Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

У Самбірському районі відхилили дешевшу пропозицію при купівлі газу через «молодість» учасника

$
0
0

Воютицька сільська рада (Самбірський район) відхилила дешевшу пропозицію ТОВ «Паливторг» при закупівлі газу для закладів освіти, народного дому та амбулаторій сімейної медицини під час закупівлі, яку проведи ще 9 січня  2018 року. Угоду на постачання 98 тис. куб. м газу для потреб сільради уклали з ТОВ «Львівгаз Збут» на суму 970,2 тис. грн. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Участь у торгах взяли три підприємства: ТОВ «Львівгаз Збут», ТОВ «Волиньгаз Збут» та ТОВ «Паливторг». Під час розгляду тендерних пропозицій, пропозиція останнього була визнана найвигіднішою за ціною, але комітет відхилив її через невідповідність тендерної документації. Фірма пропонувала газ за 964,3 тис. грн.

Загалом було три причини відхилення. Однією з них стало те, що ТОВ «Паливторг» надало стандартну довідку про те, що протягом останніх трьох років не притягувалось до відповідальності за порушення «Закону про захист економічної конкуренції. Проте, тендерний комітет зауважив, що підприємство було зареєстроване лише у 2016 році, тобто ще не працює на ринку три роки. Відтак, на думку тендерного комітету, фірма надала неправдиві відомості про себе.

Ще однією причиною відхилення стало те, що підприємство на підтвердження досвіду виконання  аналогічних угод надало належно оформлену документацію (копія угоди, термін дії, відгук) про три аналогічні угоди. Крім того, зазначило, що загалом таких угод мало 12. На думку тендерного комітету Воютицької сільради, оскільки фірма згадала про 12 угод, то мала надати повний пакет по всім ним. Проте, згідно з тендерною документацією, достатньо було лише однієї угоди.

Крім того, комітет вважає, що підприємство не вказало, чи включено в ціну їх пропозиції податки та збори.

ТОВ «Паливторг» подало скаргу до АМКУ, розгляд якої, згідно з Prozorro мав відбутися 9 лютого, проте його результати наразі невідомі.

Цікаво, що у жовтні минулого року ТОВ «Паливторг» у Самбірському районі навпаки щастило. Фірма стала переможцем торгів від Самбірських освітян в результаті відхилення дешевшої на 200 тис. грн пропозиції іншого учасника ТОВ «Енерго Прайм». Цю фірму відхили також через проблеми з аналогічними договорами – тендерний комітет не прийняв досвід фірми за 2017 рік, оскільки вимагав угоди за 2015-2016 роки. На думку експертів, це дискримінаційні умови.


Стрийські підприємці десять разів «розвели» місцевих освітян на дорогі продукти

$
0
0

Відділ освіти Стрийської районної державної адміністрації 9 лютого уклав чотири угоди щодо закупівлі продуктів з місцевим приватним підприємцем Ганною Гірник на загальну суму понад 2 млн грн. Про це стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro.

За угодами для закладів освіти купили фруктові соки на суму 675 тис. грн і печиво — 373 тис. грн. Крім того придбали кефір, йогурт, сметану та згущене молоко за 293 тис. грн. За іншим договором — сир твердий, плавлений та кисломолочний на 684 тис. грн. Всі продукти в заклади приватний підприємець буде постачати до кінця 2018 року.

При цьому, вартість деяких з них є суттєво вищою ніж на ринку. До прикладу, згідно з підписаними угодами, стрийські освітяни купили кефір жирністю 2,5% за 34,5 грн, натомість на ринку його вартість становить в середньому 20 грн за літр.

Також в Стрию придбали сметану придбали за ціною 72 грн/кг, а твердий сир за 155 грн/кг. Водночас на гуртовому ринку «Шувар» ці продукти продаються за 54 грн/к та 120 грн/кг, відповідно.

Єдиним конкурентом підприємця Ганни Гірник на торгах виступав ще один місцевий підприємець Василь Дрозд. Але у всіх випадках його пропозиції були відхилені через невідповідність тендерної документації.

Цікаво, що протягом грудня 2017-січня 2018 року Василь Дрозд загалом взяв участь у 10 тендерах. Всі вони від відділу освіти Стрийської РДА. Але в  жодному з них Василь Дрозд не здобув перемогу – його пропозиції відхиляли через відсутність низки документів: банківської гарантії, довідки про працівників, матеріально-технічну базу та аналогічних договорів.

Він кожного разу «забував» завантажувати одній й ті ж самі документи. В усіх випадках Василь Дрозд був єдиним конкурентом Ганни Гірняк.

Пов’язує цих підприємців також і спільний номер телефону, яким вони послуговуються по черзі. В одній із тендерних пропозиції Василь Дрозд вказує як контактний телефон номер 0508812442.

Цей самий номер подавала Ганна Гірник як свій контактний на Zakupki.prom, одному з закупівельних майданчиків системи Prozorro, ще на початку 2017 року.

 

ФОП Ганна Гірник почала отримувати держзамовлення з листопада 2016 року. З цього часу перемогла у 89 тендерах на загальну суму 11,5 млн грн, серед них 50 угод від відділу освіти Стрийської РДА на 9,7 млн грн.

Крім вищезгаданого Василя Дрозда, найчастіше конкурує з ФОП Олесею Калашник (12 тендерів). В свою чергу Олеся Калашник неодноразово фігурувала у матеріалах «НГ. Львів», зокрема її фірму Антимонопольний комітет визнав винною у спотворенні результатів торгів.

