Quantcast
Channel: НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ
Viewing all 4245 articles
Browse latest View live

ЛОДА знову хоче купити патріотичних зошитів на 850 тисяч

$
0
0

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації 23 березня оголосив відкриті на закупівлю учнівських зошитів національно-патріатичного спрямування. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Вказано, що ЛОДА хоче придбати 37,9 тис. зошитів у лінійку з обкладинкою, присвяченою українським письменникам, а також 101,2 тис. зошитів у клітинку та лінійку з обкладинкою національно-патріотичного спрямування.

Очікувана вартість закупівлі складає 850 тис. грн. Розкриття пропозицій учасників відбудеться 22 квітня.

Нагадаємо, у 2014 році ЛОДА також планувала купити учнівські зошити з обкладинкою, присвяченою «Революції гідності», а також зошитів з обкладинкою, присвяченою 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. Усього – 379,5 тис. зошитів. Очікувана вартість закупівлі складала 750 тис. грн.

Однак АМКУ зобов’язав Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА відмінити цю закупівлю. Причиною стало те, що до участі у тендері було допущено фірми, чиї пропозиції мали відхилити через відсутність зразків товару.


Діти екс-голови Львівської облради обслуговуватимуть ліфти в Червонограді за понад 1,8 млн грн

$
0
0

КП «Червонограджитлокомунсервіс» Львівської області акцептувало пропозицію ТОВ «Ліфт-Еко» розмірі 1 млн 855 тис. грн у відкритих торгах на технічне обслуговування ліфтів. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Компанія повинна буде обслуговувати 187 ліфтів до кінця року. Єдиним конкурентом ТОВ «Ліфт-Еко» було ПП «Майстер-Рос» Сергія Беспалова, яке пропонувало свої послуги на 88 тис. грн дорожче.

50% у ТОВ «Ліфт-Еко» належить Василю та Оксані Сеникам, дітям Мирослава Сеника, екс-голови Львівської облради. Ще 50% володіє Любов Ноджак.

Знайомі фірми розіграли мільйон від львівських медиків

$
0
0

Управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міськради акцептувало пропозицію ТОВ “Амаркорд” у розмірі 1 млн 89,3 тис. грн на відкритих торгах із закупівлі коронарних стентів та пристроїв до них. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Документацією передбачено закупівлю 7 коронарних стент-систем з лікувальним покриттям, 10 стент-систем без такого покриття для звивистих судин, 25 стент-систем для лікування хворих у гострих станах, 15 балонів-катетерів для предилятації, 10 балонів-катетерів для постдилятації, 25 провідникових катетерів, 50 наборів для проведення коронарографії, 30 коронарних провідників, 48 інтродюсорів, та одну “ловушку для захисту від емболії” (назва збережена).

Єдиним конкурентом “Амакорду” на торгах було ТОВ “Пятий елемент медіка“, яке gропонувало товар на 14,6 тис. грн дорожче.

Власником та керівником ТОВ “Пятий елемент медіка” є Ірина Зимбалевська. Утім до неї власниками фірми були Майя та Олександр Мороз, які нині володіють ТОВ “Амакорд”.

Суд відмовився скасувати ухвалу про приватизацію кінотеатру «Київ»

$
0
0

Господарський суд Львівської області відмовив у задоволені позовної вимоги управління комунальної власності Львівської міськради про визнання незаконною та скасування ухвали про включення кінотеатру «Київ» до «приватизаційного» списку. Про це свідчить рішення суду від 12 березня 2015 року.

Нагадаємо, ТОВ «Кінокомплекс-Київ» у судовому порядку змусило міськраду винести на сесію питання про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації способом викупу, приміщення кінотеатру «Київ» на проспекті Т.Г.Шевченка, 8. Сприяли цьому і юристи управління комунальної власності, які сплатили судовий збір у меншому розмірі, аніж передбачено законодавством, подали касаційну скаргу після закінчення передбачених для цього строків.

Відтак питання про приватизацію кінотеатру винесли на розгляд депутатів, які, до слова, могли голосувати й проти. Однак проголосували за відповідну ухвалу, дозволивши «Кінокомплекс-Київ» як добросовісному орендарю приватизувати приміщення (а це 835,8 кв.м) без проведення повноцінного аукціону. Із 58 депутатів, які підтримали приватизацію, 48 були членами фракції ВО «Свобода». Детально про цю історію можете прочитати тут.

Управління комунального майна подало позов про визнання незаконною та скасування ухвали Львівської міської ради від 30 травня 2013 року № 2356 «Про включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації способом викупу об’єкта комунальної власності на пр. Т. Шевченка, 8».

Утім суд відмовив, оскільки «позивачем не наведено належних та допустимих доказів порушення його прав як структурного підрозділу Львівської міської ради під час виконання ним своїх обов’язків».

Нагадаємо, у цій історії є ще одна судова справа – щодо ціни викупу кінотеатру. Нещодавно, у лютому, Львівський апеляційний господарський суд вирішив, що кінотеатр продадуть ТОВ «Кінокомплекс-Київ» за 8 млн 119,8 тис. грн, а не за 4 млн 867,4 тис. грн.

Раніше засновниками ТОВ «Кінокомплекс-Київ» були члени трудового колективу кінотеатру, однак нині єдиним власником є Григорій Козловський, відомий львівський бізнесмен, якому, зокрема, належать готелі «Гранд Готель» та «Святослав», а токож пивний ресторан «Королівська пивоварня».

Вступило в силу рішення суду, згідно з яким «!Фест» має прибрати ванни з будинку на Сербській

$
0
0
serbska_fest1717117

фото: Роман Балук

Львівський апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Шокоооооооолад», а відтак рішення суду першої інстанції про демонтаж самовільно встановлених елементів на фасаді будинку №3 на вулиці Сербській у Львові вступило в законну силу. Про це свідчить постанова суду від 11 березня.

Нагадаємо, даний будинок є пам’яткою архітектури національного значення. У грудні 2014 року госпсуд зобов’язав ТОВ «Шокоооооооолад» привести фасад будинку на Сербській до попереднього стану, тобто за власні кошти демонтувати самовільно встановлені конструкції.

