Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

В селі Пасіки-Зубрицькі прокладуть водогін за 14,5 млн грн

$
0
0

Давидівська сільська рада ОТГ Пустомитівського району за результатами відкритих торгів підписала договір з ТОВ «Будгарант групп» на послуги з будівництва зовнішнього водопостачання в селі Пасіки-Зубрицькі. Сума договору становить 14,43 млн грн. Про це стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro.

Крім переможця участь у торгах взяло ще дві компанії: ТОВ «В.Ф.Ф.» та  ТОВ «Ельпласт-Львів», але їх пропозиції були дорожчими.

Згідно з угодою, витрати підприємства на заробітну плату працівникам становитимуть 591 тис. грн, а прибуток дорівнюватиме 185 тис. грн, тобто 4% та 1,28% від суми контракту, відповідно.

ТОВ «Будгарант груп» була заснована у 2014 році і досі має статутний фонд 500 грн. Незмінним власником фірми є 38-річний львів’янин Андрій Пісюра, який також є засновником рівненської ГО «Клуб рекреації та спорту «Заповідне полісся» та ТОВ «Мисливське господарство Бутівське», що також зареєстровано у Рівному.

Батько Андрія Пісюри Ярослав Пісюра очолює підприємство депутата Брюховицької селищної ради Андрія Дроздовського «ЮМ груп капітал», яке неодноразово фігурувало у справах про незаконне заволодіння майном.

За минулий 2017 рік ТОВ «Будгарант груп» отримало державних замовлень на 103,6 млн грн.


Працівник поліції, який отримував хабар за посередництва операторів АЗС, отримав 25,5 тис. грн штрафу

$
0
0

Жовківський районний суд призначив 25,5 тис. грн штрафу поліцейському, який вимагав $300 у водія, який керував авто без посвідчення. Про це стало відомо з вироку суду від 12 лютого.

4 січня цього року Василь Кунтий, який працював у поліцейському секторі реагування патрульної поліції №1 Жовківського відділення поліції, доставив у відділення водія автомобіля Mercedes CLK 320, бо останній їздив без посвідчення водія.

У приміщенні відділення поліції також виявилось, що автомобіль був тимчасово ввезений на територію України, і водій допустив порушення річного строку вивезення такого транспортного засобу за межі України. За це порушення передбачена адмінвідповідальність, однак працівник поліції запропонував заплатити йому $300, аби уникнути складення протоколу.

Водій передавав гроші двома частинами, кожного разу через операторів різних автозаправних станцій. 10 січня обвинувачений забрав на АЗС останній платіж у сумі $250 та поїхав у Жовкву. Там, поблизу магазину «Продукти», гроші вилучили під час обшуку авто.

В результаті Василь Кунтий повністю визнав свою вину за ч.1 ст. 368 ККУ (одержання неправомірної вигоду), а суд погодився затвердити запропоновану мирову угоду про визнання винуватості. Працівник поліції отримав покарання у вигляді 25,5 тис. грн штрафу з трирічним позбавленням права обіймати посади в органах Національної поліції.

Начальник інспекції ДАБК у Львові двічі уникнув відповідальності за керування авто в нетверезому стані

$
0
0

Залізничний районний суд Львова у 2017 році двічі закривав справи про притягнення начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові Володимира Цабака до адмінвідповідальності за керування транспортними засобами в стані сп’яніння (ч.1 ст 130 КУаАП).

В обох випадках провадження закривали у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності. Про це стало відомо з постанов суду від 3 жовтня та 10 листопада 2017 року.

Вперше про факт керування авто Володимиром Цабаком в нетверезому стані стало відомо з сьогоднішньої публікації сайту «Форпост», який повідомив, що на чиновника було складено два протоколи за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння: БР №261899 та БР №228214.

Цю інформацію наша редакція підтвердила в Єдиному державному реєстрі судових рішень, однак виявилось, що Володимир Цабак покараний не був. Крім того, в обох постановах суду вказано, що Володимир Цабак ніде не працює, хоча він очолив Інспекцію ще в липні 2016 року.

Згідно з постановою суду від 3 жовтня 2017 року, Володимир Цабак о 23.10 год. 13 червня 2017 року по вул. Христофора Колумба, 14 у Львові керував автомобілем «з ознаками алкогольного сп’яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, нечітка вимова, порушена координація рухів) та відмовився від проходження огляду в установленому законом порядку для визначення стану алкогольного сп’яніння».

Через два дні, 15 червня, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно нього отримав Залізничний райсуд. Однак в подальшому розгляд справи кілька разів переносили. Так, правопорушник двічі не з’являвся в суд, хоча його повідомляли належним чином. У середині серпня він попросив суд відкласти справу у зв’язку з тим, що «він бажає скористатися своїм правом на правову допомогу і для оформлення угоди із захисником йому необхідний час». 3 жовтня Цабак знову не прийшов в суд, однак і без нього суддя вирішив провадження закрити, бо вже минуло три місяці.

Вдруге на Цабака склали протокол у серпні 2017 року. «Близько 21 год. 30 хв. керував автомобілем марки Фольксваген на автодорозі Київ-Чоп М-06 з ознаками алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу зі згоди водія…», – сказано в постанові суду від 10 листопада 2017 року.

