Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Дві пари «змовників» поділили двомільйонне замовлення на обладнання для сноубордингу від олімпійського центру

$
0
0

Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту за результатами відкритих торгів замовив інвентар та обладнання для сноубордингу за двома лотами на 2,07 млн грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За одним із лотів придбали черевики для сноуборду (12 тис. грн/пара), захисні шоломи (5 тис.грн/шт) та захисне обладнання для колін та спини. Загалом витратять 626 тис. грн, а переможцем за цим лотом стало ТОВ «Євро Континент».

Крім переможця, участь у закупівлі за цим лотом взяло ще ТОВ «Еріціус» із пропозицією на 6 тис. грн дешевшою. Однак тендерний комітет відхилив учасника, оскільки той, наприклад, не надав усіх відомостей у довідці про персональні дані і таблицю відповідності технічним характеристикам.

Як раніше писали «НГ.Львів», ці дві компанії вже вдавали конкуренцію на торгах від олімпійського центру. Обидві ці фірми завантажили однаково оформленні документи, директор «Євро Континету» Роман Гнатик раніше фігурував у кримінальному провадженні про ухилення від сплати податків із ТОВ «Даталас», яке належить брату директора ТОВ «Ериціус» Віталію Поповичу. У цьому тендері фірми також використали однакові документи, з яких не витерли назву компанії «ПБС».

У другому лоті придбали 40 сноубордів для слалому та 20 пар кріплень за 1,44 млн грн. Переможцем стало ТОВ «Пленерджі», однак крім цього підприємства за замовлення змагалось ще три учасники: приватний підприємець Наталія Мазур, ТОВ «Еріціус» і ТОВ «Євро Континент». Хоча пропозиції перших двох були значно дешевші, на понад 400 тис. грн. Пропозицію Наталії Мазур відхилили через відсутність довідки про цінову пропозицію, аналогічних договорів та проекту договору. «Еріціус» відхилили через ті ж причини, що й у попередньому лоті.

Варто зазначити, що ТОВ «Пленерджі» та ФОП Мазур теж завантажили аналогічні документи з однаковими помилками.

ТОВ «Пленерджі» зареєстроване у Миколаєві, а його власником є Роман Латипов з Миколаєва. Фірма займається інтернет-продажем тренажерів, і це перше державне замовлення компанії.

Раніше приватний підприємець Наталія Мазур отримала чотири замовлення на ремонт приміщень у Миколаївській області. У попередніх тендерах Мазур використовувала як контактний номер телефону (0512) 59-25-27, який збігається із номером миколаївського нічного клубу «Дев’ятка», який припинив діяльність у 2013 році.

В якості аналогічного досвіду, Мазур надає договір з ТОВ «Будівельна компанія Інтербуд». «Інтербуд» отримує замовлень на ремонти у Миколаївській області на десятки мільйонів гривень. Власниками «Інтербуду» є Драпезо Вадим (33%), вищезгаданий Роман Латипов (33%) та Михайло Мазур (34%). Останній, згідно з даними YouControl, зареєстрований за в одній квартирі із Наталією Мазур.


Для свята Святого Миколая дітям захисників орендуватимуть дитячий парк екс-регіонала Баляша по 21 тисячу в годину

$
0
0

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій 10 грудня підписав договір на оренду нежитлового приміщення за 130 тис. грн у ТОВ «Сенді Парк-Львів». Про це стало відомо зі звіту про укладений договір, який опублікували на порталі закупівель Prozorro.

Згідно з договором, приміщення на вул. Газова, 30а у Львові, де знаходиться парк «Дитяча планета», орендуватимуть для заходу «Святий Миколай для дітей захисників». У вартість оренди входить користування ігровим, розважальним та функціональним устаткуванням.

Приміщення орендуватимуть на шість годин протягом двох днів: 12 грудня з 11:00 до 13:00 та 13 грудня з 14:00 до 18:00. Відтак в середньому вартість оренди парку за одну годину становитиме майже 21,7 тис. грн.

ТОВ «Сенді Парк-Львів» зареєстроване в місті Красилів Хмельницької області в 2016 році. Власниками є одеський бізнесмен Анатолій Чабан (25%), Тетяна Боровик з Красиліва (25%) та львів’янин Олег Баляш (50%).

Олег Баляш відомий як депутат Львівської облради від «Партії регіонів». На місцевих виборах 2015 року він балотувався від партії «Наш край».

Черемоський парк замовив два квадроцикли у екс-фірми голови Яворівської райдержадміністрації за 1,8 млн грн

$
0
0

Національний природний парк «Черемоський», що в Чернівецькій області, 10 грудня підписав договір з ТОВ «Юнайтед Армор Груп» на закупівлю двох квадроциклів для служби державної охорони парку за 1,8 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, фірма поставить паркові два зелені квадроцикли Yamaha Grizzly 700 EPS SE 2018 року випуску. Один такий квадроцикл у комплектації обійшовся паркові у 889 тис. грн. На офіційному сайті Yamaha такий транспорт коштує 13,5 тис. євро (427 тис. грн за курсом НБУ на 10 грудня).

До квадроциклів парк також замовив два комплекти снігових гусениць, кожен з яких в середньому коштує 125 тис. грн. А також чотири запасні всюдихідні шини (середня ціна якої – 3 тис. грн), шолом, наклейку «Служба державної охорони природно-заповідного фонду» тощо. Парк отримає квадроцикли до 15 грудня.

На торгах компанія-переможець змагалася з ТОВ «Логос-Марин», ТОВ «Мастер-Сіті-Інвест» та ТОВ «Автостар Львів». Початкові пропозиції учасників становили 1,6-1,8 млн грн. Під час аукціону лише дві фірми «Логос-Марин» та «Мастер-Сіті-Інвест» знизили свої ціни на 64-100 тис. грн. Спочатку вони перемогли на торгах, однак їх відхилили через відсутність потрібних документів. Фірми «Юнайтед Армор Груп» та «Автостар Львів» не знижували своїх пропозицій.

Фірма «Юнайтед Армор Груп» зареєстрована 2015 року у Львові. Її власниками є Олег Пришляк та Ольга Пришляк, яка також очолює компанію. Ольга Пришляк є співзасновницею фірми-конкурента ТОВ «Автостар Львів», де їй належить 30%. Ще 20% компанії володіє ТОВ «Інвестиції Львова» Ольги Ковальської, а 50% належить Юлії Іваницькій − дружині депутата Одеської міської ради Олександра Іваницького.

Фірма «Автостар Львів» зареєстрована за тією ж адресою, що й Олег Пришляк, у Малехові на вул. Коновальця, 31б. Першим засновником «Автостар Львів» була інша юридина особа ТОВ «Трістар авто еліт», яка вже принипила діяльність. Однієї з адрес для цієї фірми вказували адресу м. Львів, вул. Пластова, 2 – там же зареєстрована «Юнайтед Армор Груп».

