Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Закарпатський АМКУ оштрафував двох місцевих підприємців з однаковим принтером

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Закарпатській області оштрафувала підприємців Романа Петьовку та Віктора Галаса на 35 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в закупівлі молочної продукції від Свалявської міської ради. Відповідне рішення опублікували на сайті АМКУ 19 вересня.

Вперше про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали в січні цього року. В новині зазначили, що обоє підприємців подали на торги документи з однаковим дефектом друку або сканування. Також вони зробили однакові шапки довідок.

Підприємці зустрічалися на торгах двічі. При цьому жодного разу бізнесмен Віктор Галас не подав усіх документів, яких вимагав замовник.

В результаті експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що учасники подали пропозиції з однієї ІР-адреси та вели господарську діяльність в одному місці. Тож підприємець Роман Петьовка отримав 20 тис. грн штрафу, а Віктор Галас – 15 тис. грн. Вони також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом наступних трьох років.


Новачок із довідкою під чужим іменем отримає півмільйона на заміну вікон в поліклініці Львова

$
0
0

Комунальне некомерційне підприємство «2-а міська поліклініка м. Львова» за результатами відкритих торгів замовило поточний ремонт будівлі із заміною дверей на вул. Симоненка, 4 вартістю 475,2 тис. грн у підприємця Петра Кучки. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Підрядник повинен замінити існуючі двері на нові – 54 штуки різних розмірів, заштукатурити і зашпаклювати дверні укоси, пофарбувати їх. В середньому одні двері та їх встановлення коштуватимуть 8,8 тис. грн.

Попри техзавдання замовника, переможець подав кошторис з показниками, які відрізняються, наприклад, там вказано на одні двері більше.

Зліва – тезхавдання замовника, справа – кошторис переможця

Також в одній з довідок переможця Петра Кучки міститься прізвище та підпис іншого підприємця.

Один із конкурентів, ТОВ «Алкон», намагався оскаржити в АМКУ визнання Петра Кучки переможцем через відсутність деяких документів. Однак не сплатив кошти за скаргу, і вона була відхилена АМКУ.

В результаті тендерний комітет обрав цього приватного підприємця переможцем, бо його ціна була найдешевшою.

Підприємець Петро Кучка зареєструвався у серпні 2018 року. Згідно з Prozorro, це його перше замовлення від бюджетників. Однак на цю закупівлю він подав аналогічний договір на 80 тис. грн, укладений у 2018 році з ліцеєм Львівської міськради «Європейський». Цей договір ліцей зобов’язаний був опублікувати в Prozorro, бо його сума перевищує 50 тис. грн, однак не зробив цього.

Фірма екс-заступника міського голови Борислава завдяки сусідам отримала 3-мільйонний підряд на ремонт водогону

$
0
0

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації за результатами відкритих торгів замовив у ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» реконструкцію водопроводу у Бориславі вартістю 3,26 млн грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Реконструкцію водогону здійснюватимуть на двох вулицях міста, В. Великого та 600-річчя м. Борислава. Ремонт планують завершити в кінці 2020 року. Договірною ціною передбачено, що підрядник отримає понад 277 тис. грн на зарплати, а його прибуток складе майже 70,5 тис. грн.

Єдиним конкурентом переможця виступила зареєстрована в Івано-Франківську фірма – «ТЛА Івано-Франківськ», яка запропонувала виконати роботи дорожче на 14 тис. грн і не торгувалась.

Франківчани займаються ремонтом автомобілів, продають оливи та запчастини. Вони ніколи не отримували замовлень на ремонт водогонів. Крім того, «ТЛА Івано-Франківськ» фактично не завантажило потрібних документів, а лише статут з однією довідкою, витяги з ЄДР та з реєстру платників ПДВ, що свідчать про відсутність намірів отримати замовлення.

«ТЛА Івано-Франківськ» та «Львівська теплоенергетична компанія» конкурували ще на чотирьох торгах, і у всіх випадках франківчани не подавали необхідний пакет документів. Наприклад, на торгах від відділу освіти Дрогобицької районної державної адміністрації вартістю 21 млн грн.

У довідках на інших торгах «ТЛА Івано-Франківськ» вказує ще одну адресу у Львові, на вулиці Зеленій, 147, де фірма орендує склад. Переможець торгів ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» зареєстрована поруч, на вулиці Зеленій, 149.

Першими засновниками ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» були Ігор Цейтлін, начальник департаменту ЖКГ Львівської ОДА до серпня 2013 року, та Богдан Гагалюк, депутат Львівської облради. Нині власниками є Наталя Іськів (35%), Галина Бойко (40%), Андрій Ногас (10%) та Богдан Монастирський (20%), який працював заступником міського голови Бориславської міськради.

Директор «Зборівського водоканалу», який купував пальне у себе, заплатить 3400 грн штрафу

$
0
0

Тернопільський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу керівника КП «Зборівський водоканал» Михайла Баса. Таким чином вступило в силу рішення суду про сплату ним 3400 грн штрафу за те, що він закуповував пальне для комунального підприємства у себе як приватного підприємця. Про це стало відомо з постанови суду від 10 вересня цього року.

Факт закупівель «Зборівського водоканалу» у ФОП Михайла Баса «Наші гроші. Львів» виявили ще у січні цього року. Водоканал замовив пальне у свого директора двічі, загалом на майже 400 тис. грн. Журналістам він пояснив, що «краще купувати в себе і не переплачувати».

Після публікації юристи проекту «Тисни» (Bihus.info) надіслали заяву до Управління захисту економіки в Тернопільській області, а на Михайла Баса склали адміністративний протокол через порушення закону «Про запобігання корупції».

Як йдеться в постанові суду, він вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, коли поставив електронний підпис на платіжних доручення від КП самому собі як приватному підприємцю. Михайло Бас під час розгляду справи в суді не визнав своєї вини. Його адвокат стверджував, що порушення не має, бо електронний підпис проставляла головний бухгалтер КП «Зборівський водоканал». Однак суд визнав керівника КП винним в адмінпорушенні.

