Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Дрогобицька солеварня поступилася перемогою на торгах фірмі, з якою готувала документи на спільному принтері

$
0
0

Державне підприємство «Солевиварювальний Дрогобицький завод» та ТОВ «Ірман» розіграли тендер на постачання розчину хлориду натрію для ЛКП «Львівтеплоенерго». Обидва учасники подали документи з однаковими плямами, що свідчить про підготовку довідок на спільній техніці.

Під час аукціону конкуренти не знижували своїх пропозицій, а ціна переможця ТОВ «Ірман» була на 6,3 тис. грн дешевшою. Компанія постачатиме розчин «хлориду натрію початкового» до кінця 2020 року за 2,6 млн грн, тобто по 870 грн за куб.м. При цьому купуватиме товар постачальник у свого конкурента − «Солевиварювального Дрогобицького заводу». Розчин хлориду натрію потрібен для очищення води, яка надходить споживачам.

Учасники зустрічаються разом лише на торгах ЛКП «Львівтеплоенерго» на постачання вже згаданого хлориду натрію. До цього вони розіграли три тендери на загальну суму 7,8 млн грн. У двох випадках перемогла фірма «Ірман», в одному – Дрогобицька солеварня.

Компанія «Ірман» зареєстрована 2008 року в Дрогобичі. Її власницею та водночас очільницею є непублічна жителька Дрогобицького району Катерина Андруневчин. Протягом 2019-2020 років фірма отримала замовлень на 5,6 млн грн, враховуючи поточну закупівлю.

«Солевиварювальний Дрогобицький завод» створений у 13 столітті. Це – найстаріше дрогобицьке підприємство, яке видобуває сіль стародавнім методом виварювання з розсолу. Завод належить до переліку підприємств, які підлягають приватизації, однак наприкінці 2019 року Львівська обласна рада звернулася до Кабінету міністрів України про передачу заводу в комунальну власність Дрогобича. На сьогодні Дрогобицька солеварня належить Фонду державного майна України.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії


Львівська інфекційна лікарня втричі переплатила за низку медичних матеріалів

$
0
0

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня 17 березня уклала договір на постачання медичних матеріалів із приватною підприємицем Іриною Григорук на загальну суму 1,22 млн грн. Понад 600 тис. грн з цієї суми витрачено неефективно – закуплені ліки зі значною переплатою. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Загалом лікарня придбали 24 одиниці медичних матеріалів: пластирі, піпетки, шприци, пробірки тощо. Вартість деяких матеріалів у 2-3 рази вища за ринкову. Наприклад, шприц місткістю 20 мл у мережі в роздріб продають по 2,6 грн за одиницю, натомість Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня придбала його за 6,94 грн/од, а хірургічний пластир купили за 59 грн/шт, в той час як на ринку його вартість приблизно 13 грн, що більш ніж в 4 рази дешевше. До прикладу, нещодавно саме за ринковими цінами пластир та шприци придбали у Чернігівській міській лікарні.

На аналогічних тендерах інших лікарнях вартість медичних матеріалів загалом збігається з ринковою:

Назва товару Ціна за од., грн Ціна на інших тендерах, грн К-сть, тис. В-тість, тис. грн Переплата,

тис. грн

Переплата, %
Шприц Луер сліп 2 мл

 

2,89 1,1 (Чернігів) 30 86,7 53 162%
Шприц Луер сліп 5 мл

 

3,52 1,3 (Чернігів) 15 52,8 33,3 170%
Шприц Луер сліп 10 мл

 

4,57 1,7 (Чернігів) 3 13,7 8,6 168%
Шприц Луер сліп 20 мл

 

6,94 2,1

(Хмельницький)

2 13,8 9,6 230%
Чашка Петрі 7,15 4,9  (Миколаїв) 25 178,7 56,2 45%
Шпатель ЛОР 4,19 2,48 (Жовква)

 

40 167,7 68,5 69%
Аплікатор пластиковий в пробірці з середовищем Amies 11,29 8, 64 (Краматорськ) 10 112 26,5 30%
Пластир паперовий 2,5 см х 5 м 59, 06 13,5 (Чернігів) 1 59 45,5 337%
Сума, тис.грн 685, 5

 

301, 34

 

 

Ірина Григорук змагалась на тендері із підприємицею Людмилою Рожець, цінова пропозиція якої була лише на 2 тис. грн дорожчою. Учасниці не торгувались і не знижували ціну. Підприємиці подали на торги низку схожих за змістом та оформленням документів, хоча замовник вимагав їх у довільній формі. Наприклад довідку про матеріально-технічну базу. Однакові документи є ймовірною ознакою змови учасників.

Окремо варто зауважити, що тендерний комітет взагалі повинен був відхилити пропозицію Ірини Григорук, оскільки вона не надала підтвердження виконання аналогічного договору, що вимагалось замовником. Не завантажила аналогічних угод і її «конкурентка» Людмила Рожець.

До речі, лише місяць тому Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня проводила майже аналогічну закупівлю. Переможницею стала Людмила Рожець і деякі аналогічні товари тоді придбали вдвічі дешевше ніж в даному тендері.