З 2017 по жовтень 2018 року «Юнайтед Армор Груп» керував перший заступник голови Яворівської райдержадміністрації Олег Мамчур. Раніше співзасновником фірми був теперішній голова Яворівської райдержадміністрації Ігор Самардак, якому належало 90% збанкрутілої автомобільної фірми «Трістар Авто Еліт». Цю фірму від 2009 року і до банкрутства очолював Олег Пришляк. Останній також очолює низку фірм, зокрема медичні компанії ТОВ «Унілаб», ТОВ «Унілаб-плюс» та ТОВ «Медичний центр «Унілаб».

Протягом 2017-2018 років компанія «Юнайтед Армор Груп» отримала замовлень на 7,2 млн грн, не враховуючи поточної угоди. Найбільше підрядів компанії дісталося від «Львівського облцентру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Він замовляв у підприємства ремонт автомобілів.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Розпильщики з Харкова продали відеореєстратори по 13 тисяч тепер і закарпатській поліції

$
0
0

Головне управління Національної поліції в Закарпатській області в результаті відкритих торгів підписало угоду з ТОВ «Паблікс Групп Україна» на закупівлю відеореєстраторів. Сума угоди становить 282 тис. грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Загалом придбали 22 автомобільних відеореєстратори BlackVue DR 650 S2CH ІR, таким чином вартість однієї моделі становить 12,8 тис. грн. У мережі такий товар коштує орієнтовно 13 тис. грн.

Єдиним конкурентом на торгах виступив приватний підприємець Аліна Іванкова з Харкова. Її пропозиція була на 2,7 тис. грн дорожчою. Під час аукціону учасники не торгувались і не знижували ціну.

Нагадаємо, що ці ж учасники змагались за аналогічний тендер від чернівецької поліції, про що писали «НГ.Львів». Також, як раніше  повідомляли «Закупівлі Чернівці», у попередніх закупівлях конкуренти надавали однакові сертифікати, які належать переможцеві «Паблікс Групп Україна». Цей же сертифікат підприємець Аліна Іванкова завантажувала й на інші торги, де змагалася з цією компанією.

Власником та директором ТОВ «Паблікс Групп Україна» є Павло Пелипенко з Харкова. Йому також належить низка інших компаній. Зокрема, ТОВ «Планета реклами плюс» (80%), де решта, 20%, належить згаданій Аліні Іванковій.

ТОВ «Паблікс Групп Україна» отримує держзамовлення лише на відеореєстратори від обласних управлінь поліції. Протягом 2018 року, точніше за менше ніж за місяць (перший контракт підписаний 12 листопада), фірма отримала 12 замовлень загальною вартістю 3,36 млн грн. У конкурентних торгах в 9 з 10 випадків фірма змагалась з приватним підприємцем Аліною Іванковою.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Верховний суд зобов’язав львівське ТД «Медсервіс» сплатити 68 тис. грн штрафу за змову під час закупівлі ліків

$
0
0

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду України відмовив у задоволенні касаційної скарги ТОВ «Торговий дім «Медсервіс» та залишив рішення попередніх інстанцій в силі. Відтак, підприємство зобов’язане сплатити штраф у розмірі 68 тис. грн. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

Як раніше повідомляли «НГ.Львів», Львівське обласне територіальне управління АМКУ оштрафувало ТОВ «Галич-Мед» та ТОВ «Торговий дім «Медсервіс» за спотворення результатів торгів на закупівлю медичних витратних матеріалів, які проводила Пустомитівська центральна районна лікарня на загальну суму 1,5 млн грн. Згідно з рішеннями, за узгодження дій та спотворення результатів торгів в обох випадках компанії сплатять по 68 тис. грн штрафу кожна, тобто 136 тис. грн.

Судді Верховного суду підтвердили правомірність рішення колег про те, що під час даних торгів відбулась змова учасників. «У процесі підготовки та участі у торгах їх учасники узгоджували між собою свої дії, тобто не змагалися між собою, що є обов’язковою умовою конкуренції, як наслідок конкурентне середовище у сфері закупівель не створено та не дотримано принципу добросовісної конкуренції серед учасників», – йшлося у рішенні суду.

ТОВ «Торговий дім «Медсервіс» неодноразово фігурувало у матеріалах «НГ. Львів», крім змови на тендерах, відомий також тим, що продавав центру екстреної медицини тест-системи для діабетиків за значно завищеними цінами.

Власником «Торгового дому «Медсервіс» є львів’янин Володимир Тихович. Крім цієї компанії йому також належить ТОВ «Науково-дослідне виробниче підприємство  «Екологія». Це підприємство Тиховича у січні поточного року також було оштрафовано АМКУ за змову на торгах, тож йому також заборонили брати участь у торгах протягом трьох років.

Реконструкцію Іршавського районного суду завершать місцеві депутати за 2,9 млн грн

$
0
0

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області 11 грудня підписало договір з ТОВ «Фортуна-Іршава» на реконструкцію Іршавського районного суду за 2,9 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Для цієї закупівлі замовник застосував неконкурентну переговорну процедуру, мотивувавши це додатковими роботами, не зазначеними в попередньому проекті. «Залучення до виконання підрядника, який вже виконував роботи з будівництва вказаного об’єкту, надасть можливість забезпечити сумісність нових, а при закінченні робіт забезпечить належним чином усі випробувальні роботи та передачу об’єкта в експлуатацію в цілому», – написано в обгрунтуванні закупівлі.

Стан будівлі суду після пожежі у 2016 році (фото з сайту Іршавського районного суду)

Фірма закінчить реконструкцію Іршавського районного суду на вул. Шевченка, 23 в райцентрі Іршава. Компанія додатково зробить покрівлю, коридор та топку на горищі, облаштує сходи, подіуми в судових залах, влаштує гранітні плити на вітражі та вікна. Доробить інженерні системи: опалення, вентиляцію, пожежну систему, газопостачання, електрику, каналізацію, а також здійснить додаткові роботи з внутрішнього та зовнішнього оздоблення, озеленення території, встановить козирок для головного входу тощо.

Нагадаємо, адміністративну будівлю Іршавського районного суду Закарпатської області знищила пожежа в 2016 році. У вересні минулого року «Фортуна-Ірашава» почала оновлення суду за 7,1 млн грн. Фірма мала закінчити роботи до квітня цього року, однак замовник подовжив дію договору до листопада. Наразі, згідно з даними Є-data, управління повністю виплатило компанії ці кошти.

Компанія «Фортуна-Іршава» зареєстрована 2003 року в с. Білки Іршавського району. Її власниками є депутат Іршавської районної ради від БПП Володимир Горзов та депутат тієї ж райради від партії «Єдиний центр» Іван Фанта, Ганна Жупанин і Степан Григорчак.

Володимир Горзов очолює Іршавську районну спілку ветеранів Авганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та Іршавську районну Спілка підприємців малого бізнесу «Закарпаття». Він є співвласником фірми «Іршавське ремонтно-транспортне підприємство» та директором її дочірнього підприємства «Фортуна».

