно, що договір підписали саме з нею.

«Муніципальна дружина» замовила 150 комплектів форменного одягу, який складається зі штанів та куртки, вартістю 2560 грн кожен, а також 150 бейсболок по 174 грн кожна.

У техзавданні торгів було вказано, що замовник хоче придбати бейсболки-шестиклинки Liberty sandwich оливкогового кольору з нанесенням логотипу та форму без утеплення з тканини Ріп-стоп кольору хакі та Болонья оливкового кольору.

Ця ж фірма продала форменний одяг «Муніципальній дружині» і в 2016 році. Тоді, за результатами допорогової закупівлі, замовили 50 комплектів (куртка, штани, кепка) по 2460 грн/комплект.

Форма львівських “муніципалів”. Саме таку і вимагали в техзавданні. Фото Варіанти

Львівське ТОВ «Іона» зареєстровано ще у 1995 році, власником є Василь Мацькович. До нього фірма належала Олександрі та Олександру Царикам, свідчать дані YouControl. Цьогоріч фірма продавала спецодяг Львівському нацакадемічному театру опери та балету ім. С. Крушельницької та Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру загалом на 190 тис. грн.

Новостворена фірма з місця масової реєстрації юросіб продала військовим комплекс для гірської підготовки

$
0
0

Військова частина А2615, що в Старичах Яворівського району, замовила комплекс для проведення занять з гірської підготовки за 600 тис. грн у ТОВ «Лофт Систем». Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Комплекс повинен складатися з:

– висотно-штурмової полоси (з 7 етапів на деревах на висоті більше 10 м над землею і тролея, 3 етапів на висоті 3 м над землею; загальна протяжність етапів 200 м);

– штурмової вежі (прямокутна дерев’яна будівля 5х5 м, висотою 12 м, з трьома поверхами і дахом);

– скеледрома (зі штучними зацепами в приміщенні, висота 5 м, ширина 6 м).

«Лофт Систем» зобов’язане доставити комплекс військовим до 31 жовтня цього року.

Закупівлю провели за неконкурентною переговорною процедурою, бо вже двічі відміняли торги через недостатню кількість учасників (потрібно як мінімум 2).

На перші торги взагалі ніхто не з’явився, на другі – лише одна компанія «Акрополь буд інвест» з пропозицією в 600 тис. грн, що відповідало очікуваній сумі закупівлі.

Втім договір в результаті підписали не з цією компанією, а з ТОВ «Лофт Систем», яке було зареєстроване лише два з половиною місяці тому в Києві.

Дані аналітичної платформи YouControl свідчать, що у цьому ж офісі під номером 10 на вулиці Будіндустрії, 7 зареєстровано ще понад 30 юридичних осіб. Згідно з договором, фактична адреса компанії – львівська, на вулиці Козельницькій, 4.

Власницею «Лофт Систем», яке до цього взагалі не мало досвіду в держзакупівлях, є 42-річна Інна Кусень, яка мешкає у Львові, однак родом з Хмельницької області. Жодних відомостей про її попередні бізнес-успіхи відсутні. Керівником фірми є Роман Кіц.

При пошуку назви компанії в інтернеті видає лише шість результатів, причому два з них – дані бізнес-реєстрів, а ще чотири – це дана закупівля військових і документ архбудінспекції про видачу ліцензій у вересні цього року.

 

Родичі податківця з Яворова конвертували в готівку мільйони гривень через підставні ФОПи

$
0
0

Ігор Процик з Яворівського відділення Городоцької ОДПІ організував схему з ухилення від сплати податків, до якої залучив своїх родичів, зареєстрованих як фізичних осіб-підприємців. Це стверджують слідчі прокуратури Львівської області.

Як стало відомо з  ухвали Галицького районного суду Львова, розміщеної у Єдиному державному реєстрі судових рішень, слідчі Львівської обласної прокуратури підозрюють, що Ігор Процик, завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Яворівського відділення Городоцької ОДПІ, зловживаючи своїм службовим становищем «організував та забезпечив діяльність протиправної схеми ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання». До цієї схеми він залучив «не менше 5 осіб з близького оточення, в тому числі осіб, з якими він перебуває в родинних стосунках».