Однак рішення не вступило в законну силу, оскільки «Шокоооооооолад» подав апеляційну скаргу. Під час її розгляду представники компанії безуспішно наводили ті ж самі аргументи, – Галицька райадміністрація Львова не мала повноважень для звернення до суду, оскільки реалізацією державної політики у сфері охорони культурної спадщини здійснює Міністерство культури України.

Згідно зі ст. 223 ЦПКУ, рішення суду набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом, тобто у даному випадку 11 березня. Втім самовільно встановлені елементи досі висять на фасаді будинку на Сербській.

Як відомо, там працює «Львівська майстерня шоколаду», що входить до «Холдингу емоцій «!Фест». Офіційно власниками ТОВ «Шокоооооооолад» є ТОВ «КУА «Західна інвестиційна група», автрійська компанія «ФІІХ Файнес Інвестмент Інновейшн Холдинг Менеджмент», ТОВ «КУА «Актив» і Володимир Дубовий, який несподівано помер у ніч на 31 жовтня.

Господарі країни «Буковель»

$
0
0

P7Курорт «Буковель» в Івано-Франківській області щорічно приймає понад мільйон відпочивальників. Нові готелі, пункти прокату, ресторани з’являються не лише на території туристичного комплексу, а й в найближчих селах.

«Буковель» асоціюється з прізвищем олігарха Ігоря Коломойського і саме його називають господарем курорту. Утім протягом останніх років активно ширились чутки, що йому довелось поділитись частиною курорту на користь Сім’ї. “Наші гроші. Львів” вирішили з’ясувати, кому сьогодні належить туристичний комплекс та найбільші готельні об’єкти навколо нього.

Варто зауважити, що це розслідування наші журналісти готували кілька тижнів і його публікація випадково збіглася із останніми скандалами, в епіцентрі яких опинився Ігор Коломойський.

***

…Замовляємо каву, морозиво і відпочиваємо після катання на лижах у пабі в центрі Буковелю. Заклад майже порожній, зайнято ще два столики, окрім нашого. У центрі, на невеликій сцені, «розминаються» музиканти. Офіціант приносить рахунок. Дві кульки морозива — 98 гривень. Тобто кілограм коштує 980.

Цей паб, як і більшість будівель на території туристичного комплексу «Буковель», збудований ТОВ «Скорзонера», яке контролює група «Приват» Ігоря Коломойського.

Товариство було створене у 2000 році спеціально для будівництва гірськолижного курорту. Першими засновниками були Олександр Шевченко (тепер депутат Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка»), голова правління ПАТ «Фірма «Нафтогазбуд» Анатолій Попадюк (у минулому – голова НАК «Нафтогаз України») та Оксана Максимів.

«Скорзонері» належить понад 500 га землі в селі Поляниця, де й розташований «Буковель». У 2010 році навколо придбання землі ТОВ «Скорзонера» та ПМП «Горган» розгорівся скандал, оскільки, як стверджували слідчі Генпрокуратури, за землю значно недоплатили. В офісах компаній та «земельників» провели обшуки, а тодішнього начальника Головного управління Держкомзему в Івано-Франківській області Юрія Добровольського заарештували.

У судовому реєстрі є лише один документ у цій справі – адвокат Юрія Добровольського намагався скасувати постанову про відкриття кримінальної справи проти нього, однак цю скаргу залишили без задоволення

«Відповідно до акту перевірки Держкомзему України від 9 липня 2010 року внаслідок відчуження ТОВ «Скорзонера» та ПМП «Горган» земельних ділянок за значно заниженою ціною територіальної громадою Поляницької сільської ради недоотримано кошти у загальній сумі 66 млн 70 тис. грн», – написано у постанові суду.

До слова, єдиним засновником та директором вищезгаданого ПМП «Горган» до листопада 2008 року був той таки Юрій Добровольський, якого призначили на посаду начальника івано-франківського Держкомзему в кінці 2008 року. Відразу ж після цього призначення Добровольський, ймовірно, продав компанію, оскільки новим засновником «Горгану» стала «Скорзонера».

Про скандал із землею писали місцеві та загальноукраїнські ЗМІ протягом нетривалого періоду у 2010 році. Журналісти припускали, що причиною «наїзду» є бажання отримати частину «Буковелю».

«Коломойський довго ламався – не хотів ділитися. Януковичі йому грозили банк закрити, авіалінії розформувати. Тоді сіли за стіл переговорів – поділилися. Відразу синочок прєзідєнта за готель узявся. Місцеві «регіонали» окрилилися», – цитували журналісти місцевих мешканців навіть через три роки після скандалу.

Однак, як свідчить наше дослідження, Коломойському таки вдалося відбитися малою кров’ю.

Збиткова «Скорзонера»

Структура власності «Скорзонери», яка, до речі, є збитковим підприємством , достатньо заплутана. На сьогодні її засновниками є дніпропетровське ТОВ «Дерлінг» (91,4%), луцьке ТОВ «Мавекс» (6,5%) та ТОВ «Галичина-Цукор», що зареєстроване в селі Задністрянське, Івано-Франківської області (2,1%).

kolomoysky & freands

ТОВ «Мавекс» заснували 5 офшорних компаній, зареєстрованих на Кіпрі: Caserta Trading Limited, Gomart Consulting Limited, Crutimax Development Limited, Halliwell Commercial Limited та Lomar Enterprises Limited. Але їх засновники сховані ще далі – у Белізі та Британських Віргінських островах, де, як відомо, імена власників не оприлюднюють. Щоправда, більшість кіпрських компаній вже відомі як підконтрольні групі «Приват».

Так само закритою є власність ТОВ «Дерлінг». Її засновником є компанія «Шіллінгстон груп Інк» із острова Сент-Вінсент і Гренадин, яку журналісти пов’язують з тим же «Приватом».

«Галичина-Цукор», основною спеціалізацією якої є юридична діяльність, належить мешканці Івано-Франківська Тетяні Новіковій. Проте раніше цією компанією володів колишній гендиректор ТК «Буковель» Олександр Шевченко, який нині є народним депутатом. Ще одним співвласником «Галичина-Цукор» був Віталій Ковальчук, колишній директор Івано-Франківського аеропорту, яким з 2010 року на правах концесії управляє та ж таки «Скозонера».