Ганна Жупанин у 2017 році працювала головним бухгалтером ТОВ «Іршавське ремонтно-транспортне підприємство» та балотувалася до Іршавської міської громади від партії «Народний фронт», однак не пройшла.

Протягом 2017-2018 років фірма «Фортуна-Іршава» отримала замовлень на 23,5 млн грн, враховуючи поточну угоду. Найбільше підрядів компанії дісталося від Іршавської РДА, Іршавської міськради та Закарпатського обласного бюро судово-медичної експертизи.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Вагоноремонтний завод в Стрию віддасть 15 млн грн фірмі, яка постійно міняє директора і власника

$
0
0

Стрийський вагоноремонтний завод підписав чотири договори з ТОВ «Стар Пак Груп» на закупівлю запчастин до вагонів на 15,6 млн грн. Про це стало відомо з порталу закупівель Prozorro.

Усі чотири договори (перший, другий, третій, четвертий) було укладено на однакову суму – 3,9 млн грн і в один день – 11 грудня.

Згідно з кожним договором, замовили по 310 запчастин шести найменувань: кронштейни по 366,22 грн/шт, задній та передній упори по 6337,43 грн та 8437,75 грн, тягові хомути по 8972,47 грн, автозчепи СА-3 по 22110,35 грн та п’ятники з механічною обробкою – по 8255,37 грн/шт. Усі ціни вказано без ПДВ.

Конкурентом на чотирьох торгах виступило ТОВ «Придніпровський механічний завод» з ціновою пропозицією, що була ідентична пропозиції суперника. Також вона до копійки дорівнювала очікуваній вартості кожної закупівлі. Під час торгів конкуренти не знижували вартість. Крім того, обидва учасники пропонували продукцію одного виробника: дочірнього підприємства «Дніпродзержинський сталеливарний завод», що входить до групи «ТАС» екс-нардепа Сергія Тігіпка.

Лише в одному випадку компанію цим двом фірмам склало ТОВ «НПП Техенергопром» із пропозицією на 130 тис. грн дешевшою, однак тендерний комітет відхилив її через відсутність копії статуту та низки технічних документів.

Раніше торги на запчастини для вагоноремонтних заводів вигравала низка пов’язаних фірм, про які раніше писали «НГ.Львів»: ТОВ «Українська машинобудівельна техніка» «Українська великовантажна техніка», «Євроінструмент» та «Технорейлгруп».  Як зазначає сайт «Наші гроші», в 2017 році поліція не знайшла за місцем реєстрації в Сумах компанії «Українська машинобудівельна техніка». Також не було знайдено ознак реального існування фірми, яку правоохоронці охарактеризували як фіктивну.

Після відкриття кримінальних проваджень всі три компанії перестали  брати участь у тендерах «Укрзалізниці». А під час обшуків в офісному приміщенні в Кам’янському (Дніпропетровська обл.), де зареєстровано більшість фіктивних фірм, разом з документами ТОВ «Українська великовантажна техніка» та ТОВ «Технорейлгруп» були знайдені й документи «Стар Пак Груп».

Власник «Стар Пак Груп» Констянтин Кольцов 16 грудня відсвяткує 31-річчя (фото з його сторінки в соцмережі)

Щодо останньої нещодавно відкрили нове кримінальне провадження. Так, слідчі Генеральної прокуратури вважають, що ТОВ «Стар Пак Груп» та низка інших компаній з ознаками фіктивності підозрюються у привласненні майна та ухиленні від сплати податків. За їх версією, службові особи «Укрзалізниці» створюють умови та надають вказівки для перемоги цих фірм із продукцією за завищеними цінами з метою подальшого обготівкування коштів. За останньою ухвалою в жовтні 2018 року, в рамках досудового слідства надано дозвіл на обшук у цих компаніях.

ТОВ «Стар Пак Груп» зареєстроване в Дніпрі в листопаді 2016 року за адресою масової реєстрації. За 2018 рік фірма встигла підписати 37 договорів на 183 млн грн. Щороку компанія міняє власника, свідчать дані YouControl, так з 2016 року спочатку власником був Артем Кашигін, потім  – Галина Лорвіна, а тепер – 30-річний Констянтин Кольцов.

Раніше, згідно з довідками компанії, там працювало лише чотири людини включно з директором (зараз сім осіб), а матеріально-технічна база – це орендований офіс на 22 «квадрати», принтер, три столи, комп’ютери і п’ять стільців.

Санаторій СБУ в Трускавці скупився задорогими овочами у конкурентів з однієї квартири

$
0
0

Санаторій «Трускавець» Служби безпеки України 11 грудня підписав два договори на поставку овочів з ТОВ «Овочі-фрукти» за 257,4 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодами, фірма поставить санаторію 4,5 тонн овочів до кінця цього року. Серед цієї продукції: капуста пекінська за 28 грн/кг, помідори та огірки по 70 грн/кг, печериці за 55/кг. Згідно з сайтом гуртового ринку «Шувар», станом на 13 грудня пекінська капуста коштує в середньому 8,5 грн/кг, що втричі дешевше; помідори – 36,5 грн/кг, тобто вдвічі дешевше; огірки – 43,5 грн/кг та печериці – 29,5 грн/кг, що значно дешевше від цін для санаторію. Інші товари санаторій замовив за ринковими цінами.

На обох торгах єдиним конкурентом фірми був підприємець Микола Ткачишин. В першій закупівлі учасники не змагалися між собою, у другій – двоє знизили свої ціни на 301 грн.

Редакція «НГ. Львів» не змогла перевірити всі необхідні для конкурсу документи Миколи Ткачишина, адже він не завантажив їх. Однак конкуренти у наявній документації вказали один номер – (03247) 50438.

Також підприємець Ткачишин та співвласник фірми-конкурента «Овочі-фрукти» Ігор Мельничок зареєстровані за однією адресою – м. Трускавець, вул. Стебницька, 72/19. На цю ж адресу зареєстрована підприємиця Тетяна Галан, яка здає цю квартиру в оренду для відпочинку. Тут також зареєстрований співвласник та директор ТОВ «Будівельні технології XXI століття» Володимир Наконечний. Він є братом депутата Трускавецької міської ради від партії ВО «Свобода» Юрія Наконечного, якому належить частка «Будівельних технології XXI століття».

Микола Ткачишин зареєстрований як підприємець 2013 року в Трускавці. Протягом 2017-2018 років він підписав прямих договорів на 574 тис. грн. Усі замовлення отримав від Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» та санаторію «Трускавець» Служби безпеки України.

Трускавецька фірма «Овочі-фрукти» працює на ринку з 1997 року. Її власниками є Ігор Мельничок, який водночас очолює компанію, та Галина Павлів. У 2015 році жінка з таким самим іменем балотувалася до Дрогобицької районної ради від партії «Громадська позиція», однак не пройшла.