Приватний підприємець із Зимної Води та його колишня фірма розіграли понад мільйон гривень від Пустомитівської РДА

$
0
0

Відділ освіти Пустомитівської районної державної адміністрації 9 лютого уклав угоду на постачання яловичини для 19 дитячих садочків у селах району на суму 1,24 млн грн з приватним підприємцем Миколою Саганом. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, за цю суму підприємець до кінця 2018 року постачатиме у садочки 10 963 кг яловичини за ціною 112,6 грн за кг.

Єдиним конкурентом Миколи Сагана на торгах виступило ПП «Бізнес ресурс – плюс», яке запропонувало м’ясо за ціною лише на 2,3 тис. грн дорожче.

За даними порталу YouControl, приватне підприємство «Бізнес ресурс – плюс» ще до листопада 2015 року було зареєстровано в селі Зимна Вода за нині чинною адресою підприємця Сагана на вулиці Глібова. Директором фірми тоді був його син – Мар’ян Саган. Сьогодні власницею та директором фірми зазначено Ольгу Кардаш.

Цього року це перші торги для Миколи Сагана, а от минулого року він отримав замовлень на суму 6,26 млн грн. У 2017 році Саган та ПП «Бізнес ресурс – плюс» конкурували на шести тендерах від бюджетників Львова та Львівської області. В п’яти випадках переможцем був приватний підприємець.

На піарі львівської мерії найбільше заробить радіостанція Хом’яка, маловідомий медійник Єрохін та газета брата секретаря міськради Забарила

$
0
0

Департамент «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради 12 лютого уклав сім угод на інформаційні послуги з низкою львівських ЗМІ. Загальна сума контрактів складає 152,8 тис. грн, стало відомо із сайту електронних закупівель Prozorro.

Формулювання послуги в усіх підписаних угодах однакове: «виготовлення та трансляція інформаційних повідомлень про діяльність міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб в аудіовізуальних ЗМІ». Послуги будуть надавати до кінця 2018 року.

Найбільший підряд, 50 тис. грн, одержало ТОВ «ТРК Львівська хвиля». Згідно з угодою підписаною з радіостанцією, сторони погодять медіа-план програм, які складатиме замовник, а радіостанція погоджується розміщувати в ефірі радіопрограми підготовлені за сприяння департаменту та виступи посадовців міської ради.

Нагадаємо, власником «Львівської хвилі» є Мирослав Хом’як, колишній очільник департаменту екології ЛОДА та Львівської ДПА. Формально «Львівська хвиля» є власністю ТОВ «Тернопільська інвестиційна компанія», де 99,2% належать тестю Мирослава Хом’яка Ярославу Кривошиї, 0,8% його сестрі – Галині Данилів, на яку записано ще низку немедійних ресурсів Хом’яка. Сам Мирослав Хом’як є директором радіостанції. Але угоду з мерію підписував не він, а колишній директор та чинний підписант Віктор Іваницький.

Ще 35 тис. грн отримає від мерії Олександр Єрохін, власник двох приватних підприємств  «ТРК «Західна столиця» та  «Телерадіоінформаційна агенція «Регіон-Інформ Україна». «Західна столиця» колись володіла радіостанцією «Еко FM» у Львові, а тепер ці дві юридичні особи здійснюють мовлення по кілька годин на тиждень на Першому каналі Українського радіо (УР-1).

Адміністрація міського голови уклала угоду на 5 тис. грн з ТРК «Західна столиця» щодо трансляції повідомлень про діяльність міської ради у радіопрограмі «Ранкове інтерв’ю», яке виходить на УР-1, відповідно, зранку. Та на 30 тис. грн з агенцією «Регіон-Інформ Україна», яке має по півгодини ефіру в будні дні на УР-1. Ефір триває з 00:00 до 00:30.

Рекламувати мерію за бюджетні гроші буде і ще одна радіостанція – «Дуже радіо» отримає від мерії 13,5 тис. грн. Угоду уклали з юридичною особою ТОВ «ТРК «Говерла», згідно з якою заплатять за «підготовку дев’яти аудіоматеріалів хронометражем по 30 хв.», йдеться про програму «Відверта розмова» в ефірі «Дуже радіо».

Власниками ТОВ «ТРК Говерла» є музичний продюсер Олександр Ксенофонтов (53%), співачка Руслана Лижичко (46%) та її мати Ніна Лижичко (1%).

Серед друкованих медіа угоду уклали лише з газетою «Львівська пошта» на 30 тис. грн. Співвласником 10% ТОВ «Професійна ліга», що видає «Львівську пошту», є Володимир Забарило, брат секретаря Львівської міської ради, решта 90% належить ТОВ «Синот-Україна», офіційними бенефіціарами якого є громадянин Чехії Іво Валента та українці Руслан Печенко (брат екс-депутата Львівської міської ради Ореста Печенка) та Юрій Дземінський.  Директором фірми є власне член виконкому ЛМР Орест Печенко.

Ще 12 тис. грн отримає «Видавничий дім «Високий замок», але за цю суму п’ять інформаційних матеріалів буде розміщено не в друкованій версії, а на веб-сайті газети. Власником 99,4% видавничого дому є Наталія Балюк, головний редактор газети «Високий замок».

Також контракт на публікацію матеріалів в мережі підписали з приватним підприємцем Катериною Тарасовою. Сума договору становить 7,3 тис. грн. Катерина Тарасова – керівник сайту про Львів під назвою «032.ua».

Всі послуги замовляли, керуючись ухвалою Львівської міської ради «Про затвердження програми висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у ЗМІ в 2017-2020рр.»

