Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Медуніверситет замовив систему для ПЛР-тестування у компанії, яка раніше конкурувала з підприємцем з її телефоном

$
0
0

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького 17 вересня підписав договір із ТОВ «Біолабтех ЛТД» на закупівлю системи полімеразно-ланцюгової реакції. Сума договору становить 723 тис. грн, про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

Закупівлю здійснили за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Лабораторія медичного університету другою у Львівській області з 2 квітня розпочала робити ПЛР-тести на коронавірус. У липні медичний університет вже замовляв ПЛР-систему моделі CFX96 у ТОВ «Біонікс Лаб» за 863 тис. грн. Однак 17 вересня договір розірвали через зменшення обсягів фінансування.

У той же день медичний університет підписав угоду із «Біолабтех ЛТД». Згідно з новим контрактом, придбали ПЛР-систему AriaDx американської компанії Agilent Technologies за 723 тис. грн.

ПЛР-система AriaDX (джерело: BioLabTech)

У компанії повідомили, що окрім власне приладу AriaDx, вартість якого 14,7 тис. дол (411 тис. грн), система укомплектована шістьма змінними модулями, які ставлять під потреби замовника в залежності від особливостей тестів. Кожен із модулів коштує 2,4 тис. дол. Отож, максимально повна комплектація апарату коштує 826 тис. грн.

Також у компанії додали, що для тестування на COVID-19 їх необхідно як мінімум три модулі. Скільки модулів у замовленій університетом системі у договорі не зазначено.

Раніше ТОВ «Біолабтех ЛТД» фігурувало у матеріалі «Наші гроші. Львів», тоді разом із приватним підприємцем Олегом Касьяненком фірма позмагалась за 470 тис. грн на закупівлі спектрофотометру від Ужгородського університету. Обидва учасники користувались спільним номером телефону.

Компанія «Біолабтех ЛТД» зареєстрована в Києві, а її власниками є Олег Ємець (75% статутного капіталу) та Олена Ємець (25%). З початку 2020 року підписала 93 договори на 7,4 млн грн.


Районна лікарня на Прикарпатті з порушенням замовила медикаментів на понад 90 тисяч гривень

$
0
0

Тлумацька центральна районна лікарня Івано-Франківської області 9 вересня замовила медичні препарати на 93 тис. грн з порушенням законодавства.

Ліки замовили за спеціальною спрощеною процедурою для подолання пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19). Така процедура передбачає закупівлі за прямими договорами, без проведення конкурсу. Проте два зі замовлених лікарнею препарати відсутні у переліку відповідної постанови Кабміну, яка визначає, що можна купувати без конкурсу.

Згідно з договором, у переліку замовленого є препарати «Лефлоцин» на майже 68 тис. грн, «Цефепім» на 14 тис. грн, «Глутаргін» на 4,2 тис. грн. А також «Зінацеф» на 3,7 тис. грн, «Есенціале» на 1,9 тис. грн та «Тіотриазолін» на 1,5 тис. грн. Усі ці ліки відсутні в постанові.

Оскільки сума закупівлі перевищує 50 тис. грн, то лікарня мала б оголосити допорогову закупівлю або провести переговорну процедуру, якщо є обґрунтована нагальна потреба.

Контактна особа замовника Ольга Соловей зазначала редакції «Наші гроші. Львів», що всі замовлені ліки є в переліку постанови Кабінету міністрів. Якщо ж їх неможливо знайти в постанові, то це можуть бути похідні медикаменти. Для детальнішої інформації у лікарні порадили надіслати запит.

Договір на постачання медикаментів підписали з підприємцем Ігорем Гуменюком.

Ігор Гуменюк зареєстрований як підприємець 2009 року в Тлумацькому районі Івано-Франківської області. Він спеціалізується на продажі фармацевтичних товарів. Протягом 2019-2020 років підприємець отримав державних замовлень на 406 тис. грн, в основному на медичні препарати (враховуючи поточну угоду).

Нагадаємо, Тлумацька центральна районна лікарня входить до переліку закладів, призначених для лікування хворих на коронавірус. Протягом карантину вона спрямувала 450 тис. грн за спрощеною «ковідною» процедурою для подолання інфекції.

 

«Ковідна» лікарня у Калуші отримає корейський рентген-апарат вартістю майже 2 мільйони гривень

$
0
0

Калуська районна рада в Івано-Франківській області, яка приймає хворих на коронавірус, 22 вересня замовила цифрову діагностичну рентгенівську систему вартістю 1,89 млн грн у ТОВ «Ілатанмед».

Медики отримають мобільний рентген-апарат Ultra 200A корейського виробника EcoRay. Пристрій дозволяє зберігати, друкувати та редагувати зображення. Робоча станція отримання знімків зберігатиме мінімум 16 тисяч рентгенівських знімків. Рентген-апарат можна буде легко переміщати в межах медичного закладу.

Закупівлю провели за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Це вже п’ята закупівля Калуської районної ради медичного обладнання за спрощеною «ковідною» процедурою. Протягом 14-22 вересня районна рада замовила два апарати штучної вентиляції легень Ювент-Т за 1,16 млн грн, два монітори пацієнта YM6000 за 371 тис. грн, імунноферментний аналізатор Labline-100 за 717 млн грн, ультразвукова діагностична система Vinno 5 вартістю 634 тис. грн.

Компанія-постачальник рентген-апарату «Ілатанмед» зареєстрована 2006 року в Києві. Її власником є Андрій Барінов. Протягом 2019-2020 років фірма отримала державних замовлень на 277 млн грн, в основному на постачання медичного обладнання.

Мешканці Під Голоском заплатять 10 тис. грн за адвоката забудовника

$
0
0

Восьмий апеляційний адміністративний суд вирішив стягнути з ОСББ «Малоголосківська 8д» на користь ТОВ «Імперіал Град» 10 тис. грн витрат на правову допомогу.

