Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Київська фірма та її головний інженер «розпиляли» 4,5 млн грн на влаштування пожежної сигналізації в туберкульозній лікарні

$
0
0

Пов’язані між собою компанія «Укртехнобез» та підприємець Богдан Лащ розіграли торги від Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру. Йдеться про їхню участь в закупівлі на влаштування пожежної сигналізації за 4,5 млн грн. Роботи завершать до кінця цього року.

Підприємець Богдан Лащ працював головним інженером фірми-конкурента «Укртехнобез». Про це свідчать їхні довідки, подані на різні торги. Також обидва учасники мають спільних працівників. Наприклад, Світлана Наумчук працює інженером-кошторисником в обох конкурентів.

Крім того, учасники розташовані за однією адресою – Київська область, м. Вишневе, вул. Чорновола, 1А. Вони орендують офіс та складські приміщення у ТОВ «Києво-Святошинське ремонтно-будівельне управління».

Конкуренти вже двічі зустрічаються на торгах. Перший раз вони прийшли на торги від київської клінічної лікарні №15, однак закупівлю відмінили.

Під час поточної закупівлі тільки підприємець Богдан Лащ знизив свою пропозицію на 4,5 тис. грн. Натомість компанія «Укртехнобез» залишила свою ціну незмінною.

Богдан Лащ зареєстрований як підприємець у квітні цього року в Борисполі. Протягом 2018-2019 років він отримав замовлень на 6,3 млн грн, враховуючи поточну угоду.

Компанія «Укртехнобез» веде свою діяльність з 2014 року, зареєстрована в м. Вишневе. Її власником є Михайло Подоляк, а керівником – Роман Харченко. Протягом 2018-2019 років фірма отримала підрядів на 16,7 млн грн.


19-річний син мера Старого Самбора за два місяці отримав понад 1 млн грн на держзамовленнях

$
0
0

Зареєстрований у серпні цього року 19-річний підприємець Михайло Трухим із Старого Самбора за неповні два місяці отримав замовлень на понад 1 млн грн. Про це «Наші гроші. Львів» дізнались із Prozorro.

З жовтня 2019 року він постачає до бюджетних організацій Львівської області обладнання для ігрових майданчиків, шкільні меблі тощо. Останній підряд Михайло Трухим отримав 21 грудня від Давидівської сільради вартістю 110 тис. грн, за контрактом він постачатиме інвентар для фітнесу.

Всі товари у нього замовили через неконкурентну процедуру закупівель  – за прямими договорами. Михайло Трухим зареєстрований як підприємець у місті Старий Самбір. Батько Михайла Трухима –  міський голова Старого Самбора Ігор Трухим. У декларації за 2018 рік він зазначає, що проживає спільно із сином Михайлом.

У соцмережах Михайло Трухим зазначає, що навчається у ЛНУ імені Івана Франка. Хоча як підприємець Михайло Трухим зареєстрований у серпні цього року, у грудні він почав шукав дистанційну роботу консультантом в інтернет-магазин.

Із жовтня 2019 року він підписав 9 контрактів, загальною вартістю 1,03 млн грн.

Нагадаємо, що у 2017 році поліція затримала мера Старого Самбора Ігоря Трухима під час передачі 2 тис. доларів хабара правоохоронцям. Раніше слідчі викрили факт розкрадання бюджетних коштів під час здійснення державних закупівель. Зокрема, мова йшла про купівлю сміттєзбиральної техніки із завищеною на 295 тис. грн вартістю. Згодом він виплатив заставу, і був взятий на поруки депатутами ради.

Ігоря Трухима підозрюють у наданні неправомірної вигоди за ч. 3 ст. 369 ККУ, а обвинувальний акт направили до суду у лютому 2018 року. Наступне засідання у даній справі призначене на 27 січня 2020 року.

У Буську тендерному махінаторові через іншу фірму відписали понад 3 млн грн на реконструкцію палацу Бадені

$
0
0

Управління будинками міста Буська підписало договір з ТОВ «Рем Буд Пласт» на аварійні роботи з реставрації палацу Бадені за 3,15 млн грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Це вже не перша спроба міської ради Буська відремонтувати палац. Як раніше повідомляли «НГ. Львів», у травні 2018 року був укладений генеральний договір на реставрацію палацу загальною вартістю 1,4 млн грн. В рамках цього договору підписали лише одну угоду з фірмою «Базис Сервіс» на реставрацію частини даху за понад 400 тис. грн. Управління будинками міста Буська перерахувало фірмі 125 тис. грн як аванс на придбання матеріалів, проте далі роботи не продовжились.

Цього разу «Базис сервіс» виступило конкурентом нового переможця тендеру  ТОВ «Рем Буд Пласт». Власником останньої є Петро Орихівський, який неодноразово фігурував у матеріалах «Наших грошей. Львів» але, здебільшого, як співвласник ТОВ «Пласт».

Раніше «Пласт» змагався за тендер на реконструкцію басейну, який оголошували чотири рази. В усіх випадках тендерний комітету відділу освіти Буської РДА намагався створити умови, щоб віддати підряд на 12 мільйонів саме фірмі Орихівського, яка навіть розпочала роботи раніше, ніж її визнали переможцем.

У листопаді поточного року фірму «Пласт» та її конкурента з закупівлі на ремонт басейну ТОВ «Галицький будівельник», було визнано змовниками. Адже, виявилось, що власником 50% статутного капіталу обох є Петро Орихівський. Антимонопольний комітет оштрафував обидві фірмі сумарно на понад 100 тис. грн. Штраф від АМКУ також означає, що «Пласт» не може брати участь у відкритих торгах протягом трьох років. Проте це не завадило фірмі отримати 5,8 млн грн на добудову басейну, який відкрили ще в липні, оскільки договір уклали за переговорною процедурною.

Нова фірма Орихівського ТОВ «Рем Буд Пласт» зареєстроване у селі Ушковиці, Перемишлянського району. З початку 2018 року отримала 12 держзамовлень загальною вартістю на понад 5 млн грн.