Зараз Ковальчук є директором та власником ТОВ «Парктур», яке управляє основними готелями курорту, розташованими безпосередньо на території туристичного комплексу Буковель: «Шелтер», «Тавель», «VIP-резиденція», «Буковель», «Едельвейс».

«Паперові» власники «Парктуру» час від часу зміннються. Ще донедавна замість Ковальчука власником і директором був Роман Родзоняк. На сьогодні він представляє «Скорзонеру» під час будівництва інфраструктурних об’єктів в Івано-Франківську.

Ще однією перлиною «Буковелю», готелем «Radisson Blu Resort», володіє ТОВ «Зірка Буковелю», яке також підконтрольне «Привату».

Засновниками «Зірки Буковелю» є дніпропетровське ТОВ «Інсайдер» та кіпрський офшор Achillia Management Limited, який зареєстрований на громадянина Кіпру Панікоса Сімеона та компанію з острова Джерсі Marigold Trust Company Limited. За даними РБК, вигодонабувачами трасту Marigold був партнер Ігоря Коломойського та співвласник групи «Приват» Геннадій Боголюбов й члени його родини. А от ТОВ «Інсайдер», заснований кіпрським офшором Фанттеро Холдінгз Лімітед, – ця компанія нещодавно засвітилась в схемі з виведення валюти з «Приватбанку».

Нещодавно до основних готелів на території туристичного комплексу приєднався новий готель «КрепДеШин», який працює в мережі AllaCarte, що об’єднує готелі «ZimaSnow» в Поляниці та івано-франківський готель «Під Темпелем».

Ці готелі належать родині івано-франківського нотаріуса Ігоря Фріса, який також є давнім другом Олександра Шевченка.

1345277_1373844

Ігор Фріс та Олександр Шевченко є давніми друзями

Офіційно готель належить рідним Ігоря Фріса — доньці Регіні Фріс та матері Софії Фріс. З огляду її на пости у Facebook, вона активно займається ресторанною справою у родинному ресторані «Цимес» у готелі «Під Темпелем».

Розважальний Буковель

Окрім готелів на території ТК «Буковель» працює багато ресторанів, закладів швидкого харчування, лижна школа, фірми, які надають розважальні послуги.

Основним оператором розваг на «Буковелі» є ТОВ «Амбіком», яке володіє ресторанами, об’єднаними під брендом «Сarte-l» – «Lucky Bull», «Veranda», корчма «Фільварок», паб «Кухель» та розважальний центр «Бука» .

Найбільша доля ТОВ «Амбіком» (47%) належить Вікторові Шевченку (рідному брату екс-гендиректора ТК «Буковель» Олександра Шевченка), Тарасові Дудняку (29%), Володимиру Човганюку (16%), Ігору Воянському (4%) і по 2% належить Тарасові та Сергію Латишевським.

Володимир Човганюк, до речі, володіє також низкою кафе – «Шелтер», «Тут-Фуд», «Панорама-Бар» та інші.

Луцька ресторанна мережа «Гранд Персона» має в Буковелі піцерію «Фелічіта», а в Поляниці ресторан «Курінь». Ресторан «Кайзер» на території туристичного комплексу належить мешканцям Чернівців Наталії та Валентину Васильчукам.

Також на Буковелі працює група компаній, приватних підприємців та фізичних осіб Resort Management Group, яка займається залученням нових ідей та наданням інвестицій для реалізації проектів у сфері туристичних послуг, відпочинку та розваг. Директор цієї групи Андрій Піллероа володіє 53% у ПП «Мандри-гори» (гірськолижна та сноуборд школа). Ще 18% належить Юлії Клюковій, учасниці зимових олімпійських ігор Нагано-98.

Минулого літа у Буковелі вперше запрацював міжнародний дитячий табір «Артек-Карпати». Піллероа також є його співзасновником. Окрім того, як приватний підприємець здійснює діяльність у СПА-центрі «Оазис» на території ТК «Буковель».

«Сім’я» і Буковель

Попри офіційно декларовану збитковість «Скорзонери», курорт Буковель та навколишні села активно розвиваються. Найбільш привабливим є село Поляниця, на території якого знаходиться «Буковель».

Наприклад, у цьому селі у кінці 2013 року збудували один із найдорожчих місцевих готелів – 4-зірковий «Київська Русь». Вже у жовтні 2014 року готель згорів. Місцеві мешканці переконані, що «Київська Русь» належить синові екс-президента Януковича Олександру.

1345277_1373832

Пожежа в готелі «Київська Русь»

Проте ми з’ясували, що готель належить Валентину Франчуку, колишньому заступнику голови НАК «Нафтогаз України», якого у травні 2014 року оголосили в розшук, та його братові Олегу Франчуку. Валентину Франчуку інкримінують привласнення та розтрату державного майна в особливо великих розмірах.

1345277_1373839

За інформацією OilNews, у «Нафтогаз України» Франчук був влаштований за квотою «Сім’ї» в особі Сергія Курченка, на якого працював останні роки. У галузевих колах Франчук відомий завдяки багаторічній роботі в групі «Приват». Він кілька років був заступником голови правління «Укрнафти». Під час роботи в «Нафтогазі» від імені держави входив в наглядові ради підконтрольних «Привату» компаній з державною участю – «Укрнафта» та «Укртатнафта».

В інституті Франчук вчився у одній групі з нинішнім одеським губернатором Ігорем Палицею (також працював в «Укрнафті») і головою «Укртранснафти» Олександром Лазорком, ще одним менеджером групи «Приват».

Брат чиновника-втікача Олег Франчук не лише не втікав, але й балотувався (хоч і невдало) до Верховної Ради на останніх позачергових виборах у 2014 році по 162 виборчому округу в Сумах.

З 5 жовтня 2014 року «Київська Русь» закрита на реконструкцію, проте наразі жодних робіт не помітно. У сільраді Поляниці нам повідомили, що про плани відновлення готелю їм невідомо.

Офіційно власником готелю є ТОВ «Парадіc Сервіс». Цим товариством через ТОВ «Елма» ще нещодавна володіли Тетяна та Наталія Франчук. Сьогодні власником підприємства є чеська компанія Zapadni Most S.R.O.

