Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Казарми для військових відремонтує улюблена фірма Західного ТКЕУ за понад 14 млн грн

$
0
0

Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління уклало угоду капітальний ремонт казарми у місті Теребовля (Тернопільська область) з ТОВ «Ферозіт» на суму 14,4 млн грн. Про це повідомляється в системи публічних закупівель Prozorro.

Згідно з угодую, яку підписали Західне ТКЕУ та ТОВ «Ферозіт» 14 вересня 2016 року ремонт повинні закінчити до 1 вересня 2017 року.

З початку року це вже третя угода з ТОВ «Ферозіт», яку уклали військові. Як повідомляли «Н.Г.Львів» у лютому поточного року фірма отримала підряд на 8,4 млн грн для реконструкції приміщення під готель, а 29 серпня – на будівництво навчального корпусу у смт. Старичі за 20,3 млн грн. Крім того з листопада 2015 року фірма будує для військових житлови й будинок на 40 квартир у Стрию за 11,64 млн грн.

Власниками фірми є Володимир Домащук (22%) та Михайло Потій (78%). Вони також ділять ТОВ «Ферозіт-Альфа», ТОВ «Фенікс ЛТД», ТОВ НВП «Геліос», мають контрольні частки у ТОВ «Ферозіт Вінд Енерджі», ТОВ «Ферозіт-Буд», ТОВ «Ферозіт-Глібовичі», ТОВ «Біо-Альтернатива».

 


Львівські освітяни куплять інтерактивні панелі по 150 тисяч кожна

$
0
0

Управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради оголосило про закупівлю 20 інтерактивних панелей. Про це повідомляється на сайті публічних закупівель Prozorro.

Очікувана вартість закупівлі 3 млн грн, тобто 150 тис. грн за одну панель. Серед технічних вимог: тип системи PC LCD, роздільна здатність Full HD, процесор не нижче Intel Core i5-4460 Processor, не менше 4 ядер процесора, довжина діагоналі видимої області екрана – не менше 165 см, формат зображення 16:09, кількість одночасних дотиків – не менше 10, ударостійке скло, антиблікове покриття та інше.

У комплекті має бути 3 ручки для писання по панелі, WiFi антенна, настінне кріплення, підставка на колесиках придатна для траспортування панелі в межах приміщення, веб-камера, клавіатура. Термін гарантії – не менше 12 місяців. Панелі мають доставити за адресою м. Львів, пл. Д. Галицького, 4.

Пропозиції можна подати до 30 вересня.

Реконструкція міського парку в Трускавці подорожчала на 21 мільйон гривень

$
0
0

Управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міськради 14 вересня підписало договір з ТОВ «Хосаро» вартістю 44,8 млн грн на реконструкцію міського парку. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Це вже треті торги на реконструкцію міського парку. Вперше тендер провели ще 2008 році, тоді також перемога дісталася ТОВ «Хосаро», сума договору становила майже 23,9 млн грн.

Потім торги повторно провели у 2014-му. Перемогу вибороло ТОВ «Трускавецький водоканал», яке було готове виконати роботи за 37,5 млн грн. Згідно з інформацією у Віснику державних закупівель, договір розірвали відповідно до додаткової угоди від липня 2016 року. Оплата за договором не здійснювалась.

Роботи з реконструкції триватимуть протягом наступних п’яти років – до 2021 року.

Нагадаємо, що документацією передбачені масштабні роботи з облаштування парку. Прочистять русла існуючих діючих потічків, очистять дно і відкоси існуючих водойм. Вздовж потічків береги викладуть декоративним каменем, а русло укріплять кам’яною насипкою.

Також передбачене розбирання існуючого дорожнього покриття на майдані Незалежності, по бульвару Ю. Дрогобича, на вул. Шевченка і вул. Річки та його відновлення, встановлення нового освітлення парку, заміна покриття доріжок, головної алеї з облаштуванням водовідводу, облаштування нових сходів, озелення парку та інше.

Зокрема, висадять понад 9 тисяч кущів та дерев а також понад 6 тисяч кущів квітів. У парку за обумовлену суму також поставлять інформаційні стенди, вказівники, лавки та смітники. Усі роботи планують завершити до 2021 року.

Участь у торгах брало дві львівські компанії та одна київська. Від пропозиції переможця пропозиції ТОВ «Промтехімпекс» і ТОВ «Укртунельбуд» були дорожчими на 0,03% та 0,7% відповідно.

ТОВ «Хосаро» належить львів’янам Володимиру Мазуру та Володимиру Хомі. Останній числиться кінцевим власником та керівником фірми. Компанія відома як співзасновник підприємств «Укрінвестбуд» і «Західна інженерна компанія». До кінця 2007 р. до складу співвласників «Укрінвестбуду» входив екс-мер Львова Любомир Буняк.

За даними Вісника державних закупівель, з початку 2016 року компанія отримала підрядів на загальну суму 111,22 млн грн.

Міськрада Комарно замовила ремонт дороги у фірми, створеної місяць тому

$
0
0

Комарнівська міська рада Городоцького району 15 вересня підписала договір з ПП «ШБУ Косівець» вартістю майже 790 тис. грн на капітальний ремонт дороги по вул. Щирецька. Про це стало відомо зі звіту про укладений договір, який був опублікований на сайті публічних закупівель Prozorro.

Підрядник зобов’язаний виконати ремонт дороги до кінця року. Щирецьку ремонтуватимуть від буд. №2 до буд. №46.

ПП «ШБУ Косівець» зареєстрували 15 серпня 2016 року, рівно за місяць до підписання договору з міськрадою. Власником є 26-річний мешканець Львова Юрій Михальчук.

Також у липні цього року він зареєстрував ПП «Дрогобич Шляхрембуд», що вже отримало на ремонти доріг майже 811,4 тис. грн.