Протягом 2017-2018 років фірма отримала замовлень на 6,2 млн грн, враховуючи поточні угоди. Найбільше договорів компанія підписала з санаторієм «Трускавець» Служби безпеки України.

 


«Регіонали» з одного села розпиляли 36 мільйонів на будівництво амбулаторій на Львівщині

$
0
0

Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації визначило переможцем чотирьох закупівель з будівництва амбулаторій у сільській місцевості ТОВ «Градобуд-Престиж», яке конкурувало з пов’язаною фірмою.

Так, 4 грудня УКБ ЛОДА уклало з фірмою дві угоди на будівництво амбулаторій первинної медицини в селі Долішнє вартістю 4,8 млн грн та у селі Верчани вартістю 5,9 млн грн. Також в управлінні капбудівництва вже визначили переможцем ТОВ «Градобуд-престиж» на торгах з будівництва амбулаторій у селі Шегині вартістю 12,5 млн грн та селі Дубравка вартістю 13,2 млн грн.

Незмінним конкурентом фірми «Градобуд-Престиж» у чотирьох закупівлях виступило ТОВ «Гудвіпс», яке завжди пропонувало вищу ціну і не знижувало її на жодному з аукціонів.

У своїх тендерних пропозиціях ТОВ «Градобуд-Престиж» і ТОВ «Гудвіпс» завантажили низку довідок та гарантійних листів, які містять однаковий брак принтера, а саме нерівну лінію написання літер. Це свідчить про те, що фірми готували свої документи на одному пристрої.

Крім цього, при реєстрації в системі ProZorro фірма «Гудвіпс» вказала своєю контактною особою юристку зі Стрия Зоряну Росновську, яка у своєму резюме на сайті з пошуку роботи також вказує, що працює у ТОВ «Градобуд-Престиж».

Пов’язані дві компанії також своїми власниками. ТОВ «Градобуд-престиж», яке прописане на Сколівщині, належить жителям села Загірне Стрийського району Андрію Яцурі (19%) та Василю Загородному (81%). Останній у 2012 році балотувався у народні депутати України від Партії регіонів, а його партнер Андрій Яцура виступив довіреною особою кандидата. Крім цього, у 2014 році Василь Загородний став керівником та засновником громадської організації «Західноукраїнське антикорупційне об’єднання» спільно з Володимиром Сехом та Ігорем Дзядевичем.

Згідно з YouСontrol, до серпня 2018 року Загородний разом з Яцурою спільно володіли ТОВ «Гудвіпс», яке прописане в місті Хирів Старосамбірського району, а керівником фірми був їхній односельчанин Олександр Баранюк. Після того, як Загородний та Яцура вийшли зі складу засновників товариства «Гудвіпс», його кінцевим бенефіціаром став той самий Олександр Баранюк.

“Гудвіпс” взагалі не має працівників

А у квітні цього року Василь Загородний, Андрій Яцура та Олександр Баранюк спільно створили сільськогосподарський виробничий кооператив «Агровиріб», який зареєстрували в рідному селі Загірне.

Компанія «Гудвіпс» до цього року взагалі не брала участі у публічних закупівлях і на торги управління капбудівництва ЛОДА прийшла вперше. Натомість ТОВ «Градобуд-престиж» вже отримувало велике замовлення від Львівської облдержадміністрації на добудову школи в селі Батятичі вартістю в 32 млн грн.

Цього року загальна сума замовлень, які отримало товариство «Градобуд-Престиж» від управління капбудівництва ЛОДА склала 36,3 млн грн.

«Центр громадського моніторингу та досліджень» надіслав звернення в територіальне відділення АМКУ у Львівській області з вимогою перевірити факти, які свідчать про змову компаній «Гудвіпс» та «Градобуд-престиж».

Марічка Чистякова, «Центр громадського моніторингу та досліджень»

 

Батько й син поборолися за 2,5 млн грн на ремонт обласної лікарні

$
0
0

Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака 11 грудня підписала договір з підприємцем Василем Довгієм на капітальний ремонт прозектури та холодильної камери за 2,5 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, підприємець завершить ремонт до липня 2019 року. При цьому він отримає 73 тис. грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 446 тис. грн. Минулого року з пропозицією 2,5 млн грн він вже виграв тендер на ці роботи, однак не завершив їх. Спочатку договір продовжували через додаткові роботи, а у вересні цього року розірвали угоду через зростання цін. За попередній ремонт Василь Довгій отримав 1,3 млн грн.

На поточних торгах підприємець змагався з ТОВ «Євробудівельник+», пропозиція якого була на 731 тис. грн дешевшою. Однак товариство відхилили через відсутність копії ліцензії на будівельну діяльність, кошторису, графіку робіт, довідки з банку, довідки про матеріально-технічну базу та документів про виконання аналогічного договору.

Обоє конкурентів подали на торги однаково складені документи, які замовник вимагав у довільній формі: довідку про захист довкілля, незалучення субпідрядників, місцерозташування тощо. При цьому вони використовували однакові шрифти та зробили однакові помилки. Також підприємець Василь Довгій завантажив довіреність, згідно з якою його інтереси представляє співвласник фірми-конкурента «Євробудівельник+» Павло Довгій.

Крім того, у паспортах Павла Довгія та Василя Довгія є однакова адреса реєстрації, щоправда, Павло Довгій у 2017 році змінив її на іншу. Ймовірно, вони є сином та батьком один одному. У разі, якщо це правда, тендерний комітет повинен був відхилити пропозиції цих пов’язаних учасників: підприємця Василя Довгія і ТОВ «Євробудівельник+», де Павлу Довгію належить 35%.

Компанія «Євробудівельник+» працює на ринку з 2017 року і зареєстрована також в смт. Буштино. Її власниками є подружжя Павло і Тетяна Довгії та Михайло Кміть. Павло Довгій очолює КП «Буштиносервіс» та Буштинське виробниче госпрозрахункове житлово-комунальне підприємство, які належать Буштинській селищній раді.

Минулого року, згідно з місцевим медіа «Тячів», КП «Буштиносервіс» заборгувало Тячівському РЕМу понад 20 тис. грн за електроенергію, через що частина селища залишилася без водопостачання. Також комунальники не вивозили сміття з частини багатоповерхівок через невирішену проблему з водопостачанням та відсутність усіх договорів мешканців про вивезення відходів.

Василь Довгій зареєстрований як підприємець 2001 року в смт. Буштино Тячівського району. Згідно з тендерними документами, він орендує 273 кв.м. приміщення котельні в КП «Буштиносервіс».

Протягом 2017-2018 років підприємець Василь Довгій отримав замовлень на 6,5 млн грн. Найбільше підрядів йому дісталося від Буштинської селищної ради. Протягом 2017-2018 років фірма «Євробудівельник+» отримала підряди лише від Буштинської селищної ради на 857 тис. грн. На торгах конкуренти зустрічаються вперше.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Бізнесмен, який за $5 тис. хотів закрити кримінал за квартири для військових, відбувся штрафом

$
0
0

Шевченківський районний суд міста Львова визнав винним Тараса Машівського, який дав $5 тис. хабара військовому прокурору за закриття кримінального провадження. Відповідний вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень 13 грудня.