1345277_1373840

У чеському реєстрі вказано, що власники Zapadni Most S.R.O змінились всередині 2013-го

Ця ж чеська компанія володіє і ТОВ «Маркет 777», яке управляло готелем під час нетривалого періоду його роботи. Ще у 2012 році власниками цього підприємства через ТОВ «Парадіc плюс 2008» були Валентин та Олег Франчуки.

Виглядає на те, що приховувати свою причетність до готелю Франчуки почали з літа 2013 року. Для цього у липні вони придбали маловідому чеську компанію Zapadni Most S.R.O у киянина Геннадія Зайченка та мешканця Праги Олександра Базарова. Тоді ж таки, за даними чеського реєстру компаній, засновником Zapadni Most S.R.O стала белізька фірма Philux Management Ltd.

Саме ця чеська компанія стала власником двох «Парадіcів» і «Маркету 777», які безпосередньо володіють і управляють «Київською Руссю».

Про те, що втікач Валентин Франчук та його брат далі зберігають контроль над цими підприємствами свідчить те, що під час балотування до парламенту Олег Франчук своїм місцем роботи вказував ТОВ «Парадіc Сервіс», а багаторічний директор Франчуків Ірина Тромса була його довіреною особою. Ще однією довіреною особою кандидата був Микола Невтриніс, працівник «Маркет 777».

До речі, через пожежу у готелі «Парадіc Сервіс» не повернув «Укргазбанку» 20,5 млн грн кредиту. Але готель був застрахований, тому, як нещодавно вирішив суд, ці кошти повинна повернути банку страхова компанія «Український страховий дім».

Брати Франчуки також контролюють однойменний готель «Київська Русь» у Східниці – це найдорожчий готель у невеликому, але популярному серед відпочивальників бальнеологічному курорті на Львівщині.

Охоронець Януковича

Будувати готель у «Буковелі» збирався й В’ячеслав Заневський, який у 2010-2012 рр. був особистим охоронцем екс-президента Віктора Януковича. У жовтні 2014 року його компанія отримала дозвіл на початок будівельних робіт від архбудінспекції.

1345277_1373850

ТОВ «Амстел-Скі» зареєстрували за адресою в Івано-Франківську 22 січня 2014 року. Основним видом діяльності товариства вказано саме «готелі». Згідно з ЄДР, Заневський — єдиний власник, його внесок до статутного фонду становить 2,5 млн грн.

Щоправда, коли ж збудують готель невідомо. Директор «Амстел-Скі» Світлана Савчук розповіла, що через складну ситуацію в країні будівництво ще не розпочали. Однак загалом від планів не відмовляються.

Будується вся Україна

У селі Поляниця лише за 2014 рік архбудінспекція дозволила будівництво 20 нових об’єктів туристичної інфраструктури, не враховуючи житлових будинків.

Готелями та приватними садибами володіють і місцеві мешканці, і люди з усієї України. Навіть «Скорзонера» співпрацює з приватними особами. Наприклад, готелем «Вгорахотель» володіють в рівних долях «Скорзонера» та луцький бізнесмен Віталій Бровін.

Волиняни також володіють готелем «РА». ПП «Карпати» та ПП «РА Плюс», які його розбудовували, заснували Галина Романюк та Олександр і Тетяна Аркушині з Луцька.

Михайло Гросуляк, який є власником популярного тернопільського ресторану «Старий млин», у Буковелі володіє готелем «Грибова хата».

1345277_1373855

Готель «Грибова хата» має не менш химерний вигляд, аніж ресторан «Старий млин»

Ще один тернопільчанин у минулому, а тепер мешканець Івано-Франківська Тарас Тустанівський володіє буковельським готелем «Стара Правда».

Роману Шувальському, депутату Снятинської районної ради (Івано-Франківська область) від «Фронту змін», належить котеджний комплекс «Захід». Він також є співвласником кредитної спілки «Захід», ТзДВ «Хотинський сирзавод», ТОВ НДВКЦ «Захід-фарм» (виробництво фармацевтичних препаратів), ТОВ «Захід» ЛТД (торгівля автомобілями).

Дружина керівника комунального підприємства «Центральний парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка» у Чернівцях Євгенія Венгринюк управляє готелем «Ясенець».

Співвласниця ТОВ «Ауді-Центр-Львів» львів’янка Наталія Гармата має готель «Лапландія». А одеситка Ірина Геруцька назвала свій готель «Шале МарСо» на честь доньок.