Після публікації «Наші гроші. Львів» Михайло Бас не постачав пальному КП, де він є керівником. У січні він отримав ще одне замовлення від місцевої лікарні, однак більше угод в Prozorro оприлюднено не було.

Тернопільська група змовників отримала півмільйонний штраф за розпил понад п’ятнадцяти тендерів

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Тернопільській області оштрафувала групу підприємців Романа, Світлану та Юрія Олійників, Романа Галавана та Володимира Тхорика на 503 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в низці закупівель Тернопільської області. Відповідне рішення опублікували на сайті АМКУ 1 жовтня.

Вперше про пов’язаність сім’ї Олійників та Романа Галавана «Наші гроші. Львів» написали ще в січні цього року. В новині зазначили, що змовників об’єднувало підприємство «Галичина-Агро». Саме цій фірмі, директором якої був Роман Галаван, його конкурент Юрій Олійник постачав товари. Він також користувався авто Галавана за довіреністю. Крім того, бізнес-партнером Галавана в цьому підприємстві була мати Юрія Олійника Світлана Олійник.

Також конкуренти подали на торги схожі за структурою довідки, які містили однакові помилки.

Сам же Роман Галаван орендував холодильне приміщення у ТОВ «Микулин», директором та співвласником якого був батько Юрія Олійника Роман Олійник. Останній для участі в закупівлях також подавав документи від підприємства «Микулин», наприклад, свідоцтво на нерухоме майно, технічний паспорт тощо.

Загалом Роман Галаван зустрічався на торгах з сім’єю Олійників дванадцять разів, а з Володимиром Тхориком – п’ять.

В результаті експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували звернення до АМКУ. Комітет також встановив, що підприємці користувалися однією IP-адресою та однією  програмою для створення pdf-файлів. Тож Роман Олійник отримав 63 тис. грн штрафу, Роман Галаван – 183 тис. грн, Юрій Олійник – 38,5 тис. грн, Володимир Тхорик – 173 тис. грн та Світлана Олійник – 45 тис. грн. Підприємці також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

 

18-річна дочка екс-начальника відділу освіти Старосамбірської РДА за вісім місяців підприємництва отримала замовлень на майже півтора мільйона гривень

$
0
0

Зареєстрована в березні цього року вісімнадцятирічна підприємиця зі Старосамбірського району Вікторія Яворська за неповні вісім місяців робити стала одним з чільних постачальників для бюджетників району. З моменту своєї реєстрації вона отримала від бюджетних організацій замовлень на постачання ігрових майданчиків, шкільних меблів та інвентарю для фітнесу тощо на загальну суму 1,4 млн грн.

Вікторія Яворська (фото з соціальних мереж)

Всі товари в неї замовили через неконкурентну процедуру закупівель  – за прямими договорами. Вікторія Яворська зареєстрована як підприємиця в березні цього року в селі Спас Старосамбірського району. Саме в цьому районі вона отримала найбільше замовлень. Суми договорів становили від 70 до 150 тис. грн.

Батько Вікторії Яворської – колишній начальник відділу освіти Старосамбірської райдержадміністрації Мар’ян Яворський. Також у 2015 році Мар’ян Яворський був обраний депутатом до Старосамбірської районної ради. Він  веде підприємницьку діяльність з листопада 2018 року. І також постачає ігрові майданчики та шкільні меблі. На сьогодні він отримав замовлення загалом на 1,6 млн грн, більшість з яких через участь у відкритих торгах.

Затриманим на «відкаті» у 17 тисяч євро посадовцем держпідприємства виявився головою тендерного комітету «Львівтрансгазу»

$
0
0

44-річним львів’янином, який організував «незаконну схему із заволодіння бюджетними коштами під час проведення тендерних торгів» і якого поліція затримала за підозрою в отриманні майже 17 тисяч євро «відкату», виявився голова тендерного комітету «Львівтрансгазу» Петро Беззуб’як. Цю інформацію «Наші гроші. Львів» підтвердило одразу кілька джерел.

Нагадаємо, вчора поліція та прокуратура Львівської області у своїх прес-релізах повідомили, що у 2018-2019 роках голова тендерного комітету провів контрольовану закупівлю акумуляторів за кошти державного підприємства з наперед визначеним переможцем та отримав неправомірну вигоду в сумі майже 17 тис. євро від керівника приватного підприємства. Підозру у вчиненні злочину оголосили 30 вересня і голові тендерного комітету, і підприємцю, який сприяв вчиненню злочину.

Вчора, 1 жовтня, слідчий суддя Галицького районного суду Львова для кожного з підозрюваних визначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю 447 тис. грн застави.

У «Львівтрансгазі» «Наші гроші. Львів» повідомили, що з понеділка, 30 вересня, Петро Беззуб’як перебуває у відпустці. В компанії відмовились надати контакти голови тендерного комітету, а тому нам не вдалося отримати його коментар.

Натомість ми встановили, про яку саме закупівлю йде мова. Філія УМГ «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» вирішила купити акумулятори ще весною 2018 року. За результатами торгів 17 липня того ж року опублікували повідомлення про намір підписати договір з ТОВ «Дует Пауер» на майже 14,4 млн грн. Укласти угоду з переможцем торгів, згідно з законодавством, мали б не пізніше ніж через 20 днів, тобто до 6 серпня 2018 року. Проте угоду так і не уклали, а юристи ТОВ «Дует Пауер» 15 серпня звернулись до суду.

Цікаво, що юристи «Львівтрансгазу» під час судових засідань так і не пояснили, чому не підписують угоду з підприємством. В матеріалах справи наявні лише свідчення представника «Дует Пауер», який стверджує, що єдиною перепоною були проблеми в середині компанії. Він також заявив, що у «Львівтрансгазі» посилались на внутрішній акт, який нібито не давав можливості укласти договір. При цьому цей акт «не може бути належним доказом неможливості укладання договору», і саме тому його не показали в суді.

Проте, суд «оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням». А позивач, тобто «Дует Пауер», представив достатньо переконливих доказів, натомість відповідач, тобто «Львівтрансгаз», не спростував їх.  Саме тому Господарський суд Львівської області 11 грудня 2018 року визнав, що «Львівтрансгаз» порушив тендерне законодавство та зобов’язав укласти угоду з «Дует Пауер».