Міська рада замовила перевезення у свого комунального підприємства, хоча воно не відповідало її тендерним вимогам

$
0
0

Департамент «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради уклав угоду з ЛКП «Ратуша-сервіс», попри те, що їх пропозиції не відповідали тендерній документації замовника. Йдеться про закупівлю на перевезення працівників міської ради, яку ЛКП «Ратуша-сервіс» розіграло з пов’язаною компанією.

Як раніше повідомили «Наші гроші. Львів», ЛКП «Ратуша-сервіс» та ПП «Ігліта» подали на торги документи з однаковими плямами – це свідчить про підготовку довідок на спільній техніці. Також фірма «Ігліта» завантажила неналежно оформлені документи: не заповнила тендерної пропозиції та не надала переліку працівників чи обладнання. Під час аукціону конкуренти не знижували своїх пропозицій.

В результаті договір на перевезення працівників за 877 тис. грн підписали з ЛКП «Ратуша-сервіс», документація якого не відповідала вимогам замовника. Порушення на торгах виявили фахівці з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень». Вони надіслали відповідне звернення до Західного офісу Державної аудиторської служби України.

Основним порушенням ЛКП «Ратуша-сервіс» було те, що підприємство не зазначило технічних характеристик в довідці про обладнання. До кожної позиції в цьому документі переможець мав би вказати рік випуску автомобілів, об’єм двигуна, подушки безпеки тощо, однак цього не зробив.

Інше порушення, яке виявили фахівці ЦГМД, стосується тендерної документації замовника – департаменту «Адміністрація міського голови». У ній міська рада прописала дискримінаційні вимоги, які суперечать принципам публічних закупівель. Замовник зазначив, що учасник повинен мати авторгараж максимум за 3 км від міської ради, забезпечити це приміщення цілодобовою охороною та мати свій пункт обслуговування і ремонту автомобілів. В результаті такими вимогами міська рада обмежила можливість для інших компаній-перевізників взяти участь в тендері.

Львівське комунальне підприємство «Ратуша-сервіс» створене 1998 року, підпорядковане адміністративно-господарському управлінню Львівської міської ради. ЛКП «Ратуша-сервіс» виступає як замовником послуг, так і учасником на торгах.

Підприємство «Ігліта» зареєстроване 2014 року у Львові. Його власником є Ростислав Дубовий, а керівником – Ростислав Салямон. Протягом 2019-2020 років фірма «Ігліта» отримала лише одне замовлення – на перевезення працівників Дніпровської райдержадміністрації за 70 тис. грн.

Конкуренти зустрічаються на торгах вчетверте. Два тендери вже завершені, ще дві закупівлі перебувають на стадії розгляду пропозицій. Наразі переможцем двох завершених торгів є комунальне підприємство «Ратуша-сервіс».

Згідно з поточною угодою, перевозити працівників до кінця 2020 року будуть в машинах Skoda Octavia, Toyota Corolla Sedan, Toyota Corolla HB, Mazda, Peugeot Traveller HDI та Mercedes Sprinter.

При цьому година роботи коштуватиме 123 грн, відрядження в межах України без проживання – 133 грн, а з проживанням – 296 грн. Минулого року вартість години перевезення працівників становила 72 грн (без ПДВ).

Виконком переніс питання про забудову паркінгу житлом на вулиці Миколайчука

$
0
0

Виконавчий комітет Львівської міськради сьогодні, 20 березня, переніс і не розглядав питання про надання містобудівних умов та обмежень для будівництво ТОВ «Данко-Два» багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими закладами громадського обслуговування та прибудованим гаражем на вул. І. Миколайчука, 38.

Згідно з проєктом рішення, яке було в порядку денному засідання, на ділянці площею 0,55 га компанії хотіли дозволити будівництво багатоповерхівки з граничною висотою в 48 метрів.

Зараз на цій ділянці є паркінг. У 2015 році ТОВ «Данко-Два» отримало ділянку в оренду від міста для обслуговування тимчасової відкритої автостоянки. Однак вже за рік Львівська міськрада дозволила змінити цільове призначення – для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Генеральним планом Львова не дозволяється будівництво житла на цій землі, оскільки це територія громадських комплексів та об’єктів. Зонінг відносить цю землю до зони Г-2, де допустимим видом забудови є будівлі змішаного використання: з житловими квартирами на верхніх поверхах і розміщенням в нижніх поверхах об’єктів ділового, культурного, обслуговуючого і комерційного призначення.

За даними містобудівного розрахунку, який представляли на засіданні містобудівної ради в грудні минулого року, ТОВ «Данко-Два» планує збудувати 8-12 поверхівку на 150 квартир (8600 кв. м), а  перші два поверхи будуть нежитлові (2000 кв. м), з яких 200 кв. м передбачено під ЦНАП.

ТОВ «Данко-Два» належить Юлії Дорош, яка також є директором товариства.

Матеріал підготовлено за підтримки МФ Відродження

У Львові закупили набори для визначення коронавірусу на 1,6 млн грн у фірми, створеної два місяці тому

$
0
0

Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр 18 березня підписав договір з ТОВ «Мрія-Медікал» на постачання діагностичних наборів для визначення коронавірусу на 1,6 млн грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Згідно з договором, замовили 200 шт Coronavirus (COVID-19/2019 NCOV) Real time multiplex RT-PCR KIT (для визначення 3 генів), тобто ціна за одиницю становить 8 тис. грн.

Виробник тестів у договорі не вказаний.