Аварійні роботи вестимуть з відновлення австрійського палацу XIX століття, який розташований у Буську і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Його власником був австрійський граф, намісник Галичини та прем’єр-міністр Австро-Угорської імперії Казимир Бадені. Зараз палац є занедбаним. Протягом 2015-2016 років у палаці двічі виникала пожежа, в результаті було повністю знищено дах та пошкоджено дерев’яні конструкції горища.

Львівський АМКУ визнав змовниками підприємців з однаковими довідками, які розігрували торги у Самбірському районі

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області визнала змовниками підприємців Надію Чмелик та Андрія Рудавського за «розпил» п’яти закупівель у Самбірському районі. Відповідне рішення опублікували 26 грудня на сайті АМКУ.

Вперше про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали у лютому 2018 року. Документи обох підприємців були оформлені однаково та містили аналогічний текст і помилки. Наприклад, конкуренти однаково написали слово «здійснюватимется» замість «здійснюватиметься», використали специфічне скорочення «ФО-підприємець» та однаково неправильно розставили пробіли. Також, згідно з іншими тендерними документами, підприємці вели бізнес за однією адресою в м. Самборі на вул. Купилева, 1.

Учасники зустрічалися на торгах дев’ять разів, починаючи з 2017 року. В більшості випадків перемагав Андрій Рудавський, а Надія Чмелик виступала технічним учасником.

Після публікації новини експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що підприємці користувалися однією ІР-адресою, подавали документи в один день та робили довідки в одній програмі. Однак оштрафувати змовників не вдалося, оскільки вони припинили свою діяльність в листопаді цього року.

Андрій Рудавський був зареєстрований як підприємець 2009 року в Бориславі. Протягом 2018-2019 років він отримав замовлень на 3,8 млн грн.

Надія Чмелик вела свою підприємницьку діяльність з 2015 року, була зареєстрована в Дрогобичі. Протягом 2018-2019 років отримала замовлень на 1,8 млн грн.

Свято наближається: в області витратили більше мільйона на гірлянди та ялинки

$
0
0

Ялинка у Львові (фото ЛМР)

Бюджетні установи Львівщини завершують новорічні закупівлі. Цього року в області витратили на гірлянди щонайменше 700 тис. грн, а новорічні ялинки обійшлися у 460 тис. грн.

Найдорожче встановлення та прикрашання ялинки обійшлося для Львова – 123 тис. грн. Цього року акцент зробили на жовто-білому освітленні, практично не використавши іграшок. Саме дерево зрізали на території колишнього заводу «Кінескоп».

Для Стрия ілюмінація новорічної ялинки обійшлася у 120 тис. грн. Дерево висотою 18 метрів привезли зі Славського лісового господарства.

А от Городоцька міська рада цього року збільшила свою ялинку на 1,5 метри, придбавши для неї нижній каркас з гілок за 100 тис. грн. Місто використовує штучну ялинку, придбану два роки тому.

У Винниках новорічну ялинку придбали за 71 тис. грн. Цього року в місті встановили штучну семиметрову ялинку, яку прикрасили дерев’яними іграшками та ілюмінаціями.

Встановлення новорічної ялинки у Червонограді коштувало 50 тис. грн. Комунальники зробили 19-метрову основу, на яку сортували гілки, обрізані під лінією електропередач.

Ілюмінація на площі Незалежності в с. Пасіки-Зубрицькі (фото Наші гроші. Львів)

Найбільше цього року на гірлянди витратила Давидівська об’єднана територіальна громада. Встановлення гірлянд на амбулаторії в с. Пасіки-Зубрицькі, яке входить до цієї громади, обійшлося у 158 тис. грн, а оформлення площі Незалежності в цьому селі – 176 тис. грн.

Також 98 тис. грн за гірлянди віддали у Дрогобицькій міській раді, трохи менше заплатив Стрийський парк – 90 тис. грн. А от за ілюмінацію сільської ради у с. Зимна Вода витратили 80 тис. грн.

Комунальне підприємство «Бориславсвітло» придбало гірлянди за 46 тис. грн. А військовий санаторій «Трускавецький» та Солонківська сільська рада витратили по 31 тис. грн.

Менше витратили Львівський державний університет безпеки життєдіяльності – 13,8 тис. грн, та військовий реабілітаційний центр «Перлина Прикарпаття» − 10 тис. грн. У Золочеві гірлянди придбали всього за 5,5 тис. грн.

 

Львівський АМКУ оштрафував харківських підприємців, які «розпиляли» дванадцять закупівель

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафував підприємців Євгена Шепітька та Владислава Іванова на 136 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в закупівлі обладнання для смуги перешкод за системою «Барс» від 25 Навчального центру Військової служби правопорядку. Відповідне рішення опублікували 26 грудня на сайті АМКУ.

Вперше про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали у травні 2018 року. Обидва підприємці вказали однакове місцерозташування – вул. Миргородська, 4. Також конкурентрів об’єднував харківський завод «Спортінвентар». Владислав Іванов був його офіційним дилером, а Євген Шепітько раніше працював там юристконсультом.

Підприємці також подали на торги схожі довідки – з однаковими шапками та оформленням. Водночас Владислав Іванов не завантажив низки потрібних документів, а іншу частину довідок він подав на одну хвилину раніше, ніж суперник. Конкуренти також користувалися спільним номером телефону.

Учасники зустрічалися на торгах дванадцять разів, починаючи з 2016 року. В більшості випадів вигравав Євген Шепітько, а Владислав Іванов виступав як технічний учасник.

Після публікації новини юристи проекту «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що конкуренти користувалися однією ІР-адресою та вели діяльність за однією адресою. Відтак кожен підприємець отримав по 68 тис. грн штрафу. Вони також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Євген Шепітько та Владислав Іванов зареєстровані 2016 року в Харкові. Протягом 2018-2019 років перший отримав замовлень на 829 тис. грн, а другий – на 1,3 млн грн.

На полонині біля Драгобрату безкоштовно роздали 20 га, частина дісталася родичам посадовців

$
0
0

На полонині Кричунєска Чорнотисянської сільради, що на Закарпатті, родичам посадовців безкоштовно передали у власність 10 га землі. Про це йдеться в матеріалі Анни Семенюк на сайті Zaholovok.