Таке додаткове рішення суд ухвалив 16 вересня у справі за позовом ОСББ до виконавчого комітету Львівської міської ради про скасування містобудівних умов та обмежень, виданих ТОВ «Імперіал Град» ще у 2018 році.

Як стало відомо з постанови, компанія хотіла отримати від ОСББ понад 48 тис. грн, витрачених на свій правовий захист. У справі фірма залучала Адвокатське об`єднання «Західна правова група» за цінником в 5 тис. грн за участь в одному судовому засіданні і 4 тис. грн за одну годину послуг. Загалом таким чином нарахували правової допомоги на 41 тис. грн. Крім того, додали заяву ще на понад 7 тис. грн.

Однак судді вирішили, що гонорар адвоката у цій справі не є розумним, «а розмір такого гонорару є необґрунтованим відносно наданих адвокатом послуг та виконаних робіт». На їх переконання, 10 тис. грн відповідають складності справи та наданим адвокатом обсягу послуг.

Нагадаємо, раніше ОСББ скасувало в судах детальний план території, завдяки якому фірма й отримала містобудівні умови на багатоквартирний житловий будинок. На думку мешканців, містобудівні умови та обмеження, які були видані виконавчим комітетом ЛМР «Імперіал Град», також є незаконними. Їх видали, враховуючи, що ділянка майбутнього будівництва належить до багатоповерхової забудови, однак це не так. Згідно із зонінгом, це територія садибної забудови. Також мешканці зазначили, що таке будівництво порушує будівельні норми та загрожує життю, адже в районі Під Голоском немає відповідної інфраструктури для таких робіт.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів», виконком заперечував проти позову. Основним аргументом було те, що містобудівні умови та обмеження видали фірмі «Імперіал Град», тому ОСББ не є учасником правовідносин. А своїм рішенням про видачу містобудівних умов та обмежень виконком не порушує прав мешканців.

У першій інстанції суддя Зоряна Лунь відхилила позов мешканців. На її думку, виконавчий комітет не мав підстав відмовити фірмі у видачі МУО, адже на той момент детальний план території був чинним. А в травні апеляційний суд у складі суддів Зоряни Матковської, Надії Бруновської і Володимира Макарика погодився із висновками суду першої інстанції.

На думку суддів, на момент видачі МУО спірні території належали до зони Ж-3 (зона багатоповерхової житлової забудови (5-9 поверхів), тому жодної невідповідності між наміром забудови та містобудівною документацією на місцевому рівні не існувало.

У кінці серпня касаційний суд прийняв скаргу ОСББ до розгляду.

Антимонопольний комітет оштрафував київських змовників за махінації на торгах Львівської залізниці

$
0
0

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало фірми ТОВ «Роботенкc» і ТОВ «Вендінг Технолоджі» за змову на торгах з ремонту мобільних-сканерів терміналів контролю документів від Львівської залізниці. Відповідне рішення опубліковане на сайті АМКУ. Сумарно компанії сплатять 136 тис. грн штрафу.

Про змову цих компаній  «Наші гроші. Львів» написали одразу після проведення тендеру – у грудні 2017 року. Після публікації юристи проєкту «Тисни» (Bihus.info) звернулись із скаргою до Антимонопольного комітету.

У матеріалі ми зазначили, що обидва учасники завантажили документи практично в однаковий час і з однаковими назвами. Низка документів, які можна було подавати в довільній формі, у компаній виявились ідентичними, з однаковими помилками.

Окрім цих ознак пов’язаності, працівники АМКУ виявили, що один із засновників «Роботенкс» Олександр Степура водночас був співвласником компаній «Інтеллогейт Україна» та «Авангард». Директором обох цих фірм був Сергій Богданов – співвласник компанії-конкурента на тендері від залізниці «Вендінг Технолоджі».

Також учасники використовували спільну IP-адресу, періодично спілкувались електронною поштою та використовували як контактний один номер телефону.

ТОВ «Роботенкс» прописане у Вишгороді (Київська область) і належить Олегу Міндічу (50% від статутного капіталу) та Олександру і Лідії Степурам (26 та 24% відповідно).

ТОВ «Вендінг Технолоджі» зареєстроване в Києві, а його бенефіціарними власниками є Сергій Богданов (40%), Олег Кармаліта (30%) та Валерія Ісаєва (30%).

Загалом фірми перетинались на трьох тендерах. Окрім штрафу рішення Антимонопольного комітету передбачає заборону компаніям брати участь у відкритих торгах впродовж 3 років.

У сокальській лікарні в жовтні встановлять нову рентген-систему за 1,2 млн грн

$
0
0

Сокальська центральна районна лікарня 22 вересня підписала договір із ТОВ «Здраво» на закупівлю портативної рентгенівської системи за 1,28 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Згідно з договором, замовили переносний рентген-апарат моделі DIG-1100 корейської компанії Dongmun. Пристрій дозволяє виконувати знімки безпосередньо в палаті. Також комплект обладнаний перетворювачем медичних знімків FireCR flash та дозиметром KermaX plus, який вимірює кількість випромінювання.

Рентген-система DIG-1100, фото www.dong-mun.net

Доставити медичне обладнання компанія повинна до кінця жовтня. Також на нього передбачена гарантійне обслуговування на 12 місяців.

Минулого року окремо рентген-аппарат купували за 700-730 тис. грн. Також у квітні 2020 року ТОВ «Здраво» вже продавало такий комплект, але без дозиметра у Ізмаїльську лікарню, а тому його ціна на 100 тис. грн дешевша – 1,19 млн грн.

Закупівлю здійснили за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Це друга велика закупівля обладнання Сокальською районною лікарнею за цією процедурою. У квітні медустанова замовляла два апарати штучної вентиляції легенів за 1,6 млн грн.