ТОВ «Мрія-Медікал» зареєстроване у Києві 23 січня 2020 року.  Власником та директором є Діана Бардаченко.

Крім цього договору, фірма підписала ще один, також із Львівським регіональним фтизіопульмонологічним клінічним лікувально-діагностичним центром на постачання одноразових захисних комбінезонів з капюшоном Dixion. Більше ніякого досвіду у державних закупівлях у фірми не має.

Суд дозволив департаменту ЛОДА не доплачувати майже 2 млн грн «Львівспецкомунтрасу» за вивезення сміття

$
0
0

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації відмовився сплатити 1,9 млн грн комунальному підприємству «Траснпортан фірма «Львівспецкомунтранс» за вивезення сміття. Господарський суд Львівської області підтримав департамент в цьому рішенні та 3 березня 2020 року відхилив позов львівських комунальників.

Суперечка виникла через угоду підписану ще у 2017 році,  після так званої «сміттєвої кризи», коли функції вивезення сміття зі Львова перебрала на себе Львівська обласна рада. У червні 2017 року депутати Львівської обласної ради ухвалили «Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ у м. Львові на 2017-2019 роки» та виділили Департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ 150 млн грн субвенції для забезпечення збору та вивезення сміття і відходів. Серед компаній, які надавали послуги з вивезення, було і КП «Львівспецкомунтрас», яке в свою чергу також укладало угоди на вивезення сміття з третіми компаніями.

Тариф на вивезення сміття розраховувався як добуток відстані перевезення ТПВ, отриманої із товарно-транспортних накладних перевізників, та тарифу 15 грн за один кілометр відстані вивезення ТПВ. Тариф був затверджений рішенням Львівської міської ради від 1 липня 2016 року.

Загалом з липня 2017 року до червня 2019 року, за поданою в судовому рішенні інформацією,  «Львівспецкомунтранс» (або його підрядники) вивіз зі Львова сміття на суму 78,6 млн грн. Але департамент ЛОДА оплатив лише 76,56 млн грн. Решту суми вважають необґрунтованою, а надані товарно-транспорті накладні, як доказ вивезення, «оформлені неналежним чином».

Суддя Господарського суду Львівської області підтримав аргумент юристів ЛОДА про те, що товарно-транспортна накладна не може бути єдиним чинником, який формує ціну договору. Крім того, суддя зауважив, що укладаючи угоди, сторони про вплив товарно-транспортних накладних на формування ціни договору не домовились, а погодили тверду ціну.

Водночас Господарський суд Львівської області розглядає дотичну справу – позов низки підприємців, яким винен кошти «Львівспецкомунтранс». Ця справа була призупинена до вирішення даного спору. А тому наразі не відомо, чи доведеться комунальному підприємству сплачувати кошти за, як вони стверджують, фактично вивезене сміття.

Інфекційна лікарня розірвала договір на медматеріали без оплати постачальнику

$
0
0

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня розірвала договір на постачання медичних матеріалів із приватною підприємицею Іриною Григорук після того, як «Наші гроші. Львів» виявили значне завищення цін на деякі товари.

Договір було розірвано у день публікації новини, оскільки сторони домовились припинити його дію. Згідно з інформацією на Prozorro, оплата за договором не проводилась.

Як повідомляла наша редакція, загалом лікарня замовила 24 одиниці медичних матеріалів: пластирі, піпетки, шприци, пробірки тощо. Вартість деяких матеріалів була у 2-3 рази вища за ринкову.

Порівняння цін із аналогічними закупівлями в інших лікарнях:

Назва товару Ціна за од., грн Ціна на інших тендерах, грн К-сть, тис. В-тість, тис. грн Переплата,тис. грн Переплата, %
Шприц Луер сліп 2 мл 2,89 1,1 (Чернігів) 30 86,7 53 162%
Шприц Луер сліп 5 мл 3,52 1,3 (Чернігів) 15 52,8 33,3 170%
Шприц Луер сліп 10 мл 4,57 1,7 (Чернігів) 3 13,7 8,6 168%
Шприц Луер сліп 20 мл 6,94 2,1(Хмельницький) 2 13,8 9,6 230%
Чашка Петрі 7,15 4,9  (Миколаїв) 25 178,7 56,2 45%
Шпатель ЛОР 4,19 2,48 (Жовква) 40 167,7 68,5 69%
Аплікатор пластиковий в пробірці з середовищем Amies 11,29 8, 64 (Краматорськ) 10 112 26,5 30%
Пластир паперовий 2,5 см х 5 м 59, 06 13,5 (Чернігів) 1 59 45,5 337%

Крім того, тендерний комітет взагалі повинен був відхилити пропозицію Ірини Григорук, оскільки вона не надала підтвердження виконання аналогічного договору, що вимагалось замовником.

У Львові лабораторний центр купив реагенти для виявлення коронавірусу

$
0
0

Львівський обласний лабораторний центр 20 березня підписав договір на постачання реагентів для виявлення коронавірусу на майже 127,5 тис. грн з ТОВ «Біонікс Лаб». Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Замовили два набори реагентів Novel Corona Virus 2020 (Wuhan Strain specific) Realtime PCR, по 100 реакцій кожен. Вартість майже 43,9 тис. грн за набір. Раніше «Біонікс Лаб» продавало ці набори замовникам по 38,2 тис. грн.