«Львівводоканал» віддав майже 3 млн грн на каналізування фірмі, оштрафованій за змову на торгах

$
0
0

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» уклало договір на облаштування каналізації з ТОВ «Західпласт» на суму 2,93 млн грн,  повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, яка була укладена за неконкурентною процедурою, за ці кошти підрядник проведе каналізування району вулиць М. Лучкая та Світлої. Відповідне рішення Львівська міська рада ухвалила ще в липні 2017 року. Виконати роботи підприємство повинне до кінця 2018 року. Витрати фірми на заробітну плату становитимуть 180 тис. грн, а прибуток 44 тис. грн, тобто 6,1% та 1,5% від суми контракту відповідно.

«НГ. Львів» неодноразово писали про ТОВ «Західпласт». Власник фірми, Тарас Фургало, імітував конкуренцію з фірмою ТОВ «Компанія вестінвест», яка належить його шваґру на торгах з реконструкції очисних споруд від Верхньобілківської сільської ради на суму 5,7 млн грн. В листопаді 2016 року Антимонопольний комітет оштрафував ці компанії на 68 тис. грн кожну за узгоджені дії на торгах.

Через рішення АМКУ фірма не може брати участі у відкритих торгах протягом трьох років, але може отримувати замовлення в допорогових закупівлях, тобто таких, де очікувана вартість нижча, ніж 5 млн грн на роботи у випадку, якщо замовник комунальне підприємство чи підприємство-монополіст.

Минулого 2017 року ТОВ «Західпласт» одержало 20 державних замовлень на загальну суму 59 млн грн. Після рішення АМКУ фірма одержала лише два підряди на 3 млн грн.

Пустомитівська районна лікарня проігнорувала вимогу АМКУ та «протягнула» свого постачальника ліків

$
0
0

Пустомитівська центральна районна лікарня 13 лютого підписала договір з ТОВ «Аптека №44» на закупівлю наркотичних лікарських засобів. Сума угоди становить 386 тис. грн, повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, «Аптека №44» продасть лікарні 9,6 тисяч ампул різних медичних препаратів, як наркотичних (морфін, фентаніл та кетамін), так і ненаркотичних (фурацин, формальдегід тощо). Загалом ціни відповідають аналогічним закупівлям у Львівській області.

Крім переможця, участь у торгах взяло комунальне підприємство Львівської обласної ради «Міжлікарняна аптека №272» з пропозицією на 130 грн дорожчою (тобто на 0,03% вищою ціною). Під час аукціону конкуренти не торгувались, а тому початкові та остаточні пропозиції залишились незмінними.

Закупівлю здійснили лише з другої спроби. Перший раз Пустомитівська РЦЛ оголосила її ще в грудні минулого року, але пізніше відмінила з формулюванням «відсутність подальшої потреби в закупівлі».

Але насправді відміна сталась через скаргу одного з потенційних учасників торгів.  Державна акціонерна компанія «Ліки України» поскаржилась в АМКУ на дискримінаційні умови, оскільки частину препаратів, які необхідні лікарні, можна придбати у фармпредставників, а інші виготовити в умовах аптеки.

«Ліки України» вимагали розділити закупівлю на два лоти, що суттєво б збільшило кількість учасників за рахунок тих, хто не має ліцензії на виготовлення ліків, а лише на продаж.

АМКУ підтримав скаргу та зобов’язав замовника внести зміни у тендерну документацію, але в Пустомитівській лікарні вирішили просто скасувати процедуру закупівлі та оголосити нову.

На повторну скаргу ДП «Ліки України» представники тендерного комітету Пустомитівської ЦРЛ відповіли, що відсутність ліцензії, це передусім небажання учасника бути конкурентноздатним на ринку, а також зазначили, що «скаржник упереджено ставиться до Пустомитівської ЦРЛ шляхом написання всіляких скарг з метою корегування предмету закупівлі замовника. Таким чином вчиняє тиск на замовника».

Натомість експерт із закупівель та голови правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка говорить про те, що вимога «Ліків України» є цілком правомірною і Пустомитівська ЦРЛ була зобов’язана, з огляду на рішення АМКУ, розділити предмет закупівлі на два лоти.

«Мотивом відмови від виконання рішення АМКУ могло бути бажання «протягнути» до перемоги потрібного учасника торгів, шляхом ускладнення предмету закупівлі», — вважає Сімка.

На його думку, про це свідчить те, що замовник в межах одного закупівельного коду намагався придбати товари, що мають різні властивості та різні специфічні сфери ліцензування. Адже в такому випадку у тендері зможуть потенційно перемогти тільки ті учасники, які будуть мати в наявності всю номенклатуру з предмету закупівлі або всі ліцензії та специфічні дозволи.

ТОВ «Аптека №44» зареєстроване у Львові в 2005 році. Основними власниками фірми є Іван Худзік (61%), Михайло Тупичка (11%) та Олександр Михайлик (28%). Аптека також відома тим, що в червні 2017 року продала «Львівській залізниці» 1200 аптечок з переплатою на майже півмільйона гривень.

Хто заробить на піарі львівської мерії – частина 2

$
0
0

Через тимчасове некоректне відображення інформації в модулі аналітики Prozorro журналісти «НГ. Львів» із запізненням побачили всі угоди, які були підписані департаментом Львівської міської ради «Адміністрація міського голови» із львівським медіа на висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб. Відтак, ми доповнюємо інформацію про те, які львівські ЗМІ отримають бюджетні кошти.