Учасники схеми, зокрема, і його родичі, реєструвалися фізичними особами-підприємцями та обирали спрощену систему оподаткування. На свої банківські рахунки вони отримували гроші у розмірі до 1,5 млн грн (поріг для другої групи спрощенців – «НГ.Львів») протягом календарного року від ТОВ «Агродерев» за «нібито поставлені» лісоматеріали, після чого гроші знімали через банкомати невідомі слідству особи.

Відомо, що Ігор Процик залучив до цієї схеми батьків своєї дружини, свого брата, братову дружину, а також її брата. За даними ЄДР, усі вони реєструвалися підприємцями у 2015-2016 рр., і серед видів діяльності мали «оптову торгівлю» деревиною». Усі ФОПи, за винятком його брата, вже припинили діяльність.

Кримінальне провадження, у якому розслідують діяльність Ігоря Процика, відкрили у лютому цього року. Попередня кваліфікація – зловживання службовим становищем з тяжкими наслідками (ч. 2. ст. 364 КК).

Цікаво, що родичі податківця є лише частиною схеми ухилення від сплати податків ТОВ «Агродерев», яку з вересня поточного року розслідує управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області. Підставою стали матеріали отримані з УСБУ Львівської області, в яких йдеться, що службові особи ТОВ «Агродерев» протягом 2016-2017 років уклали низку договорів щодо постачання лісоматеріалів, які «фактично не поставляли, а документи щодо формальної передачі товару складали з метою імітації проведення господарських операцій та ухилення від оподаткування».

ТОВ «Агродерев» перерахувало за лісоматеріали фізичним особам – підприємцям близько 35 млн грн, які віднесли до складу валових витрат підприємства. У такий спосіб ТОВ «Агродерев», на думку слідства, ухилилося від сплати податку на прибуток на 6,3 млн грн.

Серед 25 підприємців, які отримали ці 35 млн грн і надавали ТОВ «Агродерев» підроблені, на думку слідства, документи про постачання лісоматеріалів, є й п’ятеро згаданих вже осіб з близького оточення Ігоря Процика.

Засновниками ТОВ «Агродерев» з Рави-Руської є кіпрська компанія VNM WOOD COMPANY LIMITED, а також, з незначними частками, Володимир Кобрин із села Забір’я Жовківського району і львів’янин Володимир Тетюк.

Працівник комунального підприємства облради, якого засудили на два роки за хабар, керує іншим комунальним підприємством

$
0
0

Галицький районний суд Львова визнав винним в отриманні хабара у 18 тис. грн колишнього інженера-проектувальника комунального підприємства ЛОР «Архітектурна основа» Ярослава Лавріна. 11 жовтня суд призначив 29-річному Лавріну покарання у вигляді двох років обмеження волі. Про це стало відомо з тексту вироку, розміщеного у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Справу у суді розглядали з жовтня минулого року. Згідно з матеріалами справи, інженер-проектувальник Ярослав Лаврін 10 червня 2016 року отримав від підприємця з міста Добромиль у своєму робочому кабінеті хабар у розмірі 18 тис. грн за виконання робіт із розробки двох паспортів прив’язки МАФів та ескізів цих МАФів у кольорі. Ці документи він видав підприємцю без оформлення договірних відносин. Тобто дані паспорти фактично нечинні.

При цьому, за виготовлення цих паспортів, сам Лаврін заплатив сертифікованому інженеру-проектувальнику, що співпрацює з «Архітектурною основою», 100 грн. У всякому випадку така сума зазначена у актах виконаних робіт.

Під час судового засідання підприємець сказав, що звернувся до правоохоронних органів через те, що «про оформлення будь-яких договорів» йому Лаврін не повідомляв та просив дати йому готівкою 18 тис. грн. Заяву про те, що працівник комунального підприємства Заяву про те, що працівник комунального підприємства вимагає в нього хабар, він подав 30 травня 2016 р.

Під час судового засідання Ярослав Лаврін свою вину заперечив і заявив, що дії замовника та поліції «носять щодо нього провокаційний характер, спрямований на те, щоб скомпрометувати його, та показати ефективність роботи правоохоронного органу».