ТОВ «Здраво» зареєстроване у Києві, а його власником є Валерій Лось. Компанія є одним з найбільших постачальників медичного обладнання і впродовж березня-червня отримала 10,2 млн грн від медустанов області, про що ми згадували у статті «COVID-19: куди пішли «коронавірусні» гроші у Львівській області». Загалом з початку 2020 року компанія підписала понад 450 контрактів на 114 млн грн.

У Львові куплять лавки у директорки видавництва «Самопомочі», яка «розпиляла» тендер з пов’язаним ФОПом

$
0
0

Галицька районна адміністрація Львівської міської ради опублікувала повідомлення про намір підписати договір із ТОВ «Торговий дім «Лоза» на виготовлення чотирьох лавок вартістю 600 тис. грн. На цю закупівлю редакція «Наші гроші. Львів» звернула увагу після листа одного із учасників торгів, ТОВ ВК «Велтех», який пропонував зробити лавки на 100 тис. грн дешевше.

Згідно з технічним завданням, мають виготовити чотири вуличні лавки довжиною понад 10 метрів з ясеню та металу. На лавці буде розміщено дві спинки не на всю довжину та маленькі столики. Місцем доставки вказано «сухий» фонтан на проспекті Свободи. Вартість однієї такої лавки у разі підписання договору з «Торговий дім «Лоза» становитиме 150 тис. грн.

Окрім переможця участь в закупівлі взяло ще три учасника, у тому числі найдешевша кінцева пропозиція була від «Велтех», однак компанія не надала кілька документів як от листа про бенефіціара, згоду на використання інформації. Ще два дешевші учасники ТОВ «Європарк-Захід» і підприємець Андрій Панас не подали, наприклад, то сертифікат відповідності, то довідку про заходи із зменшення впливу на довкілля тощо.

Документи Андрія Панаса мають ідентичні дефекти друку, що і документи переможця «Торговий дім «Лоза», що може свідчити про використання ними спільної техніки. Співпадає програма і виробник файлів. Такі дії є ознаками узгодження поведінки, які АМКУ карає штрафом та трирічною забороною участі в торгах.

У тій же програмі виготовлені документи «Європарк-Захід», чия юридична адреса на вулиці Навроцького, 4 у Львові співпадає з адресою переможця. Дефекти на документах не співпадають, однак пропозиції «Європарк-Захід» та «Торговий дім «Лоза» були завантажені із різницею в 6 хвилин.

Місцем виробництва своїх товарів «Торговий дім «Лоза» вказує село Мавковичі, вулиця Лугова, 182 – такою ж є адреса ТОВ ТВК «Вілком» і ТОВ «Вілком Монтаж», співзасновником яких є згаданий Андрій Панас.

Переможець торгів ТОВ «Торговий дім «Лоза» зареєстроване лише в кінці березня цього року, директоркою та власницею є зареєстрована у Хмельницькій області Оксана Страз. Вона є співзасновницею кількох громадських організацій у Львові: «Культурне місто», «Центр безпеки міста», «Здорове місто – Львів», «Центр правової інформації».

Технічне завдання на лавки з Prozorro

Її партнерами в різних ГО виступають люди, пов’язані із членами «Самопомочі», чи то як помічники чи довірені особи на виборах. Страз Оксана Антонівна також є керівницею ТОВ «Видавництво «Самопоміч», власником якого виступає ГО «Об’єднання Самопоміч», де одним із засновників є міський голова Львова Андрій Садовий. Вона також фінансово допомагала «Самопомочі».

Раніше влітку «Торговий дім «Лоза» отримувало замовлення від Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, засновником якого є ЛМР. Фірма також надала позитивний відгук від ТОВ «Трускавецькі лікувальні води». На своїй сторінці у Facebook «Лоза» публікує фото й з інших проєктів, наприклад, одним із основних є лавки на площі Двірцевій. Згідно із завантаженими в Prozorro документами, в компанії, окрім директорки, працює ще двоє людей – директор із виробництва та інженер з ремонту.

Постачальник рукавичок для Рава-Руської лікарні знизить їхню ціну на 20% після дзвінка «Наші гроші. Львів»

$
0
0

ПП «Виробничо-комерційна фірма «Скайінвест» знизить ціну на медичні рукавички для Рава-Руської районної лікарні. Це сталось після того, як журналіст редакції «Наші гроші. Львів» звернувся за коментарем до постачальника щодо високої ціни товару.

Рава-Руська районна лікарня підписала договір з цим постачальником на 30 тис. грн 17 вересня. Згідно з договором, лікарня замовила 3 тис. пар рукавичок оглядових нестерильних нітрилових: 1 тис. штук із розміром L і 2 тис. розміру M. Їхня вартість за пару становила 8,4 та 11 грн відповідно. Ціна в 11 грн за пару є дорожчою за інші аналогічні закупівлі.

Так само «Скайінвест» раніше продавав продукцію дешевше. Наприклад, 11 вересня, за 6 днів до вищезгаданого договору, ПП «Виробничокомерційна фірма «Скайінвест» укладало аналогічний договір із Буською районною лікарнею. За цим контрактом їхня ціна становила 6 грн та 7 грн за розміри L та M відповідно.

Директор фірми «Скайінвест» Володимир Скіпчак  розповів про дефіцит нітрилових рукавичок на ринку та зазначив, що у випадку закупівлі Буської лікарні, ймовірно, були продані залишки зі складу. Він додав, що у роботі компанії керується постановою КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби» і в усіх випадках не продає свою продукцію з націнкою більшою, ніж 10%.

Пізніше директор фірми перетелефонував і повідомив, що перевірив деталі угоди і виявив, що у договорі із Рава-Руською лікарнею припустились помилки. До договору внесуть зміни, і насправді ціна на усі рукавички становитиме 8,4 грн, тобто загалом сума угоди буде зменшена на майже 20%.