Тарас Машівський уклав угоду про визнання винуватості, суд призначив йому покарання у вигляді штрафу 8,5 тис. грн із забороною обіймати адміністративні посади в органах влади терміном на 3 роки.

Згідно з матеріалами справи, Машівський хотів закрити кримінальне провадження про квартири для військовослужбовців. Мова йде про житло, закупівлю якого здійснювало Міністерство оборони ще у 2015 році.

Тоді оголосили про закупівлю квартир для військовослужбовців на вторинному ринку на 915 млн грн за 41 лотом. Серед них передбачалось придбати 50 квартир у Львові та 30 – у Львівській області. Переможцем закупівлі на квартири у Львівській області стало ТОВ «Янтар» (зараз ТОВ «Розділпромбуд») із пропозицією 15,84 млн грн. Таким чином, вартість одного квадратного метра становила 10,4 тис. грн (без ПДВ).

ТОВ «Янтар» продало Міністерству оборони квартири в колишньому гуртожитку, збудованому у 1964 році, який колись перебував на балансі Роздільського ДГХП «Сірка». У 1995 році Новороздільська міська рада вивела його із житлового фонду у нежитловий через аварійність. У 2006 році міська рада продала будинок ТОВ «Євростиль» за 606 тис. грн, а воно через два роки – ТОВ «Янтар» за 450 тис. грн. У 2012 році в будинку провели реконструкцію.

Вигляд колишнього гуртожитку в Новому Роздолі, де військовим придбали квартири, 2018 рік (фото Наші гроші. Львів)

Житло, яке продало «Янтар», не відповідало умовам конкурсу, оскільки квартири мали бути в новобудовах. Після експертизи було встановлено, що вартість квадратного метра в цьому будинку у Новому Роздолі на вул. Чорновола, 14а становить 7,1 тис. грн. Таким чином, рахує військова прокуратура, фірма завдала збитків Міністерству на понад 5 млн грн.

Фото “Наші гроші. Львів”

Реконструкцію проводило ПП «Акорд ЛТ», яке в той час належало Тарасу Машівському (зараз власником зазначений Святослав Лаганяк).

В лютому 2018 року екс-директор ТОВ «Янтар» Анатолій Мазанов звернувся до прокурора військової прокуратури з пропозицією хабара за вплив на слідчих щодо закриття кримінального провадження. Гроші передав засуджений тепер Тарас Машівський.

ТОВ «Янтар», яке змінило назву на «Розділпромбуд», наразі порівну належить Тетяні Мазановій та Віталію Серебрякову.

ПП «Акорд ЛТ» теж змінило власників, і тепер належить Святославу Лаганяку, а директором є Любомир Бучківський.

Проти Анатолія Мазанова наразі також триває слідство, за зловживання впливом, однак вироку ще не має.

Підприємець, який орендує авто у свого конкурента, отримав двомільйонне замовлення від Яворівської РДА

$
0
0

Відділ освіти Яворівської райдержадміністрації 26 листопада за результатами відкритих торгів підписав з приватним підприємцем з міста Рава-Руська Олексієм Білецьким договір на реконструкцію даху школи в селі Дрогомишль вартістю 2,1 мільйони гривень. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, Олексій Білецький має провести демонтажні роботи даху та встановити нове перекриття, поновити електричні мережі та змонтувати захист від блискавок. Всі роботи підрядник має виконати до кінця грудня 2019 року.

На торгах підприємець змагався лише з однією компанією –  «Рава ТВ», власником якої є Сергій Кір’янов з міста Рава-Руська. Конкуренти не знижували своїх цін на аукціоні, тож фірма програла з дорожчою всього лише на 1 тис. грн ціною. Ці ж учасники змагались на аналогічному тендері у вересні, але відділ освіти Яворівської РДА відхилив їхні пропозиції.

Двоє учасників подали у своїх пропозиціях однакові довідки з спільними граматичними помилками, які замовник вимагав у довільній формі.

Крім цього, судячи з довідки про працівників, учасники ділять між собою покрівельника і столяра, братів Андрія та Назара Леус.

У своїй пропозиції Олексій Білецький випадково підвантажив в систему два звіти з праці, свій та свого конкурента. Обидва документи видані підприємцю та фірмі в один день. Крім цього, підприємець надав договір оренди авто, власником якого є Сергій Кір’янов.

До тендерів Яворівської РДА Олексій Білецький разом з фірмою Сергія Кір’янова вже п’ять разів вдавали конкуренцію на допорогових закупівлях відділів культури та освіти Жовківської РДА. Завдяки цьому ПП «Рава ТВ» отримало чотири підряди на 1,1 млн грн, а Олексій Білецький, в свою чергу, лише одне замовлення на понад 225 тис. грн.

ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень»

Депутати Львівської міськради хочуть збільшити кількість закупівель без конкурсів

$
0
0

Депутати Львівської міської ради Андрій Карбовник та Остап Доскіч пропонують збільшити пороги проведення закупівель на роботи в Prozorro з 500 тис. грн до 1 млн грн. Відповідний проект ухвали опублікували на порталі депутатів ЛМР, повідомляє «Центр громадського моніторингу та досліджень».

Згідно з проектом, депутати ініціюють скасування Рішення виконкому ЛМР від 13.01.2016 №13 «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові». Натомість пропонують затвердити нову редакцію положення, але зі своїми новаціями.

Найбільш критична зміна стосується підвищення порогу проведення закупівель на роботи з 500 тис. грн до 1 млн грн. Простими словами це означає, що закупівельники матимуть можливість не проводити торгів і заключати прямі угоди з підрядниками на закупівлі робіт вартість до 1 мільйона гривень.

За словами голови правління «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослава Сімки, це призведе до зайвих витрат з міського бюджету.

«За десять місяців цього року в діапазоні від 500 тисяч до 1,5 мільйона структурні підрозділи міста уклали 336 угод на суму понад 148,2 млн грн, і отримали економію в 8,2 млн грн. Це саме ті 8 мільйонів економії від проведення допорогових закупівель на роботи, які потенційно втратить бюджет міста Львова від прийняття пропонованої депутатами ухвали. Фактично у львів’ян хочуть забрати 8 мільйонів гривень, які, наприклад, можна було б направити у громадський бюджет міста, а це сім малих проектів», – каже він.

Крім того, депутати ЛМР ініціюють такі зміни в той час, коли в Україні готують нову редакцію закону «Про публічні закупівлі» про «узаконення допорогових» закупівель, тобто обов’язкове проведення конкурсних торгів від 50 тис. грн.