Як стало відомо з судових ухвал, в процесі слідства ст23аттю, за якою обвинувачували чиновника, замінили на більш м’яку. Підозру висували за ч. 4 ст. 368 (підкуп особи, що надає публічні послуги), а вирок винесли за ч.3 ст.354 КК (підкуп працівника підприємства). Якщо перша передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, з конфіскацією майна, то друга – штраф до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи, або обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років.

Обмеження волі, відносно новий вид покарання, який, полягає в утриманні особи у виправних центрах – установах відкритого типу в межах області де мешкає засуджений без ізоляції від суспільства, але під наглядом та обов’язковим залученням до праці.

До речі, 23 червня минулого року Лавріна звільнили з «Архітектурної основи» – ще до того, як слідчий суддя встиг розглянув клопотання слідчого про його відсторонення від посади. А 7 жовтня 2016 р. Лавріна призначили в. о. директора іншого комунального підприємства Львівської обласної ради – «Центру просторового розвитку».

У телефонному коментарі «НГ. Львів» 20 жовтня Ярослав Лаврін підтвердив, що виконує обов’язки директора КП ЛОР «Центр просторового розвитку». На вирок Галицького районного суду він планує подати апеляційну скаргу, оскільки своєї вини не визнає.

Підозрюваний в розтраті екс-керівник «Львівського облавтодору» до арешту встиг переписати чотири квартири на доньку

$
0
0

Львівський апеляційний суд задовольнив клопотання адвокатів екс-директора державного підприємства «Львівський облавтодор» Андрія Сліпецького про часткове зняття арешту з його майна. Арешт було накладено після оголошення у вересні поточного року Сліпецькому підозри у розтраті 2,8 млн грн бюджетних коштів.

Згідно з ухвалою апеляційного суду Львівської області, знято арешт з чотирьох квартир, двох гаражів та одного автомобіля. Таке рішення суддів мотивовано тим, що як виявилось, це майно вибуло з власності Андрія Сліпецького ще до оголошення йому підозри.

Йдеться про чотири квартири різної площі (від 81 кв. м до 123 кв. м) у місті Самборі в одному будинку на вулиці Східній. Тут також розташовано і два гаражі. Всі ці об’єкти нерухомості були зазначені в декларації за 2016 рік  Андрія Сліпецького як його власність. Але, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, він в один день, а саме 28 березня 2017 року подарував їх своїй донці Тетяні Сліпецькій.

Цікаво, що дарування відбулось вже через дев’ять днів після звільнення Сліпецького з посади керівника «Львівського облавтодору».

Арешт також знято з позашляховика Ssang Yong (2009 р.в.), який було продано іншій особі. На жаль, коли і кому – невідомо. Але залишаються арештованими частка Сліпецького в будинку в Самборі, два автомобілі марки «Mercedes-Benz» (1995 та 1989 року випуску), мотоцикл Кawasaki, автомобілі ВАЗ (1991 р.в.) та «ЗИЛ», а також три земельні ділянки в місті Самбір.

Нагадаємо, Андрій Сліпецький очолив «Львівський облавтодор» у січні 2016 року. Під час його представлення начальник Служби автомобільних доріг Львівщини Руслан Кандибор сказав, що Сліпецький очолить процес реорганізації та оптимізації підприємства.

«Ця людина має достатній досвід та свіжі погляди на проблеми, які сьогодні заважають розвиватись цій службі», – зазначив Кандибор.

А 17 березня 2017 Андрія Сліпецького звільнили з посади керівника «Львівського облавтодору» через неефективну роботу. Звільненню передувала перевірка на підприємстві, що виявила перевитрати бюджету на суму понад 8,2 млн грн.

Вже 1 вересня 2017 року департамент захисту економіки Нацполіції оголосив підозру Андрієві Сліпецькому. Правоохоронці підозрюють екс-директора державного підприємства у розтраті 2,8 млн грн бюджетних коштів. За даними поліції, Сліпецький дав завдання внести неправдиві дані у документацію, завищивши обсяги використання енергоносіїв на таку суму.

