Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

Конфісковані митниками цигарки спалюватиме син екс-начальника СБУ Львівщини

$
0
0

Сьогодні, 17 квітня, у селі Великі Мости (Сокальський район) постійна комісія Львівської митниці ДФС утилізує велику партію контрабандних цигарок. Тютюнові вироби у яких закінчився термін придатності спалить ТОВ «Капітал альянс партнерс». Про це повідомляє прес-служба ДФС у Львівській області.

Фірма «Капітал альянс партнерс» зареєстрована у Києві. Основним видом діяльності зазначена діяльність у сфері права, а також фірма може здійснювати послуги посередника у торгівлі паливом, оптову торгівлю, збирання безпечних та небезпечних відходів.

Власниками товариства є Оксана Рєзнік (20%) та Ігор Андрейчук (80%). Останній є сином колишнього начальника управління Служби безпеки України у Львівській області Віктора Андрейчука. Зараз УСБУ Львівщини очолює Олександр Ткачук

Як раніше писали «НГ.Львів», Ігор Андрейчук  у 2009-2010 рр. був зареєстрований приватним підприємцем з основним видом діяльності «роздрібна торгівля одягом». Також у 2014-му його батько повідомляв, що син працює начальником відділу інформаційно-аналітичного забезпечення департаменту безпеки банку.

На порталі використання публічних коштів Edata відсутні відомості про перерахунок фіскальною службою чи митницею коштів за оплату цих послуг з утилізації. Хоча у листопаді 2018 року волинська митниця ДФС платила цій компанії за послуги із утилізації неякісних продуктів близько 4 тис. грн, а в жовтні 2018 року – Чернівецька митниця 22 тис. грн за знищення невідомого майна.


Друзі з однієї адреси змагаються за ремонт офісу львівських аудиторів

$
0
0

Західний офіс Держаудитслужби опублікував повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «Компанія Техно-Дизайн» на поточний ремонт приміщень адмінбудинку на вулиці Костюшка, 8 у Львові вартістю майже 200 тис. грн. Про це стало відомо з сайту публічних закупівель Prozorro.

До участі в закупівлі зголосилися тільки дві компанії з подібними назвами: вже згадана «Компанія Техно-Дизайн» та «Компанія Техно Альянс», чия пропозиція була на 180 гривень дорожчою.

«Компанія Техно Альянс» завантажила лише незначну частину документів, які вимагав замовник. Однак з витягу з реєстру платників єдиного податку стало відомо, що компанія веде діяльність в одному з конкурентом будинку за адресою м. Львів, вул. Угорська, 14.

Крім того, власник «Компанія Техно Альянс» Андрій Паленга входить до числа засновників Обслуговуючого кооперативу «Альянс-10» з Галиною Суховолець, яка володіє 50% «Компанія Техно-Дизайн».

Офіційно «Компанія Техно Альянс» прописана на вулиці Кам’янецькій, 1а, де також зареєстрований обслуговуючий кооператив «Альянс-7». Ним керує Володимир Кучковський  – власник інших 50% «Компанія Техно-Дизайн».

ТОВ «Компанія Техно-Дизайн» отримує найбільші замовлення в основному від Львівського національного медуніверситету ім. Д. Галицького. Однак до цього також підписувало три договори із Західним офісом Держаудитслужби на майже 160 тис. грн на поточний ремонт, закупівлю сушарок для рук та світлодіодних панелей.

Натомість їх конкурент «Компанія Техно Альянс» працювало виключно з медуніверситетом, загалом на понад 550 тис. грн.

Сестри-готельєрки з Рогатина розпиляли дві третини мільйона від реабілітаційного центру

$
0
0

Черченський обласний  навчально-реабілітаційний центр Івано-Франківської обласної ради  уклав угоду на закупівлю харчування з приватною підприємницею з Рогатина  Ганною Салій на суму 766,6 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, Ганна Салій харчуватиме дітей, які живуть та проходять реабілітацію у Черченському НРЦ до кінця 2019 року.  Вона забезпечуватиме сніданками, полуденками, обідами, підвечірками та вечерями учнів 1-9 класів.

За даними Prozorro, Салій працює з Центром щонайменше з 2017 року – з нею вже було укладено шість угод, враховуючи поточну закупівлю. Три з них були укладені за результатами відкритих торгів.  При цьому у всіх трьох випадках Ганна Салій конкурувала лише з іншою місцевою підприємницею Уляною Країнською. Різниця в ціні під час останніх торгів становила лише 216 грн.

Уляна Країнська є рідною сестрою Ганни Салій. Раніше вони були прописані за однією адресою в місті Рогатин, яка сьогодні є адресою реєстрації ФОП Країнської. Сестри також ведуть спільний готельний бізнес – вони управляють міні-готелем «Садиба мрій», що розташований в селі Конюшки (Рогатинський район). Телефони, які вони подають у тендерній документації, співпадають з телефонами, за якими можна замовити номер в готелі.

А на тендери від реабілітаційного центру сестри подають дуже схожі документи – з однаковими помилками та дефектами друку. Вони також однаково називають документи, і всі їх довідки були завантажені на портал з різницею у півгодини. Файли називають однаково – зі словом «Scanlmage» + порядковий номер. Сестри також пропонують дітям однакове меню.

Підприємниці пропонують однакове меню з ідентичних продуктів. Зліва меню ФОП Салій, справа – ФОП Країнської

З початку 2018 року Ганна Салій отримала від Черченського обласного навчально-реабілітаційного центру замовлень на 2,5 млн грн. В інших державних закупівлях підприємниця участі не брала.

Нагадаємо, що згідно із ЗУ «Про публічні закупівлі», сестри є пов’язаними особами і не можуть брати участь в одних і тих же торгах. Тендерний комітет зобов’язаний відхиляти пропозиції пов’язаних осіб, однак в даному випадку не зробив цього.

Місцеві підприємці розвели мукачівську лікарню на дорогий кейтеринг

$
0
0

Комунальне некомерційне підприємство «Мукачівська центральна районна лікарня» підписало договір з підприємцем Володимиром Сабовим на кейтерингові послуги за 1,5 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

На торгах змагалися чотири підприємці – Петро Бабинець, Галина Тороні, Марина Марко та переможець Володимир Сабов. Найдешевшу пропозицію (1,44 млн грн) запропонував Бабинець, однак його відхилили через відсутність потрібних документів. Наступну вигідну ціну (1,45 млн грн) запропонувала підприємниця Тороні, але її замовник також відхилив. Відтак районна лікарня підписала договір з переможцем Сабовим, пропозиція якого була на 49,5 тис. грн дорожчою.

Конкуренти Сабов та Тороні завантажили документи з однаковим дефектом друку або сканування. Крім цього, цих учасників пов’язує товариство «Натурпродукт», яке належить батькові та сину Михайлам Боднарам. Підприємець Сабов має з цією фірмою спільного водія, а підприємниця Тороні – інженера-технолога. Також Сабов орендує Боднара-молодшого приміщення та техніку.