На останніх закупівлях нітрилових рукавичок ціни в основному сягають 9 гривень за пару. Тульчинський центр первинної медико-санітарної допомоги такий товар замовив по 9,8 грн за пару, а Тростянецька лікарня — по 7,8 грн. Ще дешевше придбали медичні матеріали у Хустській лікарні – по 6,55 грн.

Раніше у  коментарі «Наші гроші. Львів» директор компанії «Сінкро медика» Валентина Іванюк пояснювала, що основна причина зростання вартості рукавичок –  значний дефіцит товару. В Україні нітрилові рукавички не виробляють, а тому їх доводиться імпортувати. Натомість, більшість заводів не встигають виконувати замовлення, є велика конкуренція між замовниками, а ще на вартість впливає тип транспортування. Станом на 10 вересня Валентина Іванюк зазначала, що імпортери готові оптом продавати нітрилові рукавиці по 7,5 грн за пару.

ПП «ВКФ Скайінвест» зареєстроване у Кам’янці-Бузькій, а з початку 2020 року фірма підписала майже 700 договорів на 112 млн грн.

 


У помешканні селищного голови Брюхович Володимира Доманського проводять обшук

$
0
0

У будинку дружини селищного голови Брюхович Володимира Доманського на вулиці Солов’їній проводять обшук. На момент публікації офіційно у Військовій прокуратурі Західного регіону відмовились коментувати цей факт, пояснюючи тим, що тривають слідчі дії. Наразі там обіцяють опублікувати інформацію пізніше.

Фото Наші гроші. Львів

Факт обшуку Zaxid.net підтвердили також в Брюховицькій селищній раді та прес-службі СБУ. А видання Діло вказує, що причиною є продаж двох земельних ділянок за 165 тис. дол, що раніше були незаконно відчужені у Міноборони України. Як повідомляють джерела видання, незаконне відчуження відбулося за сприяння посадовцями Держгеокадастру, селищної ради Брюхович, Квартирно-експлуатаційного відділу міста Львова.

Пізно увечері на сайті Брюховицької селищної ради з’явилося повідомлення про те, що обшук розпочався о 15 годині за кримінальною справою, відкритою ще у 2012 році (Доманський обраний селищним головою у 2015 році).

“Під час обшуку було вилучено документи, які не мають до справи жодного відношення. Такі як: пропозиція страхової компанії щодо співпраці; проект концепції розвитку території військового містечка № 160 (виготовлений у 2018 р. для передачі даного містечка у комунальну власність селища). Вважаємо це політичним замовленням конкурентів на виборах 2020 р. до місцевих рад”, – написано на сайті селищної ради.

На сайті ради також опублікували коментар Володимира Доманського про те, що “за всіма подіями стоять люди, які були проти утворення Брюховицької об’єднаної територіальної громади”.

Будинок на вулиці Солов’їній в смт. Брюховичі, де проводять обшук, належить дружині Володимира Доманського Катерині Доманській. Згідно з інформацією в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, вона стала його одноосібною власницею в березні 2020 року. При цьому декларація про готовність об’єкта до експлуатації була підписана ще у січні 2019 року.

Фото Наші гроші. Львів

Катерина Доманська також є власницею земельною ділянки площею 0,05 га, на якій розташовано будинок, з 2018 року. При цьому в декларації Володимира Доманського власність дружини на цю ділянку не відображена. Він задекларував лише спільну з дружиною власність на квартиру в Брюховичах площею 81 кв. м, її магазин та свою частку у власності невеликого будинку у селі Воля-Гомулецька.
Крім того, Доманській володіє ювелірними виробами на 0,9 млн грн. А щодо автомобілів, то в декларації зазначено лише автомобіль дружини Mersedes 2005 року випуску.

У 2017 році Володимиру Доманському спалили два автомобілі: Toyota Land Cruiser і Suzuki Grand Vitara, які були запарковані на вулиці біля житлового будинку на вул. Львівській, 33. Ці авто не були вказані в його декларації. Тоді він пояснив, що з дружиною користується автомобілями, які належать його другові, який живе поруч. Назвати прізвище друга Доманський не захотів.

Фото Наші гроші. Львів

Сільський голова села на Вінничині пішов у відставку через підрядника львівської «Грінери»

$
0
0

Сільський голова села Браїлів (Вінницька область) 22 вересня подав у відставку після того, як не зміг пояснити, чому на місцевому полігоні з’явилось львівське сміття. Сміття, яке привезла компанія «Транспортно-експедиторська компанія «Автобан» та незаконно висипала на полігоні, виявили місцеві мешканці.

Згідно з товаро-транспортною накладною, замовником вивезення було ТОВ «Грінера Україна» − один з ключових збирачів побутових відходів у Львові. Про інцидент повідомили активісти ГО «Автомайдан «Вінниччина».  Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «забруднення навколишнього середовища».

У компанії «Грінера» протягом чотирьох днів не змогли знайти час для коментарів.

Товаро-транспортна накладна, вилучена мешканцями у ТОВ “ТЕК “Автобан” (фотографія: Vlasno.info)

Натомість, тепер вже колишній, селищний голова Браїлова Валерій Резедент повідомив редакції «Наші гроші. Львів», що офіційного договору на захоронення сміття зі Львова місцеве комунальне підприємство, яке відповідає за полігон, не укладало. Але з компанією ТЕК «Автобан» підписали договір на облаштування Браїлівського полігону на початку вересня.

За словами Резедента, представники ТЕК «Автобан» назвались спеціалістами з вивезення, переробки, сортування та утилізації сміття. До інциденту фірма облаштувала полігон майже на 100 тис. грн та привезла 20 контейнерів на таку ж суму.

На даний час селищна рада не може зв’язатися з представником підприємства, тому договір з компанією на облаштування сміттєзвалища розірвали, а селищний голова Валерій Резедент добровільно склав свої повноваження.