Також лабораторний центр замовив два набори для виділення РНК вірусів Genekam по 19,8 тис. грн

Того ж дня Трускавецька міська лікарня замовила один набір із 25 швидких текстів для виявлення антитіл до коронавірусу за 7,5 тис. грн у підприємиці Антоніни Онищук.

Нагадаємо, найбільшу партію наборів для визначення коронавірусу на Львівщині зробили минулого тижня. Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр 18 березня підписав договір з ТОВ «Мрія-Медікал» на постачання наборів на 1,6 млн грн.


Суд зобов’язав міську раду дозволити будівництво офісного центру біля проспекту Чорновола

$
0
0

Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав виконавчий комітет Львівської міської ради оформити та видати містобудівні умови та обмеження на будівництво офісу на вул. Франтішека Ржегоржа, 21 у Львові.

Мер Львова Андрій Садовий досі не підписав цього рішення та пообіцяв його скасувати, оскільки мешканці району виступають проти будівництва. За словами очільниці юридичного департаменту Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, міська рада вже подала апеляційну скаргу.

Ділянка для будівництва офісного центру (зображення zaxid.net)

Йдеться про будівництво офісного центру поблизу кільця на між вул. В’ячеслава Липинського та проспектом В’ячеслава Чорновола. Перші містобудівні умови та обмеження на цей об’єкт видали у жовтні 2017 року. Тоді висота будівлі становила 14 метри, а відсоток забудови – 39%. У травні 2018 року ділянку під це будівництво продали на аукціоні майже за 2,5 млн грн. Згідно з зонінгом Шевченківського району, ця земля належить до зони громадської забудови (Г-2).

Проблеми з будівництвом нового офісу почалися у серпні 2018 року. Тоді виконавчий комітет за зверненням забудовника погодив нові містобудівні умови та обмеження, де збільшив висоту будівлі до 35 метрів, а відсоток забудови – до 93%. На засіданні виконкому колишній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський зазначив, що попередні містобудівні умови та обмеження були «дуже умовні».

Вигляд майбутнього офісного центру (містобудівний розрахунок)

Після затвердження нових містобудівних умов та обмежень мешканці району виступили проти майбутнього будівництва. Вони вимагали зменшити висоту будівлі до 14,2 метрів та відсоток забудови до 39%. Мешканці вважали, що висотна будівля заступить сусідні низькоповерхові будинки, а через малу відстань між будинками не зможе проїхати пожежна машина. У жовтні 2018 року мер Львова Андрій Садовий пообіцяв їм скасувати це рішення виконкому.

Пізніше замовниця містобудівних умов та обмежень Галина Мазур подала в суд на виконавчий комітет. Основною претензією жінки було те, що без належно оформлених містобудівних умов та обмежень вона не може розпочати будівництво. У листопаді 2019 року Галина Мазур звернулася до виконавчого комітету по їхню копію, однак їй відповіли, що документу немає.

Суд визнав, що своїми діями виконавчий комітет порушив ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Оскільки на засіданні виконком підтримав видачу цих містобудівних умов та обмежень, то міський голова повинен був їх підписати та завершити процедуру оформлення.

Згідно з містобудівним розрахунком, тут планують офісну будівлю на десять поверхів. На першому та другому поверхах будуть торгові приміщення та центр дитячого дозвілля. На третьому поверсі − актовий зал, лоббі-бар, кімната для переговорів, хол, вбиральні та приміщення адміністрації будівлі. Решта будівлі, окрім останнього технічного поверху, передбачена для офісів.

У серпні 2018 року архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради розкритикувала цей проєкт будівництва. Основне зауваження стосувалося малої кількості паркомісць – їх забудовник передбачив лише 20.

Крім того, вже згаданий Юліан Чаплінський виступив проти ідеї забудовника зробити паркування на проєктованому зеленому хіднику. «За» проголосувало шестеро членів містобудівної ради, проти − троє, а утрималося – також шестеро. В результаті містобудівна рада вирішила, що зауваження щодо паркомісць потрібно врахувати під час подачі містобудівного розрахунку для отримання містобудівних умов та обмежень.

Публікація підготовлена за підтримки МФ Відродження

COVID-19: Червоноградська лікарня замовила захисні комбінезони, вартість яких за кілька днів зросла майже вдвічі

$
0
0

Комунальне підприємство «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» уклало угоду на закупівлю 25 захисних комбінезонів Tayvek 500 Labo на суму 12,69 тис. грн. Тобто вартість одного комбінезона становить 507,3 грн. За інформацією сайту електронних закупівель Prozorro, договір підписали 19 березня з Комунальним підприємством Львівської обласної ради «Аптека № 1».

Лише на два дні раніше, 17 березня 2020 року, київське комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Подільського району купило такі комбінезони за 225 грн за штуку. Натомість ще 14 березня «Баранівська центральна районна лікарня» придбала їх за 345,66 грн.

На торгових порталах, наприклад, Promo.ua чи Flagma.ua, можна побачити ціни на цей захисний одяг від 330 до 360 грн за штуку. Натомість офіційний дилер компанії виробника комбінезонів Tayvek фірма «ПромЗІЗ» продає їх вже за 432 грн.

Відтак, на сьогодні замовлені в Червонограді захисні костюми все рідно є найдорожчими.