Галина Тороні зареєстрована як підприємець у серпні 2018 року. Володимир Сабов веде діяльність з листопада 2017 року. Учасники вперше зустрічаються на торгах.

Протягом 2018-2019 років Галина Тороні не отримала жодного замовлення, Володимир Сабов підписав лише поточний договір.

Згідно з угодою, підприємець постачатиме продукти для пацієнтів районної лікарні за 36 грн/комплект протягом 2019 року.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Два поверхи мої, два поверхи

$
0
0

На землі екс-депутата від «Свободи» та його родичів збудували шестиповерхівку, а там дозволено не більше чотирьох поверхів. Пятий поверх назвали мансардою, шостий – антресоллю. Так, виявляється, можна робити. 

***

«Готові квартири в зданому елітному будинку на Погулянці. Підключені мережі та створене ОСББ. Індивідуальна система знижок. Комора кожному покупцю в подарунок», – так рекламують в соцмережах новобудову на вулиці Черемшини, 29 у Львові. Поруч парк, ботанічний сад, спорткомплекс з басейном та стадіон.

Новобудова на Черемшини. Аерозйомка з сайту ЛУН

Звести в цьому районі багатоповерхівку Львівська міська рада дозволила ще у 2015 році. Тоді управління архітектури Львівської міськради затвердило фірмі «Дублянський будівельник» містобудівні умови та обмеження.

На той момент наше місто не мало затвердженого зонінгу. Так само не був розроблений детальний план території. Тому у міськраді мали б керуватися основним містобудівним документом – генеральним планом Львова.

Копія з Містобудівних умов та обмежень, виданих на Черемшини, 29, 29-а, 29-б

На Черемшини міськрада дозволила збудувати чотириповерховий будинок з  цоколем та мансардою. Однак чиновники знехтували тим, що будівлю зводитимуть на присадибній ділянці. Згідно з генпланом, це територія малоповерхової або садибної житлової забудови. Це означає, що тут дозволено будувати максимум чотири поверхи.

Місце будівництва на генеральному плані Львова (окреслено червоним). Це позначення означає малоповерхову житлову забудову (2-4 поверхи) та садибну житлову забудову (1-3 поверхи)

Експерт з будівництва Георгій Могильний стверджує, що Львівська міська рада видала містобудівні умови та обмеження з грубим порушенням.

«На присадибній ділянці дозволено будувати максимум чотири поверхи. Щоб це обійти, міськрада прописала «чотири поверхи + цоколь + мансарда». Фактично вона затвердила будівництво будівлі на два поверхи більше, ніж дозволено генеральним планом», − зазначає Могильний.

Непрості власники землі

Ймовірно, лояльність Львівської міськради до забудовника була зумовлена власниками земельних ділянок, на яких звели багатоповерхівку. А вони належать родичам екс-депутата Львівської міськради Ярослава Тістика – братові й екс-депутатові Львівської облради Володимиру Тістику, його тітці Ніні Мичці та свояку Михайлові Гунцу.

Брати Тістики були депутатами протягом 2010-2015 років від ВО «Свобода». Ярослав Тістик входив до комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради. Його навіть визнали найактивнішим депутатом у збереженні архітектурного обличчя Львова.

Брати Тістики неодноразово фігурували в матеріалах редакції «Наші гроші. Львів». Зокрема, їхня фірма «СВ» самовільно збільшила площу торгово-розважального комплексу на вул. Гетьмана Івана Мазепи, 25Б у п’ять разів. Тістики досі володіють низкою фірм, як-от «Володар», «Управлінська компанія «Наш дім», «СВ».

Родичі Тістиків Ніна Мичка та Михайло Гунц не є публічними людьми. Однак тітці належить частина компанії Володимира та Ярослава Тістиків «Егіда-Львів». Її син, двоюрідний брат Тістиків, Богдан Мичка працює заступником голови Сихівського районного суду.

Почали з будинку – закінчили багатоповерхівкою

Приватизація землі на вул. Черемшини також припала на момент депутатства Ярослава Тістика у міськраді. У 2012 році його родичі Володимир Тістик, Ніна Мичка та Михайло Гунц отримали у власність земельні ділянки на вул. Черемшини, 29. «За» це рішення проголосував й Ярослав Тістик. Відтак Володимиру Тістику перейшло у власність 0,1 га землі, його тітці – 0,09 га, а своякові – 0,08 га.

Двоюрідний брат Тістиків, заступник голови Сихівського райсуду Богдан Мичка, розповідає, що землею на вул. Черемшини, 29 родичі зацікавилися ще в 2000-х роках. Там вони викупили дерев’яний будинок площею приблизно 500м2, в якому планували поселитися сім’ями. Однак плани змінилися, оскільки будівля почала руйнуватися. Співвласники вирішили його знести і побудувати два спарені котеджі, і вже в 2007 році отримали дозвіл на їхнє проектування та будівництво.

Правда, робіт не починали шість років через зміни в законодавстві, а після отримання права власності у 2012 році родина Тістиків відмовилася від котеджів. Натомість у червні 2015 року співвласники підписали договір суперфіцію з фірмою «Дублянський будівельник», згідно з яким дозволили використати їхні ділянки для забудови.

Володимир Тістик пояснив «Наші гроші. Львів», що землю для забудови надали через фінансові обставини: «Будувати самостійно не було фінансової можливості. А з кількох різних забудовників «Дублянський будівельник» запропонував найкращі умови».

Антресоль, що стала шостим «поверхом»

“Чотириповерхівка” на Черемшини, 29. Фото “Наші гроші. Львів”

«Дублянський будівельник» здав багатоповерхівку в експлуатацію в травні 2018 року. До чотирьох поверхів з цоколем та мансардою додався ще один. Однак законно – забудовник назвав цей «шостий поверх» антресоллю в своїй проектній документації. Тому інспекція ДАБК не виявила порушень перед прийняттям її в експлуатацію.

«Будівля відповідала усій проектній документації, в якій забудовник зазначив антресоль. Але антресоль не є поверхом, згідно з державними будівельними нормами, тому не порушує загальної поверховості об’єкта», − пояснює начальник юридичного відділу інспекції ДАБК Святослав Кіндратів.

На своєму сайті забудовник продає мансарду та антресоль як «п’ятий поверх перший рівень» і «п’ятий поверх другий рівень».

Фактично це дворівневі квартири за ціною в майже 40 тис. грн за «квадрат». Менеджери забудовника розхвалюють ці квартири як «виходите з гостями на балкон і дивитеся на вечірній Львів». Як повідомив журналістці продавець, мансарда і антресоль мають по 3 метри висоти, тобто загалом 6.

Експерт з будівництва Георгій Могильний стверджує, що добудова антресолі – одна з лазівок в законодавстві. «Справа в тому, що немає чітких характеристик антресолі. Фактично, замість кожного дозволеного поверху можна побудувати два, назвавши кожен другий антресолями. Забудовникові за цю добудову нічого не буде», − розповідає Могильний.