«Якісь працівники цього підприємства (ред. – ТОВ «ТЕК «Автобан») вночі тихенько, поза спинами комунального підприємства та селищної ради, завезли туди львівське сміття. Можливо, це була провокація перед виборами», − зазначив він.

Редакція «Наші гроші. Львів» звернулася по коментар до ТОВ «Грінера Україна» з приводу співпраці з підрядником «ТЕК «Автобан», однак потягом чотирьох днів представники компанії не змогли знайти час.

Фірма-перевізник сміття «ТЕК «Автобан» зареєстрована з 2012 року. До вересня цього року компанія була прописала у Львівській області, однак восени адресу змінили на смт. Браїлів Вінницької області.

На сьогодні власником та директором фірми є мешканець Закарпатської області Михайло Данко. Він також з 2019 року зареєстрований як приватний підприємець, основний вид діяльності якого – виробництво готової їжі та страв. Редакція «Наші гроші. Львів» намагалася зв’язатися з Михайлом Данком, однак на момент публікації його телефон був відключений.

Власником ТОВ «Грінера Україна» є Богдан Михалусь, колишній позаштатний радник міського голови Львова Андрія Садового. Фірму «Грінера Україна» зареєстрували в Києві у 2007 році під назвою ТОВ «МТБ Групп». Сам Михалусь став власником «Грінери» влітку 2016 року. Тоді ж прописку фірми перенесли до Львова.

Інцидент з підрядником «ТЕК «Автобан» − не перший випадок, коли сміття зі Львова вивозять на невідповідні сміттєзвалища. Зокрема, у травні цього року правоохоронці з’ясували, що компанії з вивозу сміття підробляли документи, вказуючи місцем його захоронення Київську, Житомирську та інші області, хоча натомість частину сміття закопували неподалік міста Жидачева на Львівщині та Коростеня на Житомирщині.

У рамках цього кримінального провадження слідчі обшукали, зокрема, й офіс компанії «Грінера Україна». Будь-яку причетність до злочину керівник компанії Богдан Михалусь тоді відкинув, пояснюючи, що «Грінера Україна» не перевозить сміття на полігони, а лише збирає його в місті. За його словами, далі побутові відходи на відповідні полігони вивозять вже підрядники. «Грінера Україна» контролює їх за допомогою GPS-навігації, однак часом ці перевізники її обходять.

АМКУ оштрафував підприємця на понад третину мільйона гривень за систематичне махлювання на тендерах

$
0
0

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 17 вересня оштрафувало приватного підприємця Романа Цибульського за імітацію конкуренції на торгах. Відповідне рішення оприлюднили на сайті АМКУ 22 вересня. За численні порушення на різних тендерах від районних відділів освіти на закупівлю продуктів харчування підприємець повинен сплатити 816 тис. грн штрафу.

Розігрував торги Роман Цибульський з приватним підприємцем Юрієм Курилишиним. Останній уник штрафу, оскільки припинив підприємницьку діяльність у травні 2018 року, до винесення рішення Антимонопольним комітетом.

Змову цих підприємців виявили наші партнери, експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень», про що також писали на сайті «Наші гроші. Львів» у квітні 2018 року. Одним із сфальсифікованих тендерів була закупівля печива від відділу освіти Галицького та Франківського районів департаменту гуманітарної політики ЛМР. Тут застосували класичну схему: один з учасників запропонував дуже низьку ціну, а потім відмовився укладати угоду, відтак замовник змушений підписувати договір з іншим учасником за суттєво вищою ціною. В даному випадку укладати договір відмовився Юрій Курилишин, тож перемога дісталась Роману Цибульському.

Протягом 2017-2018 рр. ці підприємці 13 разів перетинались на торгах департаментів Львівської міської ради. В усіх випадках замовники підписували договір з Романом Цибульським, бо його конкурент або відмовлявся від замовлення, або не надавав усіх необхідних документів. Підприємці також подавали ідентичні документи.

Антимонопольний комітет виявив, що Курилишин і Цибульський використовували однаковий торговий майданчик та спільну IP-адресу, отримали банківську гарантію в одному банку, користувались однаковим програмним забезпеченням для підготовки документів та синхронно їх завантажували.

Ні Цибульський, ні Курилишин не подавали заперечень до Антимонопольного комітету під час розгляду справи. Штраф у 816 тис. пояснюється тим, що змову підприємців довели на 12 тендерах, а максимально можливий штраф за однією закупівлею – 68 тис. грн.

За даними проекту Clarity, 74-річний приватний підприємець Роман Цибульський прописаний у Львові і всього підписав 15 договорів на 2,7 млн грн. А останнє держзамовлення отримав у червні 2019 року на постачання меблів для Нової української школи.

Нагадаємо, окрім штрафу, рішення Антимонопольного комітету передбачає заборону підприємцям брати участь у відкритих торгах впродовж 3 років.

Лікарня в Чернівцях з порушенням замовила проєктування кисневої системи у місцевого архітектора

$
0
0

Чернівецька обласна клінічна лікарня 23 вересня замовила виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію системи кисневого забезпечення за 120 тис. грн з порушенням законодавства. Підряд отримав місцевий архітектор Віталій Гліган.

Закупівлю послуг здійснили за спеціальною спрощеною процедурою для подолання пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19). Така процедура передбачає закупівлі за прямими договорами, без проведення конкурсу. Однак інженерних та планувальних послуг немає в переліку відповідної постанови Кабінету міністрів, яка визначає, що можна замовляти без конкурсу.

«Процедуру застосували безпідставно, адже такого виду робіт немає в постанові», − підтверджує фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов.

У своєму договорі Чернівецька обласна клінічна лікарня посилається на вересневі зміни до спеціальної постанови, однак, стверджує Олег Блінов, вони ще не набрали законної сили.