Полонина Кричунєска розташована неподалік гірськолижного курорту Драгобрат, вершин Стіг та Великий Котел, впритул до території, на якій планують будівництво нового курорту на Свидовці.

Цю полонину загальною площею 20 га розділили на 11 ділянок, дев’ять з яких – по 2 га, і ще дві – по 1,48 та 0,5 га, та передали громадянам у власність. Сталося це на початку 2012 року на підставі розпорядження голови Рахівської райдержадміністрації.

Три ділянки по 2 га отримали родичі голови Чорнотисянської сільради Івана Павлючка: брат дружини голови сільради Василь Максим’юк, теща Параска Максим`юк (вже немає в живих) та чоловік племінниці Василь Вербищук. Ще 2 га отримав Павло Дердюк, чия мати Ганна Дердюк у 2012 році працювала бухгалтером у сільраді Чорної Тиси.

11 ділянок на полонині, які передали у приватну власність

Свої 2 га також отримав сват директор ДП «Ясінянське лісомисливське господарство» Василя Теличука Михайло Чокрендюк. Ще три ділянки по 2 га отримали працівники ДП «Ясінянське лісомисливське господарство»: Микола Гафіяк (звільнився), Василь Лавтербах та Юрій Ключівський. Також двоє підлеглих тодішнього голови Рахівської РДА Дмитра Андріюка – Марія Некрасова та Олександра Тимощенко, отримали по 2 га на полонині.

Як розповів Іван Поп’юк, голова ГО «Чорнотисянський рідний край», їх громадська організація звернулась до правоохоронних органів щодо цих розданих земельних ділянок. «Звернулись в Генеральну прокуратуру, в Державне бюро розслідувань, НАБУ. Через місяць ми отримали відповідь від Генпрокуратури, що справу передано до Нацполіції до нашого райвідділу. Після того ми чекали на відповідь від поліції, пізніше написали ще одне звернення в обласну прокуратуру, після чого отримали повідомлення із слідчого відділу про відкриття кримінального провадження за ст. 364 ч 2. КК України», – розповів він.

«Два тижні тому була сесія сільської ради, я задав питання сільському голові, що буде з тими земельним ділянками, – також розповів Іван Поп’юк. – Він сказав, що є на то суд, він до цього не причетний, хай собі вирішують».

За його словами, в ГО «Чорнотисянський рідний край» є відеодоказ, як тодішній голова Рахівської РДА говорить, що земельні ділянки  на полонині оформлялися на «довірених осіб», які, коли їх попросять, віддадуть акти інвестору.

Наразі одна з ділянок площею 2 га, яку виділяли Михайлові Чокрендюку, вже має нового власника Сергія Калєва. Восени одну з ділянок (кадастровий номер 2123687500:09:001:0009) вже виставляли на продаж в інтернеті за 90 тис. дол.

Кадастровий номер ділянки Площа Власник
2123687500:09:001:0001

 

1.4809 га Ключівський Юрій Васильович
2123687500:09:001:0002 0.5191 га Ключівський Юрій Васильович
2123687500:09:001:0003

 

2 га Максимюк Параска
2123687500:09:001:0004

 

2 га Максим’юк Василь Васильович
2123687500:09:001:0005

 

2 га Чокрендюк Михайло Іванович (теперішній власник Калєв Сергій Петрович)
2123687500:09:001:0006

 

2 га Вербещук Василь Васильович
2123687500:09:001:0007

 

2 га Дердюк Павло Миколайович
2123687500:09:001:0008

 

2 га Гафіяк Микола Миколайович
2123687500:09:001:0009

 

2 га Лавтербах Василь Степанович
2123687500:09:001:0010

 

2 га Некрасова Марія Миколаївна
2123687500:09:001:0011 2 га Тимощенко Олександра Володимирівна

 

Львівський АМКУ «забанив» фірми з одного будинку, які розіграли три мільйони на екскаватор для залізниці

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувала компанії «Еврогрупмаш» та «Укрінтросервіс» на 136 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь у тримільйонній закупівлі екскаватора для «Львівської залізниці». Відповідне рішення опублікували 9 січня на сайті АМКУ.

Про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали ще в грудні 2017 року. Компанії були прописані за однією адресою та мали спільні номери телефонів. Також тодішній власник та директор «Еврогрупмашу» Олександр Трутненко був контактною особою на сайтах «Укрінтросервісу», зокрема, на одному з них представлений як «менеджер відділу автозапчастин». Крім того, конкуренти подали на торги схожі документи з однаковими помилками.

Компанії зустрічалися на торгах чотирнадцять разів, починаючи з 2016 року. В більшості випадків перемагала «Укрінтросервіс», а фірма «Еврогрупмаш» виступала як технічний учасник.

Після публікації новини юристи проекту «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що конкуренти подали тендерні документи з однієї ІР-адреси та мали спільних працівників. Крім того, компанія «Укрінтросервіс» здавала в суборенду приміщення для фірми «Еврогрупмаш». Відтак кожна компанія 68 тис. грн штрафу. Вони також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Протягом 2018 року компанія «Еврогрупмаш» отримала замовлень на 2 млн грн, а фірма «Укрінтросервіс» − на 2,4 млн грн. У 2019 році фірми не брали участі у державних тендерах.


Львівський АМКУ повторно оштрафував тендерних змовників на понад чверть мільйона гривень

$
0
0

Адміністративна колегія Львівського тервідділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ «ХоСаРо» і ТОВ «Градобуд-Престиж» загалом на 272 тис. грн за антиконкурентні дії на тендерах.

Компанії вдавали конкуренцію у двох закупівлях з реконструкції приміщень та системи енергопостачання для Західноукраїнського дитячого медичного центру, які відбувались у 2017 році, а загальна вартість становила понад 16 млн грн.

Відповідне рішення ухвалили ще 23 грудня, однак на офіційному сайті львівського АМКУ воно з’явилось лише 9 січня.

Нагадаємо, що обидві компанії вже були оштрафовані Антимонопольним комітетом (також на 272 тис. грн) ще у березні 2019 року, про що також писали «Наші гроші. Львів». Тоді фірми змагались за замовлення на реконструкцію теплиць у Брюховичах та будівництво очисних споруд у Червонограді, сума обох контрактів становила понад 100 млн грн.