Ще до видачі містобудівних умов та обмежень Львівська міська рада знала, що «Дублянський будівельник» планує добудувати антресольний поверх. Його забудовник вказав у своєму містобудівному розрахунку, який розглядали на архітектурно-містобудівній раді в червні 2015 року. Мабуть, цей «поверх» не сподобався членам ради, адже вони повернули документ на доопрацювання, зокрема, через недотримання забудовником задекларованої поверховості у 4 поверхи.

Вдруге це питання на містобудівну раду так і не потрапило, хоча зазвичай документи подають повторно на затвердження. «Зазвичай забудовники доопрацьовують містобудівний розрахунок. Буває, що один об’єкт розглядають декілька разів», – розповів член ради Віталій Дубина.

Однак без повторного розгляду, вже через два місяці на Черемшини затвердили містобудівні умови для будівництва з припискою «врахувати вимоги архітектурно-містобудівної ради».

Містобудівні умови та обмеження на Черемшини, 29, 29-а, 29-б

Виглядає, що вимоги так і не були враховані, бо поверховість не змінилася. А головний архітектор Львова Юліан Чаплінський протягом тижня так і не знайшов часу для коментаря «Наші гроші. Львів». Зрештою, ми, напевно, почули б про те, що рішення містобудівної ради є тільки рекомендаційним.

Марія Ревер

Підготовлено за підтримки МФ «Відродження»

Довідка про забудовника

ПАТ «Дублянський будівельник» працює на ринку з 1992 року. Найбільше акцій має у власності Степан Сенітович (32%), Галина Струк (21,6%) та Степан Курчик (18,7%). Ці акціонери є непублічними та не володіють іншими компаніями. Галина Струк одружена з колишнім начальником відділу матеріально-технічного забезпечення та зв’язку Львівської митниці Романом Струком, який звільнився з роботи у 2017 році.  Наразі фірма «Дублянський будівельник» зводить ЖК «Винники» у Винниках на вул. Сухомлинського, 14, а також котеджі «Преміум» на вул. Орлика у Львові.

Львівська міськрада дозволила збудувати шестиповерхівку біля Личаківського цвинтаря з порушенням генплану

$
0
0

Львівська міська рада дозволила збудувати шестиповерховий будинок на ділянці, де генпланом передбачено чотири поверхи. Йдеться про багатоповерхівку на вул. Черемшини,  29, що поблизу Личаківського цвинтаря.

Управління архітектури Львівської міськради видало містобудівні умови та обмеження на це будівництво в 2015 році. Згідно з документом, міськрада дозволила побудувати чотири поверхи разом з цоколем та мансардою. Будівлю звели на присадибній ділянці, де, згідно з генпланом, дозволено будувати максимум чотири поверхи.

Експерт з будівництва Георгій Могильний зазначив, що Львівська міська рада видала містобудівні умови та обмеження з грубим порушенням: «На присадибній ділянці дозволено будувати максимум чотири поверхи. Щоб це обійти, міськрада прописала «чотири поверхи + цоколь + мансарда». Фактично вона затвердила будівництво будівлі на два поверхи більше, ніж дозволено генеральним планом», − стверджує Могильний.

Новобудова на Черемшини, 29 (джерело ЛУН)

Крім того, «Дублянський будівельник» добудував до будівлі ще один поверх, який у своїй проектній документації назвав антресоллю. Відтак на своєму сайті забудовник продає мансарду та антресоль як дворівневі квартири на п’ятому поверсі.

Однак інспекція ДАБК не виявила порушень перед прийняттям будівлі в експлуатацію у травні 2018 році. Начальник юридичного відділу інспекції ДАБК Святослав Кіндратів зазначив, що, згідно з державними будівельними нормами, забудовник має право добудувати антресоль.

Земельні ділянки, на яких збудована багатоповерхівка, належать екс-депутатові Львівської обласної ради Володимиру Тістику, його тітці Ніні Мичці та своякові Михайлові Гунцу. У 2015 році вони підписали договір суперфіцію з фірмою «Дублянський будівельник», згідно з яким дозволили використати їхні ділянки для забудови.

Детальніше про історію будівництва на вул. Черемшини, 29 читайте в тексті Марії Ревер «Два поверхи мої, два поверхи».

Тернопільські дорожники вдвічі зменшили замовлення «Техно-Буд-Центру» на ремонт траси

$
0
0

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області (далі – САД) 16 квітня підписала додаткову угоду з ТОВ «Техно-Буд-Центр» на поточний середній ремонт дороги державного значення М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече за 265,4 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Підрядник відремонтує дві ділянки траси загальною протяжністю 28,5 км траси, приблизно від с. Білокриниця Кременецького району до м. Вишнівець Збаразького району. Вартість ремонту одного кілометра в середньому становите 9,3 млн грн. Роботи завершать до кінця 2019 року.

Згідно з договором, підписаним за результатами торгів 15 квітня, «Техно-Буд-Центр» мав ремонтувати 41,2 км цієї траси за майже 580 млн грн до кінця 2021 року. Однак наступного дня тернопільська САД оприлюднила додаткову угоду, відповідно до якої обсяги та вартість закупівлі зменшили.

На торгах компанія-переможець змагалася з ПП «Полтавабудцентр», ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Під час аукціону конкуренти знизили свої пропозиції на 33-109 млн грн. Ціна «Техно-Буд-Центру» залишалася незмінною.

Компанія «Техно-Буд-Центр» зареєстрована 2005 року в Тернополі. Її засновниками є Юрій Ханін та Андрій Ярема. Як раніше повідомляли «НГ. Львів», останній до 2011 р. був співзасновником тютюнового монополіста ТОВ «Тедіс Україна» (стара назва – «Мегаполіс-Україна»). Він разом із Романом Микитюком заснував фірму в 1999 році в Тернополі. До 2011 року обоє власників вибули зі складу її засновників. А у 2016 році АМКУ оштрафував «Тедіс» на 429,3 млн грн через зловживання монопольним становищем.

Підприємство «Техно-Буд-Центр» фігурує в кримінальному провадженні щодо заволодіння бюджетними коштами за змовою осіб (ч. 3 ст. 191 ККУ). Слідчі підозрюють, що закарпатська САД спільно з «Техно-Буд-Центром», ТОВ «САТ Україна» та ТОВ «ПБС» заволоділа 5,8 млн грн під час ремонту обласних доріг у 2016-2018 роках. Зокрема, компанія «Техно-Буд-Центр» оновлювала 5,5 км об’їзної дороги Мукачева в 2016 році. Наразі правоохоронці перевіряють документи, пов’язані з ремонтами зазначених в провадженні доріг.

Протягом 2018-2019 років фірма «Техно-Буд-Центр» отримала замовлень на 4,4 млрд грн. Серед підрядів – утримання доріг Тернопільської області за 1,5 млрд грн та ремонт доріг державного значення за 449 млн грн.

Підприємці з одного офісу поділили півмільйона на запчастинах для львівських медиків

$
0
0

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 16 квітня підписав договір з підприємцем Валерієм Бровкіним на запчастини для автомобілів за 843 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю проводили за двома лотами. В першому лоті на 519 тис. грн єдиним конкурентом переможця був підприємець Павло Титарчук.