«Але депутати Львівської міської ради навпаки хочуть дати можливість замовникам не проводити торгів на роботи вартістю до 1 мільйона гривень, – говорить Мирослав Сімка. – Запровадження даного рішення дозволить депутатським компаніям не конкурувати на торгах з іншими учасниками, а отримувати бюджетні замовлення напряму. Однозначно, від такої ініціативи місцевих депутатів місто лише програє».

Нагадаємо, у січні 2016 року, після низки консультацій і дискусій між «Центром громадського моніторингу та досліджень» і представниками міської ради, виконавчий комітет міста прийняв рішення, яке запроваджувало пониження порогів тільки для товарів та послуг з 200 тисяч до 50 тисяч. Це означало, що для укладення договору на постачання товару чи надання послуги на суму більше 50 тисяч гривень зобов’язувало чиновників проводити відкритий конкурс в системі Prozorro.

У вересні того ж року виконком зобов’язав структурні підрозділи ЛМР закуповувати також роботи через відкритий конкурс в системі Prozorro,  понизивши пороговий рівень з 1,5 млн грн до 500 тис. грн. За минулий рік завдяки цьому рішенню місто зекономило 9,7 млн грн, в тому числі економія по закупівлях на роботи склала – 6,8 млн грн. Вже у 2018 році економія від проведення конкурсів становить загалом 9,4 млн грн, з яких 8,2 млн грн припадає саме на роботи. Тобто, левову частку економії на допорогових закупівлях місто отримує саме із закупівель робіт.

ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» закликає депутатів Львівської міської ради не голосувати за положення, яке підготували Андрій Карбовник та Остап Доскіч. Натомість, Центр пропонує знизити існуючий поріг на роботи від 500 тис. грн до 200 тис. грн. Це дозволить отримати економію від проведення конкурсів близько 15 млн грн на рік! До прикладу, сума шести великих проектів громадського бюджету Львова у цьому році склала 15,5 млн грн, а значить додаткові 15 млн грн дозволили б львів’янам вдвічі збільшити кількість громадських ініціатив.

Київський підприємець «здолав» на тендері мукачівської лікарні свого ж зятя

$
0
0

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Мукачева» підписало договір з підприємцем Петром Мельником на закупівлю медичних меблів за 308 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, підприємець поставить медичному закладові 36 оглядових кушеток за 81 тис. грн, 8 маніпуляційних столів за 18 тис. грн, 8 медичних шаф за 54 тис. грн та 37 столів-тумбочок за 155 тис. грн. Усі ціни відповідають середньоринковим. Наприклад, центр замовив одну оглядову кушетку за 2,2 тис. грн, яка на сайті prom.ua в середньому коштує 2,4 тис. грн.

Закупівля відбувалася за чотирма лотами, у яких переможець змагався з підприємцем Михайлом Грицаком. Під час аукціонів учасники не знижували своїх пропозицій, ціна Михайла Грицака завжди була вищою від 37 грн до 14,4 тис. грн.

Михайло Грицак одружений з донькою конкурента Петра Мельника Тетяною. В телефонній розмові «НГ. Львів» Петро Мельник підтвердив, що Грицак є його зятем. Конкурентів також об’єднує однаковий номер телефону – 0673542330. Його в поточному тендері використав Петро Мельник, а Михайло Грицак – в закупівлі медичного обладнання за червень цього року. На торги учасники завантажили сертифікати від одного дистриб’ютора ДП «Компанія Заповіт».

Михайло Грицак веде підприємницьку діяльність з 2008 року в Києві. Він також є співвласником та директором ТОВ «Меднова», співвласником ТОВ «Медисан Корпорейшн» і власником ТОВ «Наш папір». А також співзасновником ГО «Сад-1» разом з Сергієм Мельником, який зареєстрований за однією адресою з Петром Мельником. Протягом 2017-2018 років Грицак отримав замовлень на 825 тис. грн.

Петро Мельник зареєстрований як підприємець у жовтні цього року в Києві. Згідно з сайтом Clarity, з цього часу він отримав підрядів на 785 тис. грн. Конкуренти зустрічаються на торгах вже вдруге, перший раз з ними також змагалося ПП «Адвентус».

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Дві фірми з Червонограда «розпиляли» тендер на будівництво амбулаторії в селищі Краковець за понад 11 млн грн

$
0
0

Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації повідомило про намір укласти договір вартістю 11,4 млн грн з ТОВ «Багор» на будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селищі Краковець Яворівського району. Медичний заклад планують збудувати до грудня 2019 року, повідомляється на порталі публічних закупівель Prozorro.

На торгах «Багор» конкурувало ще з трьома компаніями. ТОВ «БК Градобуд» та ПП «Євроснова-СМ» пропонували виконати замовлення найдорожче – за 11,6-11,67 млн грн, а пропозиція ПП «Валенс груп» була дорожчою від переможця на майже 60 тис. грн.

У своїй пропозиції компанія «Багор» подала довідки про захист довкілля і відсутність підстав відмови, в яких були пропущені пробіли між словами. Аналогічні помилки ми виявили і в пропозиції ТОВ «БК Градобуд». Крім цього, документи двох учасників містять характерну чорну пляму. Це свідчить про те, що дві фірми друкували документи для своєї пропозиції на одному принтері.

З довідок компаній також стало відомо, що «Багор» і «БК Градобуд» орендують однакову техніку в однієї компанії – ТОВ «Енергія», а також планували залучати до виконання робіт одного і того ж самого підрядника – червоноградське ТОВ ТВП «ІТК».

ТОВ «Багор» зареєстроване у 2016 році в Києві, хоча офіс фірми знаходиться в Червонограді. У цьому ж місті проживає власник компанії, 32-річний Петро Тимчишин. Нагадаємо, в минулому році фірма Тимчишина незаконно отримала два великих замовлення від УКБ ЛОДА на завершення будівництва в селі Пристань за 8,5 млн грн та на будівництво школи в селі Нижня Яблунька вартістю 23,9 млн грн.

На останньому тендері у своїй довідці про працівників Тимчишин вказав, що інженером в його фірмі працює 36-річний Держановський Тарас Валерійович, який є рідним братом власника фірми-конкурента ТОВ «БК Градобуд» Держановського Валентина Валерійовича.

ТОВ «БК Градобуд» зареєстроване у листопаді 2017 року в Червонограді. Загалом товариство зустрічалося з «Багор» на аукціонах вже чотири рази. Так, цьогоріч «Багор» та «БК Градобуд» також розіграли тендер Сілецької сільської ради на будівництво дитячого садка вартістю 10,8 млн грн.

ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень»


Хотинська фірма за 800 тис. грн відремонтує кабінети слідчих, які розслідують кримінальну справу проти неї

$
0
0

Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області 13 грудня підписало додатковий договір з малим колективним  підприємством «Рембудгазмонтаж» на капітальний ремонт Хотинського відділення поліції за 841 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Головне управління поліції 25 жовтня вже укладало контракт з «Рембудгазмонтажем», тоді вартість робіт становила 765 тис. грн, що було на  9% дешевше. Додаткову угоду підписали через підвищення вартості договору

Закупівля відбувалась за неконкурентною процедурою, замовник не завантажив  документів із технічним завданням, а тому невідомо, які саме роботи буде виконувати підприємство.