В документі не вказано, коли матеріали були передані суду і чому затягнувся розгляд, однак суддя аналогічним чином справу закрив.

 

Старосамбірське ДП «Галсільлісу» примирилось з бухгалтеркою, яка допомогла екс-директорові привласнити майже 200 тис. грн

$
0
0

Самбірський міськрайонний суд Львівської області затвердив угоду про примирення, укладену між представником Самбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс» та колишньою головною бухгалтеркою підприємства Оксаною Гавриляк.

Її обвинувачували в тому, що обіймаючи посаду головного бухгалтера «Галсільлісу» у період із 22 січня 2013 по 2 лютого 2015 року вона допомогла директорові підприємства, а на той момент це був Степан Куць, заволодіти грошовими коштами підприємства. Протягом зазначеного періоду Гавриляк підписувала видаткові касові ордери про видачу готівки з каси підприємства на загальну суму 353,1 тис. грн. З цих коштів колишній директор підприємства привласнив 173,43 тис. грн.

Суд затвердив угоду, оскільки обвинувачена повністю визнала свою вину, а представники «Галсільлісу» не заперечували проти угоди. Сторони також погодились на призначене покарання, а це позбавлення волі на строк 5 років із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із розпорядженням бюджетними коштами строком 1 рік. І відразу була застосована ст. 75 ККУ, за якою Оксану Гавриляк звільнили від відбування покарання з випробуванням.

Угода також передбачає, що «Галсільліс» не заявлятиме проти Гавриляк жодного цивільного позову, оскільки вона лише сприяла заволодінню коштами підприємства, але не отримувала їх сама.

Разом з тим, Гавриляк та Степан Куць є фігурантами іншого кримінального провадження, що було відкрите 20 лютого 2017 року головним управлінням Національної поліції у Львівській області. За версією слідства, службові особи ДП шляхом зловживання службовим становищем протягом 2011-2015 років привласнили кошти даного підприємства у великих розмірах.

За вчинення даного кримінального правопорушення передбачено покарання у вигляді  позбавлення волі на строк більше десяти років, відтак, розгляд в суді повинен здійснюватися колегією у складі трьох суддів. В Старосамбірському суді немає трьох суддів, тому справу перенаправили у Турківський районний суд Львівської області, де вона була зареєстрована 21 лютого 2018 року. Коли відбудеться розгляд наразі невідомо.

Червоноградський податківець, який отримував щомісячні хабарі від підприємця, відбувся штрафом

$
0
0

Червоноградський міський суд 19 лютого затвердив угоду про визнання винуватості в хабарництві Олександром Кравчуком, старшим оперуповноваженим відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Згідно з вироком суду, податківець протягом вересня 2017 – січня 2018 років систематично отримував хабарі від приватного підприємця, який продавав підакцизні товари без усіх дозвільних документів. Розмір щомісячної «данини» становив 7 тис. грн. Загалом так було передано 35 тис. грн.

Олександра Кравчука затримали 23 січня цього року біля Червоноградської ОДПІ після отримання 14 тис. грн – хабара за грудень та січень.

У підготовчому засіданні Кравчук повністю визнав свою вину за ч. 1 ст. 368 ККУ та «щиро розкаявся». Суд призначив йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання – 25,5 тис. грн штрафу з позбавленням права обіймати посади, які пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та правоохоронних органах строком на 3 роки.

Суд також повернув належний йому автомобіль «Opel Vectra» 2007 року випуску. 14 тис. грн хабара повернули підприємцю. Про решту коштів, які податківець отримував раніше (21 тис. грн), у вироку не згадується.

1 лютого 2018 року Олександр Кравчук подав до НАЗК декларацію перед звільненням.

Мер Трускавця отримав в подарунок будинок та землю за 1,6 млн грн від 69-річної мешканки міста

$
0
0

Мешканка Трускавця 69-річна Юлія Янковська подарувала мерові цього міста Андрієві Кульчинському будинок та дві земельні ділянки, загальна вартість яких становить 1,6 млн грн. Про це стало відомо з повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, розміщеному на сайті НАЗК 24 січня 2018 року. Вперше про це повідомив трускавецький сайт «Джерела Трускавця».

Згідно з декларацією, Андрій Кульчинський отримав від Юлії Янковської подарунок у негрошовій формі: житловий будинок площею 171,3 кв. м оцінили у 964,95 тис. грн, а земельні ділянки площею 0,09 га та 0,02 га – у 539,57 тис. грн та 124,21 тис. грн відповідно.

Приблизні межі ділянок мера Трускавця та новопридбаний будинок

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Юлія Янковська підписала договір дарування 19 січня 2018 року. Згідно з ним, вона подарувала будинок Андрієві Кульчинському, але з правом безстрокового користування ним (сервітутом). Договір сервітуту розповсюджується лише на житло, але не на земельні ділянки.

Юлія Янковська людина непублічна. Який стосунок вона має до міського голови Кульчинського – невідомо. Вона є однією з 178 співвласників ТОВ «Трускавецькурорт-Каштан». Основний вид діяльності товариства – надання лікарських послуг. Співвласницею цього підприємства є також Марта Аксентійчук, вдова Богдана Аксентійчука, відомого у Трускавці лікаря та першого директора ЗАТ «Трускавецькурорт».