Окрім штрафу рішення Антимонопольного комітету означає заборону брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

Тому обидві фірми намагались оскаржити це рішення через суд, і вже у квітні «Хосаро» звернулося до суду з позовною заявою щодо визнання цього рішення недійсним. Ще до розгляду справи по суті представники позивача попросили суд про «вжиття заходів забезпечення позову» – зупинення дії рішення АМКУ.

Компанія мотивувала це тим, що «неможливість брати участь в закупівлях, організованих державою як найбільшим замовником в Україні, призведе до втрат в господарській діяльності». В результаті суд задовольнив це прохання і 11 квітня зупинив дію рішення Антимонопольного комітету.

Аналогічну ухвалу отримала і фірма «Градобуд-Престиж». В обох випадках АМКУ намагався оскаржити ці ухвали, але їх не розглядали через несплату судового збору в розмірі 1921 грн.

Обставини пов’язаності двох фірм, за якими Антимонопольний комітет виніс нове рішення, фактично не змінились. Компанії вказували одну адресу та мають господарські відносини. Окрім цього, ТОВ «Хосаро» часто використовує свого конкурента «Градобуд-Престиж» у вигляді субпідрядника на роботи, які отримує за держзамовленнями. Також у тендерній документацій ТОВ «Градобуд-Престиж» надає лист-відгук від «Хосаро», де остання компанія характеризує фірму як «хорошого виконавця».

Директор «Градобуд-Престижу» Василь Загородний разом із виконробом «ХоСаРо» Володимиром Сехом є співзасновниками громадської організації «Західноукраїнське антикорупційне об’єднання». Володимир Сех у 2013 році був директором «Градобуду». Також обидві компанії внесли однакові зміни до кошторисів та використовували програмне забезпечення ліцензію, на яке має лише одна фірма, ТОВ «Хосаро».

ТОВ «Хосаро» зареєстроване у Львові, а його власниками є Володимир Хома (90%) та Володимир Мазур (10%).

ТОВ «Градобуд-Престиж» «прописане» у смт. Верхнє Синьовидне, Сколівського району, а його бенефіціарами зазначено Василя Загородного та Андрія Яцуру.

«Тендерний рецидивіст» виступив технічним учасником на тендері з вивезення сміття в Дрогобичі

$
0
0

Компанія «Еко-Прикарпаття» позмагалася з технічним учасником фірмою «Теркомбуд» на тендері із вивезення сміття у Дрогобичі. Під час аукціону конкуренти не знижували своїх пропозицій, а компанія «Теркомбуд» не подала на торги жодних документів. Крім того, діяльність фірми не пов’язаний із вивезенням побутових відходів.

Йдеться про 3,5-мільйонну закупівлю від КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради. Згідно з договором, фірма «Еко-Прикарпаття» вивозитиме сміття у Дрогобичі до кінця 2020 року.

Тендер на вивезення сміття у Дрогобичі провели лише з третьої спроби. Попередні два рази його скасували, оскільки на торги приходила лише одна компанія − «Еко-Прикарпаття».

Те, що компанія «Теркомбуд», не завантажила жодної довідки може свідчити про антиконкурентні дії – зазначає експерт з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько. Це, за його словами, та ситуація, коли другий учасник подає пусту пропозицію, щоб торги не скасували ще раз.

«Переважно так роблять ліниві змовники, які не хочуть готувати документи», − пояснює експерт.

Тернопільська компанія «Теркомбуд» − постійний підрядник у Дрогобичі, але досі займалась ремонтом вулиць, а не сміттєвими баками.

Протягом 2019 року «Теркомбуд» отримало замовлень на 22 млн грн. Частина з них виконувалась з порушенням законодавства. Фірма фігурувала у кримінальних провадженнях. У 2018 році колишній директор фірми Олег Капелусь визнав себе винним у підробці документів щодо ремонту центру позашкільної роботи з учнівською молоддю у Тернопільській області. Згідно з ухвалою, директор «Теркомбуд» збільшив обсяг робіт та зазначив у ній невиконані роботи, як-от встановлення колон та мощення бруківки. Кримінальне провадження закрили, оскільки Капелусь визнав свою вину, вчинив злочин невеликої тяжкості, допомагав правоохоронцям, а його правопорушення не завдало збитків.

Тепер ж компанію «Теркомбуд» підозрюють в участі у схемі привласнення бюджетних коштів вже у Львівській області. Кримінальне провадження стосується реконструкції площі Ринок у Дрогобичі. Згідно з ухвалою, комунальне підприємство «Управління комунального підприємства» Дрогобицької міської ради перерахувало підрядникові аванс за начебто виконані роботи, які пізніше надіслали зокрема й фірмі «Теркомбуд» та розподілили між учасниками ймовірної схеми.

Переможець поточних торгів компанія «Еко-Прикарпаття» зареєстрована 2015 року в Івано-Франківську. Її засновниками є Богдан Козак та Микола Радкевич. Протягом 2019 року фірма отримала замовлень на 4 млн грн, більшість з яких у Івано-Франківській області.

Чернівецький АМКУ оштрафував одного з найбагатших буковинців, який розіграв 40 млн грн зі своїм бізнес-партнером на будівництво сільської школи

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Чернівецькій області оштрафувала компанії «Родничок-1» та «С-Буд 1» на 136 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в тендері на будівництво школи у с. Рідківці Новоселицького району за 40 млн грн. Відповідне рішення опублікували 28 грудня на сайті АМКУ.

Про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали у жовтні 2018 року. Власник фірми «Родничок-1» Микола Гавка разом з власником «С-Буд 1» Іваном Семенюком є бізнес-партнерами, оскільки разом володіють компанією зі схожою назвою «Родничок». Крім того, протягом 2015-2018 років Микола Гавка був керівником «С-Буд 1».

Учасники зустрічалися на торгах один раз у вищезгаданому тендері.

Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що раніше компанії подавали податкову звітність з однієї електронної пошти та однієї ІР-адреси. Крім того, фірми мали спільних працівників, використовували спільний номер телефону, зв’язувалися між собою перед проведенням закупівлі та створення документів одним автором.