Щоправда, договір підписали лише в березні цього року. «Львівтрансгаз» замовив шість видів акумуляторів. Наприклад, Classic 7 OCSM 560 LA по 35,5 тис. грн, які в мережі продають по 21 тис. грн без ПДВ. Або так само замовили 6 OCSM 480 LA по 33,85 тис. грн, хоча ціни на них становлять не більше 21 тис. грн.

За нашими підрахунками, мова йде приблизно про 4,5 млн грн переплати.

№№ п/п Повне (детальне) найменування товару К-сть Ціна за одиницю без ПДВ в договорі, грн Ціна за одиницю без ПДВ на ринку, грн*
1 Акумулятор стаціонарний 7 OCSM 560 LА залитий електролітом 120 35 522,50 22854,00
2 Акумулятор стаціонарний 6 OCSM 480 LА залитий електролітом 106 33 845,00 20722,00
3 Акумулятор стаціонарний 5 OCSM 400 LА залитий електролітом 121 31 485,00 18590,00
4 Акумулятор стаціонарний 3 OPzS 150  LА залитий електролітом 13 6 165,00 9230,00
5 Акумулятор стаціонарний 6 OPzS 300 LА залитий електролітом 25 9 350,00 13962,00
6 Акумуляторна батарея свинцево-кислотна стаціонарна герметизована необслуговувана з желеподіним (гелевим)електролітом 24 В 3 7 050,00

*Ціни наведено з сайту http://www.termogolovka.cf/ станом на 2 жовтня цього року, їх актуальність підтверджено під час телефонного дзвінка.

ТОВ «Дует Пауер» створено 9 років тому, її керівником є Сергій Зенкін, а засновником – Михайло Клипальський. Сергій Зенкін в телефонній розмові запевнив журналіста «НГ.Львів», що жодного стосунку з керівництвом тендерного комітету «Львівтрансгазу» після виконання угоди ні він, ні інші працівники чи засновники підприємства не мали.

З 2017 року «Дует Пауер» отримав замовлень на понад 38,6 млн грн включно із закупівлею, описаною вище. В основному компанія постачала товари для підрозділів «Укртрансгазу», «Львівської залізниці» та інших держкомпаній.

 

Вулиці в Соснівці та Гірнику за майже 2 млн грн відремонтує 19-річна підприємиця з Черкащини

$
0
0

Впродовж трьох місяців, з червня по вересень 2019 року, приватна підприємниця Анна Тевосян підписала три договори загальною вартістю майже 1,7 млн грн на поточні та капітальні ремонти вулиць у місті Соснівка та смт Гірник. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Два контракти Анна Тевосян отримала від виконавчого комітету Гірницької селищної ради. Вона повинна виконати ремонт вулиці Січових Стрільців за 99 тис. грн, та капітальний ремонт вулиці Лисенка за 1,4 млн грн.

Ще один договір з підприємицею уклало комунальне підприємство «Соснівкажитлокомунсервіс» на поточний ремонт вулиці Кривоноса у Соснівці за 198 тис. грн.

Варто зазначити, що усі контракти укладені за неконкурентною процедурою, тобто без аукціону, оскільки очікувана вартість закупівлі завжди була нижчою, ніж необхідна для проведення відкритих торгів. Учасниця торгів не має досвіду виконання аналогічних договорів.

Анна Тевосян зареєстрована у місті Шпола Черкаської області і станом на час публікації їй виповнилось 19 років. Приватним підприємцем Анна Тевосян стала 10 червня поточного року, перший контракт підписала уже через 16 днів –  26 червня.


Підозрювана в привласненні коштів фірма «Союзу організацій інвалідів України» оновить дерев’яну церкву в Жовкві

$
0
0

Жовківський державний історико-архітектурний заповідник 17 вересня підписав договір з колективним підприємством «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів на комплексну реставрацію церкви Пресвятої Трійці за 5 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Підрядник оновить дерев’яна церкву Пресвятої Трійці, яка належить до світової спадщини ЮНЕСКО.

Окрім загальних реставраційних робіт, тут повинні встановити блискавкозахист та заземлення, відтворити декоративне художнє різьблення та оновити металевий 200-кілограмовий хрест.

Роботи завершать до кінця 2020 року. При цьому фірма отримає 138 тис. грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 1,8 млн грн.

Вперше тендер на реставрацію церкви провели минулого року. Тоді переможцем торгів також стало підприємство «Центр комплекс» з пропозицією 3,9 млн грн. Згідно з даними Є-дата, замовник перерахував підрядникові 1,3 млн грн за тодішні роботи. Відтак теперішній тендер подорожчав на понад 2 млн грн.

Підприємство «Центр комплекс» фігурує в кримінальному провадженні щодо розтрати/привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. Ця справа триває ще з 2016 року.

Згідно з ухвалами, «Центр комплекс» підозрюють у привласненні коштів під час ремонту та реконструкції низки будівель у Львові та Львівській області.

Слідчі встановили, що протягом 2016-2017 років фірма «Центр комплекс» вказувала в тендерних пропозиціях неправдиві дані про можливість виконувати великі обсяги робіт. Після перемоги підприємство неофіційно наймало робітників та обладнання, за що розплачувалося тіньовою готівкою. Пізніше службовці підприємства вносили в акти неправдиві завищені дані про виконані будівельні роботи, їхню вартість, працівників, обладнання та витрати. І на підставі цих документів замовники перераховували їм значні кошти, які підрядник скеровував фірмам з ознаками фіктивності та потім знову неофіційно використовував для будівельних робіт.

Наразі правоохоронці перевірили якість ремонту дитячого садочка на Сихові, вартість якого становила 18,5 млн грн. Вони встановили, що працівники «Центр комплекс» виконали ремонт лише частково. Зокрема, вони не виклали великої частини паркету, хоча вказали ці роботи як виконані у відповідних актах. Крім того, вартість окремих закуплених матеріалів перевищувала від 30% до 200%. Поки що слідчі перевіряють всі документи, пов’язані з кримінальним провадженням.