Крім новопридбаного нерухомого майна, Андрій Кульчинський також володіє земельною ділянкою площею 0,25 га в селі Бистриця-Гірська (Дрогобицький район), а його дружина Наталія Кульчинська – ділянкою в селі Станиля (Дрогобицький район) та квартирою в Трускавці. Крім того, Кульчинська володіє недобудованим офісом в Трускавці площею 368,80 кв. м.

P.S.Пізніше в коментарі виданню Zaxid.net Андрій Кульчинський повідомив, що Юлія Янковська є двоюрідною сестрою його матері. Вона є бездітною, тому вирішила подарувати йому це майно.

Суд призначив 140 тис. грн застави одному з фігурантів розслідування про $25 тис. для головного архітектора Львова

$
0
0

Франківський районний суд Львова 19 грудня застосував щодо підозрюваного Олександра Стухляка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з можливістю внесення 139,2 тис. грн застави. Стухляк є одним із підозрюваних у розслідуванні щодо вимагання коштів для нібито подальшої їх передачі головному архітектору Львова.

Вперше про це повідомила 17 лютого прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган. За її словами, у Львові за фактом вимагання неправомірної вигоди в сумі $25 тис. було затримано керівника проектної організації та юриста.

«Вказані особи вимагали та отримали неправомірну вигоду за прийняття рішення службовими особами ЛМР, а саме директором управління архітектури щодо погодження містобудівних умов та обмежень по об’єкту будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Господарській, 21 у м. Львові», – написала вона у Facebook.

Кримінальне провадження, за її словами, було відкрите за ч.3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Втім в ухвалі суду йдеться про зовсім інші статтю – ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Згідно з ухвалою суду, чоловік, чия ім’я зашифроване, в інтересах своєї 27-річної доньки, власниці двох ділянок на вул. Господарській у Львові, звернувся до свого знайомого Юрія Соболя, аби розробити проектну документацію на будівництво 4-поверхових багатоквартирних житлових будинків. Потім Соболь познайомив його з Олександром Стухляком, оскільки вони спільно мали виконувати роботи.

Як стверджують слідчі, Стухляк, який є співвласником ПП «Архітектурна майстерня «Атріум», та Соболь запевнили чоловіка, що володіють такими діловими якостями та особистими знайомствами, що зможуть позитивно вирішити в управлінні архітектури та урбаністики Львівської міськради питання про затвердження містобудівних умов та обмежень для забудови землі 9-поверхівками. Щоправда, за винагороду в $25 тис., яку нібито мали передати начальнику управління архітектури та урбаністики ЛМР (головному архітектору міста Львова). Несправжні гроші вони отримали в кафе «Кухоль» 17 лютого.

Нагадаємо, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, коментуючи інформацію про затримання, сказав, що нічого не чув про плани будівництва на вул. Господарській, 21 у Львові.

«Містобудівні документи по такій адресі в мерії не готували. До нас за такою адресою ніхто не звертався. Ми жодних дозволів не видавали. Навіть не вели переговорів. Такі рішення не приймає головний архітектор, а виконавчий комітет. Головний архітектор може готувати документи, а не погоджувати. Це – точно провокаційна річ, те, що сьогодні з’явилось», – процитували Юліана Чаплінського у прес-службі ЛМР.

Щодо ділянок, які вказані в ухвалі суду, то їх кадастрові номери згадують на сайті ЛМР в переліку тих, щодо яких затвердили проекти землеустрою для передачі у власність для обслуговування житлових будинків. Так, ділянку на вул. Господарська, 21 отримала Любов Паньків, а на вул. Господарська, 21-г – Юрій Букіта. Вказані ділянки не відмічені на кадастровій карті, також про них відсутня інформація в реєстрі нерухомості, а тому невідомо, коли вони перейшли у власність 27-річної дівчини, в інтересах якої передавали кошти.

Тротуари на вулиці Шевченка відремонтує фірма Кухтицького, якого влітку затримували за підкуп прокурорів

$
0
0

Шевченківська районна адміністрація 27 лютого уклала дві угоди на ремонт міжквартальних доріг та тротуарів на вулиці Шевченка у Львові загальною вартістю 3,01 млн грн. Про це повідомляєтьмся на сайті електронних закупівель Prozorro.

Капітальний ремонт тротуарів на вулиці Шевченка, 406 та 408 за 1,46 млн грн виконає ТОВ «Гарантспецбуд ЛТД». А ремонт тротуарів на цій вулиці поблизу будинку 358 буде робити ТОВ «Вельт капітал» за 1,55 млн грн. Всі роботи планують завершити до кінця 2018 року.

Засновником ТОВ «Гарантспецбуд ЛТД» є Андрій Кухтицький, в минулому сумчанин, а тепер мешканець села Острів (Сокальський район). Це підприємство засновано лише в червні 2016 року, але встигло змінити львівську реєстрацію на київську. Раніше Андрій Кухтицький очолював та був власником ТОВ «Гарантспецбуд-Захід». Службових осіб цієї фірми прокуратура Львівської області обвинувачує в привласненні понад 8 млн грн бюджетних коштів під час реконструкції вулиць Котляревського та Нечуя-Левицького. На даний час триває судовий процес.