До того, у квітні, він створив ще дві фірми: ТОВ «Будівельне підприємство «Любіньське» і ТОВ «Гордорбуд». За даними порталу Є-Data, у серпні-вересні «Любінському» було перераховано 782 тис. грн від Краковецької та Дублянської селищної рад. Так само від травня «Гордорбуд» отримав від місцевих рад на Львівщині майже 2,8 млн грн (за даними Є-Data).

За 33 мільйони на акушерський корпус в Миколаєві позмагалися знайомі фірми

$
0
0

Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації 16 вересня підписало договір на будівництво акушерського корпусу на 30 ліжок в м. Миколаєві з ТОВ «Ві.Ай.Пі.Будівельна компанія» за 32,8 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Участь у торгах брало три компанії. Удвічі дешевшу пропозицію ПП «Будівельна компанія «Престиж Буд Стиль» було відхилено через невідповідність документації. Зокрема, комітет виявив, що фірма у кошторисі значно занизила ціни на обладнання, а тому реалізувати проект за запропоновану суму (15,5 млн грн) не зможе.

Єдиним конкурентом ТОВ «Ві.Ай.Пі.Будівельна компанія» було ТОВ «Будгарант Плюс», яке запропонувало свої послуги на 32,5 тис. грн дорожче. Компанію зареєстрували у лютому минулого року. Власниками є Роман Гринкевич (60%) та Богдан Школьний (40%). Роман Ігорович Гринкевич з великою ймовірністю є сином відомого у Львові Ігоря Гринкевича, який «прославився» через реставрацію Вірменської церкви. Його компанія «Верховина» стала переможцем тендеру на виконання складних реставраційних робіт, не маючи фахівців і не володіючи технологіями. Також у 2014 році пов’язані з ним компанії оштрафували за змову на тендері.

За даними сайту Youcontrol, власник «Ві.Ай.Пі.Будівельна компанія» Марко Янковенко з лютого 2014 року до червня цього року був директором ТОВ «Дорбудмонтаж-1» (тепер називається «Вест Білдінг Груп»), яке належало Василині Пулик, Олені Сапізі та Світлані Гринкевич. Остання зареєстрована на одну адресу із вище згаданим Ігорем Гринкевичем.

Тепер «Вест Білдінг Груп» (стара назва «Дорбудмонтаж-1») належить 29-річній юристці Наталії Тимрук, а директором став Максим Станкевич, який весною цього року шукав роботу супервайзера, територіального менеджера.

Нагадаємо, тендер на будівництво акушерського корпусу на 30 ліжок в м. Миколаєві вже проводили у 2013 році. Тоді переможцем стало ТОВ «Мегабудмакс», сума договору становила 18,3 млн грн. Згаданий вище Ігор Гринкевич був керівником цієї фірми протягом 11 місяців у 2012-2013 рр. До речі, Наталія Тимрук, якій належить «Вест Білдінг Груп», також з липня 2016 року є підписантом «Мегабудмаксу».

У Брюховичах озеро передали в оренду під виглядом земельної ділянки без водойми

$
0
0

Прокуратура Львівської області розпочала досудове розслідування за фактом службового підроблення посадовцями Брюховицької селищної ради. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Чиновників підозрюють у внесенні неправдивих відомостей у договір оренди землі, що був укладений на підставі рішення ради 2 липня 2015 року. Як з’ясувалось, депутати передали у користування фізичній особі земельну ділянку з озером, ніяк не відобразивши наявність водойми у договорі оренди.

Як зазначають у прокуратурі, це призвело до незаконної позаконкурсної передачі в оренду земельної ділянки загальною площею 4,5 га терміном на 25 років. Вартість ділянки складає близько 6 млн грн.

озеро Брюховичі

Озеро в Брюховичах, яке передали в оренду як звичайну земельну ділянку

Як з’ясували «НГ. Львів», з 2007 по 2015 рік земельна ділянка на вулиці Львівській в смт. Брюховичі знаходилась у користуванні фізичної особи Володимира Омеляновського. Згідно з договором, для облаштування зони відпочинку йому було відведено 4,4667 га та для будівництва кафе – 0,0333 га.

2 липня 2015 року на одній з сесій Брюховицької селищної ради депутати проголосували два рішення: про розірвання договору оренди землі з Омеляновським та про передачу цього наділу у користування Альбіні Савчук для влаштування зони відпочинку терміном на 25 років. Передбачалось, що у договорі пропишуть пункт «вхід дітей, які проживають в смт.Брюховичі, віком до 16 років безкоштовний».

Про те, що на території відданої в оренду ділянки знаходиться озеро, не згадувалось у жодному з договорів.

Як відомо, водні об’єкти надаються у користування з певними обмеженнями. Зокрема, будь-яка водойма має прибережно-захисну смугу шириною не менше 25 м, діяльність на якій заборонена.

1368237_1394570

Забудова на березі озера (фото ZAXID.NET)

У жовтні 2015 року у ЗМІ з’явилась інформація про те, що орендар водойми в Брюховичах почав зводити цегляний паркан на прибережній захисній смузі озера. Як повідомляв ZAXID.NET посилаючись на слова архітектора Брюховицької селищної ради Наталії Мазурок , орендар озера, Альбіна Савчук, на період реконструкції водойми мала дозвіл на встановлення легких металевих конструкцій, однак будівництво цегляного паркана з фундаментом у прибережній захисній смузі є незаконним.

Крім того, огорожа створювала перешкоди у користуванні майном третіх осіб. Так, у травні 2016 року Шевченківський райсуд Львова у справі за позовом Олександра Волкова до відповідачів Андрія Завадського та Альбіни Савчук зобов’язав демонтувати цю огорожу, а також стягнути на користь позивача майнову шкоду у розмірі 20 тис. грн.

Андрій Завадський – забудовник котеджів, які знаходяться поблизу озера. Зареєстрований як ФОП з 2000 року. За даними ЄДР, основним видом здійснюваної Завадським діяльності є діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. На будівництві він не спеціалізується.