Він пояснює, що якщо замовникові справді було потрібно терміново замовити проєктування, то він мав укласти прямий договір за скороченою процедурою та обґрунтувати свою нагальну потребу.

Саме так зробив Центр легеневого здоров’я у Львівській області, який замовив за скороченою переговорною процедурою розширення системи постачання медичного кисню. Такого виду робіт також немає у спеціальній постанові Кабінету міністрів. Медики обґрунтували укладення своєї угоди негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Редакція «Наші гроші. Львів» намагалася отримати коментар в Чернівецькій обласній клінічній лікарні, однак не змогла зв’язатися з економічним відділом.

Згідно з угодою, в лікарні планують реконструювати приміщення компресорної та кисневої станцій в підвалі з перекладкою мережі до реанімаційного відділення. Проєкт також передбачатиме влаштування чотирьох стельових та двох настінних газових мостів. Архітектор завершить проєктування до кінця жовтня цього року.

Віталій Гліган зареєстрований як підприємець 2013 року в Чернівцях. Протягом 2019-2020 років він отримав державних замовлень на 1,6 млн грн. Серед його підрядів – виготовлення проєктно-кошторисної документації на оновлення даху Чернівецької обласної філармонії та коригування проєктно-кошторисної документації будівництва Палацу правосуддя в Сторожинці.

Медики «швидкої» в Чернівцях отримають вісім нових автомобілів для виїздів до пацієнтів з підозрою на COVID-19

$
0
0

Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 24 вересня замовив вісім спеціалізованих автомобілів на 15,7 млн грн. Транспорт поставить ТОВ «Автоспецпром» протягом трьох місяців після попередньої 50% оплати.

Закупівлю провели за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Придбання автомобілів медичної допомоги передбачене спеціальною постановою Кабінету міністрів.

Медики отримають вісім спеціалізованих автомобілів типу В на базі Citroen Jumper. Один такий автомобіль коштує 1,96 млн грн.

Транспорт укомплектований ношами для транспортування пацієнта, одним кисневим балоном на 2 тис. літрів та портативним балоном на 400 літрів. Для підтримки дихання також будують дихальні мішки, ларингоскопи для обстеження гортані та аспіратори.

До комплектації «швидкої» входить обладнання для діагностики: апарат для вимірювання кров’яного тиску, портативний монітор пацієнта, глюкометр для вимірювання рівня глюкози в крові. А також обладнання для першої медичної допомоги − дефібрилятор у випадку порушення серцевої діяльності, небулайзер для інгаляційної терапії, електрокардіограф, шприцевий насос тощо.

ТОВ «Автоспецпром» належить до групи компаній Германа Фісталя, основним напрямком якої є виробництво та продаж медичних товарів (ТМ Medicare). Протягом 2019-2020 років компанія «Автоспецпром» отримала державних замовлень на 1 млрд грн.

Компанія «Автоспецпром» фігурує в низці кримінальних проваджень щодо неякісної сертифікації автомобілів. Наприклад, цьогорічне провадження стосується недобросовісної поставки 42 автомобілів швидкої допомоги у Тернопільській області. Слідчі зазначають, що фірма з порушеннями переобладнала вантажівки Citroen Jumper під автомобілі швидкої допомоги, а посадовці обласної ради перерахували за них кошти. Порушення переоснащення «швидких» стосувалися сертифікації на відповідність вимогам ДСТУ.

Водночас у фірмі «Автоспецпром» зазначають, що їхні автомобілі відповідають вимогам українського законодавства. Воно, переконана компанія, не містить жодних вказівок чи обмежень щодо типів шасі, на базі яких можуть виробляти автомобілі швидкої допомоги.

ТОП-5 закупівель тижня для боротьби з COVID-19

$
0
0

Протягом останнього тижня 21-26 вересня замовники в п’яти областях західного регіону України підписали 621 договір на 93 млн грн за спеціальною процедурою закупівель для боротьби з COVID-19.

Найбільше коштів цього тижня розподілили у Закарпатській та Чернівецькій областях, де підписали договорів на 37 та 23 млн грн відповідно. Третє місце за сумою угод посіла Івано-Франківська область з 11,7 млн грн.  Найменше коштів за останній тиждень витратили у Львівській та Тернопільській областях, де розподілили 11,3 та 9,5 млн грн.

Найбільшими угодами тижня стали:

  1. Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги замовив 15 спеціалізованих автомобілів на 29,4 млн грн для виїздів до пацієнтів з підозрою на COVID-19. Договір підписали з ТОВ «Автоспецпром». Фірма належить до групи компаній Германа Фісталя, основним напрямком якої є виробництво та продаж медичних товарів (ТМ Medicare). Компанія фігурує в низці кримінальних проваджень про недобросовісне переобладнання автомобілів швидкої допомоги, однак у фірмі запевняють, що їхній транспорт відповідає вимогам законодавства.
  2. Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф також замовив вісім спеціалізованих автомобілів на 15,7 млн грн. Транспорт поставить вже згадане ТОВ «Автоспецпром».
  3. Калуська районна рада в Івано-Франківській області отримає цифрову діагностичну рентгенівську систему вартістю 1,89 млн грн у ТОВ «Ілатанмед». Медики отримають мобільний рентген-апарат Ultra 200A корейського виробника EcoRay. Пристрій дозволяє зберігати, друкувати та редагувати зображення. Робоча станція отримання знімків зберігатиме мінімум 16 тисяч рентгенівських знімків. Рентген-апарат можна буде легко переміщати в межах медичного закладу.
  4. Хотинська районна лікарня підписала договір на 1,8 млн грн на постачання медикаментів з ПП «Гармонія 2000». Це чернівецьке підприємство, яке спеціалізується на продажі фармацевтичних товарів.
  5. Івано-Франківський обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф придбає 15 дефібриляторів-моніторів за 1,8 млн грн. Товар поставить місцева підприємиця Олександра Іванишин. Вона прописана в одній квартирі з Ігорем Іванишиним, компанія якого ПП «Глорія-ІВ» фігурує в кримінальному провадженні, а самого Іванишина як директора фірми обвинувачують в шахрайстві.