Відтак кожна компанія отримала по 68 тис. грн. Вони також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Компанія «Родничок-1» зареєстрована 2014 року в Новоселицького району. Її власник та керівник Микола Гавка є депутатом Боянської сільської ради.

Фірма «С-Буд 1» веде свою діяльність з 2015 року, зареєстрована також у Новоселицькому районі. Її власник Іван Семенюк є безпартійним депутатом Чернівецької обласної ради. Семенюк − один з найбагатших мешканців Буковини, ще у 2008 році газета «Коментарії» оцінювала його статки у 26 млн доларів. Він також володіє ще цілою низкою підприємств, серед яких один з найбільших курортних комплексів Чернівецької області «Сонячна долина» та готель «Буковинська зірка».

З двох партнерів Семенюк більш публічний, раніше досить активно роздавав інтерв’ю місцевим медіа, натомість Микола Гавка є людиною не публічною. Разом з тим обидва володіють значною кількістю нерухомості як в селі Бояни, що розташовано в 17 км від Чернівців, так і в самих Чернівцях.

Протягом 2019 року компанія «Родничок-1» отримала замовлень на 2,5 млн грн, а фірма «С-Буд 1» не брала участі у державних закупівлях.

Львівський підрозділ «Украероруху» віддав третину мільйона махінаторам з однаковим принтером

$
0
0

Пов’язані між собою компанія «Калган» та підприємець Андрій Гунька розіграли торги на обслуговування кондиціонерів для львівського підрозділу Украероруху. Про це свідчать однакові дефекти друку на тендерних документах учасників. Також під час аукціону конкуренти не знижували своїх пропозицій, а підприємець Гунька не завантажив усіх потрібних довідок.

Тендер на обслуговування кондиціонерів проводив «Львівський регіональний структурний підрозділ державного підприємства обслуговування повітряного руху». Спочатку переможцем торгів став підприємець Андрій Гунька, однак його відхилили через відсутність потрібних документів. Відтак договір підписали з фірмою «Калган», пропозиція якої була на 3,3 тис. грн дорожчою. Підрядник обслуговуватиме кондиціонери у Львівській, Чернівецькій, Закарпатській, Рівненській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Ці роботи обійдуться замовникові у 392 тис. грн.

Учасники зустрічаються на торгах двічі. Перший раз вони намагалися розіграти поточні торги у листопаді 2019 року, однак обох конкурентів відхилили через невідповідність тендерній документації.

Підприємець Андрій Гунька зареєстрований 2012 року у Львові. Починаючи з 2017 року він взяв участь лише у трьох закупівлях, враховуючи дві вищезгадані тендери, і отримав замовлення лише на 600 грн.

Компанія «Калган» веде свою діяльність з 2011 року, зареєстрована у Львові. Її засновниками є львів’яни Андрій Савчак та Юрій Шкапяк. Фірма не вперше співпрацює з львівським підрозділом «Украероруху». Минулого року вона отримала два підряди від цього замовника.

Кам’янко-Бузькі освітяни збираються відписати майже два мільйони на харчування школярів подружжю тендерних змовників

$
0
0

Два контракти на харчування учнів до кінця червня цього року від відділу освіти Кам’янко-Бузької РДА отримає подружжя Кекошів з смт Добротвір. Подружжя привело на торги бізнес-партнерку та профспілкову лідерку у якості додаткового конкурента та не приховували пов’язаності в своїх документах.

Відділ освіти Кам’янко-Бузької РДА 14 січня опублікував у системі електронних закупівель Prozorro повідомлення про намір укласти два договори загальною вартістю 1,78 млн грн. Контракти планують підписати із приватною підприємницею Галиною Кекош і споживчим товариством «Оксамит», директором якого є чоловік Галина Кекош Михайло Кекош. Товариство засноване «Кам’янка-Бузькою районною спілкою споживчих товариств», тобто входить в систему споживчої кооперації. При цьому керівником районної спілки, засновника підприємства, за даними порталу YouControl, є той самий Михайло Кекош.

Згідно з договором, Галина Кекош забезпечуватиме харчуванням учнів трьох шкіл та двох НВК впродовж року за 838,47 тис. грн. А споживче товариство «Оксамит» годуватиме учнів восьми навчальних закладів за 944,71 тис. грн.

Торги відбулись за двома лотами і участь у них, окрім переможців, брали ТОВ «Львівський кейтеринг» та приватна підприємниця Стефанія Фалісей. Якщо перше підприємство не виграло торги через вищу ціну, то приватна підприємниця Фалісей була «своїм учасником», адже директор фірми переможця СП «Оксамит» Михайло Кекош водночас працює у неї кухарем.

Стефанія Фалісей також конкурувала і з його дружиною – приватною підприємницею Галиною Кекош, яка крім приватного бізнесу працює в тому ж такі СП «Оксамит».

Що більш, Стефанія Фалісей є профспілковим лідером районної спілки споживчих товариств, вона є керівником «Кам’янка-Бузької районної профспілкової організації працівників споживчої кооперації», до системи якої, нагадаємо, входить і СП «Оксамит».

Цікаво, що представники ТОВ «Львівський кейтеринг», які програли торги,  звертались до тендерного комітету зі скаргою, де наголошували на сімейних та бізнесових зв’язках учасників торгів. Проте тендерний комітет, попри наявні у них документи, заявив, що це неправда.

«Як вбачається із змісту витягу з ЄДРПОУ, Кекош М.М. не є керівником Кам’янка-Бузької РССТ. Кекош М.М. є керівником ТзОВ «Оксамит», яке й запропонувало найбільш економічно вигідну пропозицію. Керівником Кам’янка-Бузької РССТ є Фалісей С.В. А відтак, твердження про наявність відносин підпорядкування між Кекош М.М. та Фалісей С.В. не відповідає дійсності», – написали у відповіді на скаргу представники тендерного комітету.

Не помітили у тендерному комітеті і того, що документи Стефанії Фалісей були оформлені так само як і документи СП «Оксамит», навіть ті, які замовник вимагав у довільній формі, наприклад довідки про матеріально-технічну базу, гарантійні листи і т. д. Усі троє учасників торгів завантажували документи згруповані у однаковій послідовності та з однаковими назвами.