У 2014 році, коли орендарем ділянки з озером ще числився Омеляновський, місцеві мешканці звинувачували Завадського у нищенні озера. Нарікали, що той засипає озеро ґрунтом та будівельними відходами, аби звести на ньому житлові та відпочинкові комплекси.

Цікаво, що сама Альбіна Савчук не так давно судилась з Русланом Завадським – братом Андрія Завадського. Цивільна справа за її позовом про визнання прав власності на будівлю площею 194,6 кв, що знаходиться на вул. Іздрика, 9-Б в смт. Брюховичі, а також про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою під будинком, закінчилась мировою угодою.

Мешканка Брюховичів Альбіна Савчук зареєстрована як фізична особа-підприємець в eправлінні державної реєстрації ЛМР з червня 2015 року. Спеціалізується на діяльності ресторанів, наданні послуг мобільного харчування.

У судах Львова та області встановлять відеоспостереження за 750 тисяч

$
0
0

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Львівській області 16 вересня підписала договір на монтаж та установку систем відеоспостереження у місцевих загальних судах Львова та Львівської області за 752,3 тис. грн. Роботи виконуватиме ТОВ «Паралель-Львів». Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

У Бродівському районному суді буде 2 відеокамери, Городоцькому – 6, Сокальському  – 9, Жидачівському – 10, Жовківському – 9, Золочівському – 9, Мостиському – 4, Пустомитівському – 8, Сколівському – 7, Яворівському – 6, Дрогобицькому міськрайонному суді – 8, Самбірському – 10, Стрийському  – 15, Залізничному районному суді м. Львова – 6, Франківському – 7.

Окрім відеокамер передбачено закупівлю моніторів, відеореєстраторів, ББЖ та іншого обладнання, його встановлення.

Власниками ТОВ «Паралель-Львів» є Роман Ласка, Борис Гулка, Мирослава Петренко.

Компресорну станцію «Дашава» для «Львівтрансгазу» реконструює кіпрський офшор за 80 млн грн

$
0
0

Філія «УМГ «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» замовило технічне переоснащення системи електропостачання дотискувальної компресорної станції «Дашава» за 80 млн грн ТОВ «ЗМК-1», повідомляється у Віснику державних закупівель.

Роботи повинні виконати до кінця 2017 року. За цей час планують демонтувати старі будівлі та побудувати нові на території діючих підприємств. Крім того, реконструюють мережу транспортних та інженерних комунікацій насосної станції та поміняють обладнання й устаткування.

ТОВ «ЗМК-1» була створена у травні 2014 року. Засновником є кіпрська компанія «Пекуліарі лімітед», а кінцевим бенефіціаром зазначено мешканця міста Нікосія Сергія Бабаяна.

«Пекуліарі лімітед» також є засновником київської ТОВ «А.С.П. ЛТД», яку раніше пов’язували Валерієм Міроновим, заступником екс-мера Києва Леоніда Черновецького.


Одесити відремонтують дорогу до Золочева за майже півмільйона гривень

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Львівській області за результатами відкритих торгів замовила поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02 Львів – Тернопіль у ТОВ «Автомагістраль-Південь» за 410,6 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Згідно з тендерною документацією, ремонт відбудеться на чотирьох відтинках дороги на території Львівської області. Фактично ремонт відбудеться на відтинку траси від села Підгірне до міста Золочів. Докладніше він розбитий на такі ділянки:

км 11+257 – км 17+550 – Підгірне – Чижиків

км 17+550 – км 30+400 – Чижиків – Підгайчики

км 30+400 – км 33+858 – Підгайчики – Шопки

км 33+858 – км 67+000 – Шопки – Золочів

Минулого року ремонт шести кілометрів цієї дороги на ділянці Підгірне – Чижиків коштував 31,2 млн грн. Роботи тоді виконувала ТОВ «Техно-Буд-Центр». А у 2014 році цю ж ділянку ремонтували за 21,2 млн грн.

Цього року відремонтують майже 56 км траси Н-02, вартість ремонту 1 км становитиме 7,33 млн грн.

Власниками ТОВ «Автомагістраль-Південь» є одесити Валерій Коротков та Олег Наливанний.

Бізнес-партнер Дубневичів приватизує приміщення культової львівської кав’ярні «Вірменка»

$
0
0

Депутатська комісія з питань комунальної власності Львівської міськради дозволила бізнес-партнеру Дубневичів приватизувати легендарне кафе «Вірменка». За таке рішення під час засідання 20 вересня проголосували 5 із 7 депутатів. Відтак депутати дали згоду на включення приміщення на вул. Вірменській, 19 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації способом викупу. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Зараз орендарем приміщення площею майже 50 кв. м є ТзОВ «Вірменка». Як повідомляли «Н.Г. Львів», власником цього підприємства у травні 2016 року став Тарас Колодій, давній бізнес-партнер народних депутатів Дубневичів. Він придбав товариство у Людмили Делікатної, яка була співвласницею кав’ярні з кінця 1997 року.

Тарас Колодій вже досить давно займається ресторанним бізнесом. Разом із дружиною народного депутата Богдана Дубневича Тетяною він є співвласником ресторанів «Панська чарка», «Грушевський» та «Del Pesto». А його дружина Богдана Колодій спільно з дітьми народного депутата володіє приміщенням колишнього кінотеатру в парку культури ім. Б. Хмельницького, яке також переробляють в ресторан. Колодій також є власником арт-готелю «Модерн» на просп. Шевченка та ТОВ «На Руській» – підприємством, що продає наливки під брендом «Наливки зі Львова».

Схема приватизації приміщення через купівлю ТОВ, яке давно його орендує, дуже поширена у Львові. Наприклад, так були приватизовані ціла низка приміщень на площі Ринок.