Закарпатський центр екстреної допомоги придбає 15 «швидких» за майже 30 мільйонів гривень

$
0
0

Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги 25 вересня підписав угоду із ТОВ «Автоспецпром» на закупівлю 15 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги. Сума договору становить 29,4 млн грн. Про це стало відомо із сайту публічних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели за спрощеною процедурою звітування, оскільки цей товар передбачений постановою Кабінету Міністрів, і використовується для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Вартість одного автомобіля, в даній закупівлі становить 1,96 млн грн. Замовили автомобілі типу В на базі Citroen Jumper. Автомобілі швидкої укомплектовані спеціальним обладнанням: кисневими балонами, дихальними мішками та ларингоскопами, а також приладами для реанімації: дефібриляторами, пульсоксиметрами, небулайзерами, електрокардіографами, моніторами тиску крові і т. д.

Нагадаємо, що у вересні поточного року автомобілі для швидкої допомоги придбали також в Івано-Франківській та у Львівській областях. В Івано-Франківську поповнили парк «Обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на сім авто за 13,72 млн грн. Так само і Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримає десять спеціалізованих автомобілів за 19,6 млн грн.

Ці автомобілі також придбані у ТОВ «Автоспецпром». Вартість всіх авто ідентична – 1,96 млн грн.

ТОВ «Автоспецпром» зареєстровано у Петропалівській Борщагівці Київського району. З початку 2020 року фірма отримала 12 держзамовлень на 160 млн грн, усі з яких на постачання спецавтомобілів.

Компанія належить до групи компаній Германа Фісталя. Основним напрямком якої є виробництво та продаж медичних товарів «ТМ Medicare», які також використовуються у комплектації автомобілів.


Антикорупційний суд в п’ятнадцять разів зменшив заставу Михайлу Дзюдзю

$
0
0

Вищий антикорупційний суд 22 вересня змінив розмір застави для депутата Львівської облради Михайла Дзюдзя та зняв арешт з його майна. Повні тексти рішень ще не опубліковані.

Так, слідчий суддя змінив йому розмір застави із 630,6 тис. грн до 42 тис. грн, а також скасував арешт на дві земельні ділянки і гроші: 220 тис. грн, 1,3 тис. дол., 2,9 тис. євро, які знайшли в будинку, де він проживає.

До березня цього року Дзюдзь очолював Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції. Тоді йому повідомили про підозру в хабарництві. Як повідомляло НАБУ, вони мають докази, що посадовець вимагав і щомісячно отримував від підпорядкованих йому керівників установ виконання покарань неправомірну вигоду.

В ухвалах суду вказано, що вимогу такої щомісячної оплати отримав начальник «Цуманської виправної колонії (№84)», який передав 800 доларів, з яких 300 доларів були від керівника «Луцького слідчого ізолятора», та картки на 100 літрів бензину.

Згідно з декларацією про доходи, яку Дзюдзь подав вже після свого звільнення, кількість його майна значно зменшилась. У березні, одразу після обшуків, Михайло Дзюдзь переписав на доньку квартиру у Львові загальною площею 132,5 кв. м, будинок площею 268,2 кв. м в селі Суховоля, гараж та дві земельні ділянки, автомобіль Toyota Camry.

Його адвокат стверджував, що підозрюваний переписав майно через поганий стан здоров’я, а 15 тис. доларів, які вилучили в квартирі, – це весільний подарунок доньки. Врезультаті на ці кошти, а також майно доньки Дзюдзя, арешт не наклали.

Підприємці з однаковими довідками поділили понад 2 мільйони гривень на закупівлі від лікарні в Ужгороді

$
0
0

Пов’язані підприємці Дмитро Єрохін та Леонід Запара розіграли закупівлю ендоскопічної системи за 2,22 млн грн для Ужгородської центральної міської клінічної лікарні.

Обидва учасники завантажили на торги документи з однаковими плями на документах, що свідчить про їхню підготовку на одному принтері або сканері. Також підприємці подали однаково складений гарантійний лист, довідку про захист довкілля та довідку про право підпису.

Окрім того, електронні пошти конкурентів починаються однаково – endo_dmitry@ukr.net та endo_zapara@ukr.net.

Під час аукціону підприємці не знижували своїх пропозицій, однак ціна Дмитра Єрохіна була на 5 тис. грн дешевшою. Учасники зустрічаються на торгах вперше.

Дмитро Єрохін та Леонід Запара зареєстровані у Дніпрі. Основним видом діяльності обох підприємців є ремонт та технічне обслуговування електронного та оптичного устаткування. Протягом 2019-2020 року Леонід Запара отримав державних замовлень на 189 тис. грн, а  Дмитро Єрохін – на 6,6 млн грн.

Згідно з поточною угодою, медики отримають ендоскопічну систему, до якої входить ендоскопічний відеоцентр за 697 тис. грн, відеогастроскоп за 740 тис. грн, відеоколоноскоп вартістю 718 тис. грн, рідкокристалічний монітор за 54 тис. грн, ендоскопічний відсмоктувач та ендоскопічна стійка за 8 і 7 тис. грн відповідно.

Нагадаємо, Ужгородська центральна міська клінічна лікарня належить до закладів, які приймають хворих на коронавірус.

 

Прокуратура розслідуватиме розтрату грошей у Cокальській райлікарні після публікації у «Наші гроші. Львів»

$
0
0

Червоноградська місцева прокуратура 22 вересня зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливої розтрати коштів Сокальською районною лікарнею під час закупівлі медичних засобів. Йдеться про закупівлю респіраторів та захисних комбінезонів для лікарів, які лікарня в кінці серпня замовила у приватної підприємиці Анастасії-Марії Сейко за 350 тис. грн.