Підприємство «Центр комплекс» належить Львівській обласній асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Протягом 2018-2019 років фірма отримала підрядів на 157 млн грн. Серед них – реставрація Поморянського замку за 15,6 млн грн та ремонт адмінбудинку Національного антикорупційного бюро за 8 млн грн.

Перша міська клінічна лікарня переплатить понад 100 тисяч гривень за дефібрилятори

$
0
0

«Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева» уклала договір з ТОВ «Медхолдінг» на закупівлю дефибриляторів загальною вартістю 563 тис. грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Всього замовили 6 дефібриляторів: п’ять із них моделі Saver One D та один –  Saver One P. Дефібрилятори такого типу компактні і, зазвичай,  застосовуються бригадами швидкої допомоги або у військово-польовій медицині.

Кожен медичний пристрій обійшовся лікарні приблизно на 26-32% дорожче середньоринкової вартості. Наприклад, ціна одного пристрою моделі Saver One D за договором дорівнює 91,8 тис. грн, а на спеціалізованих сайтах такі продають менш ніж за 69 тис. грн.

Дефібрилятор Saver One P купили за 104 тис. грн, хоча його вартість на ринку 82 тис. грн. Таким чином, сумарно лікарня переплатить постачальнику близько 137 тис. грн, тобто чверть від суми закупівлі.

Єдиним конкурентом переможця на торгах виступив приватний підприємець з Сумскої області Валентин Ліфер. Суперництво між учасниками було досить формальне, оскільки Валентин Ліфер надав лише незначну частину всіх необхідних документів, а тому не міг перемогти у тендері. Різниця ціни між пропозиціями учасників становила 1,4 тис. грн. Під час аукціону учасники не торгувались та не знижували вартості своїх пропозицій.

ТОВ «Медхолдінг» зареєстровано у Києві, а його власницею є Наталія Швецова. З початку 2018 року компанія отримала 291державне замовлення на суму 435 млн грн, серед них на 12 млн грн у Львівській області. Компанія фігурує у низці кримінальних проваджень, зокрема київські слідчі підозрюють, що «Медхолдінг» та низка інших фірм продавала медичне обладнання Одеському медичному університету за завищеними цінами.

Нагадаємо, що «Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева» вже не вперше купує товари за завищеними цінами. У липні 2018 року лікарня переплатила 35% вартості на закупівлі медичних меблів.

Протягом наступного року в дороги Славського вкладуть понад 70 мільйонів гривень

$
0
0

Славська селищна рада протягом останніх трьох місяців (серпень-жовтень) підписала п’ять договорів на будівництво та оновлення дорожньої інфраструктури  на загальну суму 70,6 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Найдорожчим проектом буде будівництво велодоріжки завдовжки 6,8 км від головного вокзалу до гірськолижного курорту «Захар Беркут» – на неї витратять 28,3 млн. Доріжку збудують в межах проекту «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині» за кошти ЄС, Львівської обласної ради та Славської селищної ради. Планують також облаштувати стартову та фінішну локації, а також розробити відповідний велоквест.

Наразі в рамках проекту «Велокарпатія» вже побудували двокілометрову велотрасу на горі Погар. Траса призначена для екстримального катання на гірському велосипеді та має понад двадцять трамплінів.

Велотраса на горі Погар (фото: ЛОДА)

Ще одним дорогим проектом для селища буде капітальний ремонт дороги на вул. Августина Волошина, який обійдеться у 21,2 млн грн. Тут оновлять труби, зроблять дорогу, встановлять дорожні знаки, перила та бар’єри.

Також у Славську оновлять центральну частину вул. Андрея Шептицього за 13,6 млн грн. Тут озеленять та освітлять територію, зроблять пішохідні доріжки та встановлять пандуси. Крім того, зроблять відкриту сцену, поставлять лавки, урни для сміття та біотуалети.

Відремонтують в селищі також частину вул. Маркіяна Шашкевича від вул. Архангельського до тягової підстанції. Окрім ремонту самої дороги, тут зроблять водовідведення та автомобільну стоянку. Вартість робіт становить 4 млн грн.

Ще 3,4 млн грн вкладуть в будівництво пішохідної доріжки на вул. Івана Франка.

Роботи Підрядник  Сума, млн грн
Будівництво велодоріжки від головного вокзалу до гірськолижного курорту «Захар Беркут»  

ПП «Альфабудсервіс»

 

28,35

Ремонт вул. Августина Волошина ТОВ «Екран» 21,18
Реконструкція центральної частини на вул. Андрея Шептицького  

ФОП Ігор Іванишин

 

13,63

Ремонт вул. Маркіяна Шашкевича ТОВ «Екран» 4,09
Будівництво тротуару на вул. Івана Франка ТОВ «Будопт-Трейд» 3,39

Всі роботи планують завершити до кінця 2020 року.

Славське – найстаріший гірськолижний курорт, інфраструктура якого наразі застаріла. Нещодавно президент України Володимир Зеленський на конференції YES-2019  закликав інвестувати кошти в гірськолижні курорти Славського та Боржави. За його словами, ці території можуть стати східноєвропейськими Альпами.

Раніше Zaxid.net повідомляв, що власник ПАТ «Галнафтогаз» Віталій Антонов планує збудувати в Славському новий гірськолижний курорт протягом 3-5 років. Для цього хочуть використати гори Тростян, Погар, Високий Верх, Чорна Ріпа та Захар Беркут, де буде понад 75 км гірськолижних трас.

«Черговий готель на готелі»

$
0
0

Фото зустрічі з фейсбук-сторінки Андрія Москаленка

Вчора, 3 жовтня, в приміщенні Львівського туристичного офісу відбулося перше обговорення будівництва готелю на вул. Дорошенка, 2. Редакція “Наші гроші. Львів” підготувала основні тези з цієї зустрічі.

Нагадаємо, що минулого тижня виконавчий комітет обговорював на засіданні проект містобудівних умов та обмежень на будівництво готелю з торговими приміщеннями та конференц-залом. Дозвіл мали отримати наближені до депутата Львівської міської ради, власника «Гранд Готелю» Григорія Козловського львів’янки Леся Данчевська та Софія Максимець.