Опубліковано карту з будинками, де у 2015 році зробили ремонт за бюджетні кошти

$
0
0

Усі будинки, де районні адміністрації Львова у 2015 році замовляли поточний або капітальний ремонт, позначено на одній карті. Тепер дуже просто перевірити, що і за скільки було відремонтовано у вашому будинку.

На карті є інформація про те, які роботи було проведено, яка підрядна організація їх виконувала, якою є сума договору. Кожен район на карті позначений іншим кольором. Ці дані «Наші гроші. Львів» отримали від районних адміністрацій.

У розділі «Капітальний ремонт» на сайті «Наші гроші. Львів» можна також дізнатись, які компанії отримали найбільше замовлень в кожному районі Львова та загалом, хто є їх власниками та чи мають ці фірми досвід.

Загалом з усіх шести районів 10 груп підприємців підписали договорів на понад 40% від загальної суми. Детальніше їх рейтинг читайте тут.

Велика електронна хитрість

$
0
0

демЧиновники Львівської облдержадміністрації збираються віддати понад мільйон гривень за програмне забезпечення для електронного документообігу фірмі, власниками якої цікавиться Служби зовнішньої розвідки України. Зробити це намагаються в обхід відкритим торгам – через непрозору переговорну процедуру закупівлі.

Схема, яку намагаються застосувати, не нова і виглядає досить просто: спочатку у фірми X купують щось на суму до 200 тис. грн – максимально дозволена сума закупівлі без конкурсу. Наприклад, 5 нових стільців в актовий зал. А потім, задля «уніфікації» стільців, без тендеру купують у тієї ж фірми Х ще 95 стільців. Ну, щоб одного кольору. Тут вже йдеться не про 200 тис. грн, а про кілька мільйонів. В особливих випадках, може виявитись, що ніяких 5 стільців і не було.

Фактично те саме відбувається і в ЛОДА. Повністю відмовитись від паперових документів в адміністрації обіцяли ще з початку цього року. Минулоріч, восени, тодішній директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Галина Гречин повідомила, що нову систему вже тестують. І якщо тестування пройде успішно, «її планують поширити на усі структурні підрозділи».

Програма називається Megapolis.DocNet. А тестування виявилось платним. Як стало відомо з порталу Є-Data, за одним і тим же договором Департамент інформаційних технологій та господарського обслуговування облдержадміністрації спочатку перерахував фірмі «Айкюжн ІТ» 150 тис. грн 14 грудня 2015 року, а потім ще 49,8 тис. грн – 18 грудня.

айкюжн

Загалом виходить 199,8 тис. грн. Як бачимо, не вистачило лише 200 гривень для проведення конкурсу.

З призначення платежу відомо, що договір з ТОВ «Айкюжн ІТ» підписали 16 листопада 2015-го, а фірму зареєстрували 23 вересня того ж року.

Тепер, через десять місяців після укладення договору, облдержадміністрація опублікувала в системі електронних закупівель Prozorro оголошення, що за 1,3 млн грн купує ліцензію на електронний документообіг. У ТОВ «Айкюжн ІТ» і, звичайно ж, без конкурсу.

Головні «компи» ОДА 

Офіційною мовою така процедура закупівлі називається переговорною. Вона має застосовуватися зрідка, як виняток. Закон про публічні закупівлі передбачає сім причин, коли можна купити щось без конкурсу.

Наприклад, при необхідності здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою «уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, якщо заміна попереднього постачальника може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням».

Саме цю причину і вказали чиновники, вирішивши купити систему в «Айкюжн ІТ»:

«В 2015 році, за результатами вивчення ринку, аналізу різноманітних комерційних пропозицій та оцінки презентацій програмних рішень було вибрано компанію «Айкюжн ІТ» для впровадження системи електронного документообігу у Львівській обласній державній адміністрації на базі програмного продукту «Megapolis.DocNet». За результатами проекту було проведено аналіз всіх процесів діловодства та впроваджено вказаний програмний продукт на основних робочих місцях відповідальних за роботу з документами».

Так як програма вже стоїть «на основних робочих місцях», «залучення іншого виконавця чи зміна програмного продукту призведе до додаткових витрат на обстеження процесів діловодства та повторного впровадження програмних рішень на вже автоматизованих робочих місцях», – йдеться далі в обгрунтуванні закупівлі.

А тепер увага: дане програмне забезпечення в ЛОДА, де працює орієнтовно 700 людей, було встановлене приблизно на 10 комп’ютерах.

Радник голови ЛОДА з питань інформаційних технологій та комунікацій Олег Чубей розповів «НГ. Львів», що минулоріч програмне забезпечення встановили на п’яти комп’ютерах «айтішників» та ще на кількох у відділі, що займається діловодством. Загалом не більше 10 комп’ютерів. Компанія також дозволила безкоштовно встановити програмне забезпечення ще для 300 працівників ЛОДА. Однак з грудня минулого року й досі, за його словами, цього так і не зробили.

Київська фірма «Транслінк консалтинг», що нині намагається скасувати закупівлю в «Айкюжн ІТ», у своїй скарзі в АМКУ взагалі стверджує, що програмне забезпечення не було встановлене на жодному комп’ютері в облдержадміністрації. «Замовник і ТОВ «Айкюжн ІТ» реалізують свій план, спрямований на укладення договору на суму 1300000 грн виключно з однією компанією, в обхід всіх можливих конкурентів на ринку», – написано в скарзі.

презент

Натомість Олег Чубей стверджує, що основне – це не кількість комп’ютерів, на яких встановили програму. Мовляв, фахівці «Айкюжн ІТ» «розгорнули ядро системи», тобто «інсталювали програму з диску на сервері», а це основна частина справи.

Чи є вибір на ринку

На захист вибору ЛОДА Олег Чубей розповідає, що чиновники ознайомлювалися й з іншим програмним забезпеченням. Однак все ж визнає: його не купували, лише розмовляли з користувачами та дивились. Окрім «Мегаполісу», для тесту встановлювали ще одну програму, але вона не підійшла, бо там російські розробники.