Щодо попередньої діяльності майбутніх годувальників учнів в Кам’янко-Бузькому районі, то СП «Оксамит», з початку 2019 року підписало 5 договорів на 7,4 млн грн.  А Галина Кекош за цей самий період отримала 6 замовлень на 585 тис. грн.

Львівська міська рада два місяці не оприлюднює рішення про будівництво апарт-готелю в Парку культури

$
0
0

Львівська міська рада через два місяці після засідання виконкому досі не опублікувала рішення про внесення змін до містобудівних умов та обмежень на будівництво апарт-готелю на вул. Лижв’ярській, 1. Йдеться про майбутній готель мережі Hilton у Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року виконавчий комітет погодив внесення змін до містобудівних умов та обмежень на це будівництво. Спочатку зміни мали стосуватися висоти майбутнього готелю, яку хотіли збільшити з 34 до 72 метрів. Так було зазначено у проєкті внесення змін, опублікованому напередодні засідання.

Голосування членів виконкому за погодження змін до МУО 22 листопада 2019 року

Однак вже на самому засіданні управління архітектури та урбаністики представило доопрацьований варіант. Як пояснила головна спеціалістка цього управління Олена Погорілець, висоту готелю залишили 34 метри, а відсоток забудови зазначили 40%. «Це ідеальне рішення», − прокоментував тоді міський голова Львова Андрій Садовий.

Перші містобудівні умови та обмеження на надбудову апарт-готелю отримало ТОВ «Апартготель» у 2016 році. Тоді фірмі дозволили побудувати будівлю висотою 34 метри. У 2018 році ділянку площею майже гектар продали ТОВ «Апартготель» за 18,5 млн грн після ухвали сесії Львівської міської ради. Ініціатором ухвали був депутат Львівської міськради та бізнесмен Григорій Козловський. Засновниками ТОВ «Апартготель» є Роман Попко, який також керує кількома фірмами, заснованими будівельною корпорацією Avalon Inc, співвласником якої є Григорій Козловський.

Однак в липні 2019 року замовник будівництва змінився. Замість «Апартготелю» ним стало ТОВ «Парк спейс», засновником якого є ТОВ «Авалон інкомпані» та закритий фонд «Адамант». Після цього компанія заявила, що хоче збільшити висоту будівлі з 34 до 72 метрів. Таку пропозицію ще раніше винесли на засідання архітектурно-містобудівної ради, оскільки будівля суттєво вплине на силует міста. І попри зауваження до концепції,  всі члени містобудівної ради її погодили.

Перед листопадовим засіданням виконавчий комітет розглядав рішення двічі, однак безуспішно. В основному питання переносили через висоту будівлі та невдалу візуалізацію. Також у грудні цього року депутати міської ради не підтримали петицію, у якій львів’яни просили скасувати містобудівні умови на будівництво майбутнього готелю.

Це вже не перший раз, коли міська рада довго не публікує рішення виконавчого комітету, пов’язані з бізнесменом Григорієм Козловським. Так міська рада два місяці не публікувала містобудівних умов та обмежень на будівництво готелю на вул. Дорошенка, 2. Нагадаємо, що ці містобудівні умови видали з порушеннями містобудівних правил.

Редакція газети на Львівщині під час аукціону зменшила ціну з третини мільйона до 1 гривні

$
0
0

Редакція народного часопису «Галицька Зоря» під час аукціону запропонувала свої послуги з висвітлення діяльності Дрогобицької міської ради лише за 1 гривню при тому, що початкова пропозиція газети становила понад 374 тис. грн. Про це стало відомо із сайту закупівель Prozorro.

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради хоче замовити 75 000 см² газетної площі, на якій оперативно розповідатимуть про роботу міської ради, виконкому, посадовців та депутатів. Таку інформацію переможець має публікувати не рідше ніж два рази на тиждень до кінця цього року.

Участь в аукціоні взяло три учасники, серед яких і Редакція народного часопису «Галицька Зоря», яка в першому раунді зменшила ціну одразу на майже 100 тис. грн, потім в другому – ще на 175 тис. грн, і в результаті в останньому взагалі «впала» до 1 гривні.

Така «ставка» газети може бути помилковою, і в подальшому видання відмовиться від відписання договору. У такому разі перемога дістанеться Марії Кульчицькій-Волчко (газета «Медіа Дрогобиччина»), яка запропонувала послуги з висвітлення діяльності ради за 99 тис. грн. Якщо її пропозицію відхилить, то останнім претендентом є Олексій Дорофтей (газета «Вільне слово») з ціною в 375 тис. грн.

Власниками Колективного підприємства Редакція народного часопису «Галицька Зоря» є Петро Мацан, Ярослав Грицик та Володимир Турмис.

У другому лоті на послуги з аналітичного висвітлення діяльності (9000 см²) найдешевша пропозиція серед тих же учасників надійшла від Марії Кульчицької-Волчко – 31,5 тис. грн при очікуваній вартості в 45 тис. грн.

У 2019 році у закупівлі на послуги з оперативного висвітлення діяльності перемогла «Галицька зоря» (326,7 тис. грн за 66000 см²), аналітичного висвітлення – Олексій Дорофтей (39 тис. грн за 20000 см²). «Галицька зоря» так само отримала ще понад 29 тис. грн за «візуалізаційне» висвітлення діяльності Дрогобицької міської ради. Вони були єдиним конкурентами один одному, а під час аукціону лише у двох з трьох лотів один із учасників знизив свою первинну пропозицію на 1%.


Стрийська школа віддасть понад півмільйона гривень підприємиці, яка готувала документи на шкільному сканері

$
0
0

Стрийська спеціалізована школа №4 за результатом відкритих торгів підписала договір на 576 тис. грн на послуги з харчування учнів 1-4 класів із приватною  підприємицею Любомирою Черепанин, яка готувала документи безпосередньо на техніці тендерного комітету. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За договором, переможець тендеру буде забезпечувати сніданками та обідами учнів 1-4 класів та пільгових категорій, зокрема, сніданки та обіди, вартість яких становитиме 11 та 16 грн відповідно.