Нагадаємо, що про факт можливого завищення ціни ми зазначили 1 вересня у публікації «Лікарня в Сокалі заплатить за одноразові комбінезони на 100 тисяч гривень більше за ціну виробника», а наші партнери з ГО «Центр громадського моніторингу і досліджень» скерували відповідне звернення до прокуратури.

Згідно з угодою, лікарня замовила тисячу захисних комбінезонів BeSafe Master по 305 грн за одиницю. Ці одноразові захисні комбінезони виробляє компанія «БІКО». На момент публікації на ринку (наприклад, в мережі «Епіцентр») такі комбінезони можна було придбати по 223 грн за одиницю. Щоправда, на сайті «БІКО» ці комбінезони коштували 265,2 грн, однак при дзвінку в компанію нам повідомили, що для лікарень вартість таких комбінезонів становила 204 грн. Отже, при закупівлі напряму у виробника на тисячі комбінезонів лікарня в Сокалі могла б зекономити приблизно 100 тис. грн.

Інші медичні заклади України такий товар купували за цінами від 170 до 250 грн.

У червоноградській місцевій прокуратурі повідомили, що за зверненням відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення або розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем) та скерували справу для подальшого досудового розслідування у Сокальський відділ поліції.

«Ковідна» лікарня в Тернополі отримає кисневе обладнання за понад 2 мільйони гривень

$
0
0

Тернопільська комунальна міська лікарня №2 замовила 29 вересня концентратор кисню та центральну компресорну станцію за 2,43 млн грн. Товар поставить ТОВ «Цеоліт Медікал» протягом місяця після 100% передплати.

Медики отримають кисневий концентратор О 93-160 з резервуаром на 270 літрів газу вартістю 1,31 млн грн та центральну компресорну станцію вартістю 1,12 млн грн.

Кисневий концентратор дозволяє подавати кисень у тих випадках, коли немає відповідних балонів або спеціальної центральної подачі. Окрім того, забезпечувати лікарню потрібним газом буде й компресорна станція, яка призначена для його одержання. Це медичне обладнання використовують для лікування хвороб дихальної системи.

Закупівлю провели за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19.

Нагадаємо, Тернопільська комунальна міська лікарня №2 входить до переліку закладів, визначених для прийому хворих на коронавірус.

Це не перше замовлення компресорної станції з кисневим концентратором в Тернопільській області. В кінці червня Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги замовила концентратор кисню О 93-160 з резервуаром на 270 літрів газу за 1,31 млн грн та центральну компресорну станцію вартістю 840 тис. грн.

Постачальник кисневого обладнання ТОВ «Цеоліт Медікал» зареєстроване 2011 року в Києві. Власником та водночас керівником фірми є Олексій Стрехо. Протягом 2019-2020 років підприємство отримало державних замовлень на 3,5 млн грн.

Чому підозрюваний в хабарництві керівник «Галсільлісу» повернувся на роботу

$
0
0

Генеральний директор обласного комунального підприємства «Галсільліс» Володимир Мельник, якого у січні затримували за хабар, вийшов на роботу через те, що суд повернув його справу прокуратурі.

У липні цього року обвинувальний акт у справі Володимира Мельника отримав Шевченківський районний суд Львова. Його звинувачують в отриманні хабара (ч. 3 ст. 368 ККУ) від керівника Яворівського дочірнього підприємства «Галсільлісу». Як повідомляла тодішня прокурорка Львівської області Ірина Діденко, вимагав від підлеглих гроші за кожен офіційно реалізований підпорядкованим йому підприємством кубометр лісопродукції. Поліції вдалося зафіксувати передачу 17,8 тис. грн та 300 дол. чергової частини «траншу» від керівника районного підрозділу до обласного.

Зображення Прокуратури Львівської області

Терміни відсторонення Мельника від посади генерального директора «Галсільлісу» кілька разів продовжували, востаннє до 7 вересня цього року. За кілька днів до цього, 3 вересня, прокурори подали клопотання про продовження відсторонення. Однак 7 вересня Шевченківський районний суд повернув обвинувальний акт, і, відповідно, повідомила прес-служба прокуратури, клопотання про відсторонення суд вже не розглядав.

Обвинувальний акт суддя Оксана Федорова повернула після клопотання адвоката Володимира Мельника. Він стверджував, що документ не містить конкретних даних про злочин, твердження суперечать один одним, не зазначено, де конкретно в автомобілі було знайдено та звідки вилучено гроші тощо. Суддя теж погодилась із «неконкретністю», а тому клопотання адвоката задовольнила.

На думку адвоката, який на прохання «Наші гроші. Львів» ознайомився з ухвалою суду, її з великою вірогідністю скасує апеляційний суд. Прокуратура вже звернулась зі скаргою.

Володимир Мельник, як повідомляв Zaxid.net, вийшов на роботу 21 вересня.

У липні Шевченківський районний суд отримав обвинувальний акт ще по трьом фігурантам розслідування, один із яких керівник Яворівського дочірнього підприємства «Галсільлісу» Роман Сухович. Інші – працівники Івано-Франкового лісництва Яворівського ДЛГП «Галсільліс», у справах яких мова йде про збут необлікованої деревини за готівкові кошти.

Внесені за керівника Яворівського дочірнього підприємства «Галсільлісу» понад 168 тис. грн застави суд стягнув в дохід держави. Як виявилось, підозрюваний вже після обрання запобіжного заходу наголошував свідкам про необхідність дотримуватися однієї позиції під час допитів, одного зі свідків переконував не брати участь у проведенні слідчих дій. Крім того, СБУ виявило, що він змінив адресу проживання і про це не повідомив.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live