«Тестували 4 чи 5 систем. Megapolis.DocNet за функціональністю найкраща, включає депутатські «фішки». Вона буде встановлена також в облраді та райдержадміністраціях. При бажанні зможуть користуватися депутати рад в районах, бо ми отримаємо право підключати необмежену кількість користувачів в межах Львівської області», – каже він.

Водночас Володимир Шмідко, працівник компанії «Транслінк консалтинг», стверджує, що за таку ціну, або й кращу, багато компаній запропонують точно не гірше рішення. Наприклад, їх фірма додатково до електронного документообігу може запропонувати інтерактивну систему для голосування депутатів та інше.

«Програма, яку вони хочуть купити, зараз не працює в жодному органі держвлади. Це «Megapolis.DocNet – 3», яку розробили для комерційної структури, а не органу держвлади. І це не продовження, не нова версія «Megapolis.DocNet – 2»,  яку справді використовують чиновники. Це різні системи», – розповідає він.

Кіпріоти і СБУ

«Айкюжн ІТ» працює лише рік – з вересня минулого року. Киянин Олександр Смірнов володіє лише 2,5%, решта належить кіпрській компанії «Сорочан Холдінгз Лімітед».

За київською реєстрацією на вул. Василя Стуса, 35-37 «Айкюжн ІТ» раніше також була прописана фірма зі схожою назвою «Айкюжн». Як повідомляли «Наші гроші», діяльністю цією компанії цікавиться СБУ, яка у лютому цього року порушила кримінальне провадження. Слідчі підозрюють, що «Айкюжн», якому держустанови у 2012-2015 роках перерахували 52 млн грн, фактично робіт з модернізації програмного забезпечення не виконує, а до актів виконаних робіт вносяться недостовірні відомості.

У 2015 році засновниками «Айкюжн» були та ж кіпрська компанія «Сорочан Холдінгз Лімітед», а також офшор з Маршалових островів «Ланкастер Лімітед», кияни Олександр Лобач і Олександр Смірнов. В останні дні 2015 року «Айкюжн» змінила місце реєстрації з Києва на Харків, а власників – на узбекистанця Дійорбека Кадирова.

За даними Служби зовнішньої розвідки, юристи кіпрської компанії «Сорочан Холдінгз Лімітед», яка є основним власником «Айкюжн ІТ», приховують реальних власників та бенефіціарів, у тому числі шляхом укладання трастових угод та договорів про юридичне супроводження, підписаних між номінальним акціонером та їх бенефіціарами.

Компанія не веде комерційної діяльності на Кіпрі, не є членом Торгово-промислової палати Кіпру та Кіпрсько-української бізнес асоціації при ТПП Кіпру, її акції не котуються на Кіпрській фондовій біржі, а також не входить до переліку інвестиційних компаній Комісії з цінних паперів та фондового ринку Кіпру, встановили вони.

Загалом «Айкюжн» отримала держзамовлень приблизно 200 млн грн, вказано у Віснику держзакупівель. Замовники – Фонд соцстрахування, НБУ, «Укрпошта», міністерства та інші. Фірма «Айкюжн ІТ», якій немає й року, за даними Вісника, вже підписала договорів на 27,5 млн грн.

Тепер повторимо. ЛОДА купує програму в однієї компанії, хоча на ринку існують подібні і не факт, що гірші. Не проводить конкурсу, хоча сума в 1,3 млн грн передбачає такий. Свій вибір вони мотивують тим, що колись вже заплатили цій фірмі 199,8 тис. грн, і поставили програму на 10 комп’ютерах із 700 наявних. Не нам вирішувати, чи мала право ЛОДА на таке рішення. Однак це вирішить АМКУ 28 вересня під час розгляду скарги.

Олександра Губицька

 

Для облдержадміністрації без конкурсу купують ліцензію на програму для електронного документообігу за 1,3 млн грн

$
0
0

Львівська облдержадміністрація придбає безлімітну ліцензію в рамках розширення системи електронного документобігу за 1,3 млн грн у ТОВ «Айкюжн ІТ». Відповідне оголошення про застосування переговорної процедури закупівлі опубліковано в системі публічних закупівель Prozorro.

В обгрунтуванні закупівлі вказано, що  2015 році, за результатами вивчення ринку, аналізу різноманітних комерційних пропозицій та оцінки презентацій програмних рішень було вибрано компанію «Айкюжн ІТ» для впровадження системи електронного документообігу в ЛОДА на базі програмного продукту «Megapolis.DocNet». «За результатами проекту було проведено аналіз всіх процесів діловодства та впроваджено вказаний програмний продукт на основних робочих місцях відповідальних за роботу з документами», – сказано в документі.

Як з’ясували «НГ. Львів» основні робочі місця – це приблизно десять комп’ютерів. У 2015 році, згідно з даними порталу Є-Data, Департамент інформаційних технологій та господарського обслуговування облдержадміністрації перерахував фірмі «Айкюжн ІТ» 199,8 тис. грн. Закон про закупівлі дозволяє купувати товари без тендеру на суму до 200 тис. грн.

Тепер ЛОДА мотивує закупівлю на 1,3 млн грн без торгів тим, що «залучення іншого виконавця чи зміна програмного продукту призведе до додаткових витрат на обстеження процесів діловодства та повторного впровадження програмних рішень на вже автоматизованих робочих місцях».

З призначення платежу на порталі Є-Data відомо, що договір в ЛОДА з ТОВ «Айкюжн ІТ» підписали 16 листопада 2015-го. Фірму було зареєстровано – 23 вересня того ж року. Власниками є киянин Олександр Смірнов (2,5%) та  кіпрська компанія «Сорочан Холдінгз Лімітед» (97,5%).