Учасники подали на торги документи з однаковими дефектами друку/сканування. У телефонній розмові з редакцією «Наші гроші. Львів» підприємець Валерій Бровкін зазначив, що має спільний офіс з суперником Титарчуком на вул. Героїв УПА, 73Д.

Конкурентів також об’єднує ТОВ «Галавтопостач» та ТОВ «Автозахід Холдинг». Першу фірму очолює Кирило Титарчук, який є батьком підприємця Павла Титарчука. Компанія також має офіс на вул. Героїв УПА, 73Д.

Другу компанію «Автозахід Холдинг» очолює Василь Бурбан. Людину з такими ініціалами підприємець Бровкін вказує у тендерній документації як свого менеджера.

Фірми «Галавтопостач» та «Автозахід Холдинг» також подають на тендери документи з однаковими дефектами друку/сканування.

Підприємці Титарчук та Бровкін зустрічаються на торгах вже чотирнадцятий раз, починаючи з 2017 року. Протягом двох останніх років вони розіграли 2,3 млн грн на закупівлях запчастин.

Протягом 2016-2018 років Бровкін конкурував з фірмою «Автозахід Холдинг» вісімнадцять разів, а з компанією «Галавтопостач» − шістнадцять.

Валерій Бровкін веде підприємницьку діяльність з 2004 року, Павло Титарчук – з 2016 року. Обидва підприємці зареєстровані у Львові. Протягом 2018-2019 років Валерій Бровкін отримав замовлень на 4,4 млн грн, Павло Титарчук – на 2,1 млн грн.


Чужі тут не будують

$
0
0

Сьогодні виконком Львівської міськради затвердив містобудівні умови та обмеження на будівництво п’яти багатоквартирних житлових будинків на вулиці Топольній, 4 – позаду щойно відкритого спортивно-торгово-розважального центру Spartak. «Наші гроші. Львів» виявили, що насправді на цій землі можна будувати культурні, спортивні та релігійні об’єкти. Однак у міськраді зробили все, аби догодити забудовникові, фірмі з групи компаній Avalon, і дозволили зводити житло.

***

…Субота, 10 годину ранку, 13 квітня. Міський голова Львова Андрій Садовий спізнюється на зустріч з мешканцями вулиці Топольної. В цей час Григорій Козловський, епатажний депутат Львівської міськради, в кедах на босу ногу, вже приїхав на місце зустрічі в супроводі охорони в чорному.

Григорій Козловський по центру. Праворуч від нього Анатолій Забарило, секретар Львівської міськради (фото Наші гроші. Львів)

Офіційно Григорій Козловський не є ні засновником, ні директором компанії «Науково-технічний центр міжгалузевих програм», яка запланувала тут житловий квартал. Однак після приїзду міський голова назве Козловського співвласником фірми-забудовника і дасть йому слово.

«Що мене тішить як власника: усі об’єкти, які ми збудували – з сусідами у нас повний ажур, – хвалиться Козловський. – Повірте, якби ми хоч один раз не виконали зобов’язання, то Андрій Іванович перший зробив би так, щоб ми нічого більше не будували в тому місті».

Однак і так зрозуміло, що Андрій Іванович та Григорій Петрович не сваряться. Питання будівництва п’яти житлових багатоповерхівок на Топольній перед цим вже двічі виносили на виконком і не затвердили містобудівні умови та обмеження лише через місцевих, які приходили із зауваженнями.

На сьогоднішній виконком вже ніхто з мешканців не прийшов. Втім спочатку Андрій Садовий раптово переніс питання містобудівних по першому будинку на наступний виконком. «Людей нема там (мається на увазі працівників, – ред.). У нас що, якісь фірми-неведимки подаються», – обурився він і сказав покликати на наступне засідання власників-засновників: «Нехай пояснюють, як таке може бути».

Втім виявилося, що представник забудовника вже тут – Григорій Козловський прийшов на виконком. І за 5 багатоповерхівок проголосували всі одноголосно.

«Дякую, Андрій Іванович», – сказав Козловський.

«Не спіть на виконкомі», – відповів міський голова.

«Ми категорично проти житла»

Усе почалося два роки тому, коли Львівська міськрада вперше внесла зміни до детального плану території житлового району «Голоско». Цей район раніше привертав увагу медіа в плані майбутнього будівництва тут на території колишньої бази «Спартак» народними депутатами Ярославом та Богданом Дубневичами.

Детальним планом, затвердженим ухвалою сесії ще у 2013 році, на ділянках, обмежених вулицями Замарстинівською, Топольною та Мазепи, мали збудувати льодову арену, відкриті спортивні споруди, комплекс із басейном і спортзалом, гостьові апартаменти, виставковий та спортивний комплекси.

Усі об’єкти, за вийнятком виставкового та спорт-комплексів, мала б звести фірма нардепів.

Частина детального плану території від 2013 року

Однак у 2017 році до детального плану внесли зміни. Причому, зробили це не депутати, а члени виконкому Львівської міськради. У такій ситуації робити таке неприпустимо, каже експерт з будівництва Георгій Могильний. Це якби закон, прийнятий депутатами Верховної Ради, змінив своїм наказом прем’єр-міністр – порівнює експерт.

Змінами на цій землі передбачили лише два «спортивних» об’єкти. Перший – це теперішній СТРЦ Spartak, де зі спортивного також хіба що Sport Life. Другий – фітнес-центр. Решта – це багатоповерхові житлові будинки з об’єктами громадського обслуговування і дитячий садок.

Внесені у 2017 році зміни до детального плану території

Цікаво, що два роки тому і головний архітектор міста, і міський голова Львова стверджували, що навпаки відмовили фірмі Дубневичів у будівництві тут двох багатоповерхівок. «Ми категорично проти житла», «це зона рекреації», – казав Андрій Садовий.

Фактично ж цими змінами до детального плану у міськраді легалізували будівництво багатоповерхівок не лише Дубневичам, а й на сусідніх ділянках, які орендують інші фірми.

Так, лише в лютому понад 1,1 га позаду центру Spartak міськрада надала в оренду маловідомій фірмі «Науково-технічний центр міжгалузевих програм». Для цього депутати спочатку дозволили товариству виготовити проект землеустрою щодо відведення двох земельних ділянок на вул. Топольній, 4. І вже у листопаді затвердили їх.

Приблизне розташування ділянки

Одну із ділянок, якраз там, де раніше планували спортивний комплекс, площею понад 0,87 га, віддали цій фірмі в оренду на 10 років під будівництво багатоквартирного житлового будинку з розміщенням торгово-офісних приміщень.

А сьогодні виконком ЛМР затвердив містобудівні умови та обмеження, згідно з якими фірма збудує на цій землі 5 багатоповерхівок.

Вигляд майбутніх будинків на вул. Топольна, 4 (зображення з виконкому ЛМР)

Не можна. Але дуже хочеться

Зверху – генплан, знизу – зонування (клікніть на зображення для збільшення)

Детальні плани територій не можуть суперечити генеральному плану та зонуванню, адже вони за своєю суттю лише уточнюють їх положення. Однак у Львові все навпаки.