А 2 червня 2017 року Андрія Кухтицького затримували працівники управління захисту економіки департаменту захисту економіки Національної поліції України за те, що він намагався підкупити працівника львівської прокуратури. За 8,4 тис. доларів США він просив закрити кримінальне провадження щодо привласнення бюджетних коштів.

Досить цікавою є й історія другої фірми, яка буде робити ремонт. Власником ТОВ «Вельт капітал», що було створено два роки тому, є львів’янка Тетяна Павленко, а раніше директором та власницею була мешканка Трускавця Ярина Газда. Вона також ще донедавна була власницею та керівником ТОВ «Арагас», яке виступило одним із конкурентів «Вельт капітал» на даному тендері.


Козловський збудує спортивний табір з санаторієм, футбольними полями та витягами навколо Винниківського озера

$
0
0

Депутат Львівської міської ради Григорій Козловський планує збудувати дитячо-юнацький спортивний табір з реабілітаційним санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури навколо Винниківського озера поблизу Львова. Про це стало відомо з проекту детального плану території, який виставили на обговорення на сайті Винниківської міськради.

До того, у листопаді 2017 року, Винниківська міськрада погодила ТОВ «Краківський Ринок» надання в суборенду 17,32 га для обслуговування Винниківського озера та створення відпочинкової бази ТОВ «Академія Футболу». Одноосібним власником та директором цієї компанії є Григорій Козловський.

«Академія Футболу» зареєстрували лише 9 жовтня 2017 року, а вже 10 жовтня гендиректор «Краківського ринку» подав звернення до ради з проханням про суборенду.

Тим же рішенням №1096 міськрада надала дозвіл виконавчому комітету Винниківської міської ради розробити детальний план цієї території, який виставили на обговорення на сайті ради 6 лютого цього року.

З проекту стало відомо, що навколо озера хочуть вести масштабне будівництво. Загалом проектована ділянка становить 77 га, однак на частині зверху, поза дорогою від Львова до Винник, ніяких нових об’єктів не вказано. На карті нижче червоним відмічено проектовану ділянку, а жовтим – місце нових об’єктів. Водночас частина нових об’єктів зображена за межами наразі наданої в суборенду «Академія Футболу» землі.

Згідно з проектом, на ділянці планують звести кілька капітальних споруд: спальний корпус для табору, приміщення санаторію на 200 місць, процедурний корпус, харчоблок табору, критий манеж того.

Заплановані футбольні поля, траси для велосипедного, гірськолижного спорту, підйомник, витяг, пірс, басейн, гелікоптерний майданчик для рятувальної служби, прокат спорядження, елінг, вбиральні, відкритий паркінг на майже 600 місць.

Як розповів «НГ. Львів» міський голова Винник Володимир Квурт, «Краківський ринок» не мав можливості інвестувати в оновлення об’єкту, хоча така потреба вже назріла, а тому ділянку дозволили передати в суборенду.

На проектованій ділянці хочуть реалізувати амбітний проект зі створення академії футболу для молодих талантів. Окрім академії також буде зона відпочинку для всіх бажаючих. Причому, планується, що такий відпочинок буде не лише літнім, а й зимовим. За словами Квурта, спочатку у міськраді чекають реакції винниківчан, чи підтримають вони «модернізацію» водойми і території навколо. Свої пропозиції та зауваження ще можна подати до 6 березня.

За дуже попередніми оцінками, вартість реалізації такого проекту становить $20 млн.

«Львіввугілля» витратить 90 млн грн на закупівлю конвеєрів та ремонт кріплень

$
0
0

Державне підприємство «Львіввугілля» в результаті відкритих торгів 27 лютого підписало низку договорів на ремонт секцій механізованого кріплення та постачання стрічкових конвеєрів вартістю 90 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

На ремонт витратять 46,4 млн грн, які отримає ТОВ «ВП «Нововолинський ремонтно-механічний завод». Компанія отримала за перемогу у двох лотах. Вартість ремонту однієї секції механізованого кріплення в залежності від типу становитиме 128,2 та 176,7 тис. грн.

Також наразі опубліковане повідомлення про намір укласти ще один договір у третьому лоті на ремонт секцій вартістю 51,6 млн грн з цією ж компанією.

На постачання стрічкових конвеєрів «Львіввугілля» підписало два договори з ТОВ «Корпорація Енерго Тандем» (на 15,16 млн грн) та один з ТОВ «Промелектро Київ» вартістю 28,8 млн грн.

«Промелектро Київ» постачатиме два стрічкові конвеєри 2ЛТ 1000 довжиною 760 м по 14,4 млн грн, а «Корпорація Енерго Тандем» – конвеєри 1Л 1000 довжиною 160 м та 310 м по 6,71 млн грн та 8,45 млн грн відповідно.

ТОВ «ВП «Нововолинський ремонтно-механічний завод» належить Руслану Карпюку із села Осмиловичі Волинської області. Минулоріч фірма зібрала замовлень на 33,7 млн грн, усі від «Львіввугілля» та шахти «Надія». Загалом на фірмі працює 27 людей.

Власниками ТОВ «Промелектро Київ» є Юрій Довбешко та Віктор Матієщук. Фірма зареєстрована у 2015 році, у 2017 році отримала замовлень на 46,7 млн грн.