За даними Служби зовнішньої розвідки України, «Сорочан Холдінгз Лімітед» не веде комерційної діяльності на Кіпрі, не є членом Торгово-промислової палати Кіпру та Кіпрсько-української бізнес асоціації при ТПП Кіпру, її акції не котуються на Кіпрській фондовій біржі, а також не входить до переліку інвестиційних компаній Комісії з цінних паперів та фондового ринку Кіпру.

Нині інший учасник ринку, «Транслінк консалтинг», намагається скасувати закупівлю ЛОДА в «Айкюжн ІТ». У своїй скарзі до АМКУ компанія стверджує, що програмне забезпечення не було встановлене на жодному комп’ютері в облдержадміністрації. «Замовник і ТОВ «Айкюжн ІТ» реалізують свій план, спрямований на укладення договору на суму 1300000 грн виключно з однією компанією, в обхід всіх можливих конкурентів на ринку», – написано в скарзі. Розгляд скарги відбудеться 28 вересня.

Детальніше про усі деталі закупівлі читайте у нашому матеріалі «Велика електронна хитрість».

 

Департамент ЛОДА виписав технічні умови для закупівлі шкільних автобусів за понад 100 млн грн під одного виробника

$
0
0

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації вже півроку не може придбати шкільні автобуси. Про проведення відкритих торгів щодо закупівлі 90 автобусів «Школярик» департамент оголосив ще 15 квітня 2016 року. За попередньою оцінкою вартість закупівлі мала скласти 105,6 млн грн, тобто 1,17 млн грн за автобус. Проте досі угода про закупівлю автобусів не підписана, а чергова скарга учасників буде розглянута АМКУ лише 10 жовтня 2016 року.

«Н.Г.Львів» спробували розібратись, чому вже півроку чиновники не можуть забезпечити школярів автобусами.

Кількість циліндрів та країна-виробник

За первинною документацією конкурсних торгів, департамент освіти і науки мав придбати нові автобуси для перевезення школярів 2015-2016 року випуску, розраховані як мінімум на 27 посадкових місць, з екологічним стандартом двигуна не нижче «Євро 4» (варто зауважити, що з 1 січня 2016 року в Україні діє екостандарт «Євро-5»), автономною закритою системою обігрівання салону, чотиритактним дизельним двигуном та гарантійним терміном експлуатації – не менше 50 тис. км пробігу.

Поступово технічні вимоги змінювались. Наприклад, за 9 днів до завершення подання цінових пропозицій, замовники вирішили, що будуть купувати автобуси лише з чотиритактними 6-циліндровими дизельними двигунами. А ще пізніше, що мінімальна кількість посадкових місць має бути 25, а не 27.

У відповідь на ці зміни, один із учасників конкурсу, ТОВ «Радіал-Україна», подав скаргу в АМКУ. На думку представників фірми, вимога про 6-циліндровий дизельний двигун є дискримінаційною.

Як пояснював скаржник, автобуси для перевезення школярів повинні відповідати ДСТУ, а додаткові вимоги, такі як «кількість циліндрів двигуна» обмежують коло потенційних учасників закупівлі і можуть свідчити про змову замовника з певним виробником автобусів.

Намагаючись спростувати цей закид, представники департаменту заявили, що про змову не йдеться, оскільки, щонайменше три виробника постачають «Школярики» з 6-циліндровими двигунами: ДП «Автоскладальний завод № 1» ПАТ «АК «Богдан моторс», ПАТ «Бориспільський автозавод» та ПАТ «Чернігівський автозавод». Щоправда, останні два належать до однієї корпорації – «Еталон».

Департамент також зауважив, що має право, як замовник, встановлювати додаткові вимоги щодо автобусів, у тому числі і щодо вибору саме 6-циліндрових двигунів.

«У порівнянні з 4-циліндровими, ці двигуни є потужнішими і характеризуються динамічною збалансованістю, кращим моторесурсом», – йдеться у відповіді на скаргу АМКУ.

Разом з тим, як виявилось, в Україні виробляють лише дві моделі шкільних автобусів, які б одночасно відповідали, і ДСТУ, і вимозі конкурсного комітету департаменту ЛОДА щодо 6-ти циліндрового двигуна – це моделі А07951ш та А08110ш. Виробляє їх «Чернігівський автозавод» корпорації «Еталон».

Скарга ТОВ «Радіал-Україна» щодо дискримінаційної «6-тициліндрової» вимоги, була відхилена АМКУ, натомість фірма успішно оскаржила вимогу департаменту про надання учасниками конкурсу довідки Торгово-промислової палати про походження товару. Це мало б уберегти освітян від закупівлі автобусів російського виробництва, однак, дану скаргу Антимонопольний комітет задовольнив і вимогу про довідку з документації вилучили.

Відкриття, моделі, ДСТУ

Відкриття конкурсних пропозицій все ж таки відбулось 7 вересня. Заявки подали п’ятеро учасників:

ТОВ «Окраїна» — 139,86 млн грн

ТОВ «Радіал – Україна» — 116,55 млн грн

ПП «Аймакс–Груп» — 141,39 млн грн

ПАТ «Чернігівський автозавод» — 134,9 млн грн

ІП «АІС – Полтава» —  118,8 млн грн

Підприємства, цінові пропозиції яких були найнижчими, пропонували автобуси моделі АС-Р 4234 «Мрія» (виробник – російський “ПАЗ”), що не обладнані 6-тициліндровим двигуном, тож були замовником відкинуті. Йдеться про  ІП «АІС – Полтава» та ТОВ «Радіал – Україна».

Так, конкурсний комітет вирішив акцептувати найдешевшу з трьох пропозицій, що залишились – ПАТ «Чернігівський автозавод» з ціною у 134,9 млн грн, що на 29,3 млн грн дорожче очікуваної ціни.