Ділянка, де мають збудувати п’ять багатоповерхівок, згідно з генпланом Львова, належить до території громадських центрів, комплексів та об’єктів.

А згідно із затвердженим депутатами ради зонінгом, це Г-4 – зона культурних, спортивних та релігійних установ. Вона призначається для розташування великих спортивно-видовищних комплексів, концертних залів, театрів, кінотеатрів, стадіонів тощо. Цю інформацію може перевірити будь-хто на геопорталі відкритих даних Львівської міськради.

Багатоповерхові будинки для таких зон не передбачені ні супутніми видами, ні допустимими видами забудови.

«Є чіткі норми того, скільки в місті має бути спортивних споруд. Тому при розробці генплану ми резервували місце для спортивних споруд», – сказав у коментарі «Наші гроші. Львів» керівник архітектурно-планувальної майстерні №2 Інституту «Містопроект» Віталій Дубина про територію між Замарстинівською, Топольною та Мазепи.

Щоправда, про це у Львівській міськраді іншої думки. Головний архітектор міста Юліан Чаплінський вважає, що на цій землі можна будувати багатоповерхові будинки. «Це в рамках здорового глузду», – охарактеризував він майбутнє будівництво на одному з засідань виконкому.

Зонування після рішення виконкому (клікніть на зображення для збільшення)

Може, і в рамках здорового глузду, однак не надто законно. Справа в тому, що міськрада стверджує, що змінила на цій території зону Г-4 на Ж-4 (багатоповерхова житлова забудова) рішенням виконкому. Однак зміна зонування – це виняткове право депутатів міськради, каже експерт Георгій Могильний. Крім того, ці зміни суперечать генплану.

Так, у цьому рішенні виконкому про зміну детального плану прописали вимогу до «Містопроекту» внести зміни до плану зонування території Львова у Шевченківському районі.

Однак виконком не може змінювати зонування міста. Тож, не дивно, що у відповідь на наш запит Львівська міськрада не змогла надати інформацію про відповідну ухвалу сесії.

Уривок з відповіді ЛМР на запит “Наші гроші. Львів”

«Якщо виконком вносить зміни до зонінгу, то це порушення законодавства. Вони повинні ті зміни до зонінгу, які є в детальному плані, подати на затвердження сесії», – розповів керівник архітектурно-планувальної майстерні №2 Інституту «Містопроект» Віталій Дубина.

Авалон і тут, і там

Це вже не вперше виконком Львівської міськради «змінює» зонування міста наперекір вимогам законодавства. Однак таке відбувається не щодня. Тож, фіксуємо, хто є вигодонабувачем.

Компанія, яка отримала право забудувати ділянку багатоповерхівками, хоч і маловідома, однак імена її засновників часто фігурують в медіа. «Науково-технічний центр міжгалузевих програм» раніше займався дослідженнями й експериментальними розробками у сфері інших природничих і технічних наук, однак цьогоріч, за даними YouСontrol, основний вид діяльності змінився на «організацію будівництва будівель».

Товариство стало власником існуючих приміщень на Топольній, 4 зовсім недавно. Згідно з реєстром нерухомості, 467,8 кв. м – з вересня 2018 року, а ще 561,9 кв.м – з лютого цього року.

Захід на територію мабутнього будівництва з вулиці Топольної. Позаду видно СТРЦ Spartak (фото Наші гроші. Львів)

Під час зміни виду діяльності також з’явилися й інший директор та власники компанії. Тепер «Науково-технічний центр міжгалузевих програм» очолює Тарас Ящишен, який керував кількома компаніями, в назвах яких є слово «Avalon, а нині є засновником та директором ТОВ «Авалон Маркет».

Попередніми бенефіціарами ТОВ «Науково-технічний центр міжгалузевих програм» були Андрій, Віра та Ольга Гірники. Тепер компанія належить ТОВ «Авалон Інкомпані», бенефіціарами якого є Олександр Фтомін та Дмитро Палієнко. Фтомін та Палієнко є бенефіціарами цілої групи компаній, які об’єднані словом «Авалон» у назві.

Відношення до «Авалону» має депутат Львівської міськради Григорій Козловський. Щоправда, не за відкритими джерелами, а лише за його словами. Раніше він заявив, що є співвласником ТОВ «Авалон Статус», бенефіціарами якого офіційно є згадані Фтомін-Палієнко.

Так і тут, він не є засновником ТОВ «Науково-технічний центр міжгалузевих програм», однак суботнім ранком приїхав домовлятися з мешканцями Топольної у якості власника.

«Я ж не ховаюся, питайте мене, що хочте», – сказав Григорій Козловський наприкінці розмови з мешканцями Топольної. Однак вже за секунду відмовився від будь-яких коментарів журналістці «Наші гроші. Львів».

Олександра Губицька

Матеріал підготовлено за підтримки МФ «Відродження»

Фінансовий звіт за 2018 рік

Звіт за 2018 рік

АМКУ оштрафував фірми депутата Золочівської райради, які «розпиляли» 3,3 млн грн на реконструкції ЦНАПу

$
0
0

Адміністративна колегія Львівського обласного тервідділення АМКУ оштрафувала ПП «Субота» та ПФ «Профіт» на 136 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в закупівлі на реконструкцію міської ради з влаштуванням ЦНАПу в м. Глиняни Золочівського району за 3,3 млн грн. Відповідне рішення опублікували 18 квітня на офіційному сайті львівського АМКУ.

Про змову учасників на цих торгах «Наші гроші. Львів» написали в липні 2018 року. В закупівлі брали участь три компанії – ТОВ «Кузь», фірми «Профіт» та «Субота». В результаті торгів замовник підписав договір з компанією «Профіт». Редакція «НГ. Львів» стверджувала, що учасники ПП «Субота» та ПФ «Профіт» мають одноосібного власника – Богдана Тимківа. Також ці фірми мають однакові номери телефонів, що вказані в єдиному держреєстрі.

Після публікації новини замовник розірвав угоду з переможцем, однак через місяць підписав з ним прямий договір. Наші партнери з «Центру громадського моніторингу та досліджень» також скерували звернення до АМКУ.

Крім фактів про пов’язаність, які навела редакція «НГ. Львів», адмінколегія також з’ясувала, що ПП «Субота» та ПФ «Профіт» використовували спільну IP-адресу під час участі в закупівлі. Компанії мали схоже оформлення документів та вказали в довідках однакову електронну пошту.

В результаті львівське відділення АМКУ визнало учасників порушниками та оштрафувало кожного на 68 тис. грн. Також компанії «Субота» та «Профіт» не зможуть брати участь в відкритих торгах протягом трьох років.

Підприємство «Профіт» зареєстроване в 1993 року, фірма «Субота» − 2009 року. Засновник компаній Богдан Тимків є депутатом Золочівської районної ради від об’єднання «Самопоміч». Він також очолює Золочівське міське житлово-комунальне підприємство «Перспектива», що належить Золочівській міській раді.