Однак тоді виконком переніс розгляд містобудівних умов, оскільки міському голові  Львова Андрію Садовому не сподобався вигляд майбутньої будівлі. При цьому члени виконкому приділили мінімум уваги тому, що забудова порушує містобудівне законодавство.

Територія майбутнього готелю розташована в Галицькому районі, де будівництво не регулюється планом зонування. В такому випадку містобудівні умови повинні видати на основі детального плану території, якого немає.

Про це  «Наші гроші. Львів» написали в тексті «ГРАНДіозний план Козловського».Також ми повідомили, що земельну ділянку для будівництва цього готелю депутати Львівської міської ради віддали наближеним до Григорія Козловського людям безкоштовно для обслуговування багатоквартирного будинку. Після переходу ділянки у приватну власніть її призначення було змінене на «будівництво та обслуговування будівель торгівлі».

***

Зустріч розпочалася з вступних слів заступника мера з питань розвитку, члена виконкому Андрія Москаленка, який сказав, що тема майбутнього будівництва на Дорошенка має «суспільний резонанс».

«Ми розуміємо, що точно ця територія має мати образ центру міста. Питання, яким він має бути і що в ньому має бути», – сказав Москаленко.

Після цього майбутнє будівництво представив його співавтор, архітектор Андрій Ігнатюк, який розповів, що їхнім завданням було «опираючись на історико-архітектурне обгрунтування та містобудівні дані посадити параметрально цей об’єкт».

Згідно з презентацією, майбутній готель матиме 7 поверхів, а згідно з проектом містобудівних умов та обмежень − 22 метри. Таку висоту архітектор аргументував історико-містобудівним обгрунтуванням, виданим в 2013 році.

Сам вхід до готелю буде з проспекту Свободи, а обслуговувати його будуть з “Гранд готелю”. Ані підземного паркінгу, ані зупинок для відвідувачів на Дорошенка не передбачено. Громадську зупинку на вул. Дорошенка, 2 залишать. На першому та другому поверсі планують зробити комерційні приміщення.

Це вже не перша спроба відновити зруйнований під час Другої світової війни будинок на вул. Дорошенка, 2. За словами очільниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко-Швець, проект торгово-офісного центру розробили ще в 2009 році. Однак тоді будівництво реалізувати не вдалося.

Проект торгово-офісного центру, зробленого в 2009 році

 “Цю ділянку можна було б продати”

Найбільш емоційним був виступ депутата Львівської міської ради від УГП, члена комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Тараса Чолія. Нагадаємо, що саме представники УГП активно виступали проти передачі земель Григорію Козловському весною цього року.

«Я так розумію, що наша зустріч покликана легітимізувати завтрашнє рішення виконкому», – одразу сказав Чолій (виконком так і не відбувся – ред.).

Він заявив, що ділянку на вул. Дорошенка, 2 вкрали завдяки міським депутатам.

«Депутати видали комунальну землю під фіктивне ОСББ, в якому навіть ніхто не жив. Цю ділянку можна було б продати, адже вона коштує близько 6 млн грн», − зазначив Чолій.

«Тут говорили про те, що в місті бракує вільного простору для всіх мешканців, – продовжив він. – Також говорили, що якби ця земля була міська, а вона була міська, то краще було б зробити там простір для людей, а не будувати черговий готель на готелі. Я хотів би бачити там дерева, місце для відпочинку».

Розкритикував проект також й в.о директора ЛКП «Археологічно-архітектурна служба Львова» Володимир Довжинський. Він зазначив, що 22 метри висоти майбутнього готелю є неправомірними.

«Згідно з історико-архітектурним опорним планом, який ще не затверджений, в центрі такої висоти не може бути. Максимум − 17 метрів залежно від зони», − пояснив Довжинський.

Як ми згадували вище, відповідну висоту забудовник аргументує історико-містобудівним обгрунтуванням, погодженим в 2013 році. Однак, за словами Довжинського, посилатися на такий документ немає сенсу, бо його термін дії закінчився. А з цього року взагалі історико-містобудівного обгрунтування не існує.

Також в.о. головного архітектора Львова Олена Погорілець нагадала про низку зауважень до проекту містобудівних. А саме – відсутність зонінгу, історико-архітектурного опорного плану і детального плану території цієї ділянки.

Нагадаємо, що управління архітектури виявило також й інші зауваження − відсоток забудови ділянки та висота будинку були перевищені, а цільове призначення землі не відповідало намірам забудови. Крім того, частина будівлі була розміщена в межах червоних ліній, що також заборонено.

«Чи ми тут щось сьогодні вирішимо – ні»

Вчорашнє обговорення фактично завершилося тим, що треба провести ще кілька обговорень. Мабуть, рацію мав Тарас Чолій: «Чи ми тут щось сьогодні вирішимо – ні». Але найбільше казали про те, що треба провести архітектурний конкурс на найкращий проект.

«Є такий гарний латинський вислів “Festina lente”, тобто “Спішити треба повільно”. І особливо, якщо це стосується міста Львова, історичної спадщини», – почав свій виступ заступник міського голови з питань містобудування, член виконкому, екс-нардеп від “Самопомочі” Любомир Зубач. Він підтримав ідею провести архітектурний конкурс, і додав, що потрібно зберегти простір для пішоходів.

Натомість Лілія Онищенко-Швець зазначила, що якби ця ділянка не була приватна, то найкраще було б зробити там громадський простір, як-от сквер.

В кінці зустрічі Андрій Москаленко перелічив ряд вимог до забудовника. Перше − чітко відповісти про функцію будівництва, а саме, яким буде перший поверх, транспортне навантаження, доїзди. Друге − окреслити габарити готелю. За його словами, наразі не зрозуміло, скільки поверхів матиме готель, тому потрібен чіткий метраж. Третє − питання транспорту. Він зазначив, що на вул. Дорошенка, 2 є зупинка, яку потрібно врахувати.

Сьогодні, 4 жовтня, виконавчий комітет повинен був ще раз розглядати проект містобудівних умов та обмежень на майбутнє будівництво, однак засідання не відбулося через відсутність кворуму.