Готелі в селі Поляниця

Готель Про власника
1 “Магія Карпат” Гаврищук Ігор Васильович, приватний підприємець з Івано-Франківська
2 “Червона Рута” Марищук Тетяна Василівна, 40 років, Івано-Франківськ. Підприємець з кінця 2007 року, була співвласницею ТОВ “Укр-нафтогазкомплект” і ТОВ “Аксіс Плюс”. Працює викладачем кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника
3 Котеджний комплекс “Захід” Шувальський Роман Богданович, 48 років, депутат Снятинської районної ради від “Фронту змін”. Співвласник кредитної спілки “Захід”, ТзДВ “Хотинський сирзавод”, ТОВ НДВКЦ “Захід-фарм” (виробництво фармацевтичних препаратів), ТОВ “Захід” ЛТД (торгівля автомобілями)
4 “Monysto” Мірошник Олег Васильович, місто Надвірна. Зареєструвався підприємцем у кінці 2013 року
5 “Лапландія” Гармата Наталія Олегівна, Львів. Співвласниця ТОВ “Ауді-Центр-Львів”, окрім того володіє 100% ПП “Перлина Прикарпаття”.
6 “Довбушанка” Панчак Віталій Йосипович, 24 роки, Івано-Франківськ
7 “Ясенець” Венгринюк Євгенія Петрівна, 52 роки, Чернівці.Її чоловік, Венгринюк Юрій Захарійович, — керівник комунального підприємства “Центральний парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка” у Чернівцях
8 “Круча” Шуль Ігор Романович, 53 роки, смт. Підволочиськ (Тернопільська обл.). Був співвласником ТОВ “Парадіз”, яке займалось торгівлею, однак нині у стані припинення
9 “Перлина Карпат” Клапків Юрій Іванович, Івано-Франківськ. Жодного іншого бізнесу
10 “Синя гора” Кулик Роман Романович, 58 років, Тернопіль. Співвласник ТОВ “Остап-Т”, ТОВ “Лімо-Плюс” (основний вид діяльності мисливство)
11 “Берег” Варданян Єрджаник Аршамівна, Яремче
12 “Марілен” Герич Марія Іванівна, Герич Василь Юрійович, Закарпатська обл.
13 “Royal Village Resort” Входить у групу Royal Hospitality Group, яка управляє готелями по Україні. Власником ТОВ “Роял Хоспітеліті Груп” є Ярослав Подоляк. Під час парламентських виборів 2012 року Олексій Івченко вказував у біографії, що є головою ради директорів “Роял Хоспітеліті Груп”
14 “ZimaSnow” Згідно з інформацією на сайті готелю, діяльність тут здійснює як мінімум три підприємця з Івано-Франківська: Фріс Регіна Ігорівна, Макулович Григорій Васильович та Подолянко Анна Михайлівна. Окрім того, також є зареєстровано об’єднання співвласників індивідуального будинку відпочинку “Зимаснов”, засновниками якого є Ольга Арсен та Софія Фріс.
15 “Marmaros” Кавлак Василь Миколайович, с. Драгомирчани (Івано-Франківська обл.). Бізнесмен, раніше був співвласником ТОВ “Енергопромбудмонтаж-1”. Нині співвласник у ТОВ “Плюс і мінус” (будівництво житлових і нежитлових будівель)
16 “Урочище Вишня” і“Гражда” Романович Валентина Йосипівна та Романович Василь Васильович, Тернопіль
17 “Park Hotel Fomich” ТОВ “Фомич”, яке належить Василю Яценюку і Сергію Глущаку
18 “Затишок над Прутом” Симак Василь Васильович, Поляниця. Зареєструвався приватним підприємцем у грудні 2013-го
19 “РА” (готель та ресторан) ПП “Колиба” та ПП “РА Плюс”. В обидвох компаніях співвласником є  Романюк Галина Степанівна, 50 років, Луцьк. У “Колибі” частку також має Аркушин Олександр Євгенович та Вербіцький Дмитро Васильович. У “РА Плюс” 50% належить Аркушиній Тетяні Василівні. У місцевому ресторані рахунки видають на ім’я Звіздарюк Лесі Іванівни
20 “ТерКон-тур” Саска Анатолій Теофілович, Тернопіль. Власник ТОВ ОЦСО “ТерКон”
21 “Підгір’я” Змикало Василь Іванович. Окрім нього у графіках перевірок також вказано приватного підприємця Біланича М.І.
22 “Marina” Калинич Василь Іванович
23 “Вгорахотель” ТОВ “Гранд Персона — Буковель”, яке належить ТОВ “Скорзонера” Коломойського та Віталію Бровіну
24 Шале “МарСо” Геруцька Ірина Валеріївна, 39 років, Одеса
25 “Бельведер” Бодян Володимир, Чернівецька обл.
26 “Торба” Богайчук Степан Корнійович, Богайчук Любов Михайлівна, Чернівці

Наталя Онисько, Олександра Губицька

Публікація підготовлена за підтримки данського проекту SCOOP 

Спокій та безпека “податківців”коштуватиме майже мільйон гривень

$
0
0

Головне управління ДФС у Львівській області за результатами відкритих торгів замовило послуги у сфері громадського порядку та громадської безпеки за 937,3 тис. грн у ПП “Аутпост-14″. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Охорону фірма-переможець здійснюватиме за двома адресами. В адмінбудинку на вул. Стрийській, 35 буде три пости охорони, один із яких має працювати цілодобово, а два – в робочі дні з 8.00 до 20.00. В адмінбудинку на вул. Щепкіна, 4 має постійно чергувати один охоронець.

Єдиним конкурентом було ТОВ “БК-Гарант” Галини та Богдана Куповичів, які пропонували послуги охорони на 82 тис. грн дорожче.

ПП “Аутпост-14″ належить Максиму Устінову. Ця ж фірма охороняла два офіси львівської ДФС у 2013 році. Тоді у лютому замовили послугу до кінця року за 820,2 тис. грн.

Комітет аграрного універу підправив не найдешевшу пропозицію фірми і зробив її переможцем

$
0
0

Львівський національний аграрний університет за результатами відкритих торгів замовив послуги з охорони у ТОВ “Лев” на 310,4 тис. грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Найдешевша пропозиція на торгах належала ТОВ “Агенство безпеки “Легіон” – 196,6 тис. грн. Утім вона була відхилена через відсутність кількох документів. Згідно з протоколом розкриття, наступна за дешевизною була пропозиція ПП “Шериф-Компекс” – 312,3 тис. грн.

Утім договір було укладено з ТОВ “Лев”, чия пропозиція, згідно з протоколом, становила 379,8 тис. грн. Це сталось тому, що комітет з конкурсних торгів університету під час розгляду пропозиції ТОВ “Лев” виявив арифметичну помилку в розрахунку вартості послуг з охорони і виправив її. Відтак, відкоригована пропозиція становила 310,4 тис. грн.

ТОВ “Лев” належить Володимиру та Олегу Рудницьким. Останній працював заступником начальника головного управління МВС у Львівській області, заступником голови ЛОДА.


Стерилізація тисячі безпритульних тварин коштуватиме майже 900 тис. грн

$
0
0

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради замовив послуги по відлову безпритульних тварин, їх кастрації та стерилізації (регуляція чисельності безпритульних тварин гуманними методами) на суму 874 тис. грн. Послуги надаватиме ЛКП «Лев» з квітня по грудень 2015 року. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Згідно з документацією конкурсних торгів, планова кількість безпритульних тварин, яких потрібно відловити, становить 1055 тисяч. При цьому працівники ЛКП «Лев» розраховують, що за цей період їх автомобіль «наїздить» 14,77 тис. км. Вони також гарантують, що з моменту виклику до моменту приїзду спеціальної бригади з відлову тварин повинно пройти максимум 2 години.

Відлов та стерилізацією безпритульних тварин у Львові щороку дорожчає. Так, минулого року ЛКП «Лев» надавало послуги за 674,4 тис. грн.  А у 2013 році – лише за 277,9 тис. грн. Стерилізація безпритульних тварин коштом місцевого бюджету була запроваджена у Львові з 2009 року. Тоді це коштувало місту 251 тис. грн.