Чернівецькі судді заплатили 100 тис. грн за п’ять телевізорів неіснуючої моделі

$
0
0

Чернівецький апеляційний суд заплатив 100 тис. грн за п’ять телевізорів, хоча їх модель відрізнялася від тієї, яка була встановлена договором і специфікацією до нього. Крім того, в мережі відсутня інформація про такі телевізори. Про це «Наші гроші. Львів» дізналися під час аналізу відповідної закупівлі.

Договір на постачання п’яти телевізорів за 100 тис. грн (по 20 тис. грн кожен) замовник підписав з місцевим підприємцем Ігорем Мельником 11 квітня. Того ж дня, згідно з даними Є-data, Чернівецький апеляційний суд прийняв товар та підписав відповідну накладну.

За словами керівника апарату суду Івана Сорохана, того ж дня виявили, що підприємець поставив не ті телевізори. Замість замовлених Samsung UE 49 NU 7120 UX UA – Samsung 50NU 7172.

«Ми розкрили коробки, підприємець показав нам, що діагональ телевізорів інша, але запевнив − це немає значення. Також на товарі не було відповідного маркування, не знаю, звідки він ті телевізори взяв. Тому я йому відповів: «Ігор, мені по договору не збігається, а раптом перевірка прийде, що я буду тоді робити», − розповів Іван Сорохан.

Однак наступного дня, 12 квітня, Чернівецький апеляційний суд перерахував підприємцеві 100 тис. грн. У призначенні платежу вказано модель телевізорів (SAMSUNG 50NU 7172), яка не відповідала замовленій.

За словами Івана Сорохана, кошти заплатили через те, що вже зареєстрували договір в державній казначейській службі.

Експерт «Центру громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько пояснює, що замовник повинен платити за товар тільки після його перевірки.

«Коли постачальник привозить товар, то замовник одразу має перевірити, чи він відповідає прописаній в договорі моделі. Якщо ні, то замовник відмовляється від товару та вимагає виконання угоди. Те, що Чернівецький апеляційний суд підписав накладу, означає, що він погодився з поставкою іншої моделі, яка не була прописана в договорі», − зазначає Кузько.

Керівник апарату Іван Сорохан зазначив, що на днях підприємець повернув суду отримані кошти, однак договір з ним офіційно ще не розірвали. Також запевнив, що це зроблять поточного тижня.

Замовлені судом телевізори Samsung UE 49 NU 7120 UX UA коштують по 19 тис. грн. Ціну фактично поставленої моделі Samsung 50 NU 7172 редакція перевірити не змогла, оскільки взагалі не знайшла такої в інтернеті.

Сам замовник не опублікував специфікації до поточного договору на сайті Prozorro, хоча представник замовника Петро Гавалешко обіцяв редакції «Наші гроші. Львів» це зробити незабаром ще під час розмови 12 квітня – в день, коли підприємцеві перерахували кошти. Наступного разу, 19 квітня, коли ми запитали про специфікацію, редакції вже зізналися про інцидент з телевізорами.

Ігор Мельник зареєстрований як підприємець 2004 року в Чернівцях. Він вже не вперше постачає техніку Чернівецькому апеляційному суду. Протягом 2019 року вони підписали вісім прямих договорів, враховуючи поточний.

Зокрема, 5 квітня Чернівецький апеляційний суд замовив в підприємця вісім відеокамер HD-TVI DS 2CE56D0T-VFIR3E 2.8-12 mm за майже 20 тис. грн. Кожна камера обійшлася замовникові у 2,5 тис. грн. Товар з такими характеристиками в інтернеті продають від виробника Hikvision. На сайті «Охранка» він коштує 1,6 тис. грн. Сервіс Hotline, який збирає ціни в різних магазинах, також показує пропозицію від 1,4 до 1,8 тис. грн.

Цією ж угодою Чернівецький апеляційний суд придбав два відеореєстратори HD TVI DS-7104HQHI-K1, за кожен з яких заплатив 2,9 тис. грн. Товар з такими характеристиками в інтернеті також продають від виробника Hikvision. На сайті виробника від коштує 1,9 тис. грн.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Бродівський депутат та його син три роки не зможуть брати участі в торгах

$
0
0

Адміністративна колегія Львівського тервідділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ «Рута» і приватного підприємця Дениса Стаха по 27 тис. грн кожного за узгоджені дії на торгах. Відповідне рішення опублікували на сайті АМКУ 18 квітня.

Обидва учасники змагались на тендері із закупівлі м’яса для госпіталю Нацгвардії в місті Золочів загальною вартістю 381 тис. грн. Нагадаємо, що одразу після підписання договору у «НГ. Львів» з’явився матеріал, де доводилась пов’язаність ТОВ «Рута» і Дениса Стаха.

Так, ми повідомляли, що власником 75% ТОВ «Рута» та директором цієї фірми є Петро Стах – батько переможця торгів Дениса Стаха і депутат Бродівської райради. Ще 25% фірми належить Галині Івасюк – дружині Петра Стаха та матері Дениса Стаха. Також Денис Стах на підтвердження своєї кваліфікації надав договір, укладений з ТОВ «Рута», на переробку сировини великої рогатої худоби та декларацію виробника на готову продукцію того ж підприємства.

Наступного дня після публікації матеріалу, військовий госпіталь розірвав договір і опублікував протокол, в якому зазначив, що «надійшла інформація про те, що ФОП Денис Стах та ТОВ «Рута» являються пов’язаними особами».

Після звернення юристів Bihus.info (проект «Тисни»), Антимонопольний комітет підтвердив виявлене порушення. Також у рішенні згадується, що обидва учасники завантажували документи з однієї IP-адреси, Денис Стах  вказаний як працівник ТОВ «Рута», а його контактною особою на тендері була Олена Стах – бухгалтер «Рути».

Рішення АМКУ, окрім штрафу, передбачає трирічну заборону оштрафованим брати участь у відкритих торгах.

Загалом Денис Стах переміг у 4 тендерах (включно з вищезазначеним) на 1,6 млн грн. В усіх випадках Стах «конкурував» із «Рута». ТОВ «Рута» з 2018 року підписало 28 контрактів на майже 7 млн грн.

Закарпатська фірма позмагалась за поставку хліба для Хустської міськради з технічним учасником

$
0
0

Відділ освіти, молоді та спорту Хустської районної державної адміністрації 17 квітня підписав договір з ТОВ «СГ-Патріот» на закупівлю хліба за 497 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, фірма «СГ-Патріот» поставить в школи Хустського району хліб першого гатунку по 18 грн/кг та булочки – по 5 грн/шт. Ціни на товар відповідають ринковим.

На торгах єдиним конкурентом переможця був підприємець Віталій Грачев. Він не завантажив на торги жодного документа. Під час аукціону учасники не змагалися між собою, однак ціна фірми «СГ-Патріот» була на 2,3 тис. грн дешевшою.

У телефонній розмові з редакцією «Наші гроші. Львів» Віталій Грачев зазначив, що працює в ТОВ «СГ-Патріот». Однак директор фірми Олександр Драгуський заперечив цю інформацію.