Марія Ревер

Матеріал підготовлено за підтримки МФ «Відродження»

 

 

 

Підприємці з однаковими документами з другого разу «розпиляли» тендер на постачання медобладнання для Жовківської лікарні

$
0
0

Жовківська центральна районна лікарня 2 жовтня підписала договір з підприємицею Тамарою Комар на постачання медичного обладнання за 374 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, підприємиця поставить замовникові обладнання для хірургічного та анестезіологічного відділень. Найдорожче районній лікарні обійдеться операційний стіл з мостом для нирок – 94 тис. грн. Усі ціни на товари збігаються з ринковими.

Єдиним конкурентом Тамари Комар на торгах був підприємець Вадим Свинарець. Під час аукціону лише Комар знизила свою пропозицію на 4 тис. грн.

Обоє учасників подали на торги однаково складені довідки, які замовник вимагав у довільній формі. Це, зокрема, довідки про працівників та про матеріально-технічну базу. Крім того, конкуренти зробили однакові помилки в документах, наприклад, в листі щодо копії установчого документу.

Підприємці зустрічаються на торгах вже вдруге. Перший раз вони змагалися також на тендері від Жовківської лікарні, однак тоді торги не відбулися.

Тамара Комар зареєстрована минулого року у Вишгороді (Київська область). Вадим Свинарець веде підприємницьку діяльність з 2001 року, та зареєстрований в Києві.

Протягом 2018-2019 років Комар отримала замовлень на 628 тис. грн, а Свинарець – на 953 тис. грн.

Полтавчани, які сходили на тендери разом понад 70 разів, потрапили в «бан» АМКУ

$
0
0

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувала ТОВ «Компанія Хлортехвод» і ТОВ «Гіпохлорсервіс» за узгоджену поведінку на торгах «Львівводоканалу» на 1,7 млн грн. Обидві компанії сплатять по 68 тис. грн штрафу. Відповідне рішення прийняли ще 26 вересня, однак опублікували 4 жовтня.

Про змову учасників «Наші гроші Львів» писали ще у березні 2017 року, а оскарженням займався «Центр громадського моніторингу та досліджень». Участь в закупівлі взяли «Компанія «Хлортехвод», яка зареєстрована у Кременчуці та належить Олегу Первому, та його конкурент Сергій Гнойовий, якому належить ТОВ «Гіпохлорсервіс». Останній також був співвласником компанії «Хлорсистеми», контактний телефон якої співпадає з телефоном переможця торгів – ТОВ «Компанія Хлортехвод».

Крім того, до 2016 року «Хлортехвод» і «Хлорсистеми» були зареєстровані у сусідніх офісах та фігурують у спільному кримінальному провадженні. Слідчі підозрюють, що під час поставки продукції роботи виконувалися силами офіційно не працевлаштованих працівників, а матеріали купували без офіційного оформлення документів за значно нижчими цінами. Також слідчі підозрюють здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій.

У рішенні Антимонопольний комітет вказав на інші ознаки пов’язаності: обидва учасники тендеру використовували одну IP- та електронну адресу, аналогічно оформлювали документи та використовували однакове програмне забезпечення.

Окрім штрафу, обидві компанії не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

«Компанія Хлортехвод» і «Гіпохлорсервіс» конкурували під час закупівель 73 рази. Згідно з Clarity, сума замовлень для цих компаній склала понад 230 млн грн.

ТОВ «Гіпохлорсервіс» змінило назву на «Гіпокомфорт» та «переїхало» з Полтавської області в Херсонську.  Крім того, новим власником стало ТОВ «Водолій-Логістик», яке тепер називається «Золотий квартал». Раніше фірма належала Сергію Петрову, а тепер власником є Заріна Мамаєва із Запоріжжя.

Син улюбленого підрядника Солонківської ОТГ за неповні два місяці отримав замовлень на понад 4 млн грн

$
0
0

Зареєстрований в серпні цього року 26-річний підприємець Олег Роман став одним з основних ремонтників в Солонківській ОТГ, що поблизу Львова. За неповні два місяці він отримав замовлення на ремонти доріжок, облаштування парку, оновлення Народного дому та будівництво скверу на загальну суму 4,8 млн грн.

Всі підряди в підприємця замовляли через неконкурентну процедуру закупівель – за прямими договорами. Більшість замовлень Роман отримав від Солонківської сільради. Суми договорів становили від 60 тис. грн до 1,4 млн грн.

Наприклад, нещодавно Солонківська сільська рада замовила у підприємця будівництво скверу на вул. Центральній у відпочинковому селі Раковець. Цей проект обрали переможцем на обласному конкурсі проектів місцевого розвитку, організованому Львівською обласної радою. Будівництво майбутнього скверу коштуватиме 1,4 млн грн.

Олег Роман зареєстрований як підприємець в кінця серпня цього року у Львові.

Його батько Володимир Роман також тісно співпрацював зі Солонківською ОТГ протягом 2017-2018 років. За цей період він отримав підрядів на загальну суму 7,6 млн грн. А минулого року підприємець припинив свою діяльність.

Натомість замовлення від Солонківської сільради продовжує отримувати фірма Романа-старшого − ПП «Новобудпроект». Цього року підприємство підписало угоду на капремонт вул. Польової за 2,8 млн грн.


Мурованська сільрада в обхід аукціону підписала черговий договір на ремонт вулиці із тендерною махінаторкою

$
0
0

Мурованська сільрада об’єднаної територіальної громади підписала договір з приватним підприємством «Трейдбудінвест» на ремонт вулиці у селі Гамаліївка. Сума договору становить 199 тис. грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

За договором підрядник ремонтуватиме тротуари по вулиці Грушевського. Сума договору лише на 22 копійки менша 200 тис. грн, що дозволило Мурованській сільраді укласти договір за неконкурентною процедурою, тобто без аукціону. Також у закупівлі відсутня будь-яка інформація про досвід підрядника, технічне завдання чи розрахунок вартості послуг.

ПП «Трейдбудінвест» не виграло жодної закупівлі за відкритими торгами. За два роки існування фірма отримала 24 держзамовлення на загальну суму 12,1 млн грн, усі з яких за прямими договорами. Серед них 4,3 млн грн від Мурованської сільради.