 

COVID-19: Львів витратить майже 300 тис. грн на sms-повідомлення для мешканців про коронавірус

$
0
0

Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій» опублікувало повідомлення про намір підписати два договори на послуги з розсилки sms-повідомлень абонентам на понад 281 тис. грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Інформація з протоколів тендерних комітетів щодо тексту повідомлень та їх кількості

Повідомлення, яке отримали львів’яни минулого тижня

Згідно з протоколом засідання тендерного комітету, розсилка буде здійснюватись протягом березня мешканцям Львова, Винників, Брюхович та Рудно. У повідомленні має бути заклик залишатись вдома, а також посилання на різні офіційні канали інформації та номер телефону гарячої лінії міськради.

З ПАТ «ВФ Україна» (Vodafone) планують підписати договір на 83 тис. грн. За кошти оператор надішле 207627 повідомлень (0,4 грн за одне повідомлення).

А ПАТ «Київстар» отримає підряд на 198 тис. грн за розсилку аналогічного за текстом повідомлення 495000 раз (0,4 грн за повідомлення).

Нагадаємо, ще минулого тижня львів’яни отримали sms-повідомлення такого ж змісту.

Окрім того, МОЗ заявляло про плани інформувати населення про заходи боротьби з коронавірусом за допомогою sms-повідомлень.

COVID-19: Львівщина замовила апарати для вентиляції легень дорожче за Білу Церкву і Дніпро

$
0
0

Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр підписав договір з ТОВ «Медсервісгруп» про закупівлю апаратів штучної вентиляції легень на 15,60 млн грн. Про це повідомляється у Prozorro, пишуть «Наші гроші».

Цьогоріч упродовж місяця після передоплати поставлять 20 апаратів інтенсивної терапії V8600 середнього класу виробництва компанії «Oricare, Inc» (США) по 780 тис грн.

Днями КНП «Білоцерківська міська лікарня №3» замовило в іншої фірми такий апарат інтенсивної терапії зі стартовим комплектом на чверть дешевше – за 635 тис. грн. Крім того, нещодавно КНП «Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г.Попкової» (Дніпро) придбало такі апарати в іншого постачальника на 7% дешевше – по 730 тис. грн.

Натомість Відділ охорони здоров’я Чорноморської міської ради Одеської області замовив їх іншій фірмі по 850 тис. грн., що на 9% дорожче від нинішньої ціни для Львівщини.

У відкритих джерелах немає даних про ціну таких апаратів у вільному продажі.

Гарантійний строк становить рік. Система забезпечена сенсорним екраном для взаємодії, мембранними кнопками і номеронабирачем, які використовуються для зміни установок і параметрів (тач-скрін). Апарат має плоский кольоровий рідкокристалічний дисплей 12″ TFT з інтерфейсом Guide-Way, який відображає діаграми і цифрові дані в режимі реального часу. Може використовуватись як транспортний і стаціонарний апарат ШВЛ.

«Медсервісгруп» належить Андрію Коломойцю і Андрію Забережному. Коломоєць також володіє ТОВ «Медичний центр «Медексперт» і ТОВ «Трімм-К», де його партнером свого часу був Сергій Кіріяк. Забережний нині очолює власне ТОВ «Грандмед», а раніше був співзасновником кількох фірм із групи «Емансіс» Зази Берадзе, родича Георгія Берадзе – колишнього заступника голови ДУС і колишнього першого заступника голови ДФІ.

У 2018 році Забережний отримав від суду першої інстанції 6,8 тис грн. штрафу за розіграш фірмою тендеру КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги».

Львівський АМКУ оштрафував змовників, які розіграли 1,7 млн грн на двигунах для «Львіввугілля»

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувала компанії ТОВ «Група Профітрейд» і ТОВ «Інженерний центр ЮКОР» на 136 тис. грн сумарно за узгоджену поведінку на торгах. Йдеться про тендер на закупівлю електродвигунів від ДП «Львіввугілля» вартістю 1,7 млн грн. Відповідне рішення опублікували на сайті АМКУ 20 березня.

Про змову компаній у цій закупівлі «Наші гроші. Львів» написали ще в листопаді 2018 року. Власником фірми-переможця «Групи Профітрейд» є Кирило Нестеренко. А фірма, яка вдавано конкурувала на торгах, ТОВ «Інженерний центр ЮКОР» на той час належала його тітці –  Жанні Пунтус. Зараз ця компанія належить Валентину В’ющенку.

Після публікації новини юристи проекту «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення в АМКУ. Антимонопольники виявили, що документи створені на одному принтері, та завантажені на сайт Prozorro з однієї IP-адреси з різницею у часі в 13 хвилин. Крім того, між фірмами існували господарські відносини – «Інформацій центр ЮКОР» надавав «Профітрейду» фінансові позики, а брат Кирила Нестеренка – Антон Нестеренко зазначений працівником у обох компаніях.

ТОВ «Група Профітрейд» зареєстрована менше двох років тому у Полтаві, З часу заснування отримала лише два державних замовлення на 5,4 млн грн, обидва від ПАТ «Львіввугілля». Окрім штрафу в 68 тис. грн, компанія, як і конкурент – «Інженерний центр ЮКОР» не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

COVID-19: Найдорожчі маски в області придбає 8-ма міська клінічна лікарня у підприємця, який раніше махлював на торгах

$
0
0

«8-ма міська клінічна лікарня міста Львова» підписала договір із приватним підприємцем Миколою Паламарем на придбання медичних масок на загальну суму 100 тисяч гривень. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За договором, який уклали ще 18 березня, придбають 4 тисячі медичних масок, відтак вартість однієї становитиме 25 грн. Це сьогодні найвища ціна на медичні маски на тендерах у Львівській області.