Власником і директором ТОВ «Корпорація Енерго Тандем» є львів’янин Петрів Марко. Протягом двох років існування компанія одержувала замовлення лише від «Львіввугілля», загалом десять договорів на майже 21 млн грн. Згідно з довідкою про наявність працівників, окрім директора, на фірмі працює ще двох людей: фіндиректор та менеджер.

Консультанти отримали ще 2,6 млн грн від департаменту охорони здоров’я ЛОДА

$
0
0

Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з січня 2017 року по березень 2018 року перерахував шістьом приватним підприємцям понад 2,6 млн грн за консультаційні послуги. Про це стало відомо з порталу «Є-Дата».

Консультанти надають свої послуги в рамках проекту «Онкопревентація та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», який реалізовується за кошти позики Світового банку, наданої уряду України. Загалом область на реалізацію свого проекту отримає $10 млн.

Найбільше коштів отримала консультант з питань управління субпроектом  Христина Пак – майже 619 тис. грн. Два консультанти, Наталія Гарна та Ганна Костюк, отримали суми в понад півмільйона гривень кожна. Консультант з комунікаційних технологій Ірина Шиманська – 465 тис. грн, перекладач Тамара Парфенюк – 320 тис. грн і консультант з інформаційних технологій Ігор Щавій, – лише 158 тис. грн.

ПІБ Вид діяльності Сума перерахованих коштів, грн
Шиманська Iрина Василiвна консультант з комунікаційних технологій 465045,83
Гарна Наталія Іванівна консультант з фінансового управління 522132,3
Костюк Ганна Іванівна консультант із закупівель 538320,25
Пак Христина Романівна консультант з питань управління субпроектом 618812,69
Парфенюк Тамара Петрівна перекладач 320241,17
Щавій Ігор Володимирович консультант з інформаційних технологій 157955,32
Загалом 2622507,56

 

Нагадаємо, ці ж консультанти з грудня 2015 року по кінець 2016 року отримали від Департаменту охорони здоров’я 2,86 млн грн. Тобто загалом з грудня 2015 і досі вони отримали майже 5,5 млн грн.

Яворівська КЕЧ відписала понад 16 млн грн фірмі родичів високопоставлених військових

$
0
0

Яворівська квартирно-експлуатаційна частина (району) підписала два договори на послуги з постачання пари та гарячої води вартістю 16,4 млн грн без ПДВ з ПП «Галполітрейд-Постач». Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Для військового містечка № 53 замовили 8003 гКал на майже 16 млн грн по 1999 грн, а для Яворівського військкомату – ще 240 гКал по 1689 грн. До речі, в кінці грудня 2017 року Яворівська КЕЧ замовляла в «Галполітрейд-Постачу» 71 гКал по 1445 грн.

В обох випадках закупівлю здійснили за переговорною процедурою для потреб оборони. Для участі в переговорах запрошували лише «Галполітрейд-Постач». Як розповів «НГ. Львів» голова тендерного комітету Богдан Стадник, «Галполітрейд-Постач» вже давно надавало послуги і для військкомату, і для військового містечка № 53, однак замовником виступало не КЕЧ, а будинкоуправління.

За яких обставин «Галполітрейд-Постач» розпочало надати послуги Богдан Стадник не знає, як і те, чи проводився конкурс. У Віснику державних закупівель і в Prozorro не має інформації про тендери, де б перемагало «Галполітрейд-Постач», окрім трьох договорів з Яворівською КЕЧ у грудні 2017-лютому 2018 року, які згадані в даній публікації.

На сайті ЄДата вказано, що у 2015-2016 роках «Галполітрейд-Постач» отримувало незначні суми від Яворівської КЕЧ за послуги теплопостачання, однак об’єкти у призначенні платежу вказані не були. Загалом так було перераховано лише 0,3 млн грн. Будь-які інші платежі від інших замовників, тим більше в мільйонних сумах, відсутні.

Власником ПП «Галполітрейд-Постач» є Галина Білинська, донька заступника заступника начальника Нацакадемії сухопутних військ Йосипа Саєвича, Галина Лосєва, теща заступника начальника тилу Національної академії сухопутних військ Олександра Мельничука, та Андрій Савицький, брат екс-начальника Яворівської КЕЧ Федора Савицького. Останній 7 листопада 2017 року почав працювати старшим офіцером відділу експлуатації казарменно-житлового фонду та комунальних споруд Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.

Керівником «Галполітрейд-Постачу» з 1 січня цього року на 0,25 ставки за сумісництвом став Жук Ігор Любомирович. Людина з таким же ПІБ у 2017 році працювала начальником відділу економічної роботи і моніторингу фінансово-економічного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.

Нагадаємо, на теплопостачанні військових містечок заробляє й інша фірма, пов’язана з керівництвом Нацакадемії Сухопутних військ – «Енергія Захід». Детальніше про це читайте в розслідуванні «Патріоти із піхоти». Саме «Галполітрейд-Постач» виступало «підставним» конкурентом «Енергія Захід» на перших торгах.