Загалом у 2018 році на висвітлення діяльності Львівської міської ради з бюджету планують витратити 420,8 тис. грн. Про те, хто розділить 152,8 тис. грн читайте тут.

Ще п’ять медіа розділять 268 тис. грн на «виготовлення та розміщення інформаційних повідомлень про діяльність міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб» у вигляді публікацій в мережі інтернет та виготовленні радіо та телепрограм.

Замовлення на виготовлення 40 радіопрограм під назвою «Місто для людей» за 93 тис. грн отримало ТОВ «Радіоінформаційний центр Незалежність», яке є юридичною особою радіостанції «Незалежність». Основними власниками радіо є родина Чудик. Марії та Соломії Чудик належить 94% товариства, ще 6% є у власності Володимира Парубія, батька спікера Верховної Ради Андрія Парубія.

Також 45 тис. грн заплатять комунальному підприємству «Телекомпанія Львів-ТБ». Йдеться про канал Львівської обласної ради «Перший західний». В договорі вказано, що вартість одного відеосюжету становитиме 3 тис. грн. Тобто на «Першому західному» протягом року з’явиться 15 сюжетів про мерію.

Інформація про хронометраж сюжетів та в яких програмах вони вийдуть, в угоді відсутня. Зазначено лише, що сторони погодять медіа-план програм, які складатиме замовник, а телеканал погоджується розміщувати їх в ефірі.

Раніше ми повідомляли що «Видавничий дім «Високий замок» отримає 12 тис. грн за публікацію п’яти матеріалів веб-сайті. А за матеріали в друкованому виданні «Високий замок» департамент перерахує 70 тис. грн.

Ще 60 тис. грн міська рада виділила на розповсюдження матеріалів в інтернеті. З них 40 тис. грн приватному підприємцю Тарасові Яценку і 20 тис. грн ТОВ «Агенція інформації та аналітики «Гал-інфо».

Тарас Яценко співвласник веб-порталу «Твоє місто». Обсяг робіт в угоді не зазначений. Співпрацювати будуть згідно з погодженим медіа-планом. Крім того, контракт передбачає трансляція подій наживо.

За погодженим медіа планом мерія співпрацюватиме і з  агенцією «Гал-інфо», яку контролює екс-податківець та екс-еколог Мирослав Хом’як, хоча офіційно вона належить Ігорю Фурті, його давньому бізнес-партнерові. Нагадаємо, що ще 50 тис. грн за аналогічні послуги одержало ще одне пов’язане з Хом’яком медіа — «Львівська хвиля».

Фірма Дубневичів нічого не заробить на ремонті двох народних домів в Пустомитівському районі

$
0
0

Відділ культури Пустомитівської районної державної адміністрації 12 лютого уклав дві угоди на ремонт народних домів в селах Підбірці та Ямпіль на загальну суму 181,96 тис. грн з ТОВ «ТІР». Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Вартість ремонту народного дому в селі Ямпіль становитиме 59,34 тис. грн. За ці гроші відремонтують карниз даху будівлі. Ремонт в селі Підбірці буде дорожчим – 122,63 тис. грн. За ці гроші утеплять фасад будівлі.

Попри невеликий об’єм робіт на обох об’єктах, згідно з угодами, роботи планують завершити до кінця 2018 року.

Найцікавіше, що ТОВ «ТІР», фактично, нічого не заробить на цих роботах. Згідно з кошторисною документацією, витрати підприємства на зарплату робітникам становитимуть 12,55 тис. грн та 8,73 тис. грн, відповідно. А от прибуток на ремонті в Ямполі складе 0 грн, а в Підбірцях – 726 грн.

Засновником ТОВ «ТІР» є Юрій Пастернак, який працює з народними депутатами Богданом та Ярославом Дубневичами вже щонайменше 14 років. Вперше він очолив підприємство підконтрольне Дубневичам у 2003 році, коли йому було 22. Потім був директором найбільш відомої фірми братів Дубневичів «Корпорації КРТ», яка прославилася продажами залізниці «анкера закладного». Самостійного бізнесу Пастернак немає.

Народні депутати Дубневичі активно працюють з підрядами на будівництво та  ремонт об’єктів соціальної сфери у своїх виборчих округах на Львівщині. Перед виборами 2015 року та протягом першого року каденції лише три підконтрольні нардепам підприємства отримали 627,3 млн грн на будівництво шкіл, народних домів, садочків тощо. З цих коштів 229,8 млн грн отримало ТОВ «ТІР», яке будує та ремонтує здебільшого в Пустомитівському районі, що належить до виборчого округа Богдана Дубневича.


Керівник фермерського господарства випускатиме в Солонці повноколірну газету «Вісник» коштом бюджету

$
0
0

Солонківська сільська рада 6 лютого підписала договір на послуги з випуску сільської газети «Вісник» тиражем в 5 тисяч примірників за 60 тис. грн з приватним підприємцем Тетяною Яремчук. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Як свідчить кошторис, на папір та друк витратять половину всіх коштів – 30 тис. грн. На другому місці за витратами – написання інформаційних матеріалів, 11 тис. грн. Ще 4 тис. грн піде на збір інформації, коректуру та літературне редагування – 4 тис. грн, фотороботу та обробку фото – 3 тис. грн, дизайн – 4 тис. грн, верстку – 2 тис. грн, складання плану номеру – ще 1 тис. грн.

Головний бухгалтер Солонківської сільради Уляна Мадяр повідомила, що за 60 тис. грн газета вийде лише двічі. За її словами, газета буде повноколірна, форматом А3 і матиме чотири сторінки.