Нагадаємо, що уряд спростив порядок закупівель товарів спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу в Україні, до яких належать і медичні маски, а тому договір уклали без конкурсу.

Інші державні структури, які цими днями проводили аналогічні закупівлі, придбали маски дешевше. Прокуратура Львівської області придбала маски по 20 грн/шт (угода від 23 березня), комунальне підприємство «Залізничнетеплоенерго» – по 19 грн/шт (угода від 19 березня) , а Бродівська центральна районна лікарня за 10 грн/шт (угода від 19 березня) .

Варто зазначити, що менш ніж тиждень тому, 17 березня, «Івано-Франківська районна лікарня» (Яворівський район, Львівська область) купувала медичні маски у кілька десятків разів дешевше. Тоді їх ціна становила всього 62 копійки за штуку.

«Наші гроші. Львів»  раніше аналізували закупівлі одноразових медичних масок у Львівській області укладених протягом 3-13 березня.  Виявилось, що їх замовляли із різницею в ціні у понад 2000% – від 0,7 грн до 16,5 грн за одиницю.

Приватний підприємець Микола Паламар також раніше продавав маски суттєво дешевше. Зокрема, 2 березня він уклав угоду з санаторієм «Трускавець» Служби безпеки України, за якою постачатиме їх значно дешевше  – по 70 копійок за маску.

Микола Паламар зареєстрований підприємцем у Львові. З початку 2019 року уклав 21 контракт на 450 тис. грн. У 2014 році Антимонопольний комітет оштрафував Паламара за спотворення торгів. Підприємець разом із ТОВ «Медична фірма Авіцена» імітували конкуренцію на закупівлі медтоварів від Львівської обласної клінічної лікарні.

COVID-19: Центр легеневого здоров’я розірвав договір на закупівлю тестів для визначення коронавірусу

$
0
0

Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр розірвав договір з ТОВ «Мрія-Медікал» на постачання діагностичних наборів для визначення коронавірусу за 1,6 млн грн.

На сайті електронних закупівель «Prozorro» замовник зазначив причину розірвання договору так – «термін поставки товару не відповідає нагальності потреби». Контактна особа центру Юрій Мороз зазначив, що тести планували поставити у квітні, тобто тоді, коли вони вже можуть бути і не потрібні.

При цьому у договорі від 18 березня замовник сам прописав, що термін поставки тестів є «не пізніше 14 днів з моменту заявки замовника». Юрій Мороз не захотів спілкуватися з журналістами «Наші гроші. Львів», попросив надіслати запит, а ще краще – звернутися після закінчення епідемії.

Згідно з порталом Є-дата, жодних коштів постачальникові не заплатили, хоча повну оплату вказали на «Prozorro».

Нагадаємо, згідно з договором, ТОВ «Мрія-Медікал» мало поставити 200 шт Coronavirus (COVID-19/2019 NCOV) Real time multiplex RT-PCR KIT (для визначення 3 генів). Ціна за одиницю становила 8 тис. грн. Виробника тестів у договорі не вказали.

ТОВ «Мрія-Медікал» зареєстроване у Києві 23 січня 2020 року.  Власником та директором є Діана Бардаченко.

Крім цього договору, фірма підписала ще один, також із Львівським регіональним фтизіопульмонологічним клінічним лікувально-діагностичним центром на постачання одноразових захисних комбінезонів з капюшоном Dixion за 7,4 млн грн. Цей договір замовник не розірвав.


Львівський АМКУ оштрафував на понад півтора мільйони гривень компанії, які пів року «пиляли» тендери на постачання газу

$
0
0

Територіальне відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувало ТОВ «Паливторг» та ТОВ «Енерго Прайм» на 1,96 млн грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в двадцяти закупівлях природного газу переважно в Закарпатській та Львівській областях.

Вперше про змову цих учасників на торгах написав фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов.

Обидві компанії насамперед пов’язані через спільне керівництво. До 2017 року директором фірми «Енерго Прайм» був теперішній власник та керівник «Паливторг» Олександр Морозов. Ще один співвласник «Паливторг» Роман Жук був до 2018 року також й співвласником компанії «Енерго Прайм».

Учасники подавали свої пропозиції на торги з однакових електронних майданчиків. У більшості випадків документи завантажували зі спільної ІР-адреси в один день на з невеликою різницею у часі.

Між конкурентами були й господарські зв’язки – вони мали договори купівлі-продажу, надавали одне одному транспортні послуги та фінансову допомогу. Для підтвердження своєї матеріально-технічної бази компанія «Паливторг» надала довідку про купівлю обладнання в «Енерго Прайм». Також від липня 2017 до грудня 2018 року в обох компаніях працювали спільні працівники.

Компанії подавали на торги однаково складені документи. Наприклад, у довідці про матеріально-технічну базу вони однаково виділили заголовки жирним шрифтом, а інформацію подали у вигляді таблички з однаковою кількістю стовпців.