Єдиним конкурентом на торгах виступила ще одна приватна підприємиця Галина Петрикович із пропозицією на 2,7 тис. грн дорожчою. Але її поведінка на торгах свідчить про технічний характер її участі: конкуренти не торгувались під час аукціону, і Петрикович не завантажила низку необхідних документів. Крім того, Любомира Черепанин та Галина Петрикович подала кілька однакового змісту і оформлення довідок, хоча замовник вимагав їх у довільній формі.

Проблеми із документами є і у переможця, тобто Любомири Черепанин. Наприклад, відсутній витяг з реєстру платників податку та довідки про внесення до реєстру операторів ринку харчових продуктів через що тендерний комітет мав відхилити цю пропозицію.

Однак відхилення не відбулось, можливо, через те, що тендерний комітет і переможець тендеру тісно «співпрацюють». Як стало відомо із метаданих відсканованих файлів, Любомира Черепанин готувала документи для участі в торгах на тому ж сканері, що і тендерний комітет.

Як зазначав раніше голова «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка, підготовка документів у замовника свідчить про пряму корупцію. Адже сканування документів для учасників – це лобіювання зі сторони замовника. Ймовірно, в пропозиціях учасників цих торгів заклали «відкат». На думку Сімки, замовник не просто так не дозволяє сканувати в себе документи, йому потрібно за це заплатити.

З огляду на думку експертів, може йтися про фіктивну конкуренцію, коли замовник наперед знає, хто виграє, а коли приходять інші компанії, то їх відхиляють через надумані  причини.

Ми звернулись за коментарем до переможниці торгів Любомири Черепанин із запитанням, чи користувалась вона технікою школи, і її першої реакцію було:

-А що таке? Хіба не можна?

Проте до кінця розмови вона змінила свою думку і заперечила факт використання техніки замовника.

Секретар тендерного комітету школи Галина Басараб також заперечила використання техніки переможцем торгів. Вона також додала, що не знає яким чином у документах замовника та переможця однакові метадані.

Любомира Черепанин зареєстрована у Стрию і з 2017 року взяла участь у 10 закупівлях серед яких перемогла у 4, усі з яких – від Стрийської спеціалізованої школи №4 загальною вартістю 1,8 млн грн.

«Львівелектротранс» знову купив квитки за прямою угодою, проігнорувавши норму про проведення допорогових закупівель

$
0
0

Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс» закупило проїзні квитки на майже мільйон гривень. При цьому воно проігнорувало рішення виконкому, яке зобов’язує комунальні підприємства проводити допорогові закупівлі.

На сайті публічних закупівель Prozorro жодних обґрунтувань своїх дій «Львівелектротранс» не надав. Також в ЛКП не надали коментар щодо цих закупівель.

15 січня у електротранспорті Львова почав діяти новий тариф – 6 або 7 грн за разову поїздку, в залежності від способу оплати. «Львівелектротранс» замовив разові проїзні квитки у ТОВ «Укрспецполіграфія» на 770 тис. грн та місячні проїзні у ПрАТ «Артсервіс» − на 225 тис. грн. Ці компанії в основному друкують квитки для комунальних транспортних підприємств та білети для музеїв.

Згідно зі спільним дослідженням «Центру громадського моніторингу та досліджень» (далі – «ЦГМД») та «Наших грошей. Львів», протягом 2018-2019 років «Львівелектротранс» освоїв 68 млн грн без проведення конкурсних торгів. Натомість для освоєння цієї суми підприємство використало непрозору процедуру звітування.

Як раніше пояснювали «Наші гроші. Львів», замовники постфактум звітують про закупівлю товарів, послуг чи робіт, яку вже здійснили. Відтак з’являються потенційні корупційні ризики, оскільки така закупівля не може виключити людський фактор у виборі підприємця, не може забезпечити конкуренцію та економію.

Нагадаємо, що виконавчий комітет Львівської міської ради зобов’язав комунальні підприємства проводити допорогові закупівлі на суми, що перевищують 50 тис. грн на товари та послуги і 500 тис. грн – на роботи.

Наразі КП «Львівелектротранс» порушило рішення виконкому, однак, за словами експерта з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослава Сімки, вже з квітня 2020 року уникнення допорогових закупівель стане порушенням ЗУ «Про публічні закупівлі».

За даними дослідження «ЦГМД» та «НГ. Львів», комунальні підприємства Львова з кожним роком збільшують кількість прямих угод. Лише три комунальні підприємства протягом 2018-2019 років через непрозору процедуру звітування освоїли 191 млн грн. Рейтинг підприємств-звітувальників за кількістю договорів очолює «Львівтеплоенерго», друге місце посідає «Львівелектротранс», а третє – «Львівводоканал».

Помічник екс-секретаря ЛМР хоче збудувати у районі «Під Голоском» ще одну багатоповерхівку

$
0
0

Управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради на офіційному сайті ради опублікувало проєкт внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» у м. Львові (зміна 8), згідно з яким в районі планують звести ще одну житлову багатоповерхівку.

Згідно з опублікованим проєктом, на приватній ділянці площею 0,2946 га збудують багатоповерховий будинок, секції якого матимуть 7 та 10 поверхів.

Місце майбутнього будівництва

Генпланом передбачено, що це територія житлової забудови змішаного характеру, а зонінгом – садибної житлової забудови (не вище 18 метрів). Натомість цим детальним планом хочуть дозволити збудувати житлову багатоповерхівку.

У проєкті вказано, що у будинку на 95 квартир будуть приміщення громадського призначення, у тому числі ігрова кімната чи кімнати приблизно на 15 дітей.

Фрагмент проєктного плану з сайту ЛМР

Рішення про розробку детального плану прийняли через звернення ТОВ «Леополіс Сіті Девелопмент», на ділянці якого і планується житлове будівництво. Цей наділ раніше являв собою п’ять окремих ділянок, які у 2014 році Львівська міськрада передала в оренду членам кооперативу «Садове товариство «Інкубаторна станція» для ведення садівництва на вулиці Малоголосківській.

Одну з ділянок отримав в оренду і помічник тодішнього депутата від «Свободи» та секретаря ЛМР Василя Павлюка – Костянтин Шалай, який тепер є одним із співзасновників «Леополіс Сіті Девелопмент». Через кілька років міськрада передала ці ділянки безкоштовно у приватну власність.