Тетяна Яремчук, яка випускатиме газету, зареєструвалась підприємцем у 2002 році. Окрім цієї угоди, жодних замовлень не отримувала, свідчать дані Prozorro, де замовники зобов’язані публікувати всі договори вартістю понад 50 тис. грн.

Окрім як виданням періодики, вона займається також змішаним сільським господарством, торгівлею зерном, живими тваринами, комп’ютерами. Вони керує фермерським господарством «Соломея», де їй належить третина в «статутнику», та підприємством «Ракурс» благодійного фонду «Медіа-Захід» Олександра та Олени Карасів, що займається виданням книг.

Також з сайту «solonka.org.ua» відомо, що газета «Вісник» вже виходила в Солонці з 1 січня 2007 року і її головним редактором була Тетяна Яремчук. Так, у 2010 році повідомлялось, що газета вийшла вже 25 разів. Тоді тираж становив 1 тис. примірників.

«Розповсюджу­ється сільське видання безкоштовно. І ще одне: газета «Вісник» ніколи б не побачила світ без особистого сприяння голови Солонківської сільської ради Віталія Ткачука та небайдужих солончан», – йдеться в повідомленні редактора.

З цих та інших текстів газети випливає, що газета дуже компліментарна для сільського голови Віталія Ткачука. Наприклад: «Віталія Ткачука у Солонці знають добре – представляти його немає потреби, адже тут його дім, тут ростуть його діти, тут працює. А відколи був обраний на посаду сільського голови, свою наснагу і завзяття віддає рідній землі, ініціюючи багато нового і корисного. Він – людина діла».

Продукти на чверть мільйона в садочки Нового Роздолу буде постачати дружина бізнес-партнера та помічника Тягнибока-молодшого

$
0
0

Відділ освіти Новороздільської міської ради 14 лютого уклав три угоди на постачання продуктів з приватним підприємцем  Мар’яною Путас на загальну суму 254,69 тис. грн. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з цими угодами підприємець до кінця 2018 року буде постачати у дошкільні навчальні заклади Нового Роздолу печиво, сухарі, соки та консервовані овочі. Всі угоди були укладені за неконкурентною процедурою.

Загалом з початку 2018 року Мар’яна Путас підписала з відділом освіти Новороздільської міськради 9 угод на постачання продуктів на загальну суму у 773,9 тис. грн. За даними Prozorro, підприємець Мар’яна Путас не отримувала замовлень від інших державних замовників ні в поточному, ні в минулому році,  окрім даного відділу освіти. Вона також ніколи не перемагала і в державних тендерах до 2016 року, у всякому випадку інформація про це відсутня у Віснику держаних закупівель.  Підприємцем Путас зареєстрована з 1997 року.

Мар’яна Путас також співволодіє та керує споживчим товариством «Оферта», що зареєстровано в селі Берездівці (Миколаївський район). Фірмою ще донедавна керував її чоловік Ярослав Путас, який на сьогодні є радником голови Миколаївської районної ради.

Окрім того, Ярослав Путас є помічником депутата обласної ради Андрія Тягнибока, екс-нардепа від ВО «Свобода». Вони також є бізнес-партнерами по фірмі «Лада-Органік», де третім партнером є Андріан Сех, чоловік екс-голови ЛОДА Ірини Сех.

Фірма депутатів –змовників завершить реконструкцію приміщення швидкої у Східниці за майже 700 тис. грн

$
0
0

Східницька селищна рада 15 лютого уклала угоду на другу чергу реконструкції приміщень швидкої допомоги у смт. Східниця з МКП «Мажок» за 648,47 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Першу чергу реконструкції завершили у грудні 2016 року, за 1,2 млн грн. Роботи проводило те ж таки підприємство «Мажор». Другу чергу, згідно з угодою, планують завершити до кінця лютого 2018 року.

Співвласниками МКП «Мажор» є депутат Дрогобицької міської ради від  «Самопомочі» Віктор Тюска та екс-депутат Бориславської міськради від «Фронту змін» Олександр Зварич. У грудні 2015 року Львівське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало МКП «Мажор» за спотворення результатів торгів від тої ж таки Східницької  селищної  ради. Йшлося про підряд на понад 7 млн грн, для отримання якого підприємство вступило в змову з іншим учасником.

Трирічний термін, протягом якого «Мажор» не може брати участь в торгах під час державних закупівель спливає лише в кінці 2018 року. Проте, це не заважає фірмі отримувати держзамовлення через неконкурентні процедури.

За даними Prozorro протягом минулого року та за перші два місця поточного МКП «Мажор» вже отримало замовлень на 7,78 млн грн. Всі замовлення лише від місцевих рад Східниці, Борислава та Дрогобича

Золочівські освітяни купили дорогий хліб у підприємців з однаковими документами

$
0
0

Відділ освіти Золочівської районної державної адміністрації 15 лютого уклав договір на закупівлю продуктів з приватним підприємцем Анною Лабунською на суму 423 тис. грн. Про це повідомляє портал електронних закупівель Prozorro.

За цю суму придбали хлібобулочні вироби: хліб пшеничний та житній, а також булки та батони вищого гатунку. При цьому хлібні вироби тут придбали за помітно вищими цінами, ніж купують інші бюджетні замовники у Львівській області.

Згідно з угодою пшеничний хліб купили за 13,5 грн/кг, батон за 23,2 грн/кг, а рогалики за 45 грн/кг . Натомість, наприклад, відділ освіти Бродівської районної державної адміністрації купує ідентичний хліб за 9,25 грн/кг, а відділ освіти Перемишлянської райдержадміністрації уклав угоду на батонів за ціною 20грн/кг.