Учасники зустрічалися на торгах 23 рази протягом 2017-2018 років, розігравши загалом 7,02 млн грн.

В результаті комісія АМКУ оштрафувала фірму «Павливторг» на 600 тис. грн, а «Енерго Прайм» − на 1,36 млн грн. Компанії не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Фірма «Паливторг» зареєстрована 2016 року у Львові. Її власниками є вищезгадані Роман Жук та Олександр Морозов. Протягом 2019-2020 років компанія отримала замовлень на 146 млн грн.

Компанія «Енерго Прайм» наразі зареєстрована у Києві. Її власницею та водночас керівницею є Оксана Франовська. Протягом 2019-2020 років фірма не отримала жодного замовлення.

COVID-19: Лікарня в Стебнику замовила захисні комбінезони майже у півтора рази дорожче лікарні в Червонограді

$
0
0

Стебницька міська лікарня 23 березня замовила 52 комбінезони Tyvek 500 Labo/CHF7 з бахілами розміру XXL у ТОВ «Елпіс». Сума договору становить 39 тис. грн, тобто один комбінезон коштуватиме 750 грн.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів», такі ж комбінезони замовляла лікарня в Червонограді. Договір підписали 19 березня, а їх ціна становила 507,3 грн за одиницю.

Діагностичний центр в Києві 17 березня замовив аналогічні комбінезони по 270 грн, а Тернопільський обласний лабораторний центр 25 березня – по 420 грн (таку ціну зафіксували ще в кількох останніх закупівлях по Україні).

На сайті офіційного дилера виробника комбінезонів фірми «ПромЗІЗ» ціна становить 432 грн. На інших інтернет-майданчиках можна знайти ціну в 330-360 грн за штуку. Наприклад, на цьому сайті при купівлі від 100 костюмів пропонують ціну 355 грн. Протягом дня нам не повідомили, чи ця ціна актуальна і чи товар є в наявності.

ТОВ «Елпіс» зареєстроване у Львові, бенефіціарним власником є мешканець Великобританії Ендрю Родні Ноель Діксон. Згідно з Сlarity, з 2018 року фірма отримала держзамовлень приблизно на 3,5 млн грн, в основному у Львівській області.

Суд дозволив не зносити два поверхи скандальної багатоповерхівки на Лукаша

$
0
0

Львівський окружний адміністративний суд дозволив не зносити два зайвих поверхи скандальної багатоповерхівки на Лукаша, 1 у Львові.

Львівський окружний адміністративний суд  визнав протиправними та скасував приписи Державної архітектурної будівельної інспекції у Львівській області щодо призупинення будівництва та знесення двох поверхів новобуду на вулиці Лукаша, 1.

Йдеться про 17-поверхову будівлю, розташовану в межах історичного ареалу Львова біля студентського містечка «Львівської Політехніки». Вперше про конфлікт між мешканцями та забудовником медіа написали ще у 2011 році. Тоді в міській раді стверджували, що будівництво є абсолютно не законним, а власник отримував дозвіл лише на спорудження особняка.

Проте згодом виявилось, що ще у 2006 році виконавчий комітет Львівської міської ради погодив будівництво тут 15-поверхового житлового будинку з торговими приміщеннями та стоянкою для автомобілів. Дозвіл на проєктування отримала непублічна львівська бізнесменка Віра Вольф. Їй належить низка туристичних, торгівельних та будівельних компаній у Львові, зокрема, туристична агенція «Планета-Експрес», ресторан «Деліс» у Стрийському парку та ПП «Компанія Будінвестмент».

Підписав це рішення секретар ради Зіновій Сірик, який на той час був в.о. міського голови Львова. Позитивний експертний висновок «щодо міцності, надійності довговічності, експлуатаційної безпеки» надала й філія державного підприємства «Укрдержбудекспертиза». Відтак у 2008 році Віра Вольф отримала перший дозвіл від ДАБІ у Львівській області на будівництво. У 2011 році проєкт відкоригували, а через рік обласна ДАБІ видала повторний дозвіл.

Тоді ж мешканці району вперше публічно виступили проти майбутньої багатоповерхівки. А у 2015 році році державна архітектурно-будівельна інспекція у Львівській області почала  вимагати знести два зайві поверхи, оскільки замість  погоджених 15 поверхів тут побудували 17.

Ця справа перебуває в судах вже п’ять років. В першій інстанції справу розглядають вдруге, оскільки Верховий суд направив її на новий розгляд. І тепер Львівський окружний адміністративний суд скасував приписи ДАБІ щодо зупинення будівельних робіт та знесення 16 і 17 поверхів.

Суддя зазначив, що твердження інспекторів ДАБІ про невідповідність проєктної документації законодавству та вихідним даним безпідставне, оскільки вони самі ж погодили її перед наданням дозвільних документів.

Крім того, на переконання суду, забудовник не порушив поверховості будівлі, звівши замість 15 поверхів 17 – ці два поверхи були передбачені під технічний поверх та котельню. Технічний поверх під час визначення поверховості не рахують, а котельня може бути прибудована тільки над ним. При цьому жодних обмежень щодо площі чи висоти самого технічного поверху немає, ці показники визначають індивідуально.

Також, на думку судді, висота 57 метрів цієї будівлі не суперечить законодавству. На момент видачі дозвільних документів, архітектурно-планувальне завдання не встановило обмежень щодо висотності,  лише − щодо поверховості будинку. А умовна висота 46,5 метрів, вказана в експертному звіті, не враховувала висоти останнього поверху, технічного поверху та приміщення дахової котельні.