Тоді ж для Сліпецького було обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту та за клопотанням слідчого арештовано його майно.  Стаття, за якою відкрито кримінальне провадження, передбачає покарання від семи до дванадцяти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскацією майна.

Бізнес-партнери з Києва розіграли понад 2 млн грн на тендері від львівського локомотиворемонтного заводу

$
0
0

ПАТ «Львівський локомотиворемонтний завод» в результаті відкритих торгів підписало договір з ТОВ «Маркетінвестгруп» на постачання мідного прокату. Сума угоди становить 2,2 млн грн, про це стало відомо з сайту Prozorro.

Замовили мідні вироби: дроти, колекторні профілі та стрічки, всього 11 найменувань. Вартість товару коливалась від 294 до 367 грн/кг.

Єдиним конкурентом на торгах виступило ТОВ «НВП Укрпромвпровадження» з пропозицією на 2 тис. грн дорожчою (0,09% від суми). Учасники закупівлі не торгувались та не знижували пропозицій.

ТОВ «Маркетінвестгруп» належить киянину В’ячеславу Баталову.

Ще донедавна Баталов був співвласником компанії «Контракт-Авто» разом із Михайлом Капирулею, сином Володимира Капируля, який є одним із кінцевих бенефіціарних власників «НВП Укрпромпровадження».

Як раніше писали «Наші гроші», прокуратура підозрює  службових осіб ТОВ «НВП Укрпромвпровадження» в привласненні коштів харківського заводу «Електроважмаш» під час закупівель на 47 млн грн через поставку товарів від фіктивних підприємств. Проте у квітні арешт з рахунків компанії було знято.

Згідно з даними Prozorro, ТОВ «Маркетівестгруп» протягом 2017 року на Львівщині отримало 10 замовлень на 37,1 млн грн.


В Городоцькому районі побудують школу за 31 млн грн

$
0
0

Відділ освіти Городоцької районної державної адміністрації в результаті відкритих торгів уклав угоду з ТОВ «Виробничо-будівельне підприємство «Вайкон» на будівництво школи в селі Дубаневичі (Городоцький район) за 31,4 млн грн. Про це повідомляється на сайті публічних закупівель Prozorro.

За ці кошти переможець торгів збудує школу, проведе каналізацію, електро- та тепломережу та придбає устаткування: для їдальні, спортзалу, лабораторій фізичного і хімічного класів, верстати для трудового навчання, тощо. Школа розрахована на 240 учнів.

Участь в торгах взяли три компанії: ТОВ «Тепло Буд Експерт», ТОВ «ВБП «Вайкон» та ПП «Ковчег-Сервіс». Очікувана вартість закупівлі дорівнювала 34,1 млн грн. Пропозиція першої фірми була найдешевшою — 30,9 млн грн, що на 424 тис. грн дешевше, ніж у переможця. Проте тендерний комітет відхилив цю пропозицію, оскільки учасник не надав відомостей про освіту працівників та технічні характеристики обладнання і будівельних машин. Під час аукціону учасники не знижували свої пропозиції.

За договірною ціною, прибуток компанії-переможця від замовлення становитиме 319 тис. грн (1% від суми закупівлі), а витрати на заробітну плату —  2,5 млн грн (7,9% від суми закупівлі).

Роботи планують завершити до кінця 2018 року. Основна сума фінансування будівництва передбачена саме на 2018 рік.  До кінця 2017 року виконають роботи лише на 0,5 млн грн.

Власниками ТОВ «ВБП «Вайкон» є Роман Лисак (50%), Олександра Лисак (20%) та Олег Шипітка (30%). Підприємство зареєстроване в Чернівцях трохи більше ніж рік тому і вже отримало десять замовлень на загальну суму понад 50 млн грн. У Львівській області це перший підряд фірми.

Голова сільради із Золочівського району заплатить 20 тис. грн штрафу за вимагання 9 тис. грн хабара

$
0
0

Золочівський районний суд визнав винним голову Заставнянської сільської ради Михайла Балича в отриманні хабара у 9 тис. грн за вплив на прийняття депутатами сільради рішення про надання в оренду та власність земельних ділянок. Балич повинен сплатити штраф у розмірі 20,4 тис. грн. Про це стало відомо з вироку, оприлюдненого у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, ініціатором отримання хабара був саме Балич. У травні поточного року до сільської ради звернувся підприємець, який планував займатися сільським господарством у Золочівському районі. Підприємець хотів орендувати, а в подальшому отримати у власність земельні ділянки. Михайло Балич сказав, що є вільні ділянки і запропонував підприємцеві написати заяви, які мали б в подальшому розглянути депутати місцевої ради.