Єдиним конкурентом переможця на торгах був приватний підприємець Володимир Легоцький з пропозицією на 7 тис. грн дорожчою. Учасники тендеру не торгувались.

Варто зазначити, що в обох учасників були дуже схоже оформлені, навіть у тому випадку, коли довідки вимагались у довільній формі.

Підприємці вже не вперше разом беруть участь у закупівлях від відділу освіти Золочівської райдержадміністрації. В жовтні 2017 року вони теж завантажили однакові документи.

 

 

У львівській школі №68 збудують дахову сонячну електростанцію за 1,2 мільйона

$
0
0

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради 29 грудня уклав угоду з ПП «Арт-Енерго» про будівництво дахової сонячної електростанції за 1,19 млн грн. Про це повідомляють «Наші гроші».

До кінця 2018 року для школи №68 по вул. Дозвільній, 3 збудують дахову сонячну електростанцію зі 148 фотоелектричних модулів по 275 Вт, двох інверторів по 20 кВт та іншого обладнання.

Таким чином, загальна потужність електростанції складає 40,7 кВт, а отже, будівництво коштує 29 184 грн., або $1 040 за кВт за курсом на дату підписання договору.

У жовтні 2017 року ДП «Златодар» Держрезерву (м. Золотоноша, Черкаська обл.) замовило дахову сонячну електростанцію майже по стільки ж – $1 022 за кВт.

Тоді  головний редактор сайту «EcoTown» і керівник сервісу «Джоуль» Роман Мрозакевич повідомив «Нашим грошам», що для тендеру держпідприємства у «Прозорро» вказана ціна за кВт загалом відповідає ринку.

«Якщо мова йде про станцію «під ключ», то ціна 1 000$/кВт, в принципі, адекватна», – стверджував він.

Переможець тендеру подав документи на модулі JAP6-60-275/4BB/RE виробництва «Hefei JA Solar Technology Co., Ltd.» (Китай) та інвертори Conext CL 20000 E і 25000 E від «Schneider Electric» (Франція). Гарантійний строк на роботи становить п’ять років.

Компанія «Арт-Енерго» із с. Сокільники Пустомитівського р-ну зі статутним капіталом 1 тис грн. належить Руслану Волошину, керує нею Ярослав Бойко. Волошин також володіє ПП «Львівбудавтосервіс» сам та ПП «Двісті двадцять вольт» із Маркіяном Шв’яглою.

Галицька адміністрація віддала майже півмільйонний підряд фірмі, власник якої керував одіозною «Константа-Захід»

$
0
0

Галицька та Шевченківська районні адміністрації Львова 15 та 16 лютого уклали договори на послуги з фарбування та поточний ремонт об’єктів благоустрою на території районів на загальну суму 1,03 млн грн. Про це стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro.

Шевченківська райадміністрація віддала підряд на благоустрій на суму 475 тис. грн приватному підприємцю Ігорю Новосада. За ці кошти він пофарбує об’єкти благоустрою: лавки, урни для сміття, турнікети, огорожі тощо загальною площею 8,1 тис м2.

За благоустрій у Галицькому районі райадміністрація заплатить загалом 557 тис. грн. Закупівлю розділили на два лоти, відтак, є два переможці.  ПП «Герона за 150 тис. грн відремонтує 12 об’єктів благоустрою.  А ТОВ «Західне інноваційне об’єднання» за 407 тис. грн пофарбує, відремонтує та засклить  8,9 м2   вуличних меблів (лавок, урн, зупинок).

ПП «Герона» зареєстроване у 2006 році у Львові львів’янкою Оленою Герман.

А власником ТОВ «Західне інноваційне об’єднання» є Ігор Зюбрик. Фірма не дуже відома у Львові, хоча лише минуло року отримала бюджетних замовлень на 4,3 млн грн.

Але власник фірми більш відомий іншими своїми підприємствами. Зокрема, Ігор Зюбрик володіє 50% в ТОВ «Західспецбудмеханізація» та 10% у ТОВ «Константа-Агро», решта 90% належать Оксані Зюбрик-Жмурко. Ці підприємства фігурували у низці проваджень щодо привласнення державних коштів під час закупівлі шпал, яке розслідувало ГПУ у 2016 році.

Як повідомляли «Наші гроші», колишній в.о. начальника ДП «Управління промислових підприємств Укрзалізниці» Ярослав Жмурко створював для підконтрольних йому та афілійованих підприємств сприятливі умови для участі у держзакупівлях. Таким чином компанії продавали залізниці деревину в середньому на 30% дорожче ніж на ринку. Збитки оцінюються у понад 50 млн грн. ТОВ «Західспецбудмеханізація» одержала контрактів на деревину вартістю  10 млн грн.

Також у Львові добре відома фірма «Константа-Захід», яку Ігор Зюбрик очолював ще донедавна. Це підприємство, з яким Львівська міська рада судилась кілька років за неякісний ремонт площі Торгової.

Екс-працівники львівської ДФС побули статистами для київського охоронного агентства на тендері від трускавецьких комунальників

$
0
0

Комунальне підприємство Трускавецької міської ради «Парк «Курортний»  19 лютого уклало угоду на послуги з охорони парку з київським ТОВ «Краж.нет» на суму 382 тис. грн. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

Згідно з підписаною угодою, послуги будуть надаватися з 27 лютого  до кінця 2018 року. Оплата праці однієї години роботи охоронця становить 22,5 грн.