Підприємця, який постачав Шевченківській РА неякісну піскосуміш, посадили під домашній арешт

$
0
0

Шевченківський районний суд Львова посадив під домашній арешт на два місяці власника львівських підприємств «Західне інноваційне об’єднання» та «ЗІО-Спорт» Ігоря Зюбрика, якого підозрюють в продажу неякісної піскосуміші районній адміністрації Львова. Ухвалу про призначення запобіжного заходу було оприлюднено 1 березня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зюбрика підозрюють у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах – 388,07 тис. грн, шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 ККУ).

На початку минулого року його підприємство «Західне інноваційне об’єднання» стало переможцем тендеру від Шевченківської районної адміністрації на постачання протиожеледного реагенту на 1,2 млн грн. Згідно з технічними умовами, 3600 кг реагенту мали складатися з 20% солі та 80% піску. При цьому, і сіль, і пісок повинні відповідати чітким нормам ДСТУ.

Проте Ігор Зюбрик, стверджують слідчі, сам собі виписав посвідчення якості на суміш від імені ТОВ «ЗІО-Спорт», де він також є власником, в яке вніс неправдиві відомості, що поставлена суміш містить 20% солі, що не відповідало дійсності.

За даними правоохоронців, з лютого по березень 2017 року на рахунок ТОВ «Західне інноваційне об’єднання» від Шевченківської районної адміністрації ЛМР було перераховано 614,82 тис. грн, з яких частину перевели на рахунок ТОВ «ЗІО-Спорт», а ці гроші були використані Ігорем Зюбриком.

Під час судового засідання прокурор наполягав на тому, що Зюбрик вчинив тяжкий злочин, за який КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років та вимагав цілодобового домашнього арешту, оскільки вважає, що підозрюваний може впливати на слідство.

Суддя підтримав клопотання частково та призначив частковий домашній арешт. Згідно з ухвалою,  підозрюваному забороняється покидати помешкання з 22.00 до 8.00, спілкуватися зі свідками даного провадження та покидати Львів без попереднього дозволу слідчого. Також він повинен прибувати у відділок за кожною вимогою. Мотивація суду – підозрюваний не судимий, має позитивну характеристику з місця проживання та є єдиним годувальником в сім’ї.

Підприємства Зюбрика вже неодноразово фігурували у розслідуваннях щодо привласнення державних коштів. Йдеться про ТОВ «Західспецбудмеханізація», де Зюбрику належить 50%, та ТОВ «Константа-Агро», де його 10%, а решта 90% належать Оксані Зюбрик-Жмурко. Як повідомляли «Наші гроші», колишній в.о. начальника ДП «Управління промислових підприємств Укрзалізниці» Ярослав Жмурко створював для підконтрольних йому та афілійованих підприємств сприятливі умови для участі у держзакупівлях. Таким чином компанії продавали залізниці деревину в середньому на 30% дорожче, ніж на ринку. Збитки оцінюються у понад 50 млн грн. ТОВ «Західспецбудмеханізація» одержала контрактів на деревину вартістю 10 млн грн.

Пустомитівські освітяни уникли проведення тендеру на шкільні меблі, віддавши замовлення улюбленій фірмі

$
0
0

Відділ освіти Пустомитівської райдержадміністрації протягом грудня 2017 року підписав шість прямих угод з ТОВ «Мальви-меблі» на поставку шкільних меблів на 494,7 тис. грн, хоча мав би провести конкурсну закупівлю. Про це повідомляють експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень».

Освітяни замовляли шкільні лави та шафи, дитячі столи і стінки, одинарні ліжка та комплекти учнівських меблів для старших класів. Усі ці товари, відповідно до Єдиного закупівельного словника, відносяться до класу «шкільні меблі», а їх загальна вартість перевищує встановлений законом поріг у 200 тис. грн, від якого замовники зобов’язані проводити конкурентні закупівлі.

Отже, в цьому випадку освітяни були змушені здійснити процедуру відкритих торгів, де вже за результатами аукціону вибрати найбільш економічно вигідну пропозицію. Натомість відділ освіти Пустомитівської РДА ймовірно проігнорував вимоги законодавства та віддав замовлення компанії, з якою працював і раніше.

Згідно з повідомленням, загалом пустомитівські освітяни минулоріч підписали з «Мальви-меблі» 16 договорів на 1,1 млн грн. При цьому сім угод з компанією було підписано за результатами проведення замовником конкурентних-допорогових закупівель, де ТОВ «Мальви-меблі» завжди подавало ціну дорожче від своїх конкурентів, однак відділ освіти у всіх випадках відхиляв найдешевші пропозиції учасників та віддавав перемогу «знайомій» фірмі.

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Мальви-меблі» є Іван Кіцила, Наталія та Святослав Олійники.

«Центр громадського моніторингу та досліджень» звернувся у Західний офіс Державної аудиторської служби з вимогою перевірити виявлені порушення.

Львівські залізничники купили акумулятори удвічі дорожче, ніж в інтернет-магазинах

$
0
0

Регіональна філія «Львівська залізниця» 1 березня підписала договір поставки акумуляторних батарей на майже 2,6 млн грн з ТОВ «Аквілон-Енергія». Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Участь в торгах брало чотири компанії з пропозиціями 2,68-2,8 млн грн, три з яких в результаті торгів зменшили їх до 2,1-2,65 млн грн. Пропозиція однієї з компаній залишилась незмінною. Найдешевше акумулятори пропонувало ТОВ «Сантана Ойл» – за 2,14 млн грн, однак пропозицію відхилили через те, що фірма документально не підтвердила в повному обсязі відповідність товару техспецифікації залізниці.