Кожани виплатять львівській лікарні 120 тис. грн боргу за оренду

$
0
0

ТОВ «Краківський ринок» повинен виплатити на користь комунальної 3-ї міської клінічної  лікарні Львова 119,7 тис. грн орендної плати та майже 2,4 тис. грн судового збору. Про це свідчить рішення Господарського суду Львівської області від 11 березня.

Ще у 2001 році між комунальною 3-ю міською клінічною лікарнею та ТОВ «Краківський ринок» було укладено договір оренди нежитлового приміщення  – будівлі колишнього гінекологічного відділення лікарні на вул. Рапопорта, 6 загальною площею 962,1 кв. м.

Приміщення брали в оренду для організації там складів. У договорі було прописано, що орендар має зробити капітальний ремонт. На час ремонту фірма платила лише 1 гривню орендної плати. Загалом орендна плата була встановлена в розмірі 2779,15 грн в місяць (2,89 грн за 1 кв. м).

Товариство відремонтувало орендовану будівлю за понад 510,3 тис. грн. У 2003 році «Краківський ринок» віддав частину приміщення (221,8 кв. м) в суборенду Почесному консульству Республіки Казахстан у м. Львові під консульські приміщення (почесним консулом тоді був Володимир Кожан, керівник підприємства).

У 2012 році товариство звернулося до суду, оскільки воно здійснило невід’ємні поліпшення орендованого майна, а відтак, має право на визнання права власності на 77% приміщення. Суд першої інстанції задовольнив позов ринку, оскільки відповідно до звіту БТІ частка замінених конструкцій – покращення речі, здійсненої «Краківський ринок», становить – 77% у загальній вартості спірної будівлі. І мовляв, це свідчить про створення нової речі.

Прокурор успішно оскаржив це рішення суду першої інстанції. І не тільки тому, що не було створено нову річ, суду не подали доказів оплати 510,3 тис. грн за ремонт, але і через те, що «Краківський ринок» пропустив строк позовної давності. Однак Вищий господарський суд скасував постанову апеляційного суду і залишив у силі рішення першої інстанції. Влітку 2013-го року генпрокуратурі також відмовили у допуску цієї справи до розгляду Верховним Судом.

Тепер лікарня звернулась до суду, оскільки «Краківський ринок» не сплатив орендну плату за період з 7 липня по 7 вересня 2011 року. Суд вирішив стягнути 119,7 тис. грн боргу.

Окрім того, ще одна справа щодо даного приміщення перебуває на повторному розгляді в апеляційному суді. Сьогодні, 1 квітня, відбудеться чергове засідання, на якому суд вирішить, чи стягувати з ТОВ «Краківський ринок» 119,4 тис. грн неустойки через порушення підприємством умов договору оренди приміщення.

Власниками ТОВ «Краківський ринок» є десятеро людей. Найбільша частка належить родині директора ринку Володимира Кожана. У сумі їх доля складає 40,5%. З них 28,5% належить сину Юрію,  донці Оксані – 10% та дружині Руслані — 2%.  39,5% товариства належить  Наталії Щадило.

Міськрада витратить 150 тисяч на захоронення 87 людей

$
0
0

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради  за результатами запиту цінових пропозицій замовив послуги із захоронення невідомих і безрідних людей  у Львівського комунального підприємства «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» за 149,8 тис. грн (без ПДВ). Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Послугу надаватимуть до кінця року. За ці кошти передбачено захоронення 72 невідомих та безрідних людей у літній період, а також 15 людей – у зимовий період на Голосківському кладовищі (вул. І. Миколайчука, 42 у Львові).

Участь у процедурі запиту цінових пропозицій також брало Львівське комунальне підприємство музей «Личаківський цвинтар», утім воно запропонувало свої послуги за 152,4 тис. грн.

Львівська облрада планує віддати на соціологію 99 тис. грн

$
0
0

Львівська обласна рада опублікувала додаток до річного плану закупівель на 2015 рік. Згідно з ним, на соціологічні дослідження в облраді планують витратити 99 тис. грн.

Окрім того, заплановано витратити на трансляцію сесії 99,9 тис. грн, на вітальні листівки, календарі та аналогічну продукцію – 99 тис. грн, на паливо рідинне та газ – 99,9 тис. грн, на оренду автомобіля – 90 тис. грн, на технічне обслуговування та ремонт автомобілів – 80 тис. грн.

Також на публікації в місцевій пресі передбачено 35 тис. грн, на послуги щодо виробництва інших телевізійних передач – 50 тис. грн, інформаційно-консультаційні послуги – 23,2 тис. грн.

Значну суму витратять на членські внески – 915 тис. грн. Найбільше коштуватиме членство в Асоціації «ОАМР «Ради Львівщини» – 474,1 тис. грн. Ще 390 тис. грн коштуватимуть членські внески Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна», 50,89 тис. грн – Асоціації «Українська асоціація районних та обласних рад».

Нагадаємо, у 2012 році Львівська обласна рада замовляла соціологічне опитування на тему «Громадська думка населення Львівської області із соціально-економічних та соціально-політичних питань станом на вересень 2012 року» за 45 тис. грн у ЛМГО Український фонд «Громадська думка». Договір з «Громадською думкою» підписали 17 вересня 2012 року, тобто за півтора місяці до парламентських виборів.

У вулиці Шевченківського району закатають майже 6 млн грн

$
0
0

Шевченківська райадміністрація Львівської міськради за результатами відкритих торгів замовила поточний ремонт вулично-дорожньої мережі. Загальна вартість договорів становить 5,8 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.Шевченківська райадміністрація Львівської міськради за результатами відкритих торгів замовила поточний ремонт вулично-дорожньої мережі. Загальна вартість договорів становить 5,8 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Послуги з ремонту надаватимуться на вулично-дорожній мережі Шевченківського району по мірі виникнення дефектів на дорожньому покритті протягом 2015 року.

Найбільше замовлення отримало ЛКП “ШРП Шевченківського району” – майже 2,5 млн грн. Ще 300 тис. грн дістанеться ЛКП “ШРП Залізничного району”.