Участь в торгах, окрім переможця, взяли ще три підприємства – одне з Києва та два зі Львова. Під час аукціону торги, фактично відбувались між двома столичними фірмами – «Краж.нет» торгувалось з  ТОВ «Інтелиджент форс», в результаті чого їх початкові пропозиції знизились, а різниця в кінцевих пропозиціях становила лише 221 грн на користь «Краж.нет». Натомість львівські товариства «ВМ+» та «Бартка 1» протягом торгів не міняли своїх пропозицій, але все одно їх ціни були дешевшими – 365,8 тис. грн та 352,3 тис. грн, відповідно.

Попри це, КП «Парк «Курортний» відхилив обидві дешевші пропозиції, оскільки фірми не подали всіх необхідних документів. Цікаво, що і «ВМ+», і «Бартка 1» не подали ідентичний набір документів – розрахунок оплати праці за одну годину, завірений проект договору та додаток-3, що передбачав інформацію про технічні якісні та кількісні характеристики закупівлі.

Спільним у цих фірм є також адреса – обидві зареєстровані на вулиці Стороженка, 25 у Львові.  Крім того, їх власники, а це Іван Водолазький, що володіє ТОВ «Бартка 1» та Ростислав Каранець – «ВМ+», нещодавно звільнились з управління ДФС у Львівській області, обидва з посад головних державних інспекторів. В обидвох фірм основним видом економічної діяльності зазначено будівництво житлових і нежитлових будівель, а не охоронна діяльність.

Засновником ТОВ «Краж.нет», яке було створено лише рік тому є киянин Олександр Долженко. Крім цього підприємства йому належать ще охоронна фірма «Охоронна гільдіятруск», а його родина володіє підприємствами  «Охоронний альянс груп» та «Охоронний альянс».


Пов’язані фірми розіграли майже 350 тисяч на вентиляторах від «Львівтрансгазу»

$
0
0

Філія Управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» в результаті відкритих торгів 19 лютого підписала договір щодо поставки промислових вентиляторів загальною вартістю 342 тис. грн з ТОВ «Еквівес».  Про це стало відомо з системи електронних закупівель  Prozorro.

Згідно з угодою, підприємство замовило три відцентрові вентилятори низького тиску ВЦ-4-70 №10.  Таким чином вартість однієї установки дорівнює 114 тис. грн. Моделі повинні бути виготовлені з алюмінієвих сплавів та оснащенні вибухозахищеним електродвигуном.

Єдиним конкурентом переможця на торгах було  ТОВ «Енергопром компані», яке з 2012 року належить Дмитру Рожелюку. Проте раніше  власниками компанії були Андрій Захарченко та Андрій Кожа, які сьогодні є засновниками переможця ТОВ «Еквівес».

«Еквівес» активно працює як з приватними так і з бюджетними замовниками З початку 2017 року  «Еквівес» отримав контрактів на майже 24 млн грн,  з них лише 1,5 млн грн на Львівщині. На рахунку «Енергопром компані» підписаних договорів на 3,78 млн грн.

Загалом, за даними «Прозорро», з середини 2016 року по сьогодні ці дві фірми конкурували між собою 60 разів.

Обласна лікарня закупила протиінфекційних ліків на 4 мільйони грн у дніпровської «БаДМ-Б»

$
0
0

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» за результатами відкритих торгів уклала контракт з ТОВ «БаДМ-Б» на закупівлю ліків загальною сумою 4,06 млн грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Загалом лікарня замовили 5 найменувань протиінфекційних ліків загальною кількістю 44,2 тис. упаковок. Це препарати: цефоперазон плюс в дозуванні 1000 мг та 500 мг, за 193 грн за одиницю та 140 грн, відповідно; зедан – 104 грн/уп; тримек – 56 грн/уп. та біцилін-5 – 49,5грн/уп. Усі ціни відповідають ринковим або є нижчими.

Крім переможця участь у торгах брало ТОВ «Імуно-Фарм» з ціновою пропозицією на 8,6 тис. грн дорожчою (0,2% від суми уголди). Під час аукціону учасники не торгувалися і їх первинні пропозиції залишились без змін.

Власником одеського ТОВ «Імуно-Фарм» є Григорій Бібергал, колишній президент футбольного клубу «Чорноморець». Раніше у ЗМІ він заявляв, що виїхав у США, що не заважає йому провадити успішний бізнес в Україні – лише минулого року його фірма отримала замовлень на понад 14 млн грн.

Дніпровське ТОВ «БаДМ-Б» зареєстровано на кіпрську компанію «Ліорко інвестментс лімітид». Кінцевими бенефіціарними власниками зазначено Олександра Дитятковського та Олександра Суходольського.

Дитятковський у 2016 році увійшов до рейтингу 100 найбагатших українців за версією журналу Forbes. Він посів 90-те місце із статками в 49 млн доларів.

З початку 2017 року «БаДМ-Б» уклав угод на продаж ліків з державними установами на 703 млн грн.

Брезіцький відреставрує пам’ятку садово-паркового мистецтва у Пустомитах за 5 млн грн

$
0
0

Пустомитівська міська рада 19 лютого підписала договір на реконструкцію місцевого парку з ТОВ «Добрі дороги» на суму 5,1 млн грн, про це повідомляється  на сайті електронних закупівель Prozorro.

За ці кошти до кінця 2018 року планують відреставрувати пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк XIX». Технічним завданням передбачено, що переможець закупівлі прокладе новий асфальт та відремонтує тротуари, обладнає парк лавками, встановить зовнішнє освітлення. Крім цього в парку обладнають спортивний майданчик та встановлять два біотуалета.