Наступна за ціною була пропозиція від ТОВ «Аквілон-Енергія», яке й було визнане переможцем. Згідно зі специфікацією договору, замовили 162 акумулятори Ventura FT 12-125 по 15,9 тис. грн/шт.

В інтернет-магазинах акумулятори Ventura FT 12-125 продають за ціною від 6,6 тис. грн до 7,8 тис. грн за штуку. Агрегатори цін показують, що такі акумулятори можна придбати по 7,1-7,7 тис. грн.

Замовник у документації вимагав гарантійний термін, не менший, ніж 60 місяців з моменту введення акумуляторів в експлуатацію. Під час етапу, коли учасники можуть оскаржувати умови закупівлі, один із представників бізнесу звернув увагу залізниці на цей момент, вказавши, що переважна більшість виробників батарей надають гарантію 12 або 24 місяці. У відповідь на це представник залізниці пообіцяв, що найближчим часом будуть внесені зміни в тендерну документацію.

Втім цю вимогу так і залишили в ДКТ. Зокрема, ТОВ «Аквілон-Енергія» в поданих документах вказало, що гарантійний термін становитиме 60 місяців. Втім у підписаному договорі вказано інший термін – 1 рік з моменту продажу.

Власниками ТОВ «Аквілон-Енергія» є Микола Гузь (5%) та Віталій Гаулін (95%).


Нацпарк доручив лісозаготівельні роботи ФОПу без усіх документів, але з мобілкою свого лісника

$
0
0

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» 1 березня підписав два договори з приватним підприємцем Мироном Рибаком на проведення лісозаготівельних робіт вартістю 251,5 тис. грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Підприємець надаватиме послуги із лісозаготівлі 550 куб. м деревини на території Майданівського лісництва вартістю 122,8 тис. грн та 595 куб. м на території Підгородцівського лісництва вартістю 128,7 тис. грн.

Нацпарк в обох випадках проводив допорогову закупівлю, і Мирон Рибак був єдиним учасником. Так само в обох випадках він не завантажив усіх документів, які вимагав замовник. Наприклад, відсутні лист про наявність працівників, довідка про відсутність підстав, визначених у ч.1,2 ст. 17 закону, довідка про підприємця та цінова пропозиція. Втім це не стало на заваді тендерному комітетові.

Мобільний номер телефону, який Мирон Рибак вказав в ЄДР (0676712899), згадується на сайті НПП «Сколівські Бескиди» як контактний Михайла Фединця, лісничого Майданського лісництва НПП «Сколівські Бескиди».

Так само Мирон Рибак при реєстрації на Prozorro вказував дві електронні пошти:  romanfedynets796@gmail.com (сина Михайла Фединця звати Роман) та mfedinets@mail.ru.

У 2017 році від НПП «Сколівські Бескиди» Мирон Рибак отримав замовлень на понад 917 тис. грн.

Директор Стрийського комбінату відписав підряд на ремонт пам’ятника фірмі директора іншого стрийського КП

$
0
0

Стрийський міський комбінат комунальних підприємств 5 березня підписав договір на ремонт пам’ятника з приватним підприємством ПФ «ВТМ» за 64 тис. грн. Про це повідомляє система закупівель Prozorro.

Згідно з умовами договору, ПФ «ВТМ» реставруватиме пам’ятник Тарасу Шевченку в однойменному парку в Стрию. Передбачено аванс виконавцю у розмірі 30% від суми договору, а роботи планують завершити до 11 червня. Кошторис не оприлюднено.

Приватне підприємство ПФ «ВТМ» належить Андрію Шимківу (25%) і Тарасу Водопийку (75%). Останній також є директором іншого стрийського комунального підприємства «Будівельник». За даними декларації, Тарас Водопийко одержав 62 тис. грн на посаді директора КП «Будівельник» і 6,3 тис. грн зарплати за сумісництвом у ПП ПФ «ВТМ».

В обох підприємствах, де працює Водопийко, однакові види діяльності — будівництво житлових та нежитлових будівель. Проте стрийський комбінат уклав прямий договір з приватним підприємством, а не комунальним.

Раніше ПФ «ВТМ», свідчать дані ЄДати за 2016-2017 роки, отримувало дрібні замовлення на ремонти від відділу освіти Стрийської міськради та Дашавської селищної ради.

Дітей в Новому Роздолі годуватимуть харківським маслом по 60 грн/кг

$
0
0

Відділ освіти Новороздільської міської ради 6 березня підписав договір з ПП «Еко-дари» на постачання вершкового масла на 96,9 тис. грн у дошкільні навчальні заклади міста. Про це стало відомо з сайту Prozorro.

Участь у конкурсі взяло троє учасників, двоє з яких зменшили свої пропозиції зі 135,3-161,8 тис. грн до 96,9 тис. грн. Підприємець Юрій Часовських залишив свою цінову пропозицію у розмірі майже 210 тис. грн незмінною.