Цікаво, що конкуренцію «Чернігівському заводу» склали всього два підприємства: ТОВ «Окраїна» зі «статутником» 10 грн та ПП «Аймакс-Україна», що є дилером корпорації «Еталон», до якої, нагадаємо входить переможець торгів.

Угоди не буде

Вже наступного дня, 8 вересня, ТОВ «Радіал-України» подало чергову скаргу до АМКУ. Цього разу з проханням зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення поданої ним конкурсної пропозиції, акцепт пропозиції ПАТ «Чернігівський автозавод» та відмінити процедуру закупівлі.

Розгляд цієї скарги відбудеться 10 жовтня 2016 року, відтак підписання договору з «Чернігівським автозаводом» зависло в повітрі.

Хто скаржиться?

Історія відстоювання своїх прав в Антимонопольному комітеті  для ТОВ «Радіал-Україна» не нова. Зокрема, упродовж останніх місяців товариство оскаржувало тендери на Миколаївщині та Закарпатті.

Цікавий випадок трапився у жовтні минулого року. ТОВ «Радіал-Україна» намагалось продати Дніпропетровській ОДА автобуси екокласу «Євро-2,3» під виглядом екокласу «Євро-4». Як з’ясувалось, напередодні фірма вимагала внести зміни в документацію під «свої автобуси», при цьому вказувала, що в протилежному випадку подасть скаргу в АМКУ.

Фірма прописана за однією адресою з ТОВ «Група компаній «АІС», яке є однією найбільших автодилерських компаній України та ексклюзивним імпортером російських марок ГАЗ, УАЗ, ПАЗ тощо. Компанію пов’язують з нардепом Дмитром Святашем (раніше – Партія регіонів, зараз – «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим.

«Чернігівський автозавод» – хто вони

ПАТ «Чернігівський автозавод» (ЧАЗ) входить до складу корпорації «Еталон» Володимира Бутка.

Лише з початку року, за даними Вісника державних закупівель, підприємство отримало 18 замовлень на загальну суму понад 87 млн грн.

Попри успішну діяльність на ринку, торік слідчі головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області підозрювали «ЧАЗ» в ухилянні від сплати податків на майже 4 млн грн.  Провадження у справі було зареєстроване у Єдиному реєстрі досудових розслідувань 23 червня 2015 року. Ухвалою від 25 листопада суд надав слідчим право на тимчасовий доступ до документів вказаних підприємств. Однак, на цьому історія обривається.

Як повідомляли «Наші гроші», правоохоронці підозрювали завод у проведенні фіктивних закупівель з фірмами, пов’язаними з оточенням екс-президента Віктора Януковича.

Акціонерами ПАТ «Чернігівський автозавод» є ТОВ «Логiстичний центр “Еталон”» (40%), швейцарське акціонерне товариство «Вodmin AG» (40%) та ТОВ «Бодмін-Україна» (20%).

Кінцевим бенефіціаром  ТОВ «Логiстичний центр “Еталон”» числиться швейцарець Петер Швотцер, а засновниками є  Володимир Бутко та ТОВ «Бодмін-Україна». Останнє контролюють ТОВ «Кирайн», ТОВ «Логістичний Центр і “Еталон”», Володимир Бутко та Петер Швотцер  через АТ «Вodmin AG».

Дубневичі позмагались з бізнес-партнером «свободівця» за 27 млн грн бюджетних коштів у виборчому окрузі Ярослава Дубневича

$
0
0

Городоцька районна державна адміністрація замовила будівництво та реконструкцію двох районних навчальних закладів у ТОВ «Технобуд» та «ТІР» на загальну суму 27, 4 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Йдеться про будівництво ЗОШ І-ІІ ступенів в селі Братковичі (Городоцький район) за 23,01 млн грн, яке здійснить ТОВ «Технобуд» до 2017 року. Та реконструкцію з добудовою Бартатівського НВК в селі Бартатів (Городоцький район), яке за 4,39 млн грн виконає ТОВ «ТІР», також до 2017 року.

В обох тендерах було лише два учасника, і в обох конкурентом переможця було ТОВ «Укрспектрол» яке пропонувало вищу ціну.

ТОВ  «Укрспектрол» належить Юрію та Ользі Стадникам. Це підприємство, яке зареєстроване у 2004 році, за даними Вісника державних закупівель з 2008 року стало переможцем лише одного тендеру – на ремонт вулиці Миру в селі Зимна Вода (Пустомитівський район) у вересні 2016 року. До цього часу підприємство більше відоме як орендар частини клубу «Романтик» в парку культури ім. Б. Хмельницького. Юрій Стадний також був помічником депутат міської ради від ВО «Свобода» Андрія Карбовника, з яким він заснував кілька підприємств, що займались купівлею та продажом  власного нерухомого майна.

Власником ТОВ БРП «Технобуд» є Юрій Пастернак, відомий як керівник ТОВ «ФК «Енергія-Інвест» народних депутатів Ярослава та Богдана Дубневичів (БПП). Раніше він займався менеджментом на ТОВ «Корпорація КРТ», яке також належить братам. ТОВ «ТІР» також належить Юрію Пастернаку.


«Онур» відремонтує три вулиці Львова за 45 млн грн

$
0
0

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради 14 вересня підписав договори з ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на реконструкцію вулиць у Львові за майже 45 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Реконструкцію вул. І.Пулюя – вул. Трускавецької та вул. Богданівської (від вул. Глинянський тракт до вул.Золочівської) планують завершити у 2017 році.

На торги на реконструкцію вул. І.Пулюя – вул. Трускавецької свої пропозиції подало чотири компанії, однак найдешевшу було відхилено. ТОВ «Альтіс-спецбуд» пропонував свої послуги за майже 21 млн грн, втім зробив багато помилок у локальних кошторисах. Наприклад, комітет встановив, що було занижено вартість піску. Відтак, договір підписали з «Онуром» на 22,8 млн грн. Інші двоє учасників пропонували виконати роботи за 23,8 та 27,8 млн грн.