Власником ПП «Трейдбудінвест» є Юлія Мальцева. Раніше їй належало приватне підприємство «Плис», яке неодноразово фігурувало в матеріалах «НГ. Львів». Це підприємство разом із ПП «Плас» часто імітувало конкуренцію на торгах.  ПП «Плас» раніше належало Наталії Білас. Її брат, Олег Білас, є чоловіком Юлії Мальцевої та раніше був старшим оперуповноваженим карного розшуку лінійного відділення в аеропорту Залізничного райвідділу міліції.

У жовтні 2016 року Антимонопольний комітет за узгоджені дії на торгах оштрафував ПП «Плас» та «Плис» на 136 тис. грн разом та заборонив брати участь у відкритих торгах протягом трьох років. Згодом обидві фірми змінили місце реєстрації та власників.

Військовий капелан, який розігрував тендери, отримає чергові 83 млн грн на будівництво гуртожитків

$
0
0

Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління 4 жовтня за результатами відкритих торгів уклало два договори з ТОВ «Проектно-будівельний альянс» на будівництво гуртожитків у військових містечках. Сума договорів становить понад 83 млн грн, про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Згідно з угодами, фірма-переможець побудує два чотирьохповерхових гуртожитки у військових містечках у Самборі та Стрию за 42,3 та 40,6 млн грн відповідно. Завершити роботи по двох об’єктах мають у вересні 2020 року. Сумарні витрати «Проектно-будівельного альянсу» на зарплати працівників по двох об’єктах дорівнюватимуть  9,8 млн грн (12% від суми підрядів), а прибуток фірми складе 3,5 млн грн (5% відповідно).

Окрім переможця, участь у торгах взяли ще чотири компанії, однак їх цінові пропозиції були дорожчими.

ТОВ «Проектно-будівельний альянс» зареєстровано у Києві, а його власниками є Катерина Шарапова і Тарас Мельник. Фірма уже фігурувала в матеріалах «Наші гроші. Львів», у липні компанія отримала контракт на багатоквартирний будинок для військових в Старичах за 39 млн грн, також від Західного територіального КЕУ.

Нагадаємо, що Тарас Мельник є настоятелем Свято-Миколаївського храму на Татарці (Київ) та першим заступником голови Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України.

Капелан Тарас Мельник під час роботи (фото Синодальне управління військового духовенства)

Як повідомляв портал Dozorro, минулого року ТОВ «Проектно-будівельний альянс» стало переможцем торгів на будівництво дитячого садочка в селі Гатне, що під Києвом за понад 68 млн грн, хоча у фірми не було усіх належних документів. При цьому підприємство позмагалось на торгах з фірмою ТОВ «Іствуд-Україна», яка на момент проведення тендеру також належала Тарасові Мельнику і Катерині Шараповій.

ТОВ «Іствуд-Україна» зараз зареєстровано на Дмитра Орлюка, однак «Проектно-будівельний альянс» досі має спільну господарську діяльність із цією фірмою. Так, у тендерній документації зазначено, що «Проектно-будівельний альянс» орендує приміщення у ТОВ «Іствуд-Україна». Також обидві фірми зареєстровані у одному приміщенні на вул. Нагірна, 1. За цією ж адресою знаходиться Свято-Миколаївський храм на Татарці.

ТОВ «Проектно-будівельний альянс» з початку 2018 року отримав держзамовлень на 578 млн грн, серед яких 5 контрактів із Західним територіальним КЕУ на 199 млн грн.

«!Фест» через суд наполовину зменшив вартість оренди «Львівської копальні кави» на площі Ринок

$
0
0

Площа Ринок, 10 у Львові (автор Larichev)

Господарський суд Львівської області задовольнив позов товариства «Науково-технічна книга» до управління комунальної власності Львівської міськради про зменшення вартості оренди приміщення на площі Ринок, 10. В ньому працює кав’ярня «Львівська копальня кави», що входить до мережі ресторанів компанії «Холдинг емоцій !Фест». За рішенням суду тепер компанія буде платити за приміщення площею 631,5 кв. м 142,09 тис. грн на місяць замість пропонованих управлінням 336,9 тис. грн.

Товариство «Науково-технічна книга» звернулось з позовом до  управління комунальної власності, оскільки претендувало на зменшення оренди на підставі того, що «здійснило невід’ємних покращень приміщень» на 11,6 млн грн, що становить понад 20% оціночної вартості майна. А згідно з міським «Положенням про оренду майна територіальної громади м. Львова», орендар, який здійснив покращення приміщення на більше ніж 20% від його оціночної вартості, має право на застосування понижуючого коефіцієнту 0,5 до орендної ставки.

На зменшення оренди,після розгляду справи в суді також вплинуло те, що суд для розрахунку суми оренди залишив оціночну вартість приміщення чинну на 31 липня 2018 року – 56,27 млн грн. Та не врахував новий звіт, представлений управлінням, де вартість вже становить 66,73 млн грн.  Цей звіт наказом управління був затверджений 15 лютого 2019 року. На думку суду, на момент укладання угоди про оренду, чинним був саме попередній звіт. Крім того, на думку суду, нова оцінка була здійснена з порушеннями процедур та проведена без фактичного огляду об`єкта оцінки.

Суддя Господарського суду Львівської області також підтвердив, що компанія-орендар здійснила невід’ємні покращення приміщення  на 12,15 млн грн на першому та підвальному поверхах приміщення. Зокрема, «в частині фундаментів, підлоги, перекриття, стін, фасаду, віконних та дверних отворів, інженерного обладнання та комунікацій, а також сантехнічного та кухонного обладнання».

Кінцевими бенефіціарами ТОВ «Науково-технічна книга» є Дмитро Герасімов, Андрій Худо, Юрій Назарук та Назар Городецький.  Перші троє є також співвласниками ТОВ «Холдинг емоцій !Фест». А Городецький більше відомий тим, що є сином судді Галицького районного суду Людмили Городецької, яка свого часу приймала скандальні рішення щодо знесення лічниці Шептицького на вулиці Озаркевича.