Найдешевшу пропозицію учасника Мар’яни Путас відхилили через недоліки в документах після скарги іншого учасника, фірми «Еко-дари». Ця ж фірма мала пропозицію лише на 1 гривню дорожчу, а тому договір в результаті підписали з нею.

Протягом цього року переможець постачатиме 1615 кг вершкового масла жирністю не менше 73% та фасованого в пачки по 200 грам у чотири ДНЗ: «Берізка», «Голубок», «Сонечко» та «Малятко». Вартість одного кілограма масла становитиме лише 60 грн/кг. На торги учасник завантажив документи про те, що масло виготовлене ТОВ «Богодухівський молзавод» (Харківська область).

На гуртовому ринку «Шувар» масло жирністю 72,5% коливається від 90 до 150 грн/кг, а такої ж жирності, але фасованого по 200 грам, – від 115 до 175 грн/кг.

Минулого року відділ освіти Новороздільської міської ради купував масло в ПП «Еко-дари» по 45 грн/кг.

Власниками ПП «Еко-дари» є Олеся та Олексій Калашники. За 2016-2018 роки компанія зібрала держзамовлень на понад 26 млн грн.

«Львіввугілля» збирається замовити логістичні послуги у свого засудженого екс-працівника

$
0
0

ДП «Львіввугілля» опублікувало низку повідомлень про наміри підписання договорів на послуги з перевезення вантажів вартістю понад 13 млн грн. Про це стало відомо з системи електронних закупівель Prozorro.

Загалом планують укласти 16 договорів на загальну суму 13,4 млн грн. Серед них сім договорів на майже 5 млн грн планують підписати з підприємцем Михайлом Терехом, який заново зареєструвався ФОПом 26 січня цього року. У випадку підписання, згідно з YouControl, це будуть перші угоди підприємця з державними установами.

Михайло Терех в листопаді 2014 року був засуджений за статтею 369-2 КК України (зловживання впливом). Раніше Михайло Терех був заступником директора з постачання ВП «Шахта «Зарічна» ДП «Львіввугілля». Терех пропонував директору та власнику ТОВ ВП «ЗВЗ» свою допомогу у сприянні відвантаження ДП «Львіввугілля» на «ЗВЗ» значної кількості вугілля з усіма необхідними документами. За це Терех просив 34 тис. грн. За вироком його визнали винним і призначили 13,6 тис. грн штрафу.

Угоду мали провести через батька засудженого, приватного підприємця Василя Тереха, який у березні 2017 року теж підписав 13 договорів з «Львіввугілля» на послуги з перевезення працівників.

Крім Тереха, угоди планують укласти з ТОВ «Енергопромхолдинг» Михайла Паберівського (1 договір на 1,3 млн грн) та приватними підприємцями Романюком Богданом і Петром Танчиним (5,1 та 0,49 млн грн відповідно).

Михайло Паберівський був представником ТОВ ВП «ЗВЗ». Про саму фірму «ЗВЗ» неодноразово йшлось у матеріалах «НГ.Львів». У 2013 році фірма постачала неякісне вугілля відділу освіти Жовківської РДА та розіграла з близькими компаніями семимільйонний тендер від Департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації. Згодом АМКУ виніс рішення про спотворення торгів та оштрафував фірму на 136 тис. грн.

Також фірма уклала договір з Західним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням Міністерства оборони на закупівлю вугілля вартістю понад 20 млн грн. Воно вже традиційно виявилось неякісним і завдало збитків військовим на понад 9 млн грн. Суд за це призначив директору фірми два роки умовного терміну та 225 тис. грн штрафу, але угода залишилась чинною.

Фірма синів Мирослава Хом’яка коригуватиме документацію для Новояворівського полігону ТПВ

$
0
0

Новояворівська міська рада 6 березня підписала договір на 400 тис. грн з ТОВ «Еко Центр Львів» з коригування проектно-кошторисної документації для будівництва полігону твердих побутових відходів для міста. Про це стало відомо зі звіту, оприлюдненого в Prozorro.

Згідно з договором, коригування проектно-кошторисної документації здійснюють для полігону на землях Залуської сільради Яворівського району. Коригування компанія має здійснити протягом 40 днів з дня отримання вихідних даних. «Еко Центр Львів» отримає 30% авансу від суми договору.

Раніше, 22 серпня 2017 року, Новояворівська міськрада замовляла виготовлення кошторисної документації стадії «робочий проект» по об’єкту «Полігон ТПВ для м. Новояворівська. Будівництво (коригування)» за понад 251 тис. грн у ПП «Львівкомундорпроект», а 4 травня 2017 року – будівництво мережі електропостачання полігону ТПВ Новояворівська за 388,5 тис. грн у ПП «Елма-сервіс».

«Еко Центр Львів» вона належить ПП «МДМ-Плюс», де власниками є Богдан та Юрій Хом’яки, молоді сини екс-керівника департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Мирослава Хом’яка. Раніше компанію контролювала Мар’яна Курилас, племінниця Хом’яка, яка й досі вказана бенефіціарним власником «Еко Центр Львів».

Нагадаємо, «Еко Центр Львів» виготовляє проектно-кошторисну документацію на реконструкцію полігону твердих побутових відходів у Стрию вартістю 800 тис. грн.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live