Підприємець Віталій Грачев та компанія «СГ-Патріот» зустрічаються на торгах вже вп’яте. І кожен раз Грачев не завантажив жодного документа, його пропозиція завжди була дорожчою. В трьох тендерах Грачев та підприємство «СГ-Патріот» конкурували між собою, в іншій закупівлі змагалися з підприємцем Іваном Шобеєм, ще в одній – з підприємцем Ігорем Данилашем.

Фірма «СГ-Патріот» зареєстрована 2008 року в с. Нижнє Селище Хустського району. Власниками компанії є Микола Сятиня, Михайло Сятиня та Станіслав Губаль, директором – Олександр Драгуський.

Віталій Грачев зареєстрований як підприємець з 2013 року в м. Ужгород. В травні 2018 року він подав оголошення на пошук працівника до пекарні «Варош хліб».

Протягом 2018-2019 років компанія «СГ-Патріот» отримала замовлень на 2,1 млн грн, а підприємець Грачев підписав прямих договорів на 685 тис. грн.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії


АМКУ закрив справу про пов’язаність компаній, які «розпиляли» майже 45 млн грн на кабелях для «Львівської залізниці»

$
0
0

Адміністративна колегія Львівського обласного тервідділення АМКУ закрила провадження щодо антиконкурентних дій ТОВ «Нако Електрик» та ТОВ «ТК Енергоінновації», які поділили 44,8 млн грн на тендері від «Львівської залізниці».

Справу, яку розслідували з 2017 року, закрили через те, що компанії припинили свою діяльність. Відповідне рішення опублікували 18 квітня на сайті львівського АМКУ.

Пов’язані фірми змагалися разом у 2017 році за постачання вогнестійких кабелів для «Львівської залізниці» за 44,8 млн грн. В результаті торгів замовник підписав договір з ТОВ «ТК Енергоінновації». Тоді редакція «Наші гроші. Львів» повідомила, що переплати по кабелях сягають від 32 до 66%, загалом 22 млн грн. У серпні 2017 року замовник та постачальник зменшили обсяги закупівлі до 44,7 млн грн, а до кінця того ж року залізниця виплатила фірмі всі кошти.

Адмінколегія з’ясувала, що компанії надали на торги ідентичні довідки, подали пропозиції з однієї IP-адреси та в один і той же час. Фірми завантажили свої документи з офісу ТОВ «Коларес», яке пов’язане з компанією «Нако Електрик». Також компанії отримали банківські гарантії в одному відділенні.

В результаті львівське тервідділення встановило антиконкурентні дії учасників, однак закрило справу, адже ТОВ «ТК Енергоінновації» ліквідували в травні 2018 року, а ТОВ «Нако Електрик» − в жовтні того ж року.

Як раніше повідомляли «НГ. Львів», фірма «ТК Енергоінновації» була заснована в 2014 році Василем Фениним та компаніями ТОВ «Коларес» і ТОВ «Вєк груп». Бенефіціар обох цих юридичних осіб Вадим Котляренко був помічником нардепа-регіонала Сергія Клюєва у 5-му скликанні Верховної Ради. Вже згаданий Василь Фенин упродовж V-VII скликань Верховної Ради допомагав регіоналові, екс-радникові Віктора Януковича Володимиру Демидці (помер у 2015-му).

На момент ліквідації власником «ТК Енергоінновації» Віталій Волошин, директором − Андрій Масюта. Останній  подавався на посаду заступника державного секретаря Кабінету Міністрів України. Однак конкурсний відбір не пройшов.

Компанія «Нако Електрик» була зареєстрована 2016 року в Києві. На момент ліквідації кінцевими бенефіціарами фірми були вже згаданий Вадим Котляренко та Віталій Вайнштейн. Останній був керівником ТОВ «Алакор Сіті», чиїм бенефіціаром є президент Єврейської ради України Олександр Сусленський. Також людина з такими ініціалами була помічником нардепа від «БПП» Олександра Грановського.

Протягом 2016-2017 років компанії «Нако Електрик» та «ТК Енергоінновації» зустрічалися на торгах вісім разів.

Редакція «Наші гроші» виявила, що ці компанії також пов’язані з ТОВ «Коларес-брокерс», яке наразі бере участь в закупівлях. Під час тендеру від ПрАТ «Рівнеобленерго» компанія «Нако Електрик» завантажила на Prozorro скаргу на дискримінаційні вимоги, оплата якої надійшла від фірми «Коларес-брокерс». Також цю компанію було вказано скаржником в самій скарзі. Протягом 2016-2017 років «Коларес-брокерс» зустрічалася на торгах з «ТК Енергоінновації» 29 разів.

АМКУ «забанив» два підприємства подружжя, яке раніше вже штрафували за змову як приватних підприємців

$
0
0

Адміністративна колегія Львівського обласного тервідділення АМКУ оштрафувала ПП «Кит-Світ» та ПП «Перша торгова компанія» на 74 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в закупівлі олії Поповицьким психоневрологічним інтернатом в 2017 році.

Відповідне рішення опублікували на офіційному сайті львівського АМКУ.

Про змову учасників «Наші гроші. Львів» писали ще в жовтні 2017 року. В даній закупівлі брали участь три учасники – ПП «Кит-Світ», ПП «Перша торгова компанія» та підприємниця Галина Доскоч. В результаті торгів замовник підписав договір з ПП «Кит-Світ».

Наша редакція повідомляла, що ці підприємства належали подружжю: Тарасу Кирику та Дарії Коршуновій. Кирик володіє 60% «Кит-Світ», Коршунова – 100% «Перша торгова компанія». Також адмінколегія встановила, що для участі в закупівлі компанії використовували ідентичну IP-адресу та спільний номер телефону.

В результаті львівське відділення АМКУ визнало учасників порушниками та оштрафувало кожну фірму на 37 тис. грн. Підприємства «Кит-Світ» та «Перша торгова компанія» не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

Подружжя Кирика та Коршунової також змагалися разом на торгах як підприємці. За цю антиконкурентну поведінку адмінколегія АМКУ оштрафувала їх на 148 тис. грн в грудні 2018 року.

«Онур» капітально відремонтує майже 16 кілометрів дороги до Меденичів за 376 мільйонів

$
0
0

Служба автомобільних доріг за результатами відкритих торгів підписала два договори на ремонт автомобільних доріг загальною вартістю понад 398 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Договір на капітальний ремонт майже 15,8 км дороги державного значення Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі підписали із ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Реконструкцію завершать до кінця 2019 року, а її вартість становитиме 376 млн грн. Таким чином, середня вартість капітального ремонту одного кілометра становитиме майже 24 млн грн. Згідно з договірною ціною, витрати компанії на заробітні плати працівникам становитимуть 12,2 млн грн (3,24% від суми контракту), а прибуток – 2,7 млн грн (0,7% відповідно).

За іншим тендером ТОВ «Автомагістраль-Південь» здійснить поточний середній ремонт 1,5 км дороги державного значення Р-40 Рава – Руська – Яворів – Судова Вишня за 22,3 млн грн, отож ціна ремонту одного кілометра – 14,5 млн грн.