Виконком закрив очі на порушення і дозволив доньці Козловського будувати готель в центрі міста

$
0
0

Виконавчий комітет Львівської міської ради дозволив будівництво готелю на вул. Дорошенка, 2 доньці депутата ЛМР Григорія Козловського. Таким чином члени виконкому проігнорували вимоги законодавства щодо необхідності розроблення детального плану на цю ділянку.

На минулому засіданні виконкому в.о. головного архітектора міста Олена Погорілець озвучила ряд зауважень до майбутнього готелю. Натомість сьогодні жодних зауважень від неї не прозвучало. Під час засідання виконкому обговорювали необхідність проведення міжнародного архітектурного конкурсу, а не відсутність потрібних документів. Захищав майбутнє будівництво за трибуною особисто Григорій Козловський. В результаті члени виконкому підтримали видачу містобудівних умов та обмежень з численними порушеннями.

Момент голосування. Члени виконкому вирішили порушити законодавство, аби догодити Григорію Козловському (за трибуною)

Нагадаємо, за словами Погорілець, це будівництво суперечить містобудівній документації, оскільки відсутній план зонування Галицького району. Редакція «Наші гроші. Львів» окремо уточнила в Олени Погорілець, чи в такому випадку потрібно було розробити детальний план території. «Так, звичайно. Для містобудівних умови та обмежень на будівництво повинен бути розроблений детальний план території», – відповіла вона.

Нагадаємо, Погорілець озвучувала й інші порушення – відсоток забудови ділянки та висота будинку були перевищені, а цільове призначення землі не відповідало намірам забудови. Крім того, частина будівлі була б розміщена в межах червоних ліній, що також заборонено.

З часу першого засідання виконкому в Львівській міській раді ініціювали обговорення майбутнього будівництва. Вже під час одного із таких обговорень очільниця юридичного департаменту Гелена Пайонкевич зазначила, що генплану достатньо для видачі дозволу.

«Ми використовуємо генеральний план як частину містобудівної документації. На його основі ми вже дозволяли будівництво на Міцкевича. Там ми також отримали погодження від ЮНЕСКО», − пояснила Пайонкевич. Наразі нам не вдалося отримати коментар Гелени Пайонкевич, чому її позиція як юриста ЛМР розходиться з думкою в.о. головного архітектора міста.

Членам виконкому було відомо про усі зауваження до проекту містобудівних умов. Крім того, двоє членів виконкому, Андрій Москаленко та Любомир Зубач, були присутні на обговоренні планів забудови на вул. Дорошенка, 2.

Таким чином члени виконкому вирішили свідомо порушити законодавство, проголосувавши за видачу містобудівних умов та обмежень.

Нагадаємо, що містобудівні умови та обмеження отримали наближені до депутата Львівської міськради, бізнесмена Григорія Козловського львів’янки Леся Данчевська та Софія Максимець, яка є донькою Григорія Козловського.

Відповідно до проекту рішення, який опублікований на сайті ЛМР, на ділянці поблизу «Гранд Готелю» мали б звести 22-метровий готель з торговими приміщеннями та конференц-залом. Зараз тут є старий двоповерховий будинок, кілька магазинів та кафе. Оновлений варіант рішення виконкому, який передбачено проведення архітектурного конкурсу, на момент публікації не оприлюднено.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів», земельну ділянку для будівництва цього готелю депутати Львівської міської ради віддали Григорію Козловському безкоштовно. Детальніше про схему цієї забудови читати в нашому тексті – «ГРАНДіозний план Козловського».

Коментар юриста

Адвокат з містобудівного права Юрій Брикайло у коментарі «Наші гроші. Львів» розповів, що без затвердженого історико-архітектурного опорного плану не можна видавати містобудівні умови та обмеження. Крім того, в районі немає ні зонінгу, ні детального плану території.

«Не зрозуміло, на основі чого в містобудівних умовах пропишуть характеристики будівлі, оскільки немає ні зонінгу, ні детального плану. Мабуть, ці дані внесуть в МУО з містобудівного розрахунку, поданого замовником (хоча цей документ відмінили з 01.01.2019 року). Виконком міг не надавати це рішення, якби захотів», − пояснює Юрій Брикайло.

Публікацію підготовлено за підтримки МФ «Відродження»

Будівництво на Перфецького, яке планує дозволити виконком, суперечитиме генплану та зонуванню

$
0
0

Перфецького, 6 (зображення Google)

Виконавчий комітет Львівської міськради завтра, 11 жовтня, розглядатиме проект рішення про надання містобудівних умов та обмежень на будівництво багатоквартирного житлового комплексу на вулиці Перфецького, 6. Багатоповерхівка матиме вбудовані нежитлові приміщення та підземну автостоянку. Існуючі споруди знесуть.

Як з’ясували «Наші гроші. Львів», у разі затвердження містобудівні умови суперечитимуть чинному Генеральному плану Львова та плану зонування міста.

Згідно з генпланом, ділянка розташована в межах території «промислові підприємства», а за зонуванням – це територія Г-6, тобто торговельні зони, які призначаються для розташування  магазинів, торговельних центрів, ринків. Ні в переважних та супутніх, ні в допустимих видах забудови для таких територій не передбачено будівництво житла.

Зображення з геопорталу відкритих даних ЛМР

Натомість в проекті містобудівних умов та обмежень вказано, що ділянка знаходиться в зоні Ж-3, тобто багатоповерхової житлової забудови (5-9 поверхів) відповідно до рішення виконкому від 16.11.2018 № 1260 «Про затвердження детального плану території у районі вул. Л. Перфецького». Це розповсюджена практика виконкому міняти зонування міста за допомогою детальних планів. Однак така практика не є прийнятною з огляду на те, що це можуть робити лише депутати місцевих рад. Такі незаконні детальні плани можна оскаржувати в судах.

Замовником будівництва на Перфецького виступає ТОВ «Західні будівельні інвестиції», яке було створено два роки тому і належить ТОВ «Ага-Плюс», бенефіціарними власниками якого є Любомира Була та Петро Федишин. Депутати надали компанії ділянку в оренду влітку цього року на 10 років для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

Публікацію підготовлено за підтримки МФ «Відродження»

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live