Договори загалом на 3 млн грн підписали з ПП “Геогалбуд” і ТОВ “Компанія К-Інвест” (по 1,5 млн грн). “Геогалбуд” зареєстрували лише влітку минулого року. Власником є Михайло Нестеренко. “Компанія К-Інвест”, яка була зареєстрована у вересрні 2012 року, належить Павлу Коцюрубі.

Луганчанин обіграв свого менеджера на тендері “Львіввугілля”

$
0
0

ДП “Львіввугілля” за результатами відкритих торгів замовило листову сталь у ТОВ “Альфа-Метал-Компані” на майже 3,4 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Загалом замовили 206 тонн листової сталі від 4 до 18 мм. Товар мають доставити до кінця року на склад в селі Острів Сокальського району.

ТОВ “Альфа-Метал-Компані” належить Андрію Коновалову з Луганська. Фірма також була прописана в Луганську, однак тепер її місцем реєстрації вказано місто Вишневе Київської області.

Раніше на сайті компанії було вказано, що їх адреса – це вул. Пономарьова, 3 в смт. Коцюбинське Київської області.

амк

Саме така адреса єдиного конкурента “Альфа-Метал-Компані” на тендері – ТОВ “Бленд Груп”.

бленд

“Бленд Груп”, зареєстроване у вересні 2013 року, належить Павлу Кіцаєву, який працював на “Альфа-Метал-Компані”. Це підтверджують дані з сервісу The Wayback Machine, який архівує копії сторінок сайтів, а також інформація з сайту Інституту комп’ютерних інформаційних технологій щодо працевлаштування випускників.

Богдан Дубневич розподілив бюджетні гроші на народний дім в Давидові, який будує його фірма

$
0
0

Народний депутат Богдан Дубневич повідомив, що кілька днів тому він та депутати Пустомитівської районної ради «плідно попрацювали» і передбачили 4,85 млн грн на будівництво та реконструкцію 14 об’єктів інфраструктури району. Йдеться про розподіл коштів місцевого бюджету, за рахунок державної субвенції.

Згідно з дописом Богдана Дубневича на його сторінці в Facebook, на будівництво народного дому в с. Давидів цього року виділять 618,5 тис. грн, а на будівництво школи в селі Наварія – 500 тис. грн.  Для реконструкції з добудовою приймально-діагностичного та реанімаційного відділення стаціонару Пустомитівської центральної районної лікарні – 500 тис.грн.  Крім того по 100 тис. грн передбачено для добудов Годовицько-Басівської та Гамаліївської шкілта інше.

Screenshot_2015-04-03-01-26-56

Щоправда, Богдан Дубневич не повідомив, що серед об’єктів, за реконструкцію яких він вболівав, є ті, що будуть виконувати контрольовані ним компанії. І це одні з найдорожчих об’єктів.

Наприклад, на реконструкцію амбулаторії в селі Чижки передбачено 1,02 млн грн на цей рік. Дві фірми, пов’язані з братами Дубневичами – «Технобуд» та «Стрім-Львів», ще минулого року намагались розіграти тендер на реконструкцію амбулаторії. Цього року розкриття пропозицій повинно відбутись 6 травня.

Щодо народного дому в селі Давидів, то угоду про його будівництво сільська рада уклала ще у 2012 році з фірмою самого Богдана Дубневича – ТОВ «Новояворівськенергопостач». Вартість угоди – 13,52 млн грн.

Тут Богдан Дубневич не лише зможе заробити 618 тис.грн (цього року), але й виконати свою передвиборчу обіцянку. Адже під час кампанії він обіцяв «сприяти завершенню будівництва народного дому».

До речі, піар за рахунок державних коштів застосовував ще в попередній каденції його брат – депутат Ярослав Дубневич. В квітні минулого року Ярослав Дубневич виклопотав субвенцію з державного бюджету на будівництво  народного дому в селі Мшана (Городоцький район) за 10,4 млн. грн. А будівництво  мало здійснювати ТОВ «ТІР», власником якого є  Юрій Пастернак, давній менеджер і бізнес-партнер Дубневичів.


Львівський геріатричний пансіонат закупив риби дорожче на 150 тис. грн від ринкових цін

$
0
0

Львівський геріатричний пансіонат головного управління праці та соцзахисту населення Львівської облдержадміністрації уклав угоду на закупівлю 5200 кг риби (свіжої, охолодженої чи замороженої) на загальну суму 539,8 тис. грн з ПП «Євро-Альянс». Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Середня ціна за 1 кг закупленої риби складає 103 грн. Згідно з документацію конкурсних торгів, геріатричний пансіонат закупив 7 позицій риби:

Філе  хека кг 400
Філе пангасіуса кг 400
Тушка хека кг 1500
Тушка мінтаю кг 1200
Тушка нототенії кг 300
Тушка сайди кг 1000
Тушка пангасіуса кг 400

Оскільки конкурсний комітет не вказав ціну за одиницю купленого товару, ми знайшли ціни на дану рибну продукцію на ринку «Шувар» та інтернет-порталі Prom.ua і виявили, що згідно з цінами цих торгівельних майданчиків, закупівля могла б коштувати на 154,8 тис грн дешевше. Всю зазначену вище продукцію можна придбати за 385 тис. грн.

Як з’ясувалось, найдорожчим є філе хека, ціна на яке сягає 130 грн, але в загальній закупівлі вартість 400 кг коштує лише 52 тис. грн. Дорогою також є тушка пангасіуса – 105 грн за кг, а закуплені 400 кг коштують 42 тис. грн. Середня ринкова ціна решти закупленої риби становить 63 грн/кг.

Як повідомляли «Н.Г. Львів», за підсумками минулого року ПП «Євро-Альянс» виявилось основним постачальником продуктів для медичних закладів львівського міського управління охорони здоров’я. За даними звіту ЛМР щодо закупівель товарів, робіт і послуг без проведення процедур конкурсних торгів у 2014 році, підприємство надало закладам управління продуктів на суму 1,45 млн грн.