В обох закупівлях участь у торгах взяли лише «Онур» та «Автомагістраль-Південь». На другому тендері учасники не торгувались та не знижували вартість пропозицій.

Також на обидва тендери не допустили ще одну фірму: приватне підприємство «Полтавабудцентр». Тендерний комітет відхилив підприємство, оскільки фірма документально засвідчила менший обсяг робіт, які вимагались на підтвердження кваліфікації. ПП «Полтавабудцентр» намагалось оскаржити таке рішення, однак Антимонопольний комітет не задовольнив скарги. Своє рішення Антимонопольний комітет мотивував тим, що скаржник не довів необхідність внесення змін до тендерної документації. Компанія подавала скарги 17 та 28 лютого.

1 квітня, за інформацією сайту «Наші гроші», поліція затримала Араіка Амірханяна, неформального власника ПП «Полтавабудцентр» у приміщенні Одеської служби автодоріг. Амірхаянян перебував у розшуку з 2015 року за нанесення легких тілесних ушкоджень, а також фігурує у кримінальній справі щодо ухилення від сплати податків як власник ТОВ «Будівельна компанія Дорлідер».

ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» зареєстроване у Києві, власниками є громадяни Туреччини: Онур та Ісхан Четінджевіз (99,77%) та львів’янин Олег Фаріон (0,23%).

Власниками ТОВ «Автомагістраль-Південь» є Валерій Коротков (61% від статутного капіталу) та Олег Наливанний (39%).

Фірма засудженого за службову недбалість директора оновить спортивну школу в Мукачеві за 35 млн грн

$
0
0

Відділ капітального будівництва виконавчого комітету Мукачівської міськради 22 квітня підписав договір з ПП «Карпати 2000» на реконструкцію спортивної школи в Мукачеві за 35,2 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, підрядник оновить дитячо-юнацьку спортивну школу на вул. Духновича, 39 в Мукачеві. Реконструкція відбуватиметься у дві черги.

Спочатку оновлять саму будівлю спортивної школи, зокрема замінять покрівлю, встановлять металопластикові двері та вікна, пандуси. Реконструюють термальний та спортивний басейни, поставлять для них обладнання, наприклад турнікети, огородження, шезлонги тощо. Також в школі зроблять водопостачання та каналізацію. Підрядник озеленить територію школи, облаштує освітлення та встановить стоянки для велосипедів. Також тут передбачені тенісні корти.

Проект спортивної школи (фото сайту Mukachevo.net)

Під час другої черги робіт підприємство «Карпати 2000» збудує адміністративний корпус, де будуть роздягальні, душові, кабінети лікаря тощо. Будівництво передбачає також і встановлення основних інженерних систем: вентиляції, каналізації, опалення тощо.

Роботи повинні завершити до серпня 2020 року. Компанія отримає 1,1 млн грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 2,6 млн грн. До реконструкції підрядник залучить ТОВ «Реглес-С.І.С», яке належить Олесі Кочубей,  батько якої, Ігор Федорняк наразі очолює ММКП «Мукачівводоканал».

Підприємство «Карпати 2000» зареєстроване 2016 року в Мукачеві. Власником та водночас директором фірми є Михайло Зубака. Крім цієї фірми, йому належить ТОВ «Агропромбуд» Мукачево та ПП «Спецбудсервіс-М». Протягом 2018-2019 років фірма «Карпати 2000» отримала замовлень на 5,5 млн грн, не враховуючи поточної угоди.

У 2015 році Михайло Зубака очолював ДП «Мукачівспецбуд» ПАТ «Управління механізації будівництва» та був засуджений за службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст. 367 КК України). Згідно з вироком, Зубака підписав акти виконаних робіт, не звіривши їх з фактичними роботами, не порахував кількість бортових каменів, люків та дощоприймачів під час ремонту однієї з вулиць у місті Хуст. Це спричинило незаконні зайві відрахування з державного бюджету на загальну суму 177 тис. грн. Михайло Зубака визнав свою провину та уклав з прокурором угоду про винуватість.

Суд призначив йому дворічний іспитовий строк з обов’язком не виїжджати за межі країни на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти про зміну місця проживання, роботи і навчання. У квітні 2017 року Зубаку було звільнено від відбування покарання у «зв’язку з закінченням іспитового строку». Як зазначили правоохоронці, протягом іспитового строку він не вчинив нового злочину та «став на шлях виправлення».

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Три фірми, які розігрували торги на будівництво спортмайданчиків, отримали понад 400 тис. грн штрафу

$
0
0

Львівське обласне тервідділення Антимонопольного комітету оштрафувало три компанії за змову на торгах. У рішеннях фігурує ТОВ «Європейський парк» та його конкуренти: ТОВ «Еліт спорт груп» і ТОВ «Компанія Європейський парк». Загалом 204 тис. грн штрафу має сплатити ТОВ «Європейський парк» і 136 та 68 тис. грн сплатять «Еліт спорт груп» та «Компанія європейський парк» відповідно.

Про це стало відомо із сайту львівського відділення АМКУ.

ТОВ «Еліт спорт груп» і ТОВ «Європейський парк» змагались на тендерах з реконструкції майданчика на території спортивно-туристичного комплексу «Прикарпаття» та за будівництво спортмайданчику у селі Наварія Пустомитівського району. Про перший тендер писали «Наші гроші. Львів», де вказували на пов’язаність компаній.

Після цієї та ще однієї новини про ймовірну змову компаній експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали звернення до АМКУ для проведення розслідування.

У розрахунках договірної ціни ці пов’язані учасники вказували, що витратять аналогічну суму на заробітні плати і отримають однаковий прибуток. ТОВ «Європейський парк» у рівних долях належить Вікторії Бондаренко та Павлу Ковалю, а директором є Ростислав Бондаренко, чия донька Тетяна Бондаренко працює у фірмі «Еліт Спорт Груп».

На момент публікації власниками ТОВ «Еліт Спорт Груп» були Роман Блащак (75%) та Василь Сенчакович (25%).  Причому останній був вказаний контактною особою по ігровим майданчикам та іншим послугам на сайті «Європейського парку» (пізніше інформацію на сайті змінили). Василь Сенчакович вийшов із складу засновників «Еліт спорт груп», а Роман Блащак зараз є одноосібним власником.

Також ТОВ «Європейський парк» конкурувало із фірмою із схожою назвою,  ТОВ «Компанія Європейський парк» на тендері з будівництва багатофункціонального комплексного майданчика у Дрогобичі. Як і у випадку з «Еліт спорт груп» обидва учасники мають господарські відносини, використовували одну IP-адресу для завантаження документів, мають спільні засоби зв’язку та спільних контактних осіб.

ТОВ «Європейський парк» 6 разів «перетинався» на тендерах із ТОВ «Еліт спорт груп» і один раз «конкурував» з ТОВ «Компанія Європейський парк». Тепер усім фірмам заборонено брати участь у торгах протягом наступних трьох років.

 

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live