COVID-19: Постачальники більш ніж вдвічі підняли ціни на етиловий спирт для лікарень

$
0
0

Комунальна 5-та міська клінічна лікарня Львова 26 березня підписала договір з ТОВ «Фармацевтична компанія «Прогрес 17» на постачання етилового спирту. Згідно з угодою, один флакон 96% спиртового розчину коштує 33,17 грн без ПДВ, а флакон 70% спиртового розчину –  32,71 грн без ПДВ. Зазначимо, що тут і далі замовлені флакони мають по 100 мл.

Ще до початку пандемії коронавірусу, в грудні 2019 року, цей ж постачальник продавав флакон 96% спирту за 14 грн без ПДВ. Уже шостого березня його ціна зросла до 17 грн без ПДВ, а через п’ять днів – до 20 грн без ПДВ. Вже 16 березня, після запровадження карантину в Україні, флакон 96% спирту продавали по 27 грн без ПДВ.

Вартість 70% спирту в фармацевтичної компанії «Прогрес 17» також зросла від грудня 2019 року. Тоді постачальник продавав флакон по 14 грн без ПДВ, наприкінці лютого ціна становила 16 грн без ПДВ. Пізніше ідентичних поставок через електронну систему закупівель «Prozorro» не було, але, як зазначено вище, тепер флакон 70% спирту постачальник продає за 33 грн без ПДВ.

Фармацевтична компанія «Прогрес 17» зареєстрована в травні 2019 року в Рівному. Власницею та водночас директоркою компанії є жителька Дніпропетровської області Юлія Павліковська. Протягом 2019-2020 років фірма отримала замовлень на поставку медичних розчинів на 3,9 млн грн, з яких 480 тис. грн – у Львівській області.

Компанія «Прогрес 17» не єдина пропонує етиловий спирт за завищеними цінами. Наприклад, ТОВ «Планета Здоров’я-Т» продала 18 березня дитячому спеціалізованому санаторію «Джерело» флакон 96% спирту по 28 грн з ПДВ. При цьому ще в грудні 2019 року цей постачальник продав санаторію такі флакони по 19 грн з ПДВ.

Також міжлікарняна аптека №272 Львівської облради продала Львівській обласній клінічній лікарні флакон 96% спирту за 33 грн без ПДВ. При цьому навіть в липні 2019 року аптека №272 реалізувала цій ж лікарні один флакон 96% спирту не набагато дешевше – за 29 грн.

Свірзький замок та ще п’ять історичних споруд внесуть до реєстру нерухомих пам’яток України

$
0
0

Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав виконавчий комітет Бібрської міської ради виготовити облікову документацію для шести історичних будівель, зведених у XV-XVIII столітті. Це потрібно для того, щоб внести споруди в Державний реєстр нерухомих пам’яток України.

Йдеться про об’єкти культурної спадщини, розташовані на території Бібрської об’єднаної територіальної громади. Облікової документації немає на Свірзький замок, споруджений в XV столітті, свірзьку оборонну башту (XV ст.) та свірзький костел Успіння Богородиці (XVI ст.). Сюди також належить костел святого Миколи (XV ст.) у Бібрці, дерев’яна дзвіниця церкви святого Івана Хрестителя (XVIII ст.) в селі Великі Глібовичі та дерев’яна церква Воскресіння Господнього (XVIII ст.) в селі Волощина.

Усі ці об’єкти взяті під охорону ще в Радянському Союзі, однак вони досі не занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі – реєстр нерухомих пам’яток).

У листопаді 2019 року Золочівська місцева прокуратура з’ясувала, що Бібрська міська рада протягом року не виготовила облікової документації для вищезгаданих споруд та не звернулася у відповідні установи з пропозицією занести їх до реєстру нерухомих пам’яток.

У суді представник міської ради зазначив, що ці історичні будівлі можна включити до реєстру й без відповідної документації, а подавати пропозиції – не компетенція міської ради.

Однак суд наголосив, що кожен об’єкт культурної спадщини повинен мати облікову документацію – без неї неможливо занести споруду в реєстр нерухомих пам’яток. Облікова документація включає в себе облікову картку, коротку історичну довідку та акт технічного стану об’єкта. ЇЇ створення, зазначив суддя, належить до повноважень Бібрської міської ради.

Це не перший випадок, коли міські чи селищні ради Львівської області ігнорують вимоги законодавства про охорону історичної спадщини. Минулого року Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав Олеську селищну раду виготовити облікову документацію для Олеського замку, костелу Святої Трійці, костелу святого Йосафата, келії  та монастиря Капуцинів. Прокуратура Львівської області зазначила, що вказані пам’ятки будуть внесені в реєстр нерухомих пам’яток України.

Якщо історичної будівлі немає в цьому реєстрі, то притягнути до відповідальності за її знищення або невдалу реконструкцію неможливо. Цим може зловживати місцева влада. Нещодавно мешканці села Черниця Миколаївського району розібрали руїни костелу XX століття. Цеглу планують передати місцевій парафії УКГЦ, на місці храму – встановити скульптуру святої родини. При цьому голова громади Роман Сидор не був проти такої ідеї.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live