22-річна дівчина зробить туристичне ознакування Жовкві за майже 1,3 млн грн

$
0
0

Жовківська міська рада Львівської області за результатами відкритих торгів замовила туристичне ознакування центральної частини міста за 1 млн 291,5 тис. грн (без ПДВ) у приватного підприємця Маряни Топольницької. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

За ці кошти буде встановлено близько 200 знаків на стовпах, на яких буде вказано назву вулиці, номер будинку, герб, знак архітектурної пам’ятки, позначку на мапі та на інформаційному пілоні, а також інформацію по проекту двома мовами (українською і англійською).

Окрім того, також буде не менше 7 дощок з символами міста та 50 дощок, які встановлять на об’єкти культурної спадщини (герб, назва країни, пам’ятки, рік спорудження, охоронний номер та інформація по проекту).

Джерелом фінансування даної закупівлі вказано кошти Євросоюзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013 рр. Термін виконання – до кінця травня цього року або до повного виконання сторонами договірних зобов’язань.

Єдиним конкурентом Маряни Топольницької на торгах було львівське ТОВ “Галнекст”, яке засноване у травні 2013 року і належить Василю Ліпінському. Фірма пропонувала виконати ознакування за 2,1 млн грн (з ПДВ).

Маряна Топольницька з Дрогобича зареєструвалась приватним підприємцем у березні 2012 року. Раніше її прізвище було Терів. У відкритих джерелах інформації вказано, що дівчина народилась у 1992 році.

Завод у Рава-Руській через один документ не заощадив 660 тис. грн

$
0
0

ДП “Рава-Руський шпалопросочувальний завод” за резальтатами відкритих торгів замовив кам’яновугільне масло для просочення деревини у ТОВ “Поліхім-Альфа” за 5,5 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Замовили 1100 тонн масла по 5 тис. грн/т, які мають доставити до кінця року.

Найдешевша пропозиція на торгах належала маріупольському ТОВ “Компанія “Укртрансхолдінг” – 4 млн 840 тис. грн. Утім вона була відхилена через те, що наданий договір поруки не підписаний усіма сторонами, як цього вимагають умови документації конкурсних торгів.

ТОВ “Поліхім-Альфа” зареєстровано в Дніпропетровську у 2010 році. Нині єдиним власником є Оксана Коверя.

У постанові Рівненського окружного адміністративного суду 2014 рік вказано, Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровськ проводила перевірку і зясувала, що ТОВ “Поліхім-Альфа” та його директор відсутні за юридичною адресою. “Фактичне місце здійснення діяльності згаданого підприємства встановити немає можливості”, – стверджували податківці.

«Шувар» заборгував Львову понад 400 тис. грн пайового внеску

$
0
0

ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» повинен виплатити на користь департаменту економічної політики Львівської міської ради 416,3 тис. грн заборгованості зі сплати пайового внеску на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Львова. Про це йдеться у рішенні Господарського суду Львівської області від 23 березня 2015 року.

Згідно з рішенням, у січні 2012 року між мерією та «Шуваром» укладено договір про пайову участь щодо будівництва закритого павільйону «Риба» ринку на вулиці Хуторівка. Відповідно до нього, ринок має сплатити місту пайовий внесок у сумі 516,3 тис. грн.

У лютому 2015 року «Шувар» заплатив 100 тис. грн, однак решту місто не отримало.

Суд вирішив, що примусове одномоментне погашення заборгованості «вкрай негативно позначиться на продовольчій безпеці міста Львова та області», а тому дозволив розтермінувати виконання рішення на 9 місяців. Щомісяця ринок має платити по 50 тис. грн, а в останній місяць, до 31 грудня 2015 року – 16,3 тис. грн.

ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» належить Тетяні Амброскіній і ТОВ «Регіональний аграрно-маркетинговий центр «Шувар», яким володіє ПП «Доскоч», ПП НВФ «Тур», ПП «Стиль ЛМ», ПП «Холдінвестгруп».

ПП «Холдінвестгруп» володіє Роман, Стефан, Наталія Федишині та Мирослав Левенець. ПП «Стиль ЛМ» належить Любов Бокало, сестрі екс-нардепа від Партії Регіонів Ганни Герман.

ПП НВФ «Тур» володіють Андрій та Роман Чіпчарі. Зіновій Доскоч та Любов Доскоч є єдиними власниками ПП «Доскоч».

Фірма Медведчука і Козака допомогла оштрафувати чиновника на понад 20 тисяч гривень

$
0
0

Франківський районний суд Львова оштрафував на 20,4 тис. грн екс-заступника начальника відділу екологічного контролю земельних ресурсів Державної екологічної інспекції у Львівській області, який вимагав 3 тис. грн хабара за пришвидшення видачі дозволу на промислову розробку Ряснянського родовища підземних вод (мікрорайон Рясне у Львові).

Як повідомляє ZAXID.NET, чиновника спіймали на хабарі у січні цього року, а розглядали справу у березні. У судовому засіданні він визнав свою вину та пояснив, що на початку року до нього звернувся представник ТОВ «Бетонбуд» з проханням скласти екологічну карту для будівництва та отримати погодження щодо надання ТОВ «Бетонбуд» спеціального дозволу на користування надрами.

Обвинувачений запропонував за винагороду в сумі 3 тис. грн вплинути на прийняття позитивного рішення про складання екологічної карти та отримання дозволу. Отримавши гроші, він передав пакет документів з погодженням начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області та із супровідним листом до Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як зясували «Н.Г. Львів», в Україні зареєстровано лише два ТОВ «Бетонбуд», одне з яких, дніпропетровське, припинило діяльність. Натомість у Львові працює ТОВ «Бетонбуд», яке належить ТОВ «Експонент». Цією компанією володіє Богдан Козак та Сергій Медведчук, екс-голова ДПА у Львівській області, брат Віктора Медведчука, який очолював адміністрацію Леоніда Кучми. Богдан Козак є братом народного депутата від «Опозиційного блоку», відомого митника та податківця Тараса Козака. Як відомо, Тарас Козак працював заступником голови обласної податкової адміністрації під керівництвом Сергія Медведчука.

За даними Геоінформ, ТОВ «Бетонбуд» ще не отримало спецдозвіл на розробку Ряснянського родовища підземних вод. Відомо, що 10 лютого цього року на засіданні комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради депутати наразі не погодили отримання спецдозволу ТОВ «Бетонбуд», оскільки компанія подала не усі документи.

Viewing all 4245 articles
Browse latest View live