МПП «Рембудгазмонтаж» зареєстроване у Хотині й належить Марії Скрипник. З початку 2018 року фірма отримала 15 держзамовлень на загальну суму у 24,5 млн грн.

Компанія фігурує у двох кримінальних провадженнях, одне з яких розпочали  саме слідчі Хотинського відділку, де фірма буде робити ремонт. За даними правоохоронців, службові особи КП «Рембудгазмонтаж» внесло завідомо неправдиві відомості в акти виконаних робіт з реконструкції заповідника «Хотинська фортеця» та привласнили понад 500 тис. грн.

Також компанія фігурує у ще одному провадженні пов’язаному з привласненням майна, але вже у Вінниці. Тут ще у 2012-2014 роках фірма виступала субпідрядником під час ремонту Вінницького адміністративного апеляційного суду та надала документи про придбання товарів на 1,4 млн грн у фіктивної фірми. На якій стадій перебуває розслідування зараз невідомо, остання ухвала за цією справою була у грудні 2014 року.

Однак це не завадило МКП «Рембудгазмонтаж» отримати ще 3 замовлення від того ж Вінницького апеляційного суду у 2016-2018 роках на загальну суму 26,5 млн грн. При чому, в усіх випадках фірма отримувала замовлення без конкуренції – за переговорною процедурою.

Сцена на мільйон

$
0
0

Для популяризації Карпат у Львові за кошти ЄС купили сцену втричі дорожчу, аніж вона коштує насправді.

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» придбає пересувну сцену за 1,01 млн грн у 22-річного підприємця з Буська Руслана Чучмана. Угоду з такою ціною Асоціація підписала 18 грудня. Однак на сайті підприємця вартість цієї сцени лише 350 тис. грн.

«Я побачив, що є такий бюджет і поставив таку ціну», – пояснив завищення ціни молодий бізнесмен Чучман в коментарі «НГ. Львів».

Він також підтвердив, що реальна ціна придбаної Асоціацією сцени справді 350 тис.

НГ.Львів:  Тобто, фактично, сцена коштує 350 тис. грн, але ви побачили, що очікувана вартість закупівлі 1,1 млн грн і поставили мільйон?

Руслан Чучман: Так.

Щоправда, відразу після розмови з журналістом на сайт «MKT Truss» внесли правки – тепер ціна на сайті зросла до 980 тис. грн.

Скіншот сайту MTK Truss: зліва станом на 18.12.2018, справа – станом на 19.12.2018

Сцену придбають в рамках проекту «Світ карпатських розет − заходи із збереження унікальності культури Карпат» (ROSETTES), який переміг у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Проект реалізує Асоціація розвитку та промоції Підкарпаття «Про Карпатія» («Pro Carpathia») разом із десятьма партнерами з Польщі та України. Зокрема зі сторони України над ним працюватиме організація «Єврорегіон Карпати-Україна».

Голова  правління  асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» – Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради.

Загалом Європейський Союз виділить на проект 1,4 млн євро, з яких 349 тис. грн доля Львівської обласної ради. Проект реалізують до 2020 року на території Львівської області.

Виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин запевнила «НГ. Львів», що ціна в 1,01 млн грн на мобільну сцену є цілком адекватною.

«Ми вивчили ціни на мобільні сцени на ринку України. Бюджет проекту перевірили та затвердили наші партнери», – сказала вона.

В розмові з журналістом Литвин також заявила, що вони можуть «з’ясувати ситуацію, якщо журналіст надасть достатньо доказів».

Ймовірно, «докази» варто шукати самій Галині Литвин, оскільки, як пояснив експерт «Центру громадського моніторингу і досліджень» Юрій Кузько, чинне законодавство в таких випадках не передбачає покарання для бізнесмена, а от діяльністю Асоціації можуть зацікавитися правоохоронці через значну переплату коштів.

«Підприємець орієнтований на максимальний прибуток, його не регулює держава. Він заробив, бо замовник дав йому таку можливість, вказавши високу очікувану вартість. А от самого замовника правоохоронці можуть спитати, чому така завищена ціна», – пояснив Юрій Кузько.

Руслан Чучман

Торги з придбання сцени «цікаві» не лише переплатою, але й тим, що позмагатися на них прийшли хороші знайомі. Єдиним конкурентом 22-річного Руслана Чучмана, який зареєстрований підприємцем лише три місяці тому, був підприємець із Красного Юрій Павлик.

Юрій Павлик є депутатом Красненської селищної ради та  давнім партнером батька Руслана Чучмана – Руслана Чучмана – старшого. Він підтвердив, що дружить із старшим Чучманом та провадить спільний бізнес з виготовлення фурнітури та металоконструкцій. Підприємці і раніше «конкурували» на тендерах. Зокрема, влітку поточного року вони позмагались за 1,3 млн грн від Львівського оперного театру.

Це вже не перша оборудка під час проведення закупівель в рамках проекту «Світ Карпатський розет − заходи зі збереження унікальної культури Карпат» (ROSSETES). Як раніше повідомляли «НГ. Львів», заповідник «Тустань» нещодавно проводив торги на оновлення культурного центру «Хата у Глибокім», де 1,5 млн грн розіграли фірми з однаковими документами.

Марія Ревер

 

 

«Львівелектротранс» ігнорує рішення суду та продовжує приховувати інформацію про кошти та майно підприємства

$
0
0

Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс» вперто приховує інформацію про використання кошти підприємства та відмовляється оприлюднити інформацію про отримані та передані в оренду транспортні засоби й нерухоме майно, не зважаючи на черговий програш в суді.

Нагадаємо, 3 грудня набрала законної сили постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду, який відхилив апеляційну скаргу «Львівелектротрансу» та знову зобов’язав комунальне підприємство дати відповідь на запит журналістів.

Запит стосувався інформації про отримані та передані в оренду нерухомість та транспортні засоби комунального підприємства, з вказанням даних про орендарів та вартість оренди. Підприємство надіслало відмову, яку обґрунтували тим, що не є розпорядниками запитуваної інформації як публічної. ЛКП вважає, що не підпадає під дію ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Відтак, журналісти звернулись до суду та двічі виграли.

Офіційно, комунальне підприємство ознайомилось з постановою суду 17 грудня.

Вчора, 19 грудня, прес-секретар підприємства речник КП «Львівелектротранс» Іван Бондар повідомив, що підприємство не буде надавати запитувану інформацію. Таку позицію підприємства, речник оприлюднив не на офіційному порталі «Львівелектротранс», а на приватному сайті «Гал-Інфо».

Він заявив, що адміністрація ЛКП «Львівелектротранс» має намір оскаржити обидва судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у касаційному порядку.