За замовлення на реконструкцію вул Богданівської, окрім «Онуру», змагалося лише ПАТ «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» Василя Хаврака із ціновою пропозицією в 23,8 млн грн. «Онур» пропонував виконати роботи за 22,17 млн грн.

Власниками «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Ісхан Четінджевізи (99,77%), а також львів’янин Олег Фаріон (0,23%).

У Господарському суді Львівської області встановлять металодетектор

$
0
0

Господарський суд Львівської області оголосив про закупівлю металодетектора, призначеного для виявлення металевих предметів, схованих в одежі, взутті та на тілі людини. Про це стало відомо із сайту публічних закупівель Prozorro.

Металодетектор повинен виявляти предмети з феромагнітного, діамагнітного матеріалу та нержавіючої сталі. Швидкість переміщення людей через прохід арки має становити від 0,3 до 1,5 м/сек, а час безперервної роботи, з перервою в 1 годину, – не більше 16 год.

Очікувана вартість закупівлі металодетектора – 45 тис. грн. Аукціон відбудеться 28 вересня.

У міськраді передумали купувати депутатам виключно планшети Apple

$
0
0

Львівське комунальне підприємство «Міський центр інформаційних технологій» втретє оголосило про закупівлю 65 планшетів з чохлами для депутатів міськради, цього разу в Prozorro.

Також цього разу технічні вимоги щодо предмету закупівлі значно розширили – готові придбати не тільки планшет Apple iPad mini, а також Samsung Galaxy Tab A, Lenovo Tab 3 Business або еквівалент. У порівнянні з попередніми оголошеннями, очікувана вартість закупівлі зросла на 10 тис. грн – з 525 тис. грн до 535 тис. грн. Аукціон на закупівлю планшетів з чохлами відбудеться 6 жовтня.

Нагадаємо, вперше торги на закупівлю планшетів оголосили на початку липня. Цю закупівлю відмінили, посилаючись відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів.

У кінці липня ЛКП опублікувало нове оголошення у Віснику держзакупівель про закупівлю таких же 65 планшетів. Причому старе і нове техзавдання не відрізнялися – у міськраді хотіли придбати саме iPad mini 2 або 3. Цю закупівлю також відмінили, бо на торги прийшов лише один учасник – Дочірне підприємство «Орт-сервіс» ТОВ «Орт», що належить Андрію Кінаху, Степану Бачо та Олексію Андрусяку.

Нова «приватівська» фірма продасть львівським комунальникам палива на понад мільйон гривень

$
0
0

Львівське комунальне підприємство «Шляхово-ремонтне підприємство Залізничного району» 22 вересня уклало договір з ТОВ «Пром Гарант Плюс» на закупівлю 58 000 л палива за 1,12 млн грн. Про це повідомляється на порталі публічних закупівель Prozorro.

Фірма зобов’язана поставити до кінця року 15 000 л  бензину марки А-92 Energy (21 грн/л), 3000 л  бензину марки А-95 (21,5 грн/л) та 40000 л дизпалива Energy (18,5 грн/л).

Дніпровське ТОВ «Пром Гарант Плюс» створене у квітні 2015 року. Менеджментом з серпня 2015 року займається Віталій Рувінський.

Засновниками фірми є 5 «офшорок», кожна з яких внесла у статутний фонд Товариства по 20 грн:

  • Бі-Сі Карго Сервісес Лімітед (Віргінські острови)
  • Денніеллі Лімітед (Віргінські острови)
  • Прістеллі Холдінгз Інк. (Віргінські острови)
  • Кендлвуд Файненсіал Корп. (Беліз)
  • Дівелопмент Інвесторс Лімітед (Беліз)

Усі вони входять до переліку фірм-засновниць компаній, через які влітку 2014 року з «Приватбанку» виводились кошти, отримані у якості кредитів банку.

Замовлення від розпорядників державних коштів ТОВ «Пром Гарант Плюс» почало отримувати у вересні цього року. Серед перших замовників, окрім львівського КП, числяться також комунальні підприємства Чернігова та Дніпродзержинська.

Помічник Парасюка з другом зароблять на ремонті території дитсадка у Львові 2,8 млн грн

$
0
0

Відділ освіти Залізничного району управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради 2 вересня уклав з ПП «Еталон-Ком» два договори щодо капітального ремонту території на вул. Кульпарківській, 182 у Львові загальною вартістю 2,8 млн грн. Про це повідомляється на порталі публічних закупівель Prozorro.

Влаштування тіньових навісів, спортивного майданчика, а також озеленення території із влаштуванням сміттєзбірника має бути завершене до кінця 2016 року і обійдеться у 1,4 млн грн.

Стільки ж коштуватимуть роботи з влаштування проїздів, пішохідних доріжок, відмосток та заміни огорожі. Завершення робіт заплановане на кінець січня 2017 року.

Підрядником в обох випадках виступило ПП «Еталон-Ком». Саме ця фірма стала переможцем тендеру щодо капітального ремонту приміщення на вулиці Кульпарківській, 182 з метою відновлення в ньому дитсадка за 14,29 млн грн.

Одноосібним власником будівельного ПП «Еталон-Ком» є Юрій Андросюк, а директором з жовтня 2013 року – Роман Лобай. Цікаво, що останній числиться співвласником ПП «КЮ. ЕС. СІ.», менеджментом на якому займається згадуваний Юрій Андросюк.

Крім того, як раніше повідомляли «НГ.Львів», Андросюк з Лобаєм – однолітки, обоє навчались у Львівській комерційній академії. Андросюк працював у ТОВ «Еталон», де співзасновником був і залишається Лобай. Це підприємство світилось у тендерах з ознакою змови.

Роман Лобай є проректором з адміністративно-господарської роботи Львівського державного університету фізичної культури, крім того, він є помічником народного депутата Володимира Парасюка на громадських засадах.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live