Згідно кошторису, витрати підприємства на заробітню плату працівників складуть 707 тис. грн, а прибуток — 47 тис. грн, що становить 13,75% та 0,9% від суми угоди, відповідно.

Крім ТОВ «Добрі дороги» участь у тендері взяли: ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія Галицький будівельник», ТОВ «Львівська дорожня служба» та ТОВ «Гірпром».

Пропозиції перших двох фірм були дешевшими, ніж переможця: 4,9 та 5 млн грн. Проте тендерний комітет їх відхилив, оскільки обидва учасники не надали копії договорів оренди автотранспорту, а «Львівська дорожня служба» крім того не  підтвердила наявність кваліфікованих робітників.

Фірма «Добрі дороги» належить Наталі П’янюк та Роману Брезіцькому. В минулому Брезіцький досить відомий громадський діяч на Львівщині. Він  був одним із координаторів Львівського Євромайдану. Зокрема, надавав  сцену Євромайдану, та збирав кошти на її утримання, яке за його словами коштувало 100 тис. грн на місяць. Щоправда, конкретних статей витрат він так і не назвав і жодної звітності опубліковано не було.

Сцену Брезіцький встановлював і Жовкві. Як повідомляли «НГ. Львів», компанія його родини ПАТ «Сортнасіннєовоч – Львів» отримала замовлення від Жовківської міської ради на закупівлю розбірної сцени за 191 тис. грн. В той час Роман Брезіцький був депутатом Жовківської райради.

На ручне прибирання Сихівського та Франківського районів витратять понад 30 млн грн

$
0
0

Сихівська та Франківська районні адміністрації міста Львова 19 лютого уклали низку договорів на послуги з прибирання території районів у 2018 році на загальну суму 30,5 млн грн. Про це повідомляється на порталі публічних закупівель Prozorro.

Франківська РА підписала десять угод на загальну суму 15,9 млн грн, що майже не відрізняється від очікуваної суми закупівлі у 16 млн грн. Сихівська РА підписала чотири угоди на суму 14,6 млн грн, при очікуваній  вартості закупівлі у 16,7 млн грн.

Згідно з угодами ручне санітарне прибирання включає в себе очистку вулиць від снігу та льоду, збір сміття з об’єктів озеленення, збір та вивезення листя, очистку урн та вивіз сміття тощо.

Прибиранням займатимуться 14 підрядників. Серед них 10 комунальних підприємств і 4 приватних.

Зокрема серед приватних підприємств підряди одержало ПАТ «Зеленбуд» в Франківському районі на 500 тис. грн.

В Сихівському районі уклалаи угоди з такими приватниками, як ТОВ «Житлово-експлуатаційне підприємство «Стимул-Сихів», ПП «Паркбуд-плюс» та ДП «Парк-Плюс-Сервіс» на 7,3 млн грн, 3,7 млн грн та 3,1 млн грн, відповідно.

ПАТ «Зеленбуд» належить компанії з управління фондами ПрАТ «КУА «Карпати-інвест»» (38,8%), акціонерами якої є Євген Столмов, Сергій та Людмила Петруки. Акціонерами «Зеленбуду» також є Валентина Муштук, її донька Тетяна Муштук та Софія Опацька. Усі вони мають по 16% акцій.

ПП «Паркбуд-плюс» та ДП «Парк-плюс-сервіс» належать Володимиру Возному. Його фірми регулярно перемагають на торгах від бюджетників  Сихівського району. Минулого року він підписав контрактів на 6,7 млн грн.

Власниками ТОВ «ЖЕП «Стимул-Сихів»,  є Заурі Будзішвілі (73,4%), Галина Фуртак, Віра Залуцька, Марія Расяк та Раїса Галичиновська (6,5% кожна).

Нагадаємо також, що решту чотири райони міста, Личаківський, Галицький, Залізничний та Шевченківський, у 2018 році прибиратимуть за 95 млн грн. Підряди отримало лише одне приватне підприємство, а решта комунальні.

Відтак, загалом на прибирання міста у поточному 2018 році витратять 125,5 млн грн.

Ремонтувати каналізацію та прибирати сніг у Східниці буде фірма дружини сільського голови Піляка за 150 тисяч

$
0
0

Комунальне підприємство Східницької сільської ради «Господарник» 21 лютого уклало дві угоди на прибирання снігу та ремонт ливневої каналізації з ТОВ «Лікувально-реабілітаційний центр «Здоров’я» на загальну суму у 149,8 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Ливневу каналізацію ТОВ «ЛРЦ «Здоров’я» відремонтує в смт. Східниця на вулиці І.Франка за 79,97 тис. грн, термін дії угоди до кінця 2018 року. А сніг прибиратиме за 69,79 тис. грн. Термін дії цієї угоди також до кінця 2018 року.

Власницею «Лікувально-реабілітаційний центр «Здоров’я» є Мар’яна Піляк, дружина селищного голови Східниці Івана Піляка. Раніше власником підприємства був сам Іван Піляк, він же і керував фірмою.

Цього року це перші підряди фірми від комунального підприємства, що підпорядковується голові  Східницької селищної ради, ми нулого року ЛРЦ «Здоров’я», за даними Prozorro, отримало сім підрядів на суму 260 тис. грн. Всі послуги пов’язані з прибиранням.

Мар’яна Піляк також володіє низкою нерухомого майна в селищі Східниця – земельні ділянки та будинки. Крім того, їй належить рекреаційний центр «Тустань», середня ціна номеру в якому становить 1500 грн за добу.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live