4 липня депутати Заставнянської сільської ради проголосували за надання підприємцеві в оренду ділянки площею 1,99 га для ведення особистого селянського господарства.

А 20 липня голова знову зустрівся з підприємцем в своєму кабінеті і повідомив, що депутати проголосували за оренду та «висловив протиправну пропозицію про надання йому грошових коштів у загальній сумі 9 тис. грн». Гроші він хотів отримати за «здійснення впливу» на депутатів, які вже проголосували за надання ділянки в оренду, а також мали б погодити надання цієї ділянки у власність.

Крім того голова запевнив, що підприємець також отримає в оренду ще одну ділянку площею 17,6 га. Для цього він переконає депутатів зарахувати її до земель запасу сільської ради, і підприємець отримає право оренди через аукціон.

У той самий день підприємець заплатив перші 3 тис. грн.

Ще 6 тис. грн Михайло Балич отримав від підприємця 27 липня в своєму ж кабінеті у сільській раді. Але виконати решту частину угоди не встиг –  у цей день його затримали, а отримані кошти вилучили.

28 липня йому повідомили про підозру у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 КК – одержання неправомірної вигоди особою, що займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням. Того ж дня суд обрав запобіжний захід щодо Балича – заставу у 32 тис. грн.

Сільський голова погодився укласти угоду про визнання винуватості і його дії перекваліфікували з ч. 3 ст. 368 КК на значно м’якшу ч. 2 ст. 369-2 КК. Тобто спочатку йому загрожувало позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, а після перекваліфікації – покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

13 жовтня суд затвердив угоду про визнання винуватості, яку Михайло Балич уклав з прокуратурою на стадії досудового розслідування. Балича визнали винним в «одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави».

Михайла Балича обрали сільським головою Заставнянської сільської ради на місцевих виборах у 2015 році. Раніше він займався підприємницькою діяльністю, зокрема, лісозаготівлею.

МВС офіційно віджимає у «Укргазвидобування» санаторій в Трускавці вартістю 15 млн грн

$
0
0

Міністерство внутрішніх справ ініціювало безоплатну передачу йому санаторію-профілакторію «Едельвейс» в Трускавці Львівської області, який належить ПАТ «Укргазвидобування». Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на проект розпорядження Кабміну, який виносився на засідання урядового комітету під головуванням першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва  24 жовтня.

В пояснювальній записці МВС вказало, що санаторій не відносить до об’єктів профільної діяльності  «Укргазвидобування» і не використовується в процесі транспортування та зберігання природного газу. В разі передачі санаторію МВС на його базі буде створено центр з медичної реабілітації поранених та хворих бійців АТО.

Санатарій “Едельвейс” (Трускавець)

При погодженні проекту уряду Міністерство юстиції зауважило, що передача санаторію відбувається в порушення Господарського кодексу, який передбачає, що відчуження майна здійснюється на основі рішення його власника. Але в доданих до проекту уряду документах таке погодження від «Укргазвидобування» відсутнє.

Натомість є витяг з протоколу засідання 30 червня правління ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – одноосібного акціонера «Укргазвидобування», де було прийнято рішення про продаж за ринковими цінами землі та будівлі санаторію «Едельвейс» за погодженням з Кабміном.

В презентованих урядових документах міститься копія засідання правління «Нафтогазу», з якого відомо, що «Укргазвидобування» само ініціювало продаж санаторію. Кошти від продажу майна держкомпанія планувала використати для своєї господарської діяльності. В протоколі засідання правління «Нафтогазу» вказано, що первісна загальна вартість «Едельвейсу» складала 15,47 млн грн. На сайті санаторію вказано, що він був відкритий в 2002 році. В перерахунку на середній курс гривні до долара в 2002 році вартість його будівництва склала $2,90 млн. Зараз «Укргазвидобування» вказує, що нинішня залишкова вартість санаторію 15,14 млн грн., або $569 тис.