Окрім Шалая першими засновниками компанії були Людмила та Костянтин Терентьєви, Оксана Красіцька та Мар’яна Арендарук. Тепер єдиним бізнес-партнером Костянтина Шалая у «Леополіс Сіті Девелопмент» є Андрій Матвійків, якому належить 83,8% статутного капіталу.

Компанія була зареєстрована десять місяців тому, а її директором є Юлій Рудницький, помічник депутата ЛМР від ВО «Свобода» Маркіяна Лопачака, а раніше ще одного «свободівця» – Любомира Мельничука.

Громадське обговорення проєкту внесення змін до детального плану триває з 17 січня по 17 лютого цього року.

Львівські підприємиці «розпиляли» тендери на обіди для учнів в Лапаївці та Солонківській ОТГ

$
0
0

Підприємиця Ірина Паськевич отримала замовлення на харчування учнів на загальну суму в 498,6 тис. грн, позмагавшись із ще однією учасницею, на документах якої виявились однакові дефекти. Це свідчить про користування одним принтером чи сканером.

Згідно з Prozorro, відділ освіти, молоді та спорту Зимноводівської сільради замовив харчування для Лапаївського ліцею імені Героя України Георгія Кірпи. Між собою конкурували Богданна Колпак та Ірина Паськевич із ідентичними ціновими пропозиціями в 148,75 тис. грн.

Також ж була і очікувана вартість закупівлі. Під час аукціону учасники не торгувалися. Враховуючи, що вони запропонували однакову вартість харчування, перемогла Паськевич, бо вона завантажила документи на півгодини швидше.

Ситуація повторилася й під час закупівлі харчування для шкіл Солонківської ОТГ. Цього разу Паськевич подала документи на дві години швидше і перемогла, хоча цінові пропозиції були однакові. Таким чином вона підписала ще один договір на майже 350 тис. грн.

На поданих документах конкурентів є однакові дефекти, що свідчить про використання однієї і тієї ж техніки.

Крім того, учасники пов’язані однаковим номером мобільного телефону – 0504301805. Його використовує у документах Богданна Колпак. Однак коли журналістка зателефонувала і покликала Ірину Паськевич, то їй повідомили, що Паськевич передзвонить.

Як пізніше пояснила Ірина Паськевич, журналістка розмовляла з її представником, а Богданну Колпак вона не знає. Документи на торги вона готувала не самостійно, це робив юрист, однак ні його імені, ні назви фірми вона не cказала.

Богданна Колпак ще жодного разу перемагала в закупівлях. Вона зареєструвалась приватним підприємцем лише два місяці тому.

Натомість Ірина Паськевич працює вже майже рік і отримала замовлень на понад 3,7 млн грн (джерело Clarity). Вона годуватиме 35 учнів протягом 170 днів в лапаївському ліцеї, де загальна вартість обіду на одного учня протягом 10 днів становить 250 гривень. У замовленні від Солонківської ОТГ 10-денне харчування на одного учня коштуватиме 210 гривень.

Раніше, у 2019 році, Паськевич дев’ять разів конкурувала із ще одним підприємцем – Сергієм Квиком. При реєстрації на майданчику він вказав електронну пошту bkolpak@outlook.com. Цю ж електронну пошту при реєстрації підприємицею використала Богданна Колпак.

Містобудівна рада розкритикувала проєкт детального плану будівництва 16-поверхівок на Сихові

$
0
0

Архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради 22 січня не підтримала будівництво 9-поверхівки та двох 16-поверхівок серед садибних забудов на Сихові.

Йдеться про проєкт детального плану території в районі вул. Соняшникової, вул. Сихівської та залізничної колії. Одна з причин відмови – детальний план цієї території розробили з метою отримання містобудівних умов та обмежень. За спостереженнями «Наші гроші. Львів», це одне із виняткових засідань, оскільки члени містобудівної ради відкрито обговорили проблематику розроблення ДТП у Львові.

Нагадаємо, що детальні плани території потрібні для визначення майбутнього вигляду та розвитку певного району, це важливий документ, завдяки якому територія має стати комфортною для мешканців. Однак міська рада використовує його для того, щоб дозволити будівництво багатоповерхівок в будь-якому місці всупереч містобудівним правилам.

Саме завдяки детальним планам території дозволили збудувати десяток багатоповерхівок в садибній зоні Під Голоском та багатоповерхівку «Авалону» замість майбутнього парку на вул. Липинського, 27.

Проєкт детального плану території в районі вул. Соняшникової-Сихівської, який обговорювали на архітектурно-містобудівній раді, охоплює більше 10 га, де здебільшого розташована садибна забудова та колишня насосна станція «Львівводоканалу».

Вигляд на територію, де планують будівництво (джерело Google, 2015 рік)

Власником насосної станції сьогодні є ПП «Корт-Сервіс», яке й збирається вести нове будівництво. Тут планують збудувати односекційний 9-поверховий будинок, дві секції будівель по 16 поверхів, а ближче до колії – багаторівневий паркінг на 96 паркомісць з офісними приміщеннями. Для цього забудовник хоче перевести територію санітарних об’єктів у дві зони – змішаної малоповерхової та багатоповерхової забудови та територію громадської забудови.

Сам проєкт детального плану на засіданні містобудівної ради розкритикували. Наприклад, архітектор Андрій Беляєв запитав, чому креслення компанії не показують можливий розвиток всієї території та чи проектована будівля не перешкодить розвивати ділянку цілісно та гармонійно. Адже, за його словами, 16-поверховий будинок в оточенні одно-двоповерхової забудови не має сенсу.

«Це не є детальний план території. Це є підстава отримати містобудівні для окремо взятої ділянки», – зауважив він.

Інші претензії членів містобудівної ради стосувалися того, що паркінг є сумнівним шумозахистом від залізниці для такого висотного будинку. Також архітекторам не сподобалася невелика відстань майбутніх багатоповерхівок до садибних будинків та проїзд біля них. Вони назвали цю ділянку «абсолютно випадковою» та зазначили, що цю «окремо взяту республіку» дуже важко назвати продовженням генерального плану.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live