«Постанова прийнята судом без врахування доводів апеляційної скарги щодо порушення норм процесуального права та неправильного застосування норм матеріального права», – вважає Іван Бондар.

Крім того Бондар натякає на непрофесійність журналіста «НГ.Львів» та заявляє, що «запит на інформацію, що є предметом спору, носить штучний характер, що не пов’язаний із журналістською діяльністю».

Натомість, медіа-юрист Олександр Золотухін каже чітко, що «Львівелектротранс» просто намагається уникнути відповідальності та шукає шляхи обійти закон.

«Підприємство у своєму відзиві на позов вказало посилання на інформацію лише про бюджетні кошти і самостійно зробило висновок про відсутність у запиті інформації щодо бюджетних коштів. Однак, судами було встановлено, що бюджетні кошти це дещо ширше поняття і посилання «Львівелектротрансу» на недоскональність статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» було категорично відхилене та не враховане».

Крім того, юрист наголошує, що постанова суду 3 грудня набрала законної сили, а отже повинна бути виконана.

«Бажання «Львівелектротрансу» оскаржувати рішення до Верховного Суду не знімає з них обов’язку негайно його виконати. У випадку невиконання судового рішення, воно може бути виконане в примусовому порядку через органи виконавчої служби. Якщо ж «Львівелектротранс» й через виконавчу службу не захоче його виконувати, то за такі дії передбачена кримінальна відповідальність», – каже Золотухін.

Сільські амбулаторії Львівщини отримають 43 автомобілі Renault Duster за 21,4 млн грн

$
0
0

Фото з офіційного сайту Renault

Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації 19 грудня підписало шість договорів з ПП «Галич-Моторс» на закупівлю службових автомобілів для медиків районів Львівщини за 21,4 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодами, УКБ загалом замовило 43 білі автомобілі Renault Duster комплектації Life 2018 року випуску зі спеціальний логотипом. Кожне авто обійшлося замовникові у 500 тис. грн. Так само вона коштує й на офіційному українському сайті Renault. Машини планують поставити до кінця цього року.

Комплектація замовлених автомобілів Life в середньому на 100 тис. грн дорожча від базової Base. До комплектації Life входить кондиціонер, круїз-контроль та обмежувач швидкості, системи безпеки, регулятор водійського сидіння тощо.

Контактна особа УКБ Львівської облдержадміністрації Соломія Пилип зазначила, що під кожну амбулаторію влада виділяє один автомобіль. Відтак машини отримають амбулаторії в таких населених пунктах

  • с. Семенівка, с. Пасіки-Зубрицькі, с. Ямпіль, с. Муроване, с. Миклашів, с. Хоросно (Пустомитівський район)
  • с. Воютичі, с. Бабина, с. Новий Калинів (Самбірський район)
  • с. Волосянка, с. Тухолька, с. Тухля (Сколівський район)
  • с. Конюхів, с. Верчани, с. Долішнє (Стрийський район)
  • с. Родатичі, с. Суховоля, с. Бартатів (Городоцький район)
  • с. Сулимів, с. В. Грибовичі, с. Замок (Жовківський район)
  • с. Вільхівці, с. Дубравка (Жидачівський район)
  • с. Ремезівці, с. Червоне (Золочівський район)
  • с. Шегині, с. Волиця (Мостиський район)
  • с. Бишів, с. Вузлове (Радехівський район)
  • с. Волиця, с. Волевин (Сокальський район)
  • с. Біличі, с. Ясениця (Старосамбірський район)
  • с. Либохора, с. Нижня Яблунька (Турківський район)
  • смт. Краковець, с. Вербляни (Яворівський район)
  • с. Стрептів (Кам’янко-Бузький район)
  • с. Гірське (Миколаївський район)
  • с. Брюховичі (Перемишлянський район)
  • с. Пониковиця (Бродівський район)
  • с. Соколівка (Буський район)
  • с. Доброгостів (Дрогобицький район)

На торгах компанія-переможець змагалася з ТОВ «Ю. Р. К.», ТОВ «Автоподіум», ТОВ «Авто Акорд» та ТОВ ТД «Фаворит Авто». Пропозиції конкурентів були в середньому на 12 тис. грн дорожчими.

Фірма «Галич-Моторс» зареєстрована 2017 року у Львові. Її власником та директором є львів’янин Ярослав Конопацький. Він також є очільником та одним із кінцевих бенефіціарів ПАТ «Галич-авто». Конопацькому також належить ще низка фірм – ТОВ-ВКФ «Деймос», ТОВ «Сян», ТОВ «Люксан», ПП «ТЛШ» та ТОВ «Конбісистемс».

Протягом 2018 року фірма отримала замовлень на 26,3 млн грн, враховуючи поточні угоди. Найбільше договорів з «Галич-Моторс» підписало саме УКБ.

74-річний директор підприємства та комунальники міськради імітували конкуренцію за прибирання Виноградова

$
0
0

Виноградівська міська рада (Закарпатська область), 20 грудня підписала два договори з ТОВ «Флора» на прибирання та озеленення вулиць за 2,8 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодами, протягом 2019 року фірма підмітатиме вулиці та в’їзди Виноградова за 2,2 млн грн. Також компанія садитиме рослини та доглядатиме за міськими газонами і насадженнями за 568 тис. грн.

Єдиним конкурентом «Флори» на обох торгах було Виноградівське виробниче управління житлово-комунального господарства. Під час аукціонів учасники не знижували своїх пропозицій. В першій закупівлі ціна переможця була на 452 тис. грн дешевшою, в другій – на 40 тис. грн.

Обидва учасники подали однакові довідки про наявність працівників та майже однаково оформлений реєстр наданих документів. Ці документи Виноградівська міськрада вимагала в довільній формі. Інші довідки учасників також оформлені однаково.

Довідка про наявність працівників: зліва Виноградівське ВУЖКГ, справа – ТОВ “Флора”

 

Реєстр документів: зліва ТОВ “Флора”, справа – Виноградфівське ВУЖКГ

Фірма «Флора» працює на ринку з 1996 року і зареєстрована в м. Виноградів. Її власниками є Марія Майданій, Тетяна Клюса та 74-річний Іван Барчук, який очолює компанію. Раніше Тетяна Клюса очолювала ліквідоване цьогоріч КП «Виноградівський радгосп декоративних культур «Троянда», що належало Виноградівській міській раді.

Виноградівське виробниче управління житлово-комунального господарства зареєстроване 1999 року Виноградівською міськрадою. Його очолює Михайло Білинець.

Протягом 2017-2018 років фірма «Флора» отримала замовлень на 5,1 млн грн. Найбільше договорів вона підписала з Виноградівської міською радою, також отримала два підряди від Виноградівського виробничого управління ЖКГ. Виноградівське виробниче управління ЖКГ протягом 2017-2018 років отримало замовлень 3,7 млн грн.

Конкуренти вже вшосте зустрічаються разом на торгах. Раніше вони також змагалися за прибирання та озеленення від Виноградівської міськради.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live