Санаторій «Едельвейс» знаходиться в Трускавці, на вул. Л. Курбаса 11 та 11/1. Кадастровий номер земельної ділянки – 4611500000:03:007:0047.

Антимонопольний комітет наклав таємний штраф на змовників у паливному тендері від комунальників Залізничного району

$
0
0

Львівське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Мілана Вест» та ТОВ «Торговий дім «Авіас» за узгодження дій на торгах та спотворення їх результатів під час закупівлі бензину та дизельного палива для ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Залізничного району». Про це стало відомо з рішення комітету 5 жовтня 2017 року.

Розмір штрафу невідомий, оскільки в опублікованому рішенні Антимонопольний комітету приховав розмір штрафу, хоча раніше публікував цю інформацію.

У ході розгляду справи факт змови вдалося виявити через подібність документів. Як з’ясувалось, обидві компанії обслуговуються в одному банку; для участі в торгах надали однакові сертифікати відповідності на нафтопродукти; продають пальне одного виробника та однієї партії. Крім того, ТОВ «Мілана Вест» має укладений договір з ТОВ «ТД «Авіас» про обслуговування талонів та смарт-карток на заправках компанії.

Крім того, «Авіас» брав участь в інших закупівлях з такими конкурентами: ТОВ «Мілана Вест» ТОВ «Смарагда» ТОВ «Влада Ойл», ТОВ «Норма-Вест» і т. д. Всі ці компанії мають спільну адресу, телефон та одного бухгалтера.

ТОВ «Торговий дім «Авіас» входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Раніше іншу компанію цієї групи, а саме ТОВ «ВТФ «Авіас» вже оштрафували на 120 тис. грн.  Засновниками обох компаній є низка офшорних фірм, серед яких є й ті, через які в 2014 році  з Приватбанку вивели понад 1,8 млрд доларів.

Самбірські освітяни переплатять 200 тис. грн, бо один із учасників показав досвід не за той рік

$
0
0

Відділ освіти Самбірської РДА 23 жовтня уклав договір з ТОВ «Паливторг» на постачання природного газу за 1,69 млн грн. Про це стало відомо з сайту Prozorro.

Переможець до кінця року постачатиме газ загальним об’ємом в 184 тис. куб. м. Таким чином вартість палива складатиме 9,2 тис. грн за тисячу кубометрів.

Крім переможця участь у торгах брала лише одна компанія  — ТОВ «Енерго Прайм» з пропозицією в 1,49 млн грн, тобто на 200 тис. грн дешевшою ніж у конкурента й більш ніж на 300 тис. грн нижчою за очікувану вартість закупівлі.

Проте тендерний комітет відхилив учасника, мотивуючи це тим, що компанія надала довідки про виконання аналогічних договорів у 2017 році, в той час як замовник вимагав інформацію про виконання договорів у 2015-2016 роках й класифікував це як невідповідність тендерній документації.

Втім, стверджує експерт із закупівель, керівник «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка, досвід компанії, незалежно від того, коли вона його набула, у 2015 чи 2017 році, є підтвердженням її можливості надати певні послуги чи поставити певні товари.

«Відтак така вимога може бути розцінена як дискримінаційна. Особливо враховуючи те, що можна було зекономити бюджетні кошти. Практика щодо висновків Державної аудиторської служби у таких випадках різна. Аудитори в певних областях визнають таку вимогу як дискримінаційну. Натомість в Івано-Франківській області порушень в цьому не бачать. Не має норм закону, які б однозначно забороняли ставити вимоги до учасників щодо наявності досвіду в певні роки», – розповів він.

Кінцевим бенефіціаром ТОВ «Енерго Прайм» є Ірина Кугукова.

Власником ТОВ «Паливторг», яке зареєстроване у Львові на початку 2016 року, є Олександр Морозов. Згідно з Prozorro, фірма протягом 2017 року отримала 23,5 млн грн на 22 підрядах, з них 13,6 млн грн